Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Kaeluspapagoi

Go down 
+3
o0merca0o
Oliver
raul72
7 posters
AutorTeade
raul72
Pesamuna
Pesamuna
raul72


Male
Linde : 4
Postitusi : 8
Asukoht : Tartu
Vanus : 52

Kaeluspapagoi Empty
PostitaminePealkiri: Kaeluspapagoi   Kaeluspapagoi Icon_minitimeNelj 31 Dets 2009, 01:19

Hetkel kodus kaks kaeluspapagoid. Isane Rinaldo ja emane Regina. Aeg-ajalt tuleb neil ette nääklemisi, kuid üldjoonets saavad puuris kahekesi sõbralikult läbi. Siiani poegi pole neil kahjuks veel olnud, kuid eks aeg näita, mis edasi saab. Kui kellegil on veel kaeluspapagoi, siis oleks tore mõtteid vahetada.Kaeluspapagoi Icon_biggrin
Tagasi üles Go down
Oliver
Ambitsioonikas sulesepp
Ambitsioonikas sulesepp
Oliver


Male
Linde : 1
Postitusi : 129
Asukoht : Viimsi
Vanus : 26

Kaeluspapagoi Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kaeluspapagoi   Kaeluspapagoi Icon_minitimeNelj 31 Dets 2009, 10:39

Tere , mul on hetkel kodus 1 isane kaeluspapagoi Stjopa. Ta on umbes 2-3 aastane. Plaanis on millalgi emane ka osta.
Tagasi üles Go down
Oliver
Ambitsioonikas sulesepp
Ambitsioonikas sulesepp
Oliver


Male
Linde : 1
Postitusi : 129
Asukoht : Viimsi
Vanus : 26

Kaeluspapagoi Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kaeluspapagoi   Kaeluspapagoi Icon_minitimeReede 07 Mai 2010, 07:39

Raul, kas sinu kaeluspapagoid ka sulgivad praegu ? Sest pildil ma ei näinud rinaldo sabasulgi?
Tagasi üles Go down
raul72
Pesamuna
Pesamuna
raul72


Male
Linde : 4
Postitusi : 8
Asukoht : Tartu
Vanus : 52

Kaeluspapagoi Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kaeluspapagoi   Kaeluspapagoi Icon_minitimeKolm 12 Mai 2010, 02:10

Loomulikult, et iga papogoi ju sulgib tetud aja möödudes, sest see ju loomulik protsess. Samas hea tähelepanek foto kaudu .Smile
Tagasi üles Go down
Oliver
Ambitsioonikas sulesepp
Ambitsioonikas sulesepp
Oliver


Male
Linde : 1
Postitusi : 129
Asukoht : Viimsi
Vanus : 26

Kaeluspapagoi Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kaeluspapagoi   Kaeluspapagoi Icon_minitimeKolm 12 Mai 2010, 15:16

Niiet ta sulgis ka sabasuled ära ?Very Happy Stjopal ainult 1 keskmise pikkusega alles ja väiksemad mõned, lennusulgi on ka vähe alles .
Tagasi üles Go down
o0merca0o
Teismeline
Teismeline
o0merca0o


Female
Linde : 3
Postitusi : 10
Asukoht : Tallinn
Vanus : 34

Kaeluspapagoi Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kaeluspapagoi   Kaeluspapagoi Icon_minitimeTeis 18 Okt 2011, 14:10

Meie peres on samuti üks isane kaeluspapagoi Jaak. Praegu tegeleme aktiivselt ta uue puuri sisustamise ja talle pruudi otsimisega.
Huvi pärast uurin, et mis on teie linnu lemmikmaius? Meie oma on suur viinamarjade fänn. Smile Pähklite vastu ei tunne meie linnu näiteks mitte mingisugust huvi.
Tagasi üles Go down
o0merca0o
Teismeline
Teismeline
o0merca0o


Female
Linde : 3
Postitusi : 10
Asukoht : Tallinn
Vanus : 34

Kaeluspapagoi Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kaeluspapagoi   Kaeluspapagoi Icon_minitimeEsm 24 Okt 2011, 12:49

Niinii.. nädalaga on meie perre lisandunud veel 2 kaeluspapagoid. Alguses oli plaan ainult emane osta, aga saime nii hea pakkumise, et võtsime kohe ühe isase veel. Alguses koju tuues panime nad kohe puuri ja katte peale, et neid transportimise ¹okist kergelt läbi aidata. Täna hommikul eemaldasin katte poolelt puurilt. Isane on väga uudishimulik ning julges juba näksida õunakest, mille meelitamiseks läbi puuri suskasin. Emane tundub rahulikum ja sõbralikum, aga samas alalhoidlikum kui isane. Jaak oma puurist vaatas üksisilmi uute asukate poole ja oli väga huvitatud uutest pereliikmetest, aga kokku neid veel kindlasti lasta ei tohi. Sellest ka küsimus, et millal oleks õige aeg neid üksteisele tutvustada?

Tagasi üles Go down
illuminaat
Pesamuna
Pesamuna
illuminaat


Male
Linde : 1
Postitusi : 5
Asukoht : Narva
Vanus : 36

Kaeluspapagoi Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kaeluspapagoi   Kaeluspapagoi Icon_minitimeNelj 24 Märts 2016, 21:52

Tere. Sai kihlatule kingitud 8ndaks märtsiks roheline kaeluspapagoi ja sellega seoses on tekkinud mõned küsimused. Kas katate ööseks puuri kinni või jätate täiesti katmata (ise 3/4 katan kinni ja ühe külje jätan lahti, et lind meid näeks)? Kuna ise käin tööl ja tüdruk koolis, siis tuleb ette päevi, kus Boris peab üksi olema. Kumb variant on parem, kas tal üksi olla ja tuleb talle külaline kes teda toidab ja temaga tegeleb või viia ise lind külalise juurde? Kas stress on suurem üksi olles või võõras keskkonnas?
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Kaeluspapagoi Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kaeluspapagoi   Kaeluspapagoi Icon_minitimeNelj 24 Märts 2016, 23:56

Tere. Linnule on parem, kui külaline tema juurde tuleb ja lind oma kodus on. Eriti arvestades, lind on teie juures viibinud vaid alla kolme nädala, ta pole veel kodugagi kohanenud. Lindudele on pidev kolimine stressi tekitav. Kodus saab talle meisterdada tuppa maandumis õrsi ja mänguasju lisada. Kui teil on nii hea külaline, kes linnuga tegeleda viitsib ja samuti peab külaline ohutusnõuetega kursis olema Smile
Tean juhust, kui pererahvas läks reisile, linde jäi hooldama peretuttav, kes lubas linnud tuppa vabalt lendama kuid unustas ka akna lahti. Ta ei osanud ette näha, et see lõpeb halvasti, lind lendas aknast välja. Õnneks said nad linnu tagasi, see oli suur kallis papagoi ja nad kuulutasid kõikjal raadios jne.
Puuri katmine - mina osadel lindudel katan, ka poolenisti ja osadel puuridel mitte, nad isegi kardaksid teki panemist puuri peale. Harjumuse asi. Papagoidele on parim, kui nad saavad 10-12 tundi öörahu ja uneaega.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kaeluspapagoi Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kaeluspapagoi   Kaeluspapagoi Icon_minitimeReede 25 Märts 2016, 08:45

Mina katan puuri poolenisti. Just selle osa, mis avaneb kõige rohkem valguse poole. Linnud tahavad minna varakult magama või siis tukkuma. Valgus ja sagimine ei lase lõõgastuda. Kaetud puur pakub turvalisust ja privaatsust. Mõnikord õhtul, kui õues juba pime on, tulen toast midagi võtma ja panen laetule põlema. Linde see väga häiriks, kui poleks katet puuril peal.
Muidugi nagu Pille ütles, et katmisega tuleb lindu harjutada. On linde, kes tõesti ei harjugi puuri katmisega.

Pilt, kuidas mina katan oma lindude puuri. Kate on koguaeg puuril, kuid päeval kinnitan ta seinapoolsele küljele. Nii säästan ka tapeeti toidu pritsmetest nt granaatõuna mahl või muu selline ning linnu väljaheitest.

õhtul
Kaeluspapagoi 2j0clci

päeval
Kaeluspapagoi 148dcoi

jama seinal, kui veel katet ei kasutanud
Kaeluspapagoi 33a4g9k
Kaeluspapagoi 2v1n1xc

Pille, sain selle mõtte, riie seina poole panna, sinult.  Smile
Tagasi üles Go down
illuminaat
Pesamuna
Pesamuna
illuminaat


Male
Linde : 1
Postitusi : 5
Asukoht : Narva
Vanus : 36

Kaeluspapagoi Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kaeluspapagoi   Kaeluspapagoi Icon_minitimeEsm 28 Märts 2016, 19:14

Aitäh vajalike ja kasulike vastuste eest. Tekkis veel selline küsimus, et selles toas kus lind on, kas seal tohib akent lahti teha (kui lind puuris on)? Kas lind võib külma saada? Ma ise olen alati linnu teise tuppa viinud, kui tube olen tuulutanud. Lisaks kas teiste kasutajate linnud käivad "pesemas" kraani all? Mul linnule vesi meeldib kui teda pritsida, aga siiani päris kraani alla pole teda saanud, on sellega seoses ka mingi "trikk"?
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kaeluspapagoi Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kaeluspapagoi   Kaeluspapagoi Icon_minitimeEsm 28 Märts 2016, 19:45

Järsk temp. kõikumine pole linnule hea. Tuuletõmbus pole üldse hea. See tekib siis, kui nt kaks akent on erinevates tubades lahti. Tavaliselt läheb üks aken lõpuks kõva pauguga kinni. Kui lihtsalt tuba õhutad, avades akna, pole tegu tuuletõmbusega. Tõsta lind akna alt lihtsalt ära kaugemale tuppa. Kaeluspapagoid ei pelga jahedat, kui nad sellega harjutatud on.

Lugemist http://m.ilmajaam.postimees.ee/rss/?id=3451741
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Kaeluspapagoi Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kaeluspapagoi   Kaeluspapagoi Icon_minitimeEsm 28 Märts 2016, 21:06

Kui linnule vesi meeldib, on see hea näitaja ja tasuks panna talle vesi näiteks laia ja madala klaaskausi sisse. Veetase ei tohiks olla kõrge, piisab kui jalad vees, kuni kõhuni, lind saab hakkama. Tundub et linnud armastavad klaaskausis supelda. Mina isiklikult kraanivett ei poolda, liiga kare ja igasugu jäägid rikuvad sulerüüd (kuivatab või jätab tuhmiks vms), nagu lillede kastmisvettki ei soovitata otse kraanivett kasutada. Ma täidan veekannu õhtul ja kasutan vett järgmisel päeval.
Lind läheb ise pesema, kauss võib olla põrandal (põrandakuivatus rätik maas kausi all) või puuri katusel või ise vaatate kuhu.
Tagasi üles Go down
illuminaat
Pesamuna
Pesamuna
illuminaat


Male
Linde : 1
Postitusi : 5
Asukoht : Narva
Vanus : 36

Kaeluspapagoi Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kaeluspapagoi   Kaeluspapagoi Icon_minitimeNelj 22 Sept 2016, 21:13

Tere foorumi kaaslased. Boris on nüüdseks juba kuue kuune. Üldvanus kolme aasta kanti, kuna oran¾ rõngas ümber kaela tekkinud. Nüüdseks oleme enda korteri ostnud ja kui see sai tehtud kuu aega tagasi, hakkas Boris ise ka puuri minema, mis on siiani üllatus olnud. Vähemalt teda enam püüdma ei pea. Eks see ka mõjutab, et kardinapuud tõstsin piisavalt kõrgele, et ta sinna enam peitu ei saaks minna ja neid süüa. Vaikselt laseb end pea juurest ja noka juurest ka paitada. Mida muidugi aeg edasi seda julgemaks ja ka "nahaalsemaks" muutub. Lendab laua peale ja otsib endale maitsvat palakest,mida me tal tavaliselt ei lase teha, kuna otsib alati endale midagi, kus suhkur on sees. Käe peale ta lendab ja sealt ka toitu võtab. Kui diivanil oleme, siis lendab ka aeg-ajalt meie juurde istuma. Rääkima ta ei ole hakanud ja arvatavasti vist ei hakka ka, kuna poes oldud pikk aeg avaldas kindlasti oma mõju. Lähiajal tuleb suurem puur (nagu kasutajal "tibu") ja vaikselt mõtleme ja teise papagoi võtmisele, täpsemalt tüdrukule. Kuna ise olen vahetustega tööl ja abikaasa veel aasta õpib, siis väga ei kiirusta sellega, kuna ei taha jätta uut tüdrukut üksi, kuna Boris võib liiga teha ma kardan. Või oskab keegi öelda, et just peab võtma teise papagoi, et Boris end üksikuna ei tunneks? Pesemist Boris väga naudib, aga seda ainult puuris olles, kuna ei saa teda kuidagi ise kraani alla käima, võibolla on kellelgi mõnda head nippi soovitada?
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Kaeluspapagoi Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kaeluspapagoi   Kaeluspapagoi Icon_minitimeReede 23 Sept 2016, 00:28

Peaasi et ta pesemist naudib ja seda teeb Smile See meetod, mida ta puuris kasutab (vann või kauss) on talle meeltmööda ja ilmselt tunneb, et saab oma sulgi vihelda ja märjaks kasta, nagu liigile omane.
Esialgu uue linnu saabudes ongi kahte puuri vaja ja hiljem teist puuri võib täiskasvanu eas ka ajuti vaja minna.
Kui emaslind kohaneb ja koduneb, siis kaelustel emaslind tavaliselt võimukam.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kaeluspapagoi Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kaeluspapagoi   Kaeluspapagoi Icon_minitimeReede 23 Sept 2016, 08:31

Mina kohe teist lindu vist ei võtaks. Laseks enne paar aastat mööduda. Selleks ajaks on endal kogunenud piisavalt teadmisi ja kogemusi antud liigi kohta. Oled elanud koos linnuga üle paremaid ja kehvemaid aegu. Aeg näitab ka seda, kas praegune lind jääb või loobutakse temast mingitel põhjustel. Kui ikka aastaid on möödunud, siis on väiksem tõenäosus, et linnule uus kodu otsitakse. Ei maksa kohe liiga enesekindel olla. Elu ei ole võimalik ette näha ja inimestel kipub olema heitlik meel, eriti kui kui lind pidevalt närvi mustaks ajab. Lapsest ei loobuta aga lemmiklinnust küll. Lindudelgi on elu jooksul erinevaid perioode, kus nad on närvilisemad ja tujukamad. Mida aasta edasi, seda rohkem lindu kiindud. Lõpuks oled valmis temaga iga raskuse üle elama. Smile
Kaks lindu tekitavad kaks korda rohkem probleeme.
Tagasi üles Go down
Lii
Teismeline
Teismeline
Lii


Linde : 4
Postitusi : 14

Kaeluspapagoi Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kaeluspapagoi   Kaeluspapagoi Icon_minitimeReede 23 Sept 2016, 15:54

Meil on kaeluspapagoid olnud nüüd umbes 10 kuud. Kõigepealt ostsime rohelise Lonni ja veidi hiljem helesinise Berta. Isaseid müügil polnud ja pole neid siiani müügil näinud.
Ma ütleks, et kaeluseid pidada on suhteliselt lihtne. Mul on nad metsikud hetkel. Kui nad on kahekesi, siis nende usalduse võitmine on keerulisem. Nad eriti nagu ei vaja inimese seltsi. Aga ma olen täitsa kindel, et üks hetk saan ma nendega lähemalt sõbraks. Hetkel lihtsalt pole väga palju aega nendega tegeleda, sest meil peres beebi.
Ma ei tea, kuidas isane kaelus häälitseb, aga emased on küll väga kõva kõriga. Õhtul katame puuri kinni ja mõnikord pooleldi viskan lina peale ka siis, kui beebi meil magab. Seda just hommikuti. Hommikul kaelused kraaksuvad kõige rohkem ja see hääl on ikka kõrvulukustav. Kusjuures meie 8-kuune laps ei tee väljagi sellest kisast. Ta nii harjunud nende d¾unglihäältega. Meil kaks rosellat ka, kes teevad häält, aga nende häälitsemine on päris vaikne kaeluste kõrval.
Meil need puurid, mis Tibul pildil. Selle puuriga tasub natuke ettevaatlik olla. Nimelt võre laius on 2,5cm. Lonni on meil suurem veidi ja tema pead sealt vahelt välja ei pressi. Berta on aga väiksem ja tema avastas kohe, et pea saab võrede vahelt välja pista. Üks õhtu me perega istusime teleka ees ja järsku märkasin silma nurgast kahtlast tegevust puuris. Berta oli pistnud pea võre vahelt läbi, aga tagasi tõmbas pead kõrval olevast august. Ühesõnaga oleks ta peaaegu ennast üles poonud niimoodi. Õnneks mul abikaasa reageeris kiiresti ja surus pea õigest kohast tagasi puuri.
Emased kaelused on jah suhteliselt agressiivsed. Samas helesinine kaelus on jällegi leebem kui roheline Lonni.
Kaks emast ühes puuris muidugi olla ei tohiks, aga meil nad nii on. Alguses olid erinevates puurides. Mingi hetk nägin, et nad siiski üksteist taluvad. Nägelusi on palju, aga siiani ok. Aga ma tean, et kõike võib juhtuda. Õnneks puur on piisavalt suur.
Meie kaelused fännavad pesemist. Pritsin neid pritsipudelist. Nad ajavad tiivad laiali, et ma ka tiibade alla pritsiksin. Lonni ripub tavaliselt laes tiivad laiali. Siis käiakse veel jooginõus ka suplemas. Näiteks rosellad taluvad ka pritsimist, aga arusaadav on, et ega see neile ikka väga ei meeldi.
Kui sul on vaja kaeluspapagoi kiiresti puuri, siis mina leidsin sellise mooduse, et vahetan toitu siis, kui nad peaks hakkama puuri minema. Lisaks panen toidukaussi veel ka maiuseks hirsikobaraid. Ma tean, et toiduga ei tohiks manipuleerida, aga see on väga tõhus. Enamasti üks läheb puuri maiustama ja teine lihtsalt ei suuda seda seedida ja ronib samuti puuri. Mina lihtsalt ootan kõrval ja panen siis ülevalt luugid kinni. Kaelused ei igatse nii hullult vabadust. Roselladega on asi oluliselt keerulisem. Noorem isane läheb ka kohe puuri sööma ja ma saan luugid ülevalt koomale tõmmata, aga emane vahib suu vesine puuri peal, aga puuri ei lähe. Kusjuures mõlemad olen õpetanud pulgale tulema, aga emast pulgaga puuri ei saa. Eile õhtul esimest korda suutsin emase pulgaga puuri panna, aga see nägi välja pigem linnu puuri surumisena. No nii vastumeelne oli see talle. Aga vähemalt ei pidanus ma teda püüdma.
Tagasi üles Go down
illuminaat
Pesamuna
Pesamuna
illuminaat


Male
Linde : 1
Postitusi : 5
Asukoht : Narva
Vanus : 36

Kaeluspapagoi Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kaeluspapagoi   Kaeluspapagoi Icon_minitimeLaup 24 Sept 2016, 14:33

Vastuseks kasutajale tibu. Muidu täitsa nõus, aga kuna mul on olnud koduloomi, siis ma ei pea ennast selliseks inimeseks, kes annaks oma linnu ära, kuna minu jaoks on koduloomad ja linnud pereliikmed. Mis puudutab Borja karjumist, siis mina võtan seda rääkimisena ja soovi avaldusega. Meil karjub ta siis kui ta peab puuris olema ja meie oleme vaateväljast eemal. Kui oleme temaga ühes toas või kui ta puurist väljas on, siis ta on alati meiega ja ta ei "karju".
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kaeluspapagoi Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kaeluspapagoi   Kaeluspapagoi Icon_minitimeEsm 26 Sept 2016, 07:41

Siis pole probleemi Smile
Lii toiduga tohib ikka manipuleerida ehk kasutada toitu meelitamiseks. Lindu ei tohi lihtsalt näljutada sihilikult. Halb manipuleerimine on see, kui lindu mitmeid tunde näljas hoitakse, et ta käest toitu võtma tuleks.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Kaeluspapagoi Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kaeluspapagoi   Kaeluspapagoi Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Kaeluspapagoi
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Kaeluspapagoile kaaslane
» Kaeluspapagoi / Psittacula krameri
» Meie kaeluspapagoi suri ootamatult
» Artikkel: Karmiinpea-kaeluspapagoi / Psittacula cyanocephala

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Liigid :: Papagoid ja kakaduud :: Kaeluspapagoid-
Hüppa: