Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Kas puuri värv on oluline?

Go down 
3 posters
AutorTeade
Tika
Tibu
Tibu
Tika


Linde : 1
Postitusi : 2

Kas puuri värv on oluline? Empty
PostitaminePealkiri: Valgeks värvitud traadist puur?   Kas puuri värv on oluline? Icon_minitimeKolm 24 Juul 2013, 10:00

Tere teadjad linnukasvatajad!
Meie ostsime oma esimesele linnule (nümfkakaduu) valge puuri, ilusa ja toreda ning piisavalt suure. Kuid kodus hakkasin vaatama ja mõtlema, et nümf ju ronib puuri seinu mööda ja see kena valge värv tuleb traadi pealt maha ning võib linnule noka külge ning ka sealt edasi sattuda. Küsimus kas peaksin selle värvi ise puuritraatidelt eemaldama või pole vaja muretseda?
Tika
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Kas puuri värv on oluline? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas puuri värv on oluline?   Kas puuri värv on oluline? Icon_minitimeKolm 24 Juul 2013, 12:46

Tere. Jah, tuleb tunnistada, need valged odavad puurid pole kvaliteetsed, värv koorub. Küll mitte ronimise tõttu, rohkem ikka siis kui papagoi kaasa aitab nokaga. Kui puur on suur, mahuvad sinna kindlasti õunapuu oksad õrteks, ja mänguasjad. Siis on nümfil tegevust. Kui ta teil kohanenud, palju vaba lennuaega hoiab linnu rahulolevana, ta ei pruugi siis igavust tundes ebasoovitavat ajaviidet otsida.
Puud peavad olema pestitsiidivabalt hoitud mitu aastat, siis saab kasutada.

Tõenäoliselt hakkad nümfkakaduud kuidagi ka pesema, kas piserdama või käib ta basseinis. Paljas traat võib hakata roostetama, see on jälle halb.

Olen jõudnud arusaamisele, et valge võrestik pole linnule mitte parim valik. Tumehall või midagi taolist oleks parem. Sain sellele ka kinnitust kusagil avaldatud artiklist. Valge nimelt segab kangesti linnu vaatevälja, liiga intensiivne sigri-migri kogu aeg fookuses. Puuoksad õues pole ka looduses valged, eks :)Nu vot!
Kui keegi tuppa tuleb toa kaugemast otsast, lind ei näe piisavalt kohe, kes tuli, alaline valvelolek, esialgu kindlasti. Õnneks linnud kuulevad ülihästi ja varsti tunneb ukse avamise tempost jne. juba omad ära, või harjuvad päevagraafikuga ja teavad mida oodata, kindlatel kellaaegadel tuleb pererahvas koju.


Viimati muutis seda Pille (Esm 29 Veeb 2016, 11:35). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles Go down
Tika
Tibu
Tibu
Tika


Linde : 1
Postitusi : 2

Kas puuri värv on oluline? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas puuri värv on oluline?   Kas puuri värv on oluline? Icon_minitimeKolm 24 Juul 2013, 13:14

Aitäh vastamast!
Ma arvan, et ei hakka seda värvi maha nühkima, sest 100%-lt seda nagunii kätte ei saa, lihtsalt tuleb uue puuri ehitamine kiirelt ette võtta.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Kas puuri värv on oluline? Empty
PostitaminePealkiri: Kas puuri värv on oluline?   Kas puuri värv on oluline? Icon_minitimePüh 10 Aug 2014, 10:54

Mille järgi puuri värvi valite?
Kas meeldimise, toa interjööri sobivuse järgi või veel millegi alusel?
Kui välja jätta siin teemas puuri suurus ja kuju, räägiks ainult värvist.
Kas papagoidele võib mõjuda erinevalt must või valge?
Kuidas nad end tunnevad valges puuris, kas must võiks sobida või oleks hall parim? Või roheline?
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kas puuri värv on oluline? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas puuri värv on oluline?   Kas puuri värv on oluline? Icon_minitimePüh 10 Aug 2014, 20:16

See on hea küsimus. Ma ei olegi kunagi mõelnud puuri värvi valides, et kuidas linnud sellesse suhtuvad. Enamus puurid on valgeks värvitud. Kuid mulle hakkas meeldima kuldne värv sest tundub, et see ei kooru nii lihtsalt võrede küljest lahti.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Kas puuri värv on oluline? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas puuri värv on oluline?   Kas puuri värv on oluline? Icon_minitimeKolm 13 Aug 2014, 11:34

Jaa, need kuldsed puurid on head vastupidavad, värv ei kooru ja mugav puhastada.
Suured puurid on tavaliselt pulbervärvitud ja need on samuti kvaliteetsed. Värv on tavaliselt tumehall/antiik.
Aga valged puurid, mis meie poodides müügil, nende pealt koorub värv pisemagi nakitsemise peale.
Firmad, kes toodavad kalleid ja suuri puure, märgivad ära et on pliivaba värv.

Olen kuulnud et mõni lind kardab musta värvi puuri.

Ma ei soovitaks valget värvi puuri, eriti erevalget. Kui teil juhtub kodus olema kärtsvalge puur, astuge sinna sisse või väiksema puhul tõmmake endale õlgadeni pähe. Liikuge puuris või raputage õrnalt pead, üritades samal ajal näha toas olevaid esemeid. Paluge kaaslasel tuppa astuda ja vaadake, kas te näete kaaslast, ilma silmi pingutamata.
Kunagi lugesin ühte artiklit, kus papagoide puuride kohta just valge värvi kohta kirjutati, et see värv segab, on liiga intensiivne ja linnul on raske fikseerida, mis väljaspool toimub. Teatavasti tahab papagoi näha, kes tuppa astus ja kes ruumis liigub. Kui mõlemad objektid liigutavad, üks ühel pool puuri, teine teisel pool, väsivad linnu silmad ära. Võibolla olete märganud et valges puuris oleva linnu liikumist, üldse lindu, on raskem jälgida, kuidagi nagu miski segab. Kindlasti  oskaks värvi-teadus seda paremini lahti seletada. Kuna otseselt linnu tervisele ohtlikuks ei loeta, jääb valik inimese teha.
Mul endal on kodus valge ja tumehall puur. Võrevahe erinevus on vaid 2 mm tumehalli kasuks, kuid visuaalselt on nägemise suhtes selgelt tuntav erinevus. Olen proovinud need trikid järgi. Isegi kuldne on parem kui valge :/
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Kas puuri värv on oluline? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas puuri värv on oluline?   Kas puuri värv on oluline? Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Kas puuri värv on oluline?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Puuri sisustamine
» Puuri allapanu.

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Puur ja sisustus-
Hüppa: