Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Kitkub poegadel sulgi seljast.

Go down 
+3
Amadiin888
pepe7
liisi37
7 posters
Mine lehele : 1, 2  Next
AutorTeade
liisi37
Nooruk
Nooruk
liisi37


Female
Linde : 6
Postitusi : 28
Asukoht : tapa vald
Vanus : 57

Kitkub poegadel sulgi seljast. Empty
PostitaminePealkiri: Kitkub poegadel sulgi seljast.   Kitkub poegadel sulgi seljast. Icon_minitimeReede 02 Apr 2010, 12:55

Mis paneb emast lindu nii käituma?
Kitkub ära kuklalt ja seljalt ning kõhu alt tibudel suled, tibud on 17 päeva vanad. Vaatasin, et oli jälle nii teinud tibu on tiiva juurest ja seljalt verine (täppiline).
Kui ma ema ära võtan, kas pojad saavad söömisega ise hakkama ( munaputru)?
Kas sellest kombest lahti saada pole võimalik?
Tagasi üles Go down
pepe7
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
avatar


Female
Linde : 18
Postitusi : 177
Asukoht : PÕLVA
Vanus : 49

Kitkub poegadel sulgi seljast. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kitkub poegadel sulgi seljast.   Kitkub poegadel sulgi seljast. Icon_minitimeReede 02 Apr 2010, 16:39

Kas emane toidab üksi tibusid või on isane lind ka olemas? Kui isane olemas paneksin emase eraldi, sest tibud veel noored ja ise nad söömisega hakkama ei saa. Vaata üle toidumenüü ja kas vajalikud kivid olemas puuris!
Tagasi üles Go down
http://viiruke.onepagefree.com/
liisi37
Nooruk
Nooruk
liisi37


Female
Linde : 6
Postitusi : 28
Asukoht : tapa vald
Vanus : 57

Kitkub poegadel sulgi seljast. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kitkub poegadel sulgi seljast.   Kitkub poegadel sulgi seljast. Icon_minitimeLaup 03 Apr 2010, 00:20

Olemas pugukivid ,olemas ka kaltsiumi terad ma ei tea ,
aga kui võtta emane vahepeal peale toitmist ära ja siis tagasi panna , kas nii saaks sest isane ei käi toitmas poegi kaks tükki .
Tagasi üles Go down
pepe7
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
avatar


Female
Linde : 18
Postitusi : 177
Asukoht : PÕLVA
Vanus : 49

Kitkub poegadel sulgi seljast. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kitkub poegadel sulgi seljast.   Kitkub poegadel sulgi seljast. Icon_minitimeLaup 03 Apr 2010, 01:26

Isane peaks ikka ka toitmas käima. Kas lindudel keedumuna on koguaeg ees( mõtlen, et siis iga päev peaksid saama keedumuna koos koorega,neile peaks piisama poolest munast küll). Õun, porgand ja salaleht(igal päeval erinev). Ma ei saanud nüüd hästi aru su kividest, mõtlesid kaltsiumivi (seepialuu ehk tindikalaluud) ? Joodipärlid või joodipulk on ka hea.
Kas isane üldse pesas ei käi? Raske nõu anda kuna tegu emase linnuga ja tibud veel väga väiksed. Hea märk oleks kui isane pesaski käiks.
Tagasi üles Go down
http://viiruke.onepagefree.com/
liisi37
Nooruk
Nooruk
liisi37


Female
Linde : 6
Postitusi : 28
Asukoht : tapa vald
Vanus : 57

Kitkub poegadel sulgi seljast. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kitkub poegadel sulgi seljast.   Kitkub poegadel sulgi seljast. Icon_minitimeLaup 03 Apr 2010, 10:23

pepe7 kirjutas:
Isane peaks ikka ka toitmas käima. Kas lindudel keedumuna on koguaeg ees( mõtlen, et siis iga päev peaksid saama keedumuna koos koorega,neile peaks piisama poolest munast küll). Õun, porgand ja salaleht(igal päeval erinev). Ma ei saanud nüüd hästi aru su kividest, mõtlesid kaltsiumivi (seepialuu ehk tindikalaluud) ? Joodipärlid või joodipulk on ka hea.
Kas isane üldse pesas ei käi? Raske nõu anda kuna tegu emase linnuga ja tibud veel väga väiksed. Hea märk oleks kui isane pesaski käiks.

Joodikivi ja kaltsiumiteread on ,emane ei lase isast pesa ligi kui ta puuris on .Võtan päevaks sii ikkagi ema ära ja jälgin mida isa teeb.
Tagasi üles Go down
pepe7
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
avatar


Female
Linde : 18
Postitusi : 177
Asukoht : PÕLVA
Vanus : 49

Kitkub poegadel sulgi seljast. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kitkub poegadel sulgi seljast.   Kitkub poegadel sulgi seljast. Icon_minitimeLaup 03 Apr 2010, 11:56

Ma siis järeldan, et seepialuu ehk tindikalaluud pole(ovaalne valge kivi), aga see on hädavalik.
Tagasi üles Go down
http://viiruke.onepagefree.com/
liisi37
Nooruk
Nooruk
liisi37


Female
Linde : 6
Postitusi : 28
Asukoht : tapa vald
Vanus : 57

Kitkub poegadel sulgi seljast. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kitkub poegadel sulgi seljast.   Kitkub poegadel sulgi seljast. Icon_minitimeLaup 03 Apr 2010, 19:35

pepe7 kirjutas:
Ma siis järeldan, et seepialuu ehk tindikalaluud pole(ovaalne valge kivi), aga see on hädavajalik.
Olemas ka valge kivi ja kõik korras - isane käib toitmas ja seekord on probleem lahendatud.
Emasel on selline komme, midagi pole parata. Lastel läheb nüüd hästi, sest isane hoolitseb nende eest ja esmaspäeval saavad nad juba kolmenädalaseks. Tänud aitamast!
Tagasi üles Go down
pepe7
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
avatar


Female
Linde : 18
Postitusi : 177
Asukoht : PÕLVA
Vanus : 49

Kitkub poegadel sulgi seljast. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kitkub poegadel sulgi seljast.   Kitkub poegadel sulgi seljast. Icon_minitimeLaup 03 Apr 2010, 20:31

Väga tore, et kõik kenasti lahenes Kitkub poegadel sulgi seljast. Icon_biggrin Soovin edu !!!
Tagasi üles Go down
http://viiruke.onepagefree.com/
liisi37
Nooruk
Nooruk
liisi37


Female
Linde : 6
Postitusi : 28
Asukoht : tapa vald
Vanus : 57

Kitkub poegadel sulgi seljast. Empty
PostitaminePealkiri: tibud rahul   Kitkub poegadel sulgi seljast. Icon_minitimePüh 11 Apr 2010, 23:05

need kaks tibukest nüüd rõõmsad ja õnnelikud,suled kasvavad kenasti..
aga, mida saaks teha eelmise pesakonna tibuga ,kes on küll rõõmus ja õnnelik emane viirpapagoi tibuke, aga kaelal ja kuklal, kui sirutab ennast on näha veel paljaid kohti ,kus ema suled ära kitkus. kuuselt oli tal ikka pea paljas .kas enam ei kasvagi sinna suled sest ta jaanuari tibu ,kurb kui ta nii jääbki .
Tagasi üles Go down
pepe7
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
avatar


Female
Linde : 18
Postitusi : 177
Asukoht : PÕLVA
Vanus : 49

Kitkub poegadel sulgi seljast. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kitkub poegadel sulgi seljast.   Kitkub poegadel sulgi seljast. Icon_minitimeEsm 12 Apr 2010, 00:58

Hea kuulda et viimastel tibudel kõik hästi Kitkub poegadel sulgi seljast. Icon_biggrin Aga mis puutub eelmise pesakonna tibusse, siis kui vana ta sul on juba? Nad peaksid sulgima kuue kuuselt korralikult. Tagasi ikka kasvavad kui täielik sulgimine olnud. Minu arvamus Kitkub poegadel sulgi seljast. Icon_biggrin
Tagasi üles Go down
http://viiruke.onepagefree.com/
liisi37
Nooruk
Nooruk
liisi37


Female
Linde : 6
Postitusi : 28
Asukoht : tapa vald
Vanus : 57

Kitkub poegadel sulgi seljast. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kitkub poegadel sulgi seljast.   Kitkub poegadel sulgi seljast. Icon_minitimeEsm 12 Apr 2010, 11:21

pepe7 kirjutas:
Hea kuulda et viimastel tibudel kõik hästi Kitkub poegadel sulgi seljast. Icon_biggrin Aga mis puutub eelmise pesakonna tibusse, siis kui vana ta sul on juba? Nad peaksid sulgima kuue kuuselt korralikult. Tagasi ikka kasvavad kui täielik sulgimine olnud. Minu arvamus Kitkub poegadel sulgi seljast. Icon_biggrin



20 jaanur sel aastal on ta koorunud ,saab siis alles 3 kuuseks
pilte temast siin:kui ennast sirutab on kohe hästi näha .eks siis ootame .
http://papagoid.webs.com/apps/photos/album?albumid=8578933
Tagasi üles Go down
Amadiin888
Noor Perepea
Noor Perepea
Amadiin888


Female
Linde : 3
Postitusi : 56
Asukoht : Tallinn

Kitkub poegadel sulgi seljast. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kitkub poegadel sulgi seljast.   Kitkub poegadel sulgi seljast. Icon_minitimeReede 13 Mai 2011, 17:18

Minul juhtus vastupidi minul hakkas isane poega nokkima. Aga poeg jäi ellu ja Jakol on ilus läikiv sulestik.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kitkub poegadel sulgi seljast. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kitkub poegadel sulgi seljast.   Kitkub poegadel sulgi seljast. Icon_minitimeLaup 14 Mai 2011, 09:03

Tibudelt sulgede kakkumine on õpitud käitumishäire. Kui vanemad tibusid nokivad, hakkavad ka tibud suure tõenäosusega oma järglastelt sulgi nokkima. Selliste lindude paaritamine on jäetud iga linnukasvataja enda otsustada. St. et otseselt ei keelata, kuid ei soovitata paaritada.
Tagasi üles Go down
annike35
Pesamuna
Pesamuna
annike35


Linde : 2
Postitusi : 5

Kitkub poegadel sulgi seljast. Empty
PostitaminePealkiri: Keegi kakub pojal sulgi.   Kitkub poegadel sulgi seljast. Icon_minitimeKolm 12 Märts 2014, 13:53

Mul on lembelinnud ja neil on 1 poeg. Nüüd tundub et kumbki vanematest kakub pojal sulgi ära. Kuidas ma aru saaks kumb vanematest seda teeb.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Kitkub poegadel sulgi seljast. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kitkub poegadel sulgi seljast.   Kitkub poegadel sulgi seljast. Icon_minitimeKolm 12 Märts 2014, 15:27

Kui vana on pojuke? Kas ta iseseisvalt juba proovib süüa?
Tibule on hea, kui hea vanem teda toetab ja toidab. Kas teda toidavad mõlemad vanemad, kas tead?
Peate vist katsetama, kui jätate tibu koos ühe vanemaga ja teise vanema hoiate eraldi puuris?

Ehk tuleb veel kelleltki häid nõuandeid!
Tagasi üles Go down
annike35
Pesamuna
Pesamuna
annike35


Linde : 2
Postitusi : 5

Kitkub poegadel sulgi seljast. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kitkub poegadel sulgi seljast.   Kitkub poegadel sulgi seljast. Icon_minitimeNelj 13 Märts 2014, 14:47

Tibu vanust kahjuks ei tea, pakun et umbes 3 nädalat. Ta on juba peaaegu vanalindudega ühe suurune. Panin pessa leotatud saia, minu nähes ta seda ei söönud. Hiljem oli otsas, võisid süüa ka vanalinnud. Mõlemad vanalinnud käivad pesas, vahest mõlemad korraga, kumb siis söödab ei tea. Peab vist jah katsetama hakkama. kui kiiresti uued suled kasvama hakkavad kui kitkuja õnnestub eemaldada.

Vanalindudel on munakoored kogu aeg ees, muna saavad ka. Saia panin lihtsalt selleks et näha kas ta proovib süüa, tavaliselt saiaga linde ei toida. Kitkumist kahtlustan kuna tibu on praktiliselt paljas. Puuri panin ka õunapuu oksi et neil oleks tegevust.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Kitkub poegadel sulgi seljast. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kitkub poegadel sulgi seljast.   Kitkub poegadel sulgi seljast. Icon_minitimeNelj 13 Märts 2014, 19:53

Tänud, põhjaliku vastuse eest Smile
Õunapuuoksad on hea mõte.
Olgu öeldud,et ma ise pole katkutud tibu murega kokku puutunud.
Tibu suled kasvavad kiiresti. Kui tibule pole tekitatud veriseid haavu, saab ta terveks. Kuid jah, oleks nii hea, kui tal edaspidi hästi läheks.
Tagasi üles Go down
annike35
Pesamuna
Pesamuna
annike35


Linde : 2
Postitusi : 5

Kitkub poegadel sulgi seljast. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kitkub poegadel sulgi seljast.   Kitkub poegadel sulgi seljast. Icon_minitimeNelj 13 Märts 2014, 20:35

Just nägin et tibu vaatas pesakastist välja ja tekkis mõte. Kas ma võiksin tibu pesakastist välja võtta ja puuri põrandale panna? Siis ma võibolla näeks kumb sulgi kakub.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Kitkub poegadel sulgi seljast. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kitkub poegadel sulgi seljast.   Kitkub poegadel sulgi seljast. Icon_minitimeNelj 13 Märts 2014, 23:21

Mõistan, et plaan oleks korraks ta pesakastist välja võtta, eks.
Linnuvanem(ad) võivad närvi minna, et tibu on "keelust üle astunud" ja vaja ta otsemaid tuppa tagasi kupatada. Järgnev togimine ei pruugi veel näidata, kummal on halb komme küljes. Sest kui on alles esimesed välja piilumise päevad, minu teada ei tule tibud ise veel välja, läheb veel pisut päevi, kuni julgust koguvad. Usutavasti ka on 3.nädalaselt veel vara välja kippumiseks.
Ma ei tea, ütlen vaid, et pakkusin enda arvamusena, mis võib juhtuda.
Ma ei tunne lembelindude üldiseid käitumisjooni.
Võib vabalt olla, et üks vanematest hakkab tibu toitma. Asi seegi. Ainult et toita oskavad nad ilmselt mõlemad. Linnud teavad hästi, millal on toitmise aeg, see tähendab, et välja tõstmine peaks olema toimunud millalgi toitmise vahepeal. Tibul ei tohi külm hakata.
Tundmata teie lindude iseloomu ja stressitundlikkust, peate ise otsustama, iga omanik teab oma linde paremini.
Ent kahjuks, seni kuni tibu sõltub vanematest, ei jäta katkumist järele ka see, kes nii teeb.
Ehk ma eksin (loodame), aga ma pole kuulnud, et teisiti oleks.
Tagasi üles Go down
annike35
Pesamuna
Pesamuna
annike35


Linde : 2
Postitusi : 5

Kitkub poegadel sulgi seljast. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kitkub poegadel sulgi seljast.   Kitkub poegadel sulgi seljast. Icon_minitimePüh 16 Märts 2014, 20:40

Millegipärast tundus et sulgede kitkuja oli isalind ja panime tema eraldi puuri. Samas oli põhiline söötja ka isalind. Poeg kükitas pesakasti äärel ja isane söötis. Kordagi ei näinud emast söötmas. Kas võib olla et emane ei hakka söötma kuigi igalt poolt lugesin et söödavad mõlemad.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Kitkub poegadel sulgi seljast. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kitkub poegadel sulgi seljast.   Kitkub poegadel sulgi seljast. Icon_minitimeTeis 18 Märts 2014, 19:18

See, mida me igalt poolt loeme, tavaliselt ongi üldine info. Jah tõsi on, toidavad mõlemad vanemad.
Ka mina annan praegu üldist infot, lihtsalt mõtlemisainet. Mõned inimesed panevad pesakasti veebikaamera, tänu neile olen tähele pannud et tibu elu esimes(t)el nädala(te)l toidab põhiliselt emaslind, isane toidab emast. Isegi nii olen näinud, et mõlemad on pesas ja isane toidab emast, kohe seejärel emane toidab tibu. Hiljem hakkavad tibu toitma mõlemad vanemad ja varsti toidab põhiliselt isaslind, emane on puhkuse välja teeninud ja kasutab võimalust suuremaks vabaduseks, mida kasvav tibu juba võimaldab. Ta küll toidab vahel veel, aga harvem kui isaslind. See ei tähenda, et ta tibule on selja pööranud.

NB! See ei pruugi üldse kokku minna lembelindude elukorraldusega, neid mida ma veebis näinud ja ise kogenud olen, on teisest liigist papagoid.

Kuidas teil läheb? Ega poeg pole kogu aja olnud pesakasti äärel, nii et varasemast te ei tea, kes toitis?
Tagasi üles Go down
annike35
Pesamuna
Pesamuna
annike35


Linde : 2
Postitusi : 5

Kitkub poegadel sulgi seljast. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kitkub poegadel sulgi seljast.   Kitkub poegadel sulgi seljast. Icon_minitimeTeis 18 Märts 2014, 20:58

Jah kui poeg veel pesas peidus oli siis ei tea kumb söötis. Nüüdseks on emane söötma hakanud. Eile poeg praktiliselt päev läbi kisas pesa serva peal, õhtul nägin kuidas emane korra söötis aga väga vähe. Tibu pugu on ilusti näha kuna sulgi ei ole ja pugu oli tühi. Täna aga oli pugu ilusti täis. Nii et praegu tundub kõik korras olevat. Isane hakkab ka juba kõrvalpuuris rahunema. Järgmisena tekib küsimus millal võin ma isase puuri tagasi panna.Kui poeg pesast välja tuleb ja ise sööma hakkab kas ta siis ei lase endal sulgi kakkuda. Kas poja võib vanemate juurde elama jätta. Kas nad saaks kolmekesi läbi või oleks poeg ülearune.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Kitkub poegadel sulgi seljast. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kitkub poegadel sulgi seljast.   Kitkub poegadel sulgi seljast. Icon_minitimeKolm 19 Märts 2014, 13:12

Alles teatud eas tuleb linnupojale piisavalt iseteadvust, et enda eest seista. Juhtub mõnedel linnupoegadelgi, kus muutub mingiks perioodiks "ülbeks" ja õiendab oma vanematele vastu. Aga teil on sinnamaale veel aega.
Linnupoeg küll õpib ise sööma aga tal on veel palju linnutarkusi vaja õppida ja ta allub oma vanematele veel a'la 2 kuud - täpsemalt teavad need, kel lembelindudega kogemusi.
Väga noor tibupoeg isegi seda veel ei tea, et tema katkumine pole normaalne, oma vanema(te) poolt. Räägitakse, et kui lindu on tibuna kitkutud, muutub ta ise samasuguseks kitkujaks, kui oma järglaseid kasvatama hakkab.
Mina ei tea, kuidas teie isaslind käitub, kui pojal on päris-suled seljas. Oma paarilist ta ei kitkunud?

Kui poeg saab täiskasvanuks, muutub ta paarina elavatele lindudele üleliigseks seltsiliseks ja võib ette tulla tülitsemist.
Parandage mind, kui midagi valesti pakun.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Kitkub poegadel sulgi seljast. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kitkub poegadel sulgi seljast.   Kitkub poegadel sulgi seljast. Icon_minitimeKolm 19 Märts 2014, 22:42

Ahhaa, just lugesin Malle Kuldma artiklit lembelindudest. Tema kirjutab: "Haude perioodil saab linnutibu oma vajaliku söögi muna seest ja kui koorub hakkavad teda toitma linnuvanemad – alul isa ning hiljem ka ema."
http://papagoimaja.do.am/publ/malle_kuldma_artiklid/vajalik_meelespea/26-1-0-43 (alapealkirja all :Lembelindude käitumine pesitsusperioodil.)
Tean et Malle Kuldma pidas pikki aastaid lembelinde, kuid kui ma ei eksi, ta vist lõpetas nendega tegelemise.
Hea oleks, annike35, kui leiaksite kontakti mõne kogemustega lembelindude pidajaga.

Tagasi üles Go down
erottore
Pesamuna
Pesamuna
erottore


Male
Linde : 4
Postitusi : 7
Asukoht : Tallinn
Vanus : 60

Kitkub poegadel sulgi seljast. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kitkub poegadel sulgi seljast.   Kitkub poegadel sulgi seljast. Icon_minitimeLaup 16 Apr 2016, 20:54

Tere
Jutt tuleb NÜMFKAKADUUDEST, minu paar tappis oma esimesed kolm poega ära ja nüüd on teise pesakonna kaks tibu juba pesast välja tulemas aga isa kitkub isasel pojal pealaepealt sulgi nii, et pealagi juba paljas. Tüdrukut ei puutu? Kas oskab keegi öelda milles küsimus võiks olla ja võibolla teen mina midagi valest või mida ma peaksin sellisel puhul tegemai? Täpsustuseks niipalju, et nii isa kui ema on praktiliselt metsikud.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Kitkub poegadel sulgi seljast. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kitkub poegadel sulgi seljast.   Kitkub poegadel sulgi seljast. Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Kitkub poegadel sulgi seljast.
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2Mine lehele : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Kakub sulgi
» Lind turritab sulgi.
» Sulgimine

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Pesakastist tibudeni-
Hüppa: