Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Mitmekesi pidada?

Go down 
+12
massu
Ozz
tibu
MjaT
krissyke
ViirulinePapu
K2thlin
Pipi
SaluKat
Papagoi14
Henri
Sigrid
16 posters
Mine lehele : 1, 2  Next
AutorTeade
Külaline
Külaline
Anonymous



Mitmekesi pidada? Empty
PostitaminePealkiri: Sõbrale sõber seltsiks   Mitmekesi pidada? Icon_minitimeTeis 11 Märts 2008, 20:48

Mu emane viirpapagoi saab suvel kolme aastaseks.Ma tahaksin isast papagoid talle paariliseks osta. Ma soovin teada, et kas naad hakkaksid hästi omavahel läbisaama?
Tagasi üles Go down
Sigrid
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
Sigrid


Female
Linde : 5
Postitusi : 164
Asukoht : Harjumaa
Vanus : 30

Mitmekesi pidada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mitmekesi pidada?   Mitmekesi pidada? Icon_minitimeReede 14 Märts 2008, 22:00

Seda on raske öelda, kui lind ei ole varem teise linnuga koos elanud. Kui sa isegi ostad oma linnule paarilise võivad nad pealtnäha hästi läbi saada, aga kui neil oleks valikuvõimalus, siis võivad väga vabalt ka mõne teise linnu enda paariliseks valida.
Tagasi üles Go down
Henri
Administraator
Administraator
Henri


Male
Postitusi : 498
Asukoht : Tartu lähedal
Vanus : 28

Mitmekesi pidada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mitmekesi pidada?   Mitmekesi pidada? Icon_minitimeLaup 22 Märts 2008, 13:24

Ka võib teie emane viirpapagoi muutuda territoorlaseks ning rünnata paarilist. Kuid see kõik on väga suhteline.
Tagasi üles Go down
https://papagoimaja.forum.co.ee
Papagoi14
Pesamuna
Pesamuna
Papagoi14


Female
Linde : 2
Postitusi : 6
Vanus : 29

Mitmekesi pidada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mitmekesi pidada?   Mitmekesi pidada? Icon_minitimePüh 04 Mai 2008, 14:58

Emane valib alati oma paarilist . See isane peaks olema emasest vanem kuid mitte üle 2 aasta .
Muidu hakkab emane ründama nooremat isast . (kuid mitte alati )
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Mitmekesi pidada? Empty
PostitaminePealkiri: Mitmekesi pidada?   Mitmekesi pidada? Icon_minitimeKolm 07 Mai 2008, 21:01

Mitu viirpapagoid tohib koos ühes puuris olla?

Kas nii tohib viirpapagoisid pidada, et üks emane ja isane (vana paar) on ühes puuris ja üks noor isane on teises puuris üksi. Ma tahaks võtta ühe isase, et teda õpetada ja temaga suureks sõbraks saada. Kuna mu esimene isane sai kaaslase, siis ma tahan nüüd uuesti ühte isast Smile Kas nii saab teha?
Tagasi üles Go down
Sigrid
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
Sigrid


Female
Linde : 5
Postitusi : 164
Asukoht : Harjumaa
Vanus : 30

Mitmekesi pidada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mitmekesi pidada?   Mitmekesi pidada? Icon_minitimeNelj 08 Mai 2008, 13:18

Oleneb kui suur puur on. Sul võib olla muidu puuris ka ainult üks emane ja mitu isast, sest emased kaklevad isaste pärast mitte vastupidi. Ma arvan, et sa võid küll teise isase teise puuri panna, aga siis peab temaga rohkem tegelema. Koos teistega tahab ta kindlasti lahti ka lennata.
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Mitmekesi pidada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mitmekesi pidada?   Mitmekesi pidada? Icon_minitimeNelj 08 Mai 2008, 15:22

Sigrid kirjutas:
Oleneb kui suur puur on. Sul võib olla muidu puuris ka ainult üks emane ja mitu isast, sest emased kaklevad isaste pärast mitte vastupidi. Ma arvan, et sa võid küll teise isase teise puuri panna, aga siis peab temaga rohkem tegelema. Koos teistega tahab ta kindlasti lahti ka lennata.

Puur on selline keskmine....Sihuke...ümar Very Happy....Kõige kõrgemast kohat(puuri "laest" alla välja on 55 cm. ja kõige laiem osa on 51 cm. See koht, kus papagoid enamasti on - selle vahe õrrest laeni on 12 cm., 12 cm., 25 cm., aga nad enamasti on seal hommikul, õhtul ja öösel. Päeval on nad lahtiselt Smile

Selle üksikuga oleks nii, et ta oleks sellises natuke väiksemas puuris vist ja minu kooli/kirjutus laua kõrval (seal veedan ma kõige rohkem aega.). Saaksin temaga peaaegu koguaeg koos olla ja ma arvan, et nii "avalikus" kohas ta harjub inimestega üpris ruttu Smile (?)

Kas tohib ta muidu teiste kahe juurde ka panna? Et sis ei peaks teist puuri ostmagi. Ega nad kaklema ei läheks??? Saaksid kolmekesi hakkama Very Happy? Et isased omavahel ei kakleks ???
Tagasi üles Go down
Sigrid
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
Sigrid


Female
Linde : 5
Postitusi : 164
Asukoht : Harjumaa
Vanus : 30

Mitmekesi pidada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mitmekesi pidada?   Mitmekesi pidada? Icon_minitimeNelj 08 Mai 2008, 15:31

Ostes ei tohiks teda kohe teiste juurde panna. Nad ei pruugi küll kaklema minna, aga nad võivad uut lindu togima hakata. Sa või nad kõik kolmekesi alguses lendama lasta. Isased kaklema ei lähe.
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Mitmekesi pidada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mitmekesi pidada?   Mitmekesi pidada? Icon_minitimeNelj 08 Mai 2008, 15:39

Sigrid kirjutas:
Sa või nad kõik kolmekesi alguses lendama lasta.

Mis siis saab, kui uus lind ei lähe puuri ?
Tagasi üles Go down
Sigrid
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
Sigrid


Female
Linde : 5
Postitusi : 164
Asukoht : Harjumaa
Vanus : 30

Mitmekesi pidada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mitmekesi pidada?   Mitmekesi pidada? Icon_minitimeNelj 08 Mai 2008, 16:29

No siis oleks neid ikka alguses parem nii harjutada, et uus lind on ühes puuris ja vanemad linnud teises.
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Mitmekesi pidada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mitmekesi pidada?   Mitmekesi pidada? Icon_minitimeReede 09 Mai 2008, 16:19

Sigrid kirjutas:
No siis oleks neid ikka alguses parem nii harjutada, et uus lind on ühes puuris ja vanemad linnud teises.

Tal igav ei hakka, kui teised laulavad koos siis kui mina koolis olen ??????
Tagasi üles Go down
Sigrid
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
Sigrid


Female
Linde : 5
Postitusi : 164
Asukoht : Harjumaa
Vanus : 30

Mitmekesi pidada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mitmekesi pidada?   Mitmekesi pidada? Icon_minitimeReede 09 Mai 2008, 18:56

Ei usu, sest ta on ju teiste kõrval/juures ja neid lahutab lihtsalt võre.
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Mitmekesi pidada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mitmekesi pidada?   Mitmekesi pidada? Icon_minitimePüh 11 Mai 2008, 08:26

Aga kas ühes puuris võib olla kaks emast ja kaks isast? Panin tähele, et emane on isase vastu mul julm ja ainult õhtuti vahest sügavad üksteise päid Very Happy.....Tahaks kaks emast ja kaks isast ühte puuri esialgu, et emased saaksid siis valida omale kaaslase. Smile
Tagasi üles Go down
Sigrid
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
Sigrid


Female
Linde : 5
Postitusi : 164
Asukoht : Harjumaa
Vanus : 30

Mitmekesi pidada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mitmekesi pidada?   Mitmekesi pidada? Icon_minitimePüh 11 Mai 2008, 10:12

Nii võib küll olla, aga siis sa peaksid suurema puuri ostma, sest ma sain su kirjeldusest aru, et sul on ümmargune puur?
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Mitmekesi pidada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mitmekesi pidada?   Mitmekesi pidada? Icon_minitimePüh 11 Mai 2008, 12:21

Sigrid kirjutas:
Nii võib küll olla, aga siis sa peaksid suurema puuri ostma, sest ma sain su kirjeldusest aru, et sul on ümmargune puur?

No päris ümmargune ei ole Very Happy....Aga ma võin pildi teha Wink
Varsti panen aadressi siia!

Nii, sain lehe "valmis"!
http://www.freewebs.com/kataviirukad/index.htm
Tagasi üles Go down
Sigrid
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
Sigrid


Female
Linde : 5
Postitusi : 164
Asukoht : Harjumaa
Vanus : 30

Mitmekesi pidada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mitmekesi pidada?   Mitmekesi pidada? Icon_minitimePüh 11 Mai 2008, 18:56

See puur nii paljudele lindudele kindlasti ei sobi, sest väike ala tekitab lindudes stressi, siis on tülid kerged tulema.
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Mitmekesi pidada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mitmekesi pidada?   Mitmekesi pidada? Icon_minitimeEsm 12 Mai 2008, 17:24

Sigrid kirjutas:
See puur nii paljudele lindudele kindlasti ei sobi, sest väike ala tekitab lindudes stressi, siis on tülid kerged tulema.

Aga nad kolmekesi veedaksid seal väga vähe aega ju. Öösel hommikul oleksid puuris ja päeval ja õhtul väljas :d...Mu hetkesed linnud on puuris ainult ühe koha peal. Harva käivad kuskil mujal Very Happy....Isane on punase peegli otsas (juba 3 - 4 aastat) ja emaner on sellest ajast saati, mil ma t aostsin kas kiigu peal või isase vastas õrre peal. Ruumipuudust ei peaks tulema Very Happy
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Mitmekesi pidada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mitmekesi pidada?   Mitmekesi pidada? Icon_minitimeLaup 21 Juun 2008, 19:52

Kavatsen nüüd osta veel kaks viirut...Muidugi teise puuri Smile
Tagasi üles Go down
Pipi
Tibu
Tibu
Pipi


Female
Linde : 2
Postitusi : 1

Mitmekesi pidada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mitmekesi pidada?   Mitmekesi pidada? Icon_minitimePüh 29 Juun 2008, 17:46

Papagoi 14. üks küsimus sulle.
kas see kollane lind su pildil on ka viirpapagoi.?
Tagasi üles Go down
Sigrid
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
Sigrid


Female
Linde : 5
Postitusi : 164
Asukoht : Harjumaa
Vanus : 30

Mitmekesi pidada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mitmekesi pidada?   Mitmekesi pidada? Icon_minitimeEsm 30 Juun 2008, 22:32

See peaks ikka viirpapagoi olema kui tema nokka ja vahanahka lähemalt vaadata.
Tagasi üles Go down
K2thlin
Pesamuna
Pesamuna
avatar


Female
Linde : 2
Postitusi : 7
Asukoht : Võrumaa
Vanus : 33

Mitmekesi pidada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mitmekesi pidada?   Mitmekesi pidada? Icon_minitimePüh 27 Juul 2008, 22:14

mul on kolm papagoid, kaks emast ja üks isane. üks emane elab üksinda eraldi puuris. asi oli selline, et ostsin endale papagoi, tahtsin isast, aga anti emane papagoi, sain sellest alles paar kuud hiljem teada, sest alguses ostes ei teadnud ma viirpapagoidest mitte kui midagi. vahepeal jõudsin osta endale emase papagoi ka lisaks, teades, et esimesena ostetud papagoi on isane, lõpuks tuli välja, et mul on hoopis kaks emast papagoid. emased olid jõudnud koos elada umbes kuu. nüüdseks on nad eraldi ja on veel kolmas papagoi ka, kes on tõesti isane.
aga probleem on selline, et see emane papagoi kes üksinda elama jäi on nüüd väga kuri. pigistab näpule isegi verevalumeid .. kas asi on selles, et ta elas emasega koos?? või aitaks miski, et ta enam nii vihane ei oleks??
Tagasi üles Go down
Sigrid
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
Sigrid


Female
Linde : 5
Postitusi : 164
Asukoht : Harjumaa
Vanus : 30

Mitmekesi pidada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mitmekesi pidada?   Mitmekesi pidada? Icon_minitimeEsm 28 Juul 2008, 09:42

Tal võib olla "murdeiga" nagu öeldakse. Osad papagoid muutuvad sellel ajal inimse ja teiste loomade vastu agresiivseks. Sellest see küll ei ole, et ta enne emasega koos elas.
Tagasi üles Go down
ViirulinePapu
Tibu
Tibu
avatar


Linde : 2
Postitusi : 2

Mitmekesi pidada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mitmekesi pidada?   Mitmekesi pidada? Icon_minitimeTeis 12 Aug 2008, 11:02

Aga kui sa tahad oma isas linnukesele õpetada rääkimist, ei tohi teised linnud oma siristamisega segada, kuna siis õpib ta siiski siristamise ära , mitte sinu keele. Ja kui sa siiski paned ühe linnu eraldi puuri, teistest eemale, tuleks siiski temaga palju tegeleda, et talle teist lindu asendada. Loodan, et su viirukad saavad hästi läbi ! sunny
Tagasi üles Go down
K2thlin
Pesamuna
Pesamuna
avatar


Female
Linde : 2
Postitusi : 7
Asukoht : Võrumaa
Vanus : 33

Mitmekesi pidada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mitmekesi pidada?   Mitmekesi pidada? Icon_minitimeTeis 19 Aug 2008, 00:04

Kuidas ma saaksin enda papagoisid harjutada endaga, et nad tuleksid näpupeale jne? ml on kolm papagoid, see kelle kõige varem ostsin on minuga täiesti harjunud, tlle meeldib toas ringi lennata ja näpupeale tulla, aga ülejäänud kaks, eriti see kelle viimasena ostsin, kardavad õudsalt :S
nad on umbes neli kuud minu juures olnud, ma räägin nendega igapäev, aga ikkagi ei ole mingit märki sellest, et nad enam ei kardaks ja harjuksid vaikselt:(
Tagasi üles Go down
Sigrid
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
Sigrid


Female
Linde : 5
Postitusi : 164
Asukoht : Harjumaa
Vanus : 30

Mitmekesi pidada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mitmekesi pidada?   Mitmekesi pidada? Icon_minitimeTeis 19 Aug 2008, 08:56

Poest ostetud lindudega ongi see probleem, et neid on väga raske taltsaks muuta. Minul on ônnestunud ainult üks viirpapagoi kelle ma poest ostsin enam vähem taltsaks muuta. Käitu nende juures väga rahulikult, ära tee järske liigutusi ja räägi nendega vaikselt mitte oma tavalisel häälel. Kui puuri puhastad vôi neil toitu vahetad, siis toimi samuti.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Mitmekesi pidada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mitmekesi pidada?   Mitmekesi pidada? Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Mitmekesi pidada?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2Mine lehele : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Liigid :: Papagoid ja kakaduud :: Viirpapagoid-
Hüppa: