Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Pesakast

Go down 
+6
Malle210
Noora
tibu
SaluKat
Volim-Te
Henri
10 posters
AutorTeade
Külaline
Külaline
Anonymous



Pesakast Empty
PostitaminePealkiri: Viirude pesakast.   Pesakast Icon_minitimeReede 21 Märts 2008, 14:44

Hiljuti tuli ühel mu papagoidest muna. Kuna pesakasti vms polnud siis see kukkus puuri põhja katki Sad
Milline peaks olema pesa? Kuidas ma saaksin seda ise valmistada ning kuhu ma selle panema peaksin?
Tagasi üles Go down
Henri
Administraator
Administraator
Henri


Male
Postitusi : 498
Asukoht : Tartu lähedal
Vanus : 28

Pesakast Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pesakast   Pesakast Icon_minitimeLaup 22 Märts 2008, 13:15

Ma eeldan, et jutt käib teie viirpapagoidest. Viirpapagoide pesa peaks välja nägema selline: Pesakast Pesa - pilt on laenatult Lontu.ee/foorum kasutajalt Annie.
See peaks olema saadaval igal lemmikloomapoel. See kinnitatakse puuri ukse külge traatidega mis lähevad ukse ülal olevate traatide külge nii-et pesakasti sisseminev auk jääks ukseaugu kohale. Muidugi kui puuril on ainult 1 auk, siis võib tekkida probleem, et kui tahate puuri sees toimetada ei ole teil kusagilt sisspääsu puuri sees toimetamiseks. Ja nagu pildilt on näha on pesakasti peal ka lahti käiv kaan, kust saad mõnikord sisse piiluda. Hinna kohta ma midagi öelda ei oska.
Tagasi üles Go down
https://papagoimaja.forum.co.ee
Volim-Te
Pesaehitaja
Pesaehitaja
Volim-Te


Male
Linde : 2
Postitusi : 41
Asukoht : Tallinn
Vanus : 29

Pesakast Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pesakast   Pesakast Icon_minitimeTeis 09 Dets 2008, 22:40

Ostsin just täna selle pesakasti 96 krooni eest,emane hakas juba sees käima.
Tagasi üles Go down
http://linnumaja.forum.co.ee
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Pesakast Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pesakast   Pesakast Icon_minitimeLaup 13 Dets 2008, 02:38

Minul on pesakast juba ammu. Õigemini nüüd jube teine pesakast. Ei hakka seletama, mis esimesest sai aga lühidalt - sai välilindude pesaks. Uut lin papagoile vahest ette pannud, kuid ta tei tee midagi. Kui see ahju otsas oli, siis alati papagoi istus selle peal aga pesana pole seda mul veel kunagi kasutatud.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Pesakast Empty
PostitaminePealkiri: Pesakast   Pesakast Icon_minitimeLaup 23 Mai 2009, 00:09

Kas pesakast võib olla papist tehtud? Näiteks, kui on üks sobivas suuruses pappkarp ja sinna õige läbimõõduga auk teha ja kas auk peab kindlasti keskel olema. Pean silmas seda, et sügavus on nii nagu peab, kuid kas auk ei võiks olla näiteks pesakasti ääres?
Tagasi üles Go down
Henri
Administraator
Administraator
Henri


Male
Postitusi : 498
Asukoht : Tartu lähedal
Vanus : 28

Pesakast Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pesakast   Pesakast Icon_minitimeLaup 23 Mai 2009, 11:12

Sinu papagoid võivad papist pesakasti ju katki närida. Augu paiknemise kohta mina midagi öelda ei oska, küll aga arvan et see ei peaks midagi halba tegema kui auk paikneb pesakasti ääres.
Tagasi üles Go down
https://papagoimaja.forum.co.ee
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Pesakast Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pesakast   Pesakast Icon_minitimeLaup 23 Mai 2009, 11:58

Eks ma panen pappkasti neile siis ainult mängimiseks Smile Järgmisel aastal meisterdan puidust pesakasti.
Tagasi üles Go down
Noora
Kogemustega lendur
Kogemustega lendur
Noora


Linde : 2
Postitusi : 94
Asukoht : Soome

Pesakast Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pesakast   Pesakast Icon_minitimeLaup 23 Mai 2009, 12:07

Tibude kakad teevad selle pappkasti põhja märjaks -> läheb katki. Parem et teet jah puust selle.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Pesakast Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pesakast   Pesakast Icon_minitimeLaup 23 Mai 2009, 13:38

Kas tibud on pesakastis olles, kogu aeg oma kaka sees? affraid
Tagasi üles Go down
Noora
Kogemustega lendur
Kogemustega lendur
Noora


Linde : 2
Postitusi : 94
Asukoht : Soome

Pesakast Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pesakast   Pesakast Icon_minitimeLaup 23 Mai 2009, 16:13

Ma pole kindel, aga emane vist koristab neid ära. Mõned kasvatajad koristavad ise ka pesakasti.
Tagasi üles Go down
Malle210
Noor Perepea
Noor Perepea
Malle210


Female
Linde : 2
Postitusi : 64
Asukoht : Raplamaa
Vanus : 65

Pesakast Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pesakast   Pesakast Icon_minitimeLaup 23 Mai 2009, 21:30

Jah kui ise ei korista on nad seal kaka sees - tibusi võib aga alles puutuma hakata 14 päeva vanuselt - tuleb tibud välja võtta ja pesakast puhastada ning uus materjal pesasse panna - aga seda sedasi, et emalind ei läheks närvi
Tagasi üles Go down
http://www.freewebs.com/mallenet
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Pesakast Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pesakast   Pesakast Icon_minitimeLaup 23 Mai 2009, 22:48

Aga kuidas nad looduses hakkama saavad?
Tagasi üles Go down
Oliver
Ambitsioonikas sulesepp
Ambitsioonikas sulesepp
Oliver


Male
Linde : 1
Postitusi : 129
Asukoht : Viimsi
Vanus : 26

Pesakast Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pesakast   Pesakast Icon_minitimeTeis 01 Dets 2009, 12:59

Kas keegi teab kas ma oma üksikule isasele kaeluspapagoile niisama võin pesakasti panna ?
Tagasi üles Go down
ingu
Pesamuna
Pesamuna
ingu


Linde : 5
Postitusi : 9
Asukoht : läänemaa
Vanus : 53

Pesakast Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pesakast   Pesakast Icon_minitimeKolm 27 Apr 2011, 15:30

Tere!Aidake rumalat !Kas nümfi pesakast peab olema puuris sees või võib olla ka konksudega
väljaspool nagu viirudel?See ju parajalt suur ja võtab neil ruumi ära kui sisse põrandale panna.

Päikest teile!
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Pesakast Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pesakast   Pesakast Icon_minitimeKolm 27 Apr 2011, 20:28

Tähtis on, et linnud pääseksid häirimatult pesakasti juurde 24h ööpäevas.
Tagasi üles Go down
romet97
Teismeline
Teismeline
romet97


Male
Linde : 2
Postitusi : 12
Asukoht : Tallinn
Vanus : 26

Pesakast Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pesakast   Pesakast Icon_minitimeLaup 05 Nov 2011, 18:41

Kuhu võiks panna pesakasti ?
Tagasi üles Go down
pepe7
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
avatar


Female
Linde : 18
Postitusi : 177
Asukoht : PÕLVA
Vanus : 49

Pesakast Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pesakast   Pesakast Icon_minitimeLaup 05 Nov 2011, 19:17


Enamustel on pesakast paigutatud puurivõre külge väljapoole kuna pesakast puuris sees võtab palju vaba ruumi ära.
Tagasi üles Go down
http://viiruke.onepagefree.com/
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Pesakast Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pesakast   Pesakast Icon_minitimeLaup 05 Nov 2011, 20:02

Puuridel on tavaliselt selleks spets. luuk tehtud külje peale. Väljaspoolt on parem ka pesa kontrollida.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Pesakast Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pesakast   Pesakast Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Pesakast
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Pesakast hallitab.

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Pesakastist tibudeni-
Hüppa: