Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Mitmekesi pidada?

Go down 
+12
massu
Ozz
tibu
MjaT
krissyke
ViirulinePapu
K2thlin
Pipi
SaluKat
Papagoi14
Henri
Sigrid
16 posters
Mine lehele : Previous  1, 2
AutorTeade
Külaline
Külaline
Anonymous



Mitmekesi pidada? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Sõbrale sõber seltsiks   Mitmekesi pidada? - Page 2 Icon_minitimeTeis 11 Märts 2008, 20:48

First topic message reminder :

Mu emane viirpapagoi saab suvel kolme aastaseks.Ma tahaksin isast papagoid talle paariliseks osta. Ma soovin teada, et kas naad hakkaksid hästi omavahel läbisaama?
Tagasi üles Go down

AutorTeade
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Mitmekesi pidada? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mitmekesi pidada?   Mitmekesi pidada? - Page 2 Icon_minitimeLaup 30 Aug 2008, 15:54

Minu papagoi muutus küll väga taltsaks,kuigi ma ta poest ostsin Very Happy. Alguses kartis, aga lõpuks oli nii taltsas, et käis koguaeg igal pool kaasas, rääkis mängis ja tegi palju muud huvitavat Smile.
Tagasi üles Go down
K2thlin
Pesamuna
Pesamuna
avatar


Female
Linde : 2
Postitusi : 7
Asukoht : Võrumaa
Vanus : 33

Mitmekesi pidada? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mitmekesi pidada?   Mitmekesi pidada? - Page 2 Icon_minitimeLaup 30 Aug 2008, 20:56

esimene papagoi kelle ostsin, muutus ka kiiresti taltsaks ..
teine on nii kuri, et teeb nokaga verevalumeid näppudele, olen proovinud, et räägin temaga jne, aga niikui puuri lähedale lähen, on tema kohe ukse juures ja valmis nokaga toksama:D
kolmas papagoi kardab jubedalt, aga kuri ei ole ..
kolmas papagoi ei oska toas lennata ka, koguaeg kui mõtlen, et lasen nad lendama sis ta lendab korraga seinavastu ja kukub alla .. :S
seega on mul ainult üks papagoi kes tuleb näpupeale ja ei ole kuri, tahab õlapeal olla koguaeg ja eriti meeldib tlle läpaka peal veebikaamera asemel istuda Very Happy
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Mitmekesi pidada? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mitmekesi pidada?   Mitmekesi pidada? - Page 2 Icon_minitimeEsm 01 Dets 2008, 18:50

Seda ma tean, et rääkima õpetamiseks ei ole soovitatav teisi, aga ega ma sellepärast omale teisi linde ei taha. Mul emasel on üksi väga igav. Aga nagu ma aru sain, siis tohib teha nii, et kaks tükki on ühes puuris ning üks teises? Et kas tohiksin emase eraldi jätta ja noorukesed teise, et lennata saaksid nad ikka koos.
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Mitmekesi pidada? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mitmekesi pidada?   Mitmekesi pidada? - Page 2 Icon_minitimeTeis 02 Dets 2008, 17:26

K2thlin, minu isane viiru Fruti tahtis ka koguaeg õlale lennata ja arvuti peal istuda. Ja hiire peale ronis ta ka, kuikäega liigutasid. Aga kahjuks Frutit pole enm Sad Crying or Very sad
Tagasi üles Go down
krissyke
Pesaehitaja
Pesaehitaja
krissyke


Female
Linde : 2
Postitusi : 46
Asukoht : TaLLINN
Vanus : 37

Mitmekesi pidada? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mitmekesi pidada?   Mitmekesi pidada? - Page 2 Icon_minitimeNelj 04 Dets 2008, 17:42

Mina pean oma linde nii,et ühes puuris on 2 emane ja isane ja teises on 2 emast ja üks isane


Viimati muutis seda Sigrid (Reede 05 Dets 2008, 15:30). Kokku muudetud 1 kord (Muutmise põhjus : Peale koma käib tühik ja lause lõppeb lauselõpu märgiga.)
Tagasi üles Go down
MjaT
Teismeline
Teismeline
MjaT


Female
Linde : 1
Postitusi : 18
Asukoht : Saaremaa

Mitmekesi pidada? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Sõbrale, sõber seltsiks.   Mitmekesi pidada? - Page 2 Icon_minitimeReede 31 Juul 2009, 15:54

Küsimus on siis selles et kuidas kaks isast viirut omavahel läbi saaksid?
Meil on praegu ainult üks isane viiru. Tahaks talle teist veel et tal oleks huvitavam kui meid juures pole. Viiru on sorry 3 kuune!

Jääme vastuseid ootama!Mitmekesi pidada? - Page 2 Icon_smile

Päikest!Mitmekesi pidada? - Page 2 Icon_biggrinsunny

Muutsin pealkirja informatiivsemaks.

23 juuli
moderaator tibu


Viimati muutis seda MjaT (Esm 03 Aug 2009, 15:47). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Mitmekesi pidada? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mitmekesi pidada?   Mitmekesi pidada? - Page 2 Icon_minitimeReede 31 Juul 2009, 16:53

Isased sobivad oma vahel, emased mitte. Nii noore linnu puhul, pole tavaliselt isegi teises puuris hoidmist vaja. Kui oleks tegu vanema papagoiga, siis peaks harjutama sulelisi eraldi olevates puurides, mis on paigutatud üksteise lähedale, ning viirusi koos lendama lubama.
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Mitmekesi pidada? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mitmekesi pidada?   Mitmekesi pidada? - Page 2 Icon_minitimePüh 02 Aug 2009, 01:04

Jah, kaks isast peaksid omavahel sobima küll, aga nagu Tibu juba mainis, siis kaks emast ei sobi. Aga miks mitte isasele emane kaaslaseks võtta? Smile
Tagasi üles Go down
MjaT
Teismeline
Teismeline
MjaT


Female
Linde : 1
Postitusi : 18
Asukoht : Saaremaa

Mitmekesi pidada? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mitmekesi pidada?   Mitmekesi pidada? - Page 2 Icon_minitimeEsm 14 Sept 2009, 12:29

Sest et tahaks talle kaaslast mitte paarilist Very Happy
Tagasi üles Go down
Ozz
Perepea
Perepea
Ozz


Female
Linde : 2
Postitusi : 73
Asukoht : Ida-Virumaa
Vanus : 49

Mitmekesi pidada? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mitmekesi pidada?   Mitmekesi pidada? - Page 2 Icon_minitimeKolm 16 Sept 2009, 23:09

Minul on kodus neli viirut, kolm emast ja üks isane. Paar ühes puuris ja kaks emast teises puuris ning võin väita, et emaste läbisaamine on ideaalne. Mitmekesi pidada? - Page 2 Icon_rolleyes Ehk on mul lihtsalt hullupööra vedanud sest tõsi ta on, olin ennegi kuulnud, et kaks emast ühes puuris ei tähenda just head aga...mul vedas.Mitmekesi pidada? - Page 2 Icon_cheers
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Mitmekesi pidada? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mitmekesi pidada?   Mitmekesi pidada? - Page 2 Icon_minitimeNelj 17 Sept 2009, 09:57

Minul läksid paar päeva tagasi just isased võitlema, ühe emase pärast. Pidin nad eraldama.
Tagasi üles Go down
massu
Pesamuna
Pesamuna
massu


Male
Linde : 2
Postitusi : 6
Asukoht : Saku
Vanus : 34

Mitmekesi pidada? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mitmekesi pidada?   Mitmekesi pidada? - Page 2 Icon_minitimeNelj 22 Okt 2009, 01:49

Endal ka plaan isasele viirule juurde võtta emane viiru, isane hetkel 3 kuune, et kas emane peaks siis umbes sama vana olema?
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Mitmekesi pidada? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mitmekesi pidada?   Mitmekesi pidada? - Page 2 Icon_minitimeNelj 22 Okt 2009, 17:18

Võiks olla küll, siis nad kasvavad koos. Kuid võid ka vanema võtta...midagi ei tohiks juhtuda. Samas pead olema alati valvel, sest linnud ei pruugi läbi saada.
Tagasi üles Go down
massu
Pesamuna
Pesamuna
massu


Male
Linde : 2
Postitusi : 6
Asukoht : Saku
Vanus : 34

Mitmekesi pidada? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mitmekesi pidada?   Mitmekesi pidada? - Page 2 Icon_minitimeReede 23 Okt 2009, 19:03

Kui suur see protsent on, et nad läbi ei saa? Olemas tegelt ka teine puur, et ehk peaks nad algul erinevatesse puuridesse panema ja puurid kõrvuti?
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Mitmekesi pidada? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mitmekesi pidada?   Mitmekesi pidada? - Page 2 Icon_minitimeReede 23 Okt 2009, 21:16

Noorte lindude puhul on see protsent, väga väike. Raskusi tuleb teise ringi lindudega. Nendega, kes on sunnitud kaaslast vahetama.
Mina paneksin noored kohe kokku. Aga too uus lind hommikul, sest siis on sulelistel aega üksteisega tutvuda. Kui kuuled lahingukisa, siis eralda.
Tagasi üles Go down
unjoyerr
Külaline
Anonymous



Mitmekesi pidada? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Viirpapagoile kaaslase toomine   Mitmekesi pidada? - Page 2 Icon_minitimeEsm 07 Märts 2011, 13:32

Teregi toredad linnufoorumlased.

Mind painab koledasti üks küsimus.
Nimelt mul on kodus praegu pea kahe aastane viirpapagoi.
Minu kodu ei ole tema esimene kodu ning eelmises kodus temaga palju ei tegeletud seega
on ta loomult pigem metsik. Minu juures on ta elanud ehk aasta, pisut vähem.
Käsi puuri pistes on kisa-kära oi kui palju.
Käele ei tule, juttu ka ei aja. Päevaks teen puuriukse lahti siis tuleb aegajalt võimlema -
lendab tiiru üle pea ja siis keksleb oma puuri katusel ja ronib koju tagasi.
Nii mitu korda päevas.

Me küll ei ole temaga sel teemal vestelnud Smile aga mulle tundub, et tal on üksipäini
täitsa igav. Seega tahaks lisaks võtta 1-2 linnukest, esialgu kindlasti eraldi puuris.

Ja küsimus ise siis - kui ma vana oleja ja uustulnukad kõik kolmekesti puurist välja
lasen nüüd, kas siis läheb hirmsaks kismaks? Või on pigem kõik okei ja tüübid saavad
kenasti sõpradeks? Kas oleks isegi mõeldav, et nad kõik uude puuri kolivad?
Kas uute lindude võtmisel on ka nende vanus oluline? Tahaksin nooremad
võtta, et neid õpetada ja julgeks kasvatada.

Suured tänud neile, kes viitsivad kaasa rääkida Smile

Vabandan ka moderaatorite ees, et ei kasuta müügifoorumit. Siiski leian, et oleks
ontlik siia panna ka ostusoov - ostaksin kaks, ilmselt nooremat viirpapagoid,
kes oleksid julged. Soovitatavalt koos möbleeritud koduga =)




Päikest
Raiko
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Mitmekesi pidada? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mitmekesi pidada?   Mitmekesi pidada? - Page 2 Icon_minitimeEsm 07 Märts 2011, 16:09

Tere Smile

Kahe aastane viiru peaks hakkama sobima küll teistega, arvan ma. Ta on piisavalt noor. Nagu kirjutasid isegi, esialgu kindlasti eraldi puuris. Kas Sa tead, mis sugu linnuke on?
Ja nooremaid, kas siis ühest pesakonnast ja mis soost eelistatavalt sooviksid? Oluline on, et võimalik tulevane linnupaar ei oleks omavahel veresuguluses.

Ostusoovi kohta uurin, kuidas müüja Sinuga ühendust saab võtta? Minu arust külalisele ei saa privaatsõnumit saata, peaksid olema kasutaja. Või jääd ootama, et mõni oma müügisoovist siin teemas teada annab, koos oma kontakt tel.nr-ga, e-mailiga. Kas sobib üle Eesti?

PS! Minul küll viirusid pakkuda pole kahjuks.
Tagasi üles Go down
unjoyer
Tibu
Tibu
unjoyer


Linde : 1
Postitusi : 2

Mitmekesi pidada? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mitmekesi pidada?   Mitmekesi pidada? - Page 2 Icon_minitimeEsm 07 Märts 2011, 16:59

Oi väga vabandan. Kuidagi arusaamatu on see Facebookiga sisselogimine.
Tõepoolest, nüüd ehk saab sõnumeid saata Smile
Ostetavad linnukesed saavad kodu Tallinnas. Hea oleks, kui nad oleksid ka Tallinnast pärit!


Praeguse linnukese noka järgi võiksin väita et on tegemist tüdrukutirtsuga.
Sõprade otsingul ma arvan olulist vahet ei ole mis soost tegelased on.
Samas tekkis just praegu küsimus, et kui uued linnud on mõlemad härrased, siis
kas need omavahel riidu ei lähe ometi?


Päikest
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Mitmekesi pidada? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mitmekesi pidada?   Mitmekesi pidada? - Page 2 Icon_minitimeEsm 07 Märts 2011, 19:29

Riidu kisuvad omavahel tavaliselt emased. Siiski on olukordi olnud, kui ka isaste vahel läheb emase pärast verevalamiseks.
Soovitan võtta ühe isase. Siis on nad paar. Muidugi juhul, kui viiruemandale peigmees sobib.
Tagasi üles Go down
unjoyer
Tibu
Tibu
unjoyer


Linde : 1
Postitusi : 2

Mitmekesi pidada? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mitmekesi pidada?   Mitmekesi pidada? - Page 2 Icon_minitimeEsm 07 Märts 2011, 20:15

Oi kui palju infot Smile

Nüüd aga tuli välja, et va kurivaim on hoopistükkis isane siiski Smile
Nokapealne on helesinine Smile

Ilmselt kõige lihtsam oleks siis ikkagi üks linnuke võtta lisaks,
eeldatavasti preilna ja esiti omaenda koduga Smile
Tagasi üles Go down
leo
Tibu
Tibu
leo


Linde : 1
Postitusi : 3

Mitmekesi pidada? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Uute viirude võtmine.   Mitmekesi pidada? - Page 2 Icon_minitimeLaup 24 Sept 2011, 13:08

tere
Mul on hetkel kodus isane viirpapagoi kes saab kohe 6 aastaseks aga tahaksin võtta kaks viirut juurde Very Happy . Kas saab võtta kui juba olnud kuus aastat vana viiru ja äkki ei sõbrune uutega ära kuna oleksid võõrad talle ja äkki läheksid kaklema? Kas ma peaksin võtma ühe isase ja emase juurde?
Tänan! Smile Smile

24.09.11 Pille tõstis Päevikust teemakohasema jutu jätkamiseks.
Tagasi üles Go down
pepe7
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
avatar


Female
Linde : 18
Postitusi : 177
Asukoht : PÕLVA
Vanus : 49

Mitmekesi pidada? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mitmekesi pidada?   Mitmekesi pidada? - Page 2 Icon_minitimeTeis 27 Sept 2011, 01:58


Mina soovitaksin võtta isased viirud kuna ta sul juba 6a vana ja tema ei tohiks enam tibusid saada. Kõige parem nõuanne sulle...jälgi neid kui nad koos ühes puuris, võid vanema viiru panna teise puuri ja tema puuri ümber tõsta asjadest... et koos teistega korraga tagasi panna, siis koht kõigile võõras. Kui hakkavadki nägelema, pole hullu, peaasi et verd kellelgi väljas pole...öeldakse kui veri väljas, kohe teise puuri eraldada.
Tagasi üles Go down
http://viiruke.onepagefree.com/
leo
Tibu
Tibu
leo


Linde : 1
Postitusi : 3

Mitmekesi pidada? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mitmekesi pidada?   Mitmekesi pidada? - Page 2 Icon_minitimeEsm 03 Okt 2011, 16:34

ostsin siis emase ja isase uue viiru.Mõlemad pea 2 kuud vanad ja panin esialgu kahte eraldi puuri ja kõrvuti aga juba teisel päeval ühte puuri ja saavad väga hästi hakkama ja nagu vanad sõbrad. lahti lastes lendab vana ees ja noored järel Very Happy kaklusi ei ole olnud ja loodetavasti ei tule kah Laughing Laughing
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Mitmekesi pidada? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mitmekesi pidada?   Mitmekesi pidada? - Page 2 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Mitmekesi pidada?
Tagasi üles 
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2Mine lehele : Previous  1, 2
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Liigid :: Papagoid ja kakaduud :: Viirpapagoid-
Hüppa: