Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Viirude paaritamine

Go down 
+2
tibu
pisim6mmy
6 posters
Mine lehele : 1, 2  Next
AutorTeade
pisim6mmy
Teismeline
Teismeline
pisim6mmy


Female
Linde : 2
Postitusi : 13

Viirude paaritamine Empty
PostitaminePealkiri: Viirude paaritamine   Viirude paaritamine Icon_minitimeReede 28 Jan 2011, 22:54

Nimelt on mul viirude paar. Saavad väga hästi läbi, isane koguaeg toidab emast ja miilustavad üksteisega. Otsustasin panna neile pesakasti. Pesakast on neil olnud juba 2 kuud. Emane käib tihedalt pesakastis ja paarituvad ikka päevas mitukorda, aga mune ei tule. Kas keegi oskab öelda, mis võib viga olla?
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Viirude paaritamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirude paaritamine   Viirude paaritamine Icon_minitimeLaup 29 Jan 2011, 13:25

Kui vanad linnud on?
Tagasi üles Go down
pisim6mmy
Teismeline
Teismeline
pisim6mmy


Female
Linde : 2
Postitusi : 13

Viirude paaritamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirude paaritamine   Viirude paaritamine Icon_minitimeLaup 29 Jan 2011, 13:35

Emane on kuskil 4 a aga isane on kuskil 2 aastane
Tagasi üles Go down
pepe7
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
avatar


Female
Linde : 18
Postitusi : 177
Asukoht : PÕLVA
Vanus : 49

Viirude paaritamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirude paaritamine   Viirude paaritamine Icon_minitimePüh 30 Jan 2011, 01:21


Kas oled puuri põhjast suuri väljaheite hunnikuid leidnud?
Tagasi üles Go down
http://viiruke.onepagefree.com/
pisim6mmy
Teismeline
Teismeline
pisim6mmy


Female
Linde : 2
Postitusi : 13

Viirude paaritamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirude paaritamine   Viirude paaritamine Icon_minitimePüh 30 Jan 2011, 09:26

Olen küll. Kui tavaliselt on sellised pisikesed terad, siis viimasel ajal on sellised suure laiali valgunud väljaheited
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Viirude paaritamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirude paaritamine   Viirude paaritamine Icon_minitimePüh 30 Jan 2011, 09:56

Äkki on päev liiga lühike?
Kas 4a viirpapagoi, vana ei ole tibude kasvatamiseks? Ma ei mäleta enam seda vanuse piiri, kui emast viirpapagoid rohkem paaritada ei soovitata.
Tagasi üles Go down
pisim6mmy
Teismeline
Teismeline
pisim6mmy


Female
Linde : 2
Postitusi : 13

Viirude paaritamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirude paaritamine   Viirude paaritamine Icon_minitimePüh 30 Jan 2011, 10:00

Minu teada võib veel paaritada, kuna papagoide eluiga on ju ikkagi üle 10 aasta. Aga võibolla oskab keegi oskaja nõuanda?
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Viirude paaritamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirude paaritamine   Viirude paaritamine Icon_minitimePüh 30 Jan 2011, 10:20

Minu mäletamist mööda lõppes paaritamise aeg, vanusega 4 või 5 aastat.
Kui pikk sul viirukate päev on? Kas paned neile lisavalgust? Tuba peaks olema ka niiske ja soe. Viirud kasvatavad looduses tibusid vihmaperioodil.

Praegu on austraalias mitu aastat põud olnud. Mõtlen siin, et kuidas see küll on viirukate populatsioonile mõjunud.
Tagasi üles Go down
pepe7
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
avatar


Female
Linde : 18
Postitusi : 177
Asukoht : PÕLVA
Vanus : 49

Viirude paaritamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirude paaritamine   Viirude paaritamine Icon_minitimePüh 30 Jan 2011, 18:29


Emast võib kuni 5 aastat kaasa arvatud ja isat samuti.
Tagasi üles Go down
http://viiruke.onepagefree.com/
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Viirude paaritamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirude paaritamine   Viirude paaritamine Icon_minitimePüh 30 Jan 2011, 19:39

Et siis 5a+12kuud või 4a+12kuud?
Tagasi üles Go down
pepe7
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
avatar


Female
Linde : 18
Postitusi : 177
Asukoht : PÕLVA
Vanus : 49

Viirude paaritamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirude paaritamine   Viirude paaritamine Icon_minitimePüh 30 Jan 2011, 21:48


Nii emasel siis 4 aastat ja 12 kuud soovitav ja isasel 5aastat ja 12 kuud .
Tagasi üles Go down
http://viiruke.onepagefree.com/
romet97
Teismeline
Teismeline
romet97


Male
Linde : 2
Postitusi : 12
Asukoht : Tallinn
Vanus : 26

Viirude paaritamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirude paaritamine   Viirude paaritamine Icon_minitimeLaup 19 Mai 2012, 13:44

Tere, mul tekkis selline küsimus..Kui pikk vahe peab oleme viirude paaritumisel ??

Aitäh !! Smile
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Viirude paaritamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirude paaritamine   Viirude paaritamine Icon_minitimeLaup 19 Mai 2012, 22:10

Mõtled uue pesakonna loomisel? Et kui on tibud suureks kasvatatud, siis kuna uuesti võib neil tibusi lubada? Kas seda mõtled?

Kui nii, siis igal on omad arvamused. Mõni laseb kaks pesakonda jutti ja siis aasta puhkust, teised jälle üks pesakond kevadel ja teine sügisel.
Tähtis on leida tibudele head kodud. Ainult hoolimatu inimene viib oma linnu järglased loomapoodi. Kõik tibud tuleks ka rõngastada, see on väga tähtis.
Tagasi üles Go down
romet97
Teismeline
Teismeline
romet97


Male
Linde : 2
Postitusi : 12
Asukoht : Tallinn
Vanus : 26

Viirude paaritamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirude paaritamine   Viirude paaritamine Icon_minitimeLaup 26 Mai 2012, 00:07

Just seda ma mõtlesingi, aitäh Smile
Tagasi üles Go down
romet97
Teismeline
Teismeline
romet97


Male
Linde : 2
Postitusi : 12
Asukoht : Tallinn
Vanus : 26

Viirude paaritamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirude paaritamine   Viirude paaritamine Icon_minitimeLaup 26 Mai 2012, 15:29

Tere..mul tekkis selline küsimus..mida peaks emase viirule andma süüa, kui kõhus on munad ??
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Viirude paaritamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirude paaritamine   Viirude paaritamine Icon_minitimeLaup 26 Mai 2012, 18:42

Mõlemale linnule, nii emasele kui isasele peaksid süüa andma keedetud muna, purustatud munakoori, kui nad närivad seepiakivi, on hea. Siis värskeid vilju, nagu banaan, granaatõuna seemned, õun - kooritud ja ilma südamikuta, lehtsalatit. Pane tähele, et mõlemad oleks hea söögiga varustatud.


Viimati muutis seda Pille (Kolm 13 Juul 2016, 13:19). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Viirude paaritamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirude paaritamine   Viirude paaritamine Icon_minitimePüh 27 Mai 2012, 08:15

Mõned viirpapagoid on kapriissed toidu suhtes eriti, kui tegu on uue toiduga. Siis võiksid pakkuda uut asja just hommikul. Mida priskemad linnud on, seda tugevamad, ilusamad ja suuremad tibud tulevad. Värske toit on olulise tähtsusega aga kui tõesti linnud muud ei söö kui teri, siis nagu Pille ütles "fruitti patee". Kui seda ka mitte, siis on ehk parem tibusi mitte lubada.
Tagasi üles Go down
romet97
Teismeline
Teismeline
romet97


Male
Linde : 2
Postitusi : 12
Asukoht : Tallinn
Vanus : 26

Viirude paaritamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirude paaritamine   Viirude paaritamine Icon_minitimeTeis 29 Mai 2012, 19:54

Mulle soovitati "vitalife special" kas see on ka sobiv ?? Smile
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Viirude paaritamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirude paaritamine   Viirude paaritamine Icon_minitimeKolm 30 Mai 2012, 10:54

See on terade segupakk, nagu iga teinegi mis poes müügil, vitaminiseeritud. "special" või "premium" (mõtled vist Vitacrafti tooteid) neil on mingi koostisainete vahekord erinev, üks on rohkem tasakaalustatud ja teine ekstra rikastatud. Loomulikult tasub osta kvaliteetset toitu.
Koostis kokkuvõtlikult - teravili, seemned, puuviljad, köögiviljad, mineraalid, taimsed valgud ekstraktid, taimset päritolu derivaadid, suhkur, pärm, õli ja rasva, vetikad, mesi.
Tead, need sobivad muidugi lindudele anda, iga päev, kuid mis pistmist on siin teemaga viirude paaritamine?
Postitaja Tibu täpsustas väga hästi:
tibu kirjutas:
Värske toit on olulise tähtsusega aga kui tõesti linnud muud ei söö kui teri, siis...
on ehk parem tibusi mitte lubada.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Viirude paaritamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirude paaritamine   Viirude paaritamine Icon_minitimeKolm 30 Mai 2012, 12:27

Kui sa tahad terveid ja tugevaid tibusi, siis ei piisa ainult teradest. Ükski terade segu, olgu kui tahes vitaminiseeritud ei asenda värsket toitu.
Ise soovitan sul teha oma lindudele selline menüü:
Iga päev- keedetud muna koos sepikuga ja kahvliga purustada. Munakoored samuti sisse.
Iga päev- kvaliteetne terade segu nt. "Versele laga" viirpapagoitoit mereandidega ja sega see kokku "Riga" toiduga.
Iga päev- puhas vesi.
Iga päev- erinev puu või juurvili, aedvili, värske hein. Porgand on oluline.
2korda nädalas- keeda veega putru nt kaerahelbepuder ja võid keedetud muna sisse panna. (maitseained on keelatud).

Võid pakkuda veel igasugu maiusepulki, hirsitõlvikut (kord nädalas). Kala ja liha võid keeta ilma maitsestamata ja pudru sisse panna neile. Frutti pateed osta, gammaruseid (väiksed kuivatatud mereelukad, muidu kalatoit aga lindudele mõjub hästi.)...valik on lai.
Tagasi üles Go down
romet97
Teismeline
Teismeline
romet97


Male
Linde : 2
Postitusi : 12
Asukoht : Tallinn
Vanus : 26

Viirude paaritamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirude paaritamine   Viirude paaritamine Icon_minitimeNelj 31 Mai 2012, 12:41

Aitäh Smile
Tagasi üles Go down
Marikalinnud
Teismeline
Teismeline
Marikalinnud


Male
Linde : 2
Postitusi : 11

Viirude paaritamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirude paaritamine   Viirude paaritamine Icon_minitimeKolm 12 Veeb 2014, 09:06

Ma nüüd ei tea kas sain õieti aru, aga mulle müüija andis muna mingi pulbri. ?? Smile et kas siis sellest ei piisa ainult pesitsemise ajal? Peab olema kohe munakoor ka sees we?
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Viirude paaritamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirude paaritamine   Viirude paaritamine Icon_minitimeKolm 12 Veeb 2014, 16:47

Soovitan praegu pesakasti puurist ära võtta. Linde tuleb enne pesitsust korralikult mitu nädalat nuumata. Loe seda teemat, siin on kõik vastused olemas.
Soovitan sul nad pesitsema lubada alles sügisel. Selleks ajaks oled viirudega piisavalt tutvunud ja nemad harjunud uue koduga.
Mõtle ka sellele, et kuhu sa tibud pärast paned või kellele laiali jaotad.


Juhin tähelepanu, vaata siia https://papagoimaja.forum.co.ee/t575-oigekiri
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Viirude paaritamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirude paaritamine   Viirude paaritamine Icon_minitimeNelj 13 Veeb 2014, 12:47

Marikalinnud kirjutas:
Ma nüüd ei tea kas sain õieti aru, aga mulle müüja andis muna mingi pulbri? et kas siis sellest ei piisa ainult pesitsemise ajal? Peab olema kohe munakoor ka sees?
Kuna te olete nii värsked linnuomanikud, küsin, kas te olete põhjalikult tutvunud teemaga: https://papagoimaja.forum.co.ee/t62-millised-toiduained-ja-taimed-on-murgised-puurilindudele
kus kirjas, mis toidud võivad linnu tervisele ohtlikud ja isegi surmavad olla.
Kas teie linnud söövad puu- ja köögivilju?
Tagasi üles Go down
Marikalinnud
Teismeline
Teismeline
Marikalinnud


Male
Linde : 2
Postitusi : 11

Viirude paaritamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirude paaritamine   Viirude paaritamine Icon_minitimeReede 14 Veeb 2014, 10:35

Hetkel pole andnud ma neile puu ja juurvilju. Ma olen juba nii palju lugenud igalt poolt et kõik on sassis juba.. Smile
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Viirude paaritamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirude paaritamine   Viirude paaritamine Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Viirude paaritamine
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2Mine lehele : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Pesakast
» Mitmekesi pidada?

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Pesakastist tibudeni-
Hüppa: