Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Papagoid valimas

Go down 
3 posters
AutorTeade
Carmen
Pesamuna
Pesamuna
avatar


Female
Linde : 1
Postitusi : 5
Asukoht : Tallinn

Papagoid valimas Empty
PostitaminePealkiri: Papagoid valimas   Papagoid valimas Icon_minitimeEsm 22 Märts 2010, 14:52

Tere,

olen langetanud otsuse soetada uus pereliige. Valik langes papagoile. Kuid olles veel suht toores sel alal, siis uurin asja netist ja loomapoodidest, et millise liigi kasuks otsus langetada.

Sooviksin kedagi suuremat (võrdluseks näiteks viirpapagoist suurem). Kuid samas, kes ei oleks NII häälekas ja agressiivne.

Käisin täna vaatamas üht liiki: Polytelis anthopeplus e Regent Parrot. Huvitav oleks teada, kuidas tema nimi eesti keeles kõlaks. Poest anti vaid lad.k nimi. Tema oli väga rahulik ning poest kinnitati, et ka madalamate nootidega tegelane Smile

Kakariki. Nemad on vist aktiivsemad ja lärmakamad? On kellelgi aimu?

Või on ehk veelgi keegi, kes nende valikute hulka võiks kuuluda? Kuulaksin asjatundjate nõu!

C.
Tagasi üles Go down
Oliver
Ambitsioonikas sulesepp
Ambitsioonikas sulesepp
Oliver


Male
Linde : 1
Postitusi : 129
Asukoht : Viimsi
Vanus : 26

Papagoid valimas Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoid valimas   Papagoid valimas Icon_minitimeEsm 22 Märts 2010, 15:28

Tere .
Esimene asi on see palju raha sa oled otsustanud papagoi peale kulutada ? Papagoi + puur + puuri sisustus. See papagoi on üks rosella sugulastest , aga eesti keelset nime ei tea. Minu arvamus : Minule kakarikid ei meeldi , ma ei ole loomapoodides kuulnud, et nad üldse oleks häält teinud ja eriti ilusad nad ka ei ole. Kas te käisite lauteri tänava loomapoes ? Very Happy
Tagasi üles Go down
Carmen
Pesamuna
Pesamuna
avatar


Female
Linde : 1
Postitusi : 5
Asukoht : Tallinn

Papagoid valimas Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoid valimas   Papagoid valimas Icon_minitimeEsm 22 Märts 2010, 15:45

Tänan vastuse eest!

Ja, ma käisin seal Smile
Mulle hakkab see tõlkimatu tegelane aina enam peas kummitama.

Olen valmis kokku panema ca 5000 - 6000 krooni.

Kakariki osas sain teada vahepeal, et tegu on putuktoidulise linnuga. Seega loobun nendest.
Tagasi üles Go down
Carmen
Pesamuna
Pesamuna
avatar


Female
Linde : 1
Postitusi : 5
Asukoht : Tallinn

Papagoid valimas Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoid valimas   Papagoid valimas Icon_minitimeEsm 22 Märts 2010, 15:47

Ma ei vastanud korralikult küsimusele. Olen valmis kokku panema ca 5000 - 6000 krooni.

Kakariki osas sain teada vahepeal, et tegu on putuktoidulise linnuga. Seega loobun nendest.
Tagasi üles Go down
Oliver
Ambitsioonikas sulesepp
Ambitsioonikas sulesepp
Oliver


Male
Linde : 1
Postitusi : 129
Asukoht : Viimsi
Vanus : 26

Papagoid valimas Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoid valimas   Papagoid valimas Icon_minitimeEsm 22 Märts 2010, 15:55

A , nüüd ma tean kindlalt mis papagoid sa mõtled ( see ei ole rosella sugulane ) . Kas see papagoi oli nümfkakaduudega ( tutiga papagoid ) ühes puuris ja istus taga nurgas , kui ma olen seal käinud siis ta istub alati seal umbes selline ? http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c4/Polytelis_anthopeplus_pair.jpg
Tagasi üles Go down
Carmen
Pesamuna
Pesamuna
avatar


Female
Linde : 1
Postitusi : 5
Asukoht : Tallinn

Papagoid valimas Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoid valimas   Papagoid valimas Icon_minitimeEsm 22 Märts 2010, 15:57

Ja, on küll umbes selline. Täna oli seal nendega koos veel üks taoline, ent temal oli ka midagi punakat... Tõlkimatu oli söömisega hoos Smile

Mis Sa temast arvad?
Tagasi üles Go down
Oliver
Ambitsioonikas sulesepp
Ambitsioonikas sulesepp
Oliver


Male
Linde : 1
Postitusi : 129
Asukoht : Viimsi
Vanus : 26

Papagoid valimas Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoid valimas   Papagoid valimas Icon_minitimeEsm 22 Märts 2010, 16:02

Vat nendest lindudest ei tea ma midagi Very Happy Mul endal kaeluspapagoi, samasugune on kõrval puuris.

Aga kuidas sulle nümfid meeldivad? Ja see lind, see kelle nime sa küsisid see maksab 7000 kr umbes.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Papagoid valimas Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoid valimas   Papagoid valimas Icon_minitimeEsm 22 Märts 2010, 16:04

Kui arvestada häälekust, siis julgen omalt poolt soovitada rosellat. Minu oma üldse ei kriiska vaid on meloodiline ja normaalse valjusega. (Liik: Golden Mantle Rosella Mutaions Opaline (Firey)) Vaata palun postitust https://papagoimaja.forum.co.ee/suured-linnud-f12/rosella-t510.htm


Viimati muutis seda Pille (Esm 22 Märts 2010, 16:33). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Carmen
Pesamuna
Pesamuna
avatar


Female
Linde : 1
Postitusi : 5
Asukoht : Tallinn

Papagoid valimas Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoid valimas   Papagoid valimas Icon_minitimeEsm 22 Märts 2010, 16:21

Pille,

eks vist häälekus ja iseloom ole ka linnuti erinev.
Müüja ütles täna, et Rosellad on häälekamad, kui Polytelis Anthopeplus.

Ent samas ega ma kipskuju ka endale koju soovi osta Smile


Viimati muutis seda Carmen (Teis 23 Märts 2010, 12:26). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Oliver
Ambitsioonikas sulesepp
Ambitsioonikas sulesepp
Oliver


Male
Linde : 1
Postitusi : 129
Asukoht : Viimsi
Vanus : 26

Papagoid valimas Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoid valimas   Papagoid valimas Icon_minitimeEsm 22 Märts 2010, 16:55

Aga kuidas sulle nümfid meeldivad ? Ja see lind , see kelle nime sa küsisid see maksab 7000 kr umbes.
Tagasi üles Go down
Carmen
Pesamuna
Pesamuna
avatar


Female
Linde : 1
Postitusi : 5
Asukoht : Tallinn

Papagoid valimas Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoid valimas   Papagoid valimas Icon_minitimeEsm 22 Märts 2010, 20:36

Tänan kõiki, kes andsid erinevaid soovitusi.

Käisin õhtul ja ostsin ta ära.

Seega uus papagoi omanik. Muuseas, müüja pakkus tõlkeks välja "Roheline mäestiku papagoi"... Kuna tegemist oli tubli, mitte eesti keelt emakeelena kasutava noor müüjaga, siis tõlge võib sõnastuses olla veidi konarlik. Kuid mõte täiesti arusaadav.


Viimati muutis seda Carmen (Teis 23 Märts 2010, 12:26). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Oliver
Ambitsioonikas sulesepp
Ambitsioonikas sulesepp
Oliver


Male
Linde : 1
Postitusi : 129
Asukoht : Viimsi
Vanus : 26

Papagoid valimas Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoid valimas   Papagoid valimas Icon_minitimeEsm 22 Märts 2010, 20:56

Aga kui saa viitsid siis tee Päevik temast , siis me saame su edusammudest lugeda Very Happy
Tagasi üles Go down
Carmen
Pesamuna
Pesamuna
avatar


Female
Linde : 1
Postitusi : 5
Asukoht : Tallinn

Papagoid valimas Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoid valimas   Papagoid valimas Icon_minitimeEsm 22 Märts 2010, 20:58

Hea mõte!

Ma esmalt saan temaga veidi lähemalt tuttavaks ja uurin ühtlasi, kuidas te seda Päevikut ise siin varem pidanud olete.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Papagoid valimas Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoid valimas   Papagoid valimas Icon_minitimeLaup 22 Apr 2017, 14:16

Regent Parrot on eesti keeles Koldpapagoi ja vene keeles Роскошный горный попугай, müüja tõlkis venekeelsest nimest (горный on mägi).
Minul on neid linde kaks, vist on mõlemad emaslinnud. Tunnen veel kahte inimest, kel linnupaar kodus.
Carmen, kui te juhtute siia lugema, kirjutage mulle Smile
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Papagoid valimas Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoid valimas   Papagoid valimas Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Papagoid valimas
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Meie papagoid!
» Papagoid rokutavad !
» Papagoid Tartu botaanikaaias.
» Suitsetajad ja papagoid.

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Teised teemad lindudest-
Hüppa: