Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Papagoid Tartu botaanikaaias.

Go down 
3 posters
AutorTeade
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Papagoid Tartu botaanikaaias. Empty
PostitaminePealkiri: Papagoid Tartu botaanikaaias.   Papagoid Tartu botaanikaaias. Icon_minitimePüh 12 Sept 2010, 13:40

Kas olete seal linde vaatamas käinud? Mis mulje on jäänud?

Vähemalt nümfide puur on väga räämas. Oli selline aasta tagasi ja on ka praegu. Kollane lind määrdunud oma väljaheitega. Õrrel kole kakakiht.
Kaeluspapagoi on väga niru. Nemad selles muidugi süüdi pole, kuid ma arvan, et sellises seisus lind ei sobi avalikult eksponeerimiseks. Nii suured linnud tahavad suuremat elamist, kui neid kunag puurist välja ei lasta. Viirukaid on aga liiga palju ühes hunnikus.
Mõtlen, et kas siis pole võimalik ehitada mingi nurk puuriks, kui juba linnud on.

Või muretsen liialt? Ma ei saa kuidagi meelest neid linde. Isegi loomapoes on puurid puhtamad ja suuremad.
Tagasi üles Go down
taanka
Noor Perepea
Noor Perepea
taanka


Female
Linde : 8
Postitusi : 51
Asukoht : Tartu
Vanus : 45

Papagoid Tartu botaanikaaias. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoid Tartu botaanikaaias.   Papagoid Tartu botaanikaaias. Icon_minitimePüh 12 Sept 2010, 14:49

Mina pole palju aastaid seal käinud ja pole teadlik ,et seal linnud on.Kas neile pole võimalik kirjutada ja teha märkusi või ettepanekuid?
Tagasi üles Go down
http://lemmikloom.onepagefree.com/?id=17690&onepagefree=e3f7
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Papagoid Tartu botaanikaaias. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoid Tartu botaanikaaias.   Papagoid Tartu botaanikaaias. Icon_minitimePüh 12 Sept 2010, 20:03

Kaua aega tagasi ma neile rääkisin, et viirpapagoisi on palju ühes puuris. Isegi, kui tegemist on iseseisvate poegadega tuleks linnud panna puuri, kus ei tekiks ruumi puudust. Keegi ju ei võta ühe inimese märkust kuigi tõsiselt.
Kaeluspapagoi kohta ma rääkisin neile, et tegemist linnuga kes tahab suuremat ruumi. Linnu tiivad värisesid, nagu ühe minu viirpapagoi tiivad kelle ostsin. Tiivavärin kadus aja möödudes, kui lind sai neid kasutada selleks, milleks tiivad loodud on.
Kaeluspapagoi olevat enne olnud veel koledamas seisus, kui ta toodi. Siiski tahab lind rohkem ruumi ma arvan. Ei saa ju sellist uhket olendit elu aeg minimaal mõõtudega puuris hoida, teda lendama laskmata.
Taanka, ole hea, mine vaata ta üle. Sinul ju on kaeluspapagoid. Ehk sind kuulatakse, või õnnestub linnuke sul endale saada.
Või räägivad nad sulle rohkem ja tuleb välja, et muretsen liiast. Aga ole hea, mine vaatama. Olen jälle kaua aega tartust eemal ning ei õnnestu praegu tagasi minna.
Tagasi üles Go down
taanka
Noor Perepea
Noor Perepea
taanka


Female
Linde : 8
Postitusi : 51
Asukoht : Tartu
Vanus : 45

Papagoid Tartu botaanikaaias. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoid Tartu botaanikaaias.   Papagoid Tartu botaanikaaias. Icon_minitimeEsm 13 Sept 2010, 13:03

Olin täna linna minemas ja käisin seal ära.Ei ole tõesti tingimused rõõmustavad.Viirudel ja nümfidel oli pantud pesakast .Kaeluspapagoi oli tõesti rääbakas ,ei olnud tal seal ei mänguasju ega oksi millega tegelda,Vaevalt ,et ka puu ja juurvilju neile pakutakse... igatahes kõhe oli.
Ei hakanud neid seal rohkelt küsitlema ja etteheiteid tegema,küsisin ainult,kas neid ka müüakse,öeldi,et kui viirusid on palju siis noori küll müüakse,aga nümfid ja kaelus pole müügiks.
Igatahes edastasin teate edasi,näis kas asi hakkab kuskile arenema.
Tagasi üles Go down
http://lemmikloom.onepagefree.com/?id=17690&onepagefree=e3f7
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Papagoid Tartu botaanikaaias. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoid Tartu botaanikaaias.   Papagoid Tartu botaanikaaias. Icon_minitimeEsm 13 Sept 2010, 19:01

Aitäh taanka.
Tagasi üles Go down
taanka
Noor Perepea
Noor Perepea
taanka


Female
Linde : 8
Postitusi : 51
Asukoht : Tartu
Vanus : 45

Papagoid Tartu botaanikaaias. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoid Tartu botaanikaaias.   Papagoid Tartu botaanikaaias. Icon_minitimeNelj 14 Okt 2010, 12:58

täna sain sellist teadet :

Tartu Ülikooli botaanikaaed pole papagoide ja kilpkonnade pidamiseks
ja näitamiseks tegevusluba taotlenud. Pärast Teie kirja 15.09.2010
oleme tutvunud põhjalikult loomakaitse seadusega ja vastava määrusega
ning oleme konsulteerinud keskkonnaametiga. Leidsime, et loomi on
piiratud arvul võimalik botaanikaaias ka edaspidi külastajatele
tutvustada, kuid kindlasti arvestades neid nõudeid, mida seaduslikud
aktid ette näevad. Botaanikaaed viib loomade pidamistingimused
kooskõlla seadusega 1. detsembriks 2010 ja esitab pärast seda koheselt
taotluse keskkonnaametile tegevusloa saamiseks.
Tagasi üles Go down
http://lemmikloom.onepagefree.com/?id=17690&onepagefree=e3f7
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Papagoid Tartu botaanikaaias. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoid Tartu botaanikaaias.   Papagoid Tartu botaanikaaias. Icon_minitimeNelj 14 Okt 2010, 15:51

Aitäh, Taanka ja Tibu!
Et edastasid meile ka teate lugemiseks, uskumatu ikka, kuidas siiani nii käituti nii elusolendite kui ka seadustega. Suhtumine botaanikaaial oli selline nagu tingimused lindudele poleks üldse arvestamist väärt. Nüüd on lootus tänu Teile et asi muutub paremaks.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Papagoid Tartu botaanikaaias. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoid Tartu botaanikaaias.   Papagoid Tartu botaanikaaias. Icon_minitimeEsm 21 Veeb 2011, 17:43

Kas keegi on käinud Tartu Ülikooli Botaanikaaias? Millised muudatused on ellu viidud lindude heaks?
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Papagoid Tartu botaanikaaias. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoid Tartu botaanikaaias.   Papagoid Tartu botaanikaaias. Icon_minitimeEsm 21 Veeb 2011, 19:37

Mina pole sinna saanud, kuid kevad-suvel lähen.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Papagoid Tartu botaanikaaias. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoid Tartu botaanikaaias.   Papagoid Tartu botaanikaaias. Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Papagoid Tartu botaanikaaias.
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Papagoid
» Papagoid valimas
» Papagoid rokutavad !
» Kass ja papagoi
» Kas papagoid suplevad?

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Teised teemad lindudest-
Hüppa: