Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Sulgimine

Go down 
+16
trintsu
DiandraTubli
KadrijaKaiapapagoid
tiiu212
Bella21
siret50
kaku
heitsu
pepe7
Pille
tibu
helijaakson@hotmail.com
Sannnu
SaluKat
Sigrid
goi
20 posters
Mine lehele : Previous  1, 2, 3
AutorTeade
goi
Tibu
Tibu
avatar


Linde : 2
Postitusi : 1

Sulgimine - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Sulgimine   Sulgimine - Page 3 Icon_minitimeEsm 07 Juul 2008, 19:26

First topic message reminder :

Kas see on normaalne, kui nad sulgi maha ajavad? On see mingi aine puudus või midagi muud? Millest see tingitud on?
Tagasi üles Go down

AutorTeade
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Sulgimine - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sulgimine   Sulgimine - Page 3 Icon_minitimeTeis 19 Aug 2014, 12:33

Sulgimine. Neid nimetatakse ka suletorudeks. Neid ei tasu näppida.
Ma hästi ei kujuta ette et peas mingeid muid täppe saaks olla, kui et tegu on ikka sulgimisega.
Oota rahulikult ja anna viirudele head sööki ning paku suplemisvõimalusi.
Tagasi üles Go down
DiandraTubli
Täisealine
Täisealine
DiandraTubli


Female
Linde : 3
Postitusi : 33
Asukoht : Saku

Sulgimine - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sulgimine   Sulgimine - Page 3 Icon_minitimeTeis 19 Aug 2014, 16:40

Igatahes suur tänu. Laughing Laughing 
Tagasi üles Go down
DiandraTubli
Täisealine
Täisealine
DiandraTubli


Female
Linde : 3
Postitusi : 33
Asukoht : Saku

Sulgimine - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sulgimine   Sulgimine - Page 3 Icon_minitimeKolm 20 Aug 2014, 16:17

Mu nümf puhastab end ja siis jääb tiibade peale justkui magama. Kas see on normaalne? confused
Sulgimine - Page 3 Rll5qo
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Sulgimine - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sulgimine   Sulgimine - Page 3 Icon_minitimeKolm 20 Aug 2014, 17:16

Kui päev on pilvine, on linnud ka unisemad ja tukuvad sagedamini. Kui lind end puhastab, on ta põhimõtteliselt, võiks öelda, terve. Las siis magab natuke. Ta on üksik, liigikaaslast pole?
Liiga vähe infot(!), ning selle põhjal nüüd kinnitada, et see normaalne või natuke ebanormaalne, oleks pealiskaudne. Mina ütleks et peaaegu normaalne. Ta võib igatseda uusi mänguasju või naturaalseid õunapuu oksi närida. Tal võib olla igatsus sõbra järele, juhul kui ta on ainuke nümfkakaduu peres.
Kas see vastus sobib või oled midagi veel märganud, mis on teisiti?
Tagasi üles Go down
DiandraTubli
Täisealine
Täisealine
DiandraTubli


Female
Linde : 3
Postitusi : 33
Asukoht : Saku

Sulgimine - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sulgimine   Sulgimine - Page 3 Icon_minitimeKolm 20 Aug 2014, 17:20

Liigikaaslast pole, Aga mänguasju on tegelikult tõesti natuke vähe.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Sulgimine - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sulgimine   Sulgimine - Page 3 Icon_minitimeKolm 20 Aug 2014, 17:27

Jaa, linnud tüdinevad vanadest mänguasjadest, neid peab vahetama ja uue kuju ja tegumoega pakkuma, see ergutab linnu mõistust ja annab tegevust. Nagu jah, muidu hakkab i g a v.
Tagasi üles Go down
DiandraTubli
Täisealine
Täisealine
DiandraTubli


Female
Linde : 3
Postitusi : 33
Asukoht : Saku

Sulgimine - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sulgimine   Sulgimine - Page 3 Icon_minitimeKolm 20 Aug 2014, 18:24

Just natuke aega tagasi tegin paar mänguasja
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Sulgimine - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sulgimine   Sulgimine - Page 3 Icon_minitimeKolm 20 Aug 2014, 18:39

Mulle tundub selline magamine täiesti normaalne. Ta tukub ja hoiab ümbrusel silma peal.
Minu nümfid tegid päeval pidevalt nii. Ajasid veidi seljasuled turri, panid pea tiiva peale ja hakkasid tukkuma. Kui uni väga peale kippus, peitsid noka sulgedesse.
Tagasi üles Go down
KatiKati
Teismeline
Teismeline
KatiKati


Linde : 1
Postitusi : 12

Sulgimine - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: On siin Jako omanikke? Jako ajab sulgi. Palju?   Sulgimine - Page 3 Icon_minitimeLaup 03 Jan 2015, 23:02

Tere jälle! Küsiks kui palju on normaalne, et Jako sulgi ajab? Ta ise neid ei kitku. Kui peseb, siis tõmbab suured suled lihtsalt ilusti puhtaks. Aga ta ajab neid udusulgi. Raputab, siis jälle mõned udukad lendavad. No mingi 20-30 tk päevas.Ta kratsib vahepeal ennst koivaga päris hoogsalt, kas siis tõmbab suled lahti äkki. Mulle tundub et on palju.. Kael on suhthõre. No oli juba siis kui ma ta sain tegelikult kael vähe hõre sulgedest. On need beebisuled? Kasvavad ikka asemele? Smile)
Jube hea oleks kui oleks leiaks kellegi Jako omaniku, kellega infot ja tarkusi omandada:)
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Sulgimine - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sulgimine   Sulgimine - Page 3 Icon_minitimePüh 04 Jan 2015, 11:03

Kõik papagoid sulgivad Smile !!!
See on normaalne ja vajalik. Vanad suled vahetatkse uute vastu. Uued kasvavad asemele ja peavad olema siledad ja ilusad.
See on linnule hädavajalik toiming ja sulgimine on raske periood. Teebki tujukaks ja lind kulutab palju energiat. Hea söök peab ees olema.
Ta on nii noor, nüüd vist 5 kuune, temal on ees esimene korralik sulgimine. Ma ei tea peast öelda, mis vanuses see eeltatav on. Alla aastasel kindlasti (nagu kõigil noorlindudel).
Mul hallpapagoid ei ole.
Papagoidel on udusuled, jah, ka neid vahetatakse.
Tagasi üles Go down
KatiKati
Teismeline
Teismeline
KatiKati


Linde : 1
Postitusi : 12

Sulgimine - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sulgimine   Sulgimine - Page 3 Icon_minitimePüh 04 Jan 2015, 11:12

Smile Smile Mina tänan. Pole enne kokkupuuteid lindudega olnud. Nüüd siis mõistan tema rahutust ka. Ma nii muretsen iga pisi asja pärast Smile
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Sulgimine - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sulgimine   Sulgimine - Page 3 Icon_minitimePüh 04 Jan 2015, 13:43

Hallpapagoi omanikud räägivad et linnud võivad ohtralt kõõmataolist pulbrit tekitada. Isegi nii et kui paned linnu endale põse vastu, on pärast puudrijälg põsel.
Ei taha teid ilmaasjata hirmutada Smile seega annan vihje, et seda võiks omanikelt küsida, kuidas seda tolmu vähendada ja kuidas kogemused on. Pesemine muidugi nr.1. mis leevendab.
Tagasi üles Go down
KatiKati
Teismeline
Teismeline
KatiKati


Linde : 1
Postitusi : 12

Sulgimine - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sulgimine   Sulgimine - Page 3 Icon_minitimePüh 04 Jan 2015, 17:58

Nii hull nüüd küll see 'pulber'' ei ole. Niikuinii igapäevaselt kasutan tolmuimejat ja lappi Smile Prahti teeb korralikult küll.
Vaatan, otsin toidulisandid ka juurde. Aitäh.
Tagasi üles Go down
Enelin
Tibu
Tibu
Enelin


Linde : 2
Postitusi : 2

Sulgimine - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sulgimine   Sulgimine - Page 3 Icon_minitimeReede 13 Veeb 2015, 13:57

Tere!

Lugesin seda teemat ja tundus õige koht oma linnukese probleemi postitamiseks. Täpsemalt siis on mul kaks lembelindu, kellest üks on väga pikka aega nii öelda sulginud. Suled tulevad maha kaela piirkonnast ja ka tiibadelt, vahepeal on lausa paljas ja nahk näha, siis kasvab veidi tagasi ja uuesti maha jne jne, aga nüüd pole juba ilmselt üle aasta ta selline ilusa sulestikuga olnud nagu teine lind. Märkusena võin öelda, et ta ise nokib ennast ja teine lind ka nokib tal neid sulgi sealt ära. Minu esimesed linnud muidu, pole varasemalt palju lindudega kokku puutunud. Ise kahtlustasin alguses toitumist, aga samas teine lind on väga kena ja söövad ju sama toitu ja üleüldse kõik elutingimused samad....ja kui üks oleks haige, siis ma usun, et oleks ka teine lind haige, sest nad elavad koos ja söövad täpselt samu asju, liiguvad sama palju jne....proovin siia pildi ka lisada sulgeteda linnust. (peaks hästi aru saada olema, kust suled puudu on) Kas keegi oskab öelda, mis võiks aidata või kas kellelgi on kogemusi taolise asjaga ja oskab soovitada lahendust? On võimalik, et teine lind ja tema nokkimine on asjas süüdi ja ma peaks eraldi puurid ostma? Ja kui see oleks nt haigus, siis kas kellelgi on arstidega kogemusi? Mis nad öelnud on ja mis raviks saanud? Mis kasu oleks sellest kui lind arsti juurde viia? Kuna nad inimsega sõbrad pole, siis oleks see väga väga raske ja ma lihtsalt mõtlen, et seda pilti vaadates on ju probleem näha ja arst ilmselt saaks ka siis ravi määrata või mis Teie arvate?

Sulgimine - Page 3 X5340j
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Sulgimine - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sulgimine   Sulgimine - Page 3 Icon_minitimeReede 13 Veeb 2015, 18:16

Otsi infot veel sulgede kitkumise alt. Vahel võivad süüdi olla mingid välised või sisemised parasiidid, mis naha sügelema panevad. Hea, kui arst saaks võtta vereproovi ja ka nahapinnalt mingid proovid. Kui tegu pole parasiitidega võib olla probl. mingi aine puuduses, stressis, halvas harjumuses. Arst teeb selle kindlaks.
Olemas on spreid, mis pihustatakse sulgedele. Need on vastiku maitsega. Aga kuidas siis lind end puhastab..? Olen sprei suhtes skeptiline. Eralda nad. Siis näed kas asi paraneb. Seda on kindlasti raske teha, sest tegu on lembelindudega.
Soovitan kindlasti külastada arsti. Arstid on professionaalid ja oskavad linde hoida ning neid võimalikult vähe traumeerida.

Näen pildilt, et kasutad õrtel liivapaberit. See pole eriti hea linnu jalgadele, sest lihvib aastatega tallanaha õhukeseks. Edasi tekivad sinna haavandid ja mädapunnid. Hea on need asendada looduslike okstega, mis on erinevate jämedustega. Kiviõrs asendab suurepäraselt liivapaberit. Ostad korra ja on terveks lindude eluajaks olemas.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Sulgimine - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sulgimine   Sulgimine - Page 3 Icon_minitimeReede 13 Veeb 2015, 18:37

Tänan Teid Enelin nii põhjaliku kirjelduse eest! See on hea, sest nüüd on erinevaid nüansse, millel saab peatuda ja natukene aidata lahti seletada. Sestap selekteerisin Teie kirja ära nii, et oskaksin vastata kirjalõigust lähtuvalt.

Mul ei ole sulekitkujaid linde. Mul on esimeste vanadusmärkidega lind, kelle sulestikuga on tekkinud mõningaid probleeme.

Enelin kirjutas:
 Mul kaks lembelindu, kellest üks on väga pikka aega nii öelda sulginud. Suled tulevad maha kaela piirkonnast ja ka tiibadelt, vahepeal on lausa paljas ja nahk näha, siis kasvab veidi tagasi ja uuesti maha jne, aga nüüd pole juba ilmselt üle aasta ta selline ilusa sulestikuga olnud nagu teine lind. ...proovin siia pildi ka lisada sulgeteda linnust (peaks hästi aru saada olema, kust suled puudu on).

Millised on tema mahakukkunud suled? Kas sulg on terve kuid lihtsalt veidi äärtest võibolla kulunud, sule roots on tugev ja muidu igati tip-top sulg. Sulgimine on siis, kui vanad suled lastakse maha langeda, need on suhteliselt hea väljanägemisega, lihtsalt nende aeg sai täis ja sulgimist on tavaliselt 2 x aastas. Sulgimine on normaalne nähtus ja linnule vajalik etapp.
Vaadake, kas maha langenud suled on poolikud, välja arenemata, on järgi vaid suletükid, siis järelikult pole see mitte sulgimine vaid, ütleme, probleem.
Kuna Te juba teate ka piirkonda, seegi ütleb midagi. Eksperdid oskavad isegi selle põhjal teha järeldusi, MIKS lind teatud kehaosalt sulgi kitkub (mina ei ole ekspert, tean ainult ääri-veeri, mida mingi piirkond võib tähendada). Kõri ümbrus võib viidata ärritusele neelus, hingetorus, kas siis mingi toit talle ei sobi, on linnul tihe kokkupuude niklist või tsingitud mänguasjadega? See määratlus muidugi kehtib sel juhul kui lind ise enda sulgi kitkub.

Ei tohi lindude toas suitsetada, ei tohi lõhnaküünlaid põletada jpm.
Lindude puur ei tohi asuda köögis.

Enelin kirjutas:
Märkusena võin öelda, et ta ise nokib ennast ja teine lind ka nokib tal neid sulgi sealt ära.
On võimalik, et teine lind ja tema nokkimine on asjas süüdi ja ma peaks eraldi puurid ostma?

Teine lind nokib tal neid sulgi sealt ära - endal ta ei kitku sulgi, kuid teisel kitkub. Kätteõpitud käitumine, ilmselt ta vanematelt päritud, kes teda nokkisid. Ma pakun, aga siin võib olla ka teisi arvamusi.
Küsimuse põhjustanud linnu käitumine on keerulisem, kas ta ise kitkub oma sulgi ära või mis mõttes nokib ennast? Äkki üritab puhastada ainult või? Kasvava sule kitkub igal juhul keegi (kumbki neist või mõlemad) ära, sest kasvav sulg ei tohiks ise kaduda/langeda. Kasvava sule ülesanne on välja areneda ja lindu ilusa sulerüüna teenida, kuni sulg vananeb ja vahetub.
Kas linnu nahk on veritsenud kunagi?
Kas linnud on omavahel sõbrad ja ka kiindunud teineteisesse. Eraldi puur, seda võib ajutiselt proovida.
Kuid uue puuriga ärge uisapäisa kiirustage, kõigepealt sisustage see, ja asetage vana puuri lähedusse. Las mõlemad linnud harjuvad uut puuri nägema ja varsti lähevad uudistama. Uus puur "kolib" vana puuriga kõrvuti,kuid ikka las linnud ise vabatahtlikult lähevad uude puuri ja alles siis on kätte jõudnud kava linnud päriselt eraldi hoida ja vaadata, kas uued suled lastakse peale kasvada.
Vastasel juhul, kui kiirustate eraldamise ja uue puuriga, saate tulemuseks probleemse linnu stressi ja olukord ei parane, vaat' et muutub veel hullemaks. Kuna hetkel on küsimus, kas ta ise ka oma sulgi katkub, siis eraldamine aitaks ainult sellevõrra, et vähemalt ei aita teine kaasa. Probleem aga jääb püsima.

Enelin kirjutas:
Ja kui üks oleks haige, siis ma usun, et oleks ka teine lind haige, sest nad elavad koos ja söövad täpselt samu asju, liiguvad sama palju jne.
Jah, haiguseid võib olla mitmesuguseid, paljud neist on nakkavad.
Paistab et nakkuslikku haigust siis pole, samas arst ma ei ole ja ei diagnoosi!
Küll aga tean kindlalt öelda, et niisamuti nagu koolisööklas söövad lapsed, on ka linnud erinevad. Kellele põhjustab mingi toit allergiat, kellel on magu tundlik teatud toidu suhtes ja kõik need erinevused, täpselt lindudel on sama lugu. Liikumine on hea, tore et nad on aktiivsed, saan aru et neil on võimalust ka vabalt lennata?

Enelin kirjutas:
Ja kui see oleks nt haigus, siis kas kellelgi on arstidega kogemusi? Mis nad öelnud on ja mis raviks saanud? Mis kasu oleks sellest kui lind arsti juurde viia? Kuna nad inimesega sõbrad pole, siis oleks see väga väga raske ja ma lihtsalt mõtlen, et seda pilti vaadates on ju probleem näha ja arst ilmselt saaks ka siis ravi määrata või mis Teie arvate?

Meil on foorumis nimekiri arstidest, kuhu võib küsimusega pöörduda. Iga arst ei tea linnuravist midagi ja samuti on vaja teada ravimite koguseid ning sobivust just linnule.
Arsti juurde viimiseks kasutatakse lindude transpordikasti. Soovitaksin lemmikloomapoest vaadata pleksiklaasist, millel on õhuaukudega kaas peal. Mul endal on sellised. Võredega transpordikast on selle poolest halb et kui vaja rabelev lind sealt kätte saada, võib ta tiib võre vahele sattuda ja väga haiget saada (olen näinud). Kastile panna tume rätt ümber, õhuavad peab lahti jätma. Kate aitab linnul olla rahulik ja transportimise kogemus pole siis nii hull.
Arsti juurde viimiseks praeguse ajal peaks tagama, et lind ei külmeta, autoga ehk viia?
Kitkumise vastu ei ole sellist rohtu, mille arst pildi pealt vaadates välja kirjutab ja saabki lind terveks, seda võiks nimetada Suureks Õnneks ja Vedamiseks.
Inimesed on sunnitud mitmeid ravivõtteid ja nippe kasutama tavaliselt, kahjuks.
Näiteks kui arst soovitab ravi, siis peab jälgima et linnu silmad ei saaks ravimiga kokku, ta võib nühkida oma sulgedelt rohujäägid silma ja tean inimest, kes pidi seejärel hakkama silma ravima.

Enelin kirjutas:
Kas keegi oskab öelda, mis võiks aidata või kas kellelgi on kogemusi taolise asjaga ja oskab soovitada lahendust?

Kuidas Teie linnud end pesevad? Tehke vanni- või pritsimisvesi lahjast kummeliteest.
Tõstke toas õhuniiskuse taset. Aitab ka puhas, sooja veega märjaks tehtud käteräti asetus puuri peale.
Andke lindudele pajuoksi närimiseks. Pajuoksad peaks kuuma veega üle loputama ja siis on kasutamiseks kõlblikud. Ajaviide aitab meelt lahutada. Riputage ka juurvilju, köögivilju puuviljahoidikuga puuri.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Sulgimine - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sulgimine   Sulgimine - Page 3 Icon_minitimeLaup 14 Veeb 2015, 14:31

Juhuks, kui sulgimine ei ole tavaline, kui teil on küsimusi või vaja abi ja tahate lugeda teiste linnupidajate läbielamisi, siis lugege ka seda alateemat pealkirjaga "Kakub sulgi."
https://papagoimaja.forum.co.ee/t1148-kakub-sulgi
Teemas on 5 lk.
Tagasi üles Go down
Enelin
Tibu
Tibu
Enelin


Linde : 2
Postitusi : 2

Sulgimine - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sulgimine   Sulgimine - Page 3 Icon_minitimePüh 15 Veeb 2015, 12:55

Tänan vastuste eest, proovin kindlasti soovitatut. Linnud on mul olnud nüüd varsti juba 8a. ja esimesed probleemid tekkisid nüüd kuskil 3. tagasi, kus siis suled langesid maha ja uuesti korralikult tagasi ei tulnud. Mahakukkunud suled on erinevad, on ilusad suured ja väiksemad võib öelda, et nagu udusuled või nii.

Toas meil ei suitsetata, lõhnaküünlaid ja muid asju nende läheduses pole, küll aga on puur avatud köögiga elutoas, kuid ruum on üsna suur ja neil on oma nurgake, mis on rohkem eraldatud ja köögipoolelt eemal. Kuna see asub keerdtrepi all, siis ma korraks mõtlesin, et äkki neil pole piisavalt valgust, kuid tänase päiksepaistelise ilmaga on kenasti näha, et tegelikult neil sellest puudust ei tohiks olla. Lisaks on see ruum, kus meie pere koguaeg on ja siis nad on ikka inimesega harjunud, muidu võõrduvad päris ära.

Pean tunnistama, et ma pole linde väga hoolikalt viimasel ajal jälginud. Alguses ma proovisin nendega nö. sõbraks saada, aga mingil hetkel sain aru, et nad ise ikka üksteise kõige suuremad sõbrad ja lasin neil lihtsalt olla Smile

Puuri koristame regulaarselt, kord nädalas ja toitu ja vett igapäevaselt. Vahepeal vahetame mänguasju ja kiike, et neil igav poleks.

Sulgi kitkub ta ise ja kitkub ka teine, polegi lindude alal nii asjatundja, et oskaks täpselt öelda, võib-olla tõesti puhastavad üksteist hoopis, sest ei tundu, et teisel linnul selle vastu midagi otseselt oleks, vaid ta laseb seda teha. Veritsevat nahka pole kunagi märganud ja ei tundu, et ka hetkel oleks. Vanni ma ostsin neile, aga kuna seal põhjas on peegel, siis nad sellega ära ei harjunud ja rohkem ma seda neile ei pannud puuri, aga peaks nagu ma aru saan. Neil on üsna suur jooginõu ja olen näinud neid seal pesemas ennast kui värske vee panen Smile Proovin leida uue vanni ja kindlasti proovin seda vee piserdamise varianti.

Tundub, et nad tõesti on üksteisesse kiindunud, väidetavalt on nad vend ja õde või kaks venda või kaks õde, nende sugu ma ei tea, aga loomapoest öeldi, et sama pesakonna linnud ja tegelikult ma ei tahaks neid eraldada ja ma usun, et see ei mõjuks neile hästi.

Lennata nad päris vabalt ei saa, sest mul on kodus ka kassid, aga korra nädalas pakume neile seda võimalus (puuri puhastamise päeval), aga viimasel ajal kumbki lind ei taha lennata ega tule puurist välja. Puuris on nad väga aktiivsed ja jutukad ja mulle ei tundu, et kummalgi neist halb oleks või midagi sellist. Muidugi ma ei tea ka kuidas lindudega on, et kui hästi nad oma hädasid varjavad? (võrdluseks näiteks kassid, kes viimse hetkeni nurruvad ja ei näita oma haigust välja)

Liivapaberi võtan puurist ära ja vaatan loomapoest mingi parema lahenduse. Proovin nüüd nende toitumist natuke muuta, et rohkem värsket ja vähem loomapoe linnutoitu ja siis vaatame, kas midagi muutub kui ei, siis ostan transportkasti ja arsti juurde kui mõne spetsialisti leian.
Tagasi üles Go down
Lemmik123
Teismeline
Teismeline
Lemmik123


Male
Linde : 5
Postitusi : 13
Asukoht : Harjumaa
Vanus : 21

Sulgimine - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Sulgimine   Sulgimine - Page 3 Icon_minitimeReede 10 Juun 2016, 17:07

Tere.Tahaks teada kas praegu on nümfkakaduul sulgimise aeg, et mul nümf omal sulgi ära võtab.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Sulgimine - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sulgimine   Sulgimine - Page 3 Icon_minitimeReede 10 Juun 2016, 18:46

See võib olla stressist, ilmamuutusest, liiga pimedast ruumist, toidust jne. Normaalne sulgimine peaks minu mäletamist mööda toimuma kaks korda aastas. Kevadel ja sügisel.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Sulgimine - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sulgimine   Sulgimine - Page 3 Icon_minitimeReede 10 Juun 2016, 19:04

Lemmik123, Sinu teema on nüüd siin, kus on kõik varasemad küsimused-vastused pealkirja all "Sulgimine"
Loe foorumit ja kui leiad sinu küsimusele vastava teema siis postita sinna. Topelteemasid pole mõtet teha. Uus teema tehakse siis, kui foorumist ei leia seda mis huvitab.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Sulgimine - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sulgimine   Sulgimine - Page 3 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Sulgimine
Tagasi üles 
Lehekülg 3, lehekülgi kokku 3Mine lehele : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Erispapagoi (Eclectus) ja sulgimine.

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Tervis-
Hüppa: