Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Juurde laskmine

Go down 
+14
kerlike98
Viiru
Oliver
KKatsa
Sannnu
tibu
justus
papakas
Crystella353
krissyke
silviaolen
Sigrid
SaluKat
alvar96
18 posters
Mine lehele : Previous  1, 2
AutorTeade
alvar96
Täisealine
Täisealine
alvar96


Male
Linde : 2
Postitusi : 38
Vanus : 28

Juurde laskmine - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Kakariki kardab mind.   Juurde laskmine - Page 2 Icon_minitimeNelj 09 Okt 2008, 17:19

First topic message reminder :

Ma ostsin juba pea aegu aasta tagasi kakariki papagoi aga ta kardab mis teha [img]https://2img.net/i/fa/i/smiles/icon_sad.gif[/img]






Ma tahaks ka talle isast kaaslast aga kas keegi teab kus või kes müüb kakarikit?
Tagasi üles Go down

AutorTeade
KKatsa
Kogemustega lendur
Kogemustega lendur
KKatsa


Female
Linde : 2
Postitusi : 106
Asukoht : Tartumaa ^_^
Vanus : 29

Juurde laskmine - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurde laskmine   Juurde laskmine - Page 2 Icon_minitimeLaup 02 Mai 2009, 10:46

Kõigepealt peaksid tal laskma üks nädal umbes rahulikult olla, seni kuni ta harjub. Lase talle muusikat, minu papagoi harjus muusikaga. Siis hakka vahel kätt puuris hoidma. Nt. toimeta mängiasjadega vm. Siis võid aeglaselt käega tema poole minna, kui ta kardab võta käsi välja ja proovi hiljem uuesti. Kui ta lubab käega lähedale minna, siis proovi teda kõhu alt paitada. Tee nii palju kordi ja siis võid õrnalt kõhu alt teda nagu tõsta. Võibolla tuleb ta ise näpule. Kui ei tule siis jätka paitamist ja tõstmist. Minu papagoi tuli näpule, kui ta toas lennates eksis suure linnu sisse ära Very Happy
Tagasi üles Go down
KKatsa
Kogemustega lendur
Kogemustega lendur
KKatsa


Female
Linde : 2
Postitusi : 106
Asukoht : Tartumaa ^_^
Vanus : 29

Juurde laskmine - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurde laskmine   Juurde laskmine - Page 2 Icon_minitimePüh 03 Mai 2009, 15:25

Proovida võib ka muusikaga. Minu viiru on palju rahulikum kui muusika käib. Küll aga päris kohe ta sõrmele ei tule. Vahel tuleb vahel veidike jonnib. Hommikuti laulame koos, mina vilistan ette ja siis tema laulab järgi. Aga kui mina kõvemini laulma hakkan siis viiru ka kohe valjemini. Ja siis on alati terve maja üleval.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Juurde laskmine - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurde laskmine   Juurde laskmine - Page 2 Icon_minitimeKolm 02 Dets 2009, 20:47

Linduel on suurepärane muusikaline kuulmine, vaadake või seda videot http://video.delfi.ee/video/qhrRqTsZ/
Tagasi üles Go down
Oliver
Ambitsioonikas sulesepp
Ambitsioonikas sulesepp
Oliver


Male
Linde : 1
Postitusi : 129
Asukoht : Viimsi
Vanus : 27

Juurde laskmine - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurde laskmine   Juurde laskmine - Page 2 Icon_minitimeNelj 03 Dets 2009, 11:14

Selles videos seal taga isegi aafrika hall tantsib , ja minu papagoile meeldib ka muusika hakkab kaasa karjuma ja pead liigutama vaikselt.
.
Tagasi üles Go down
Viiru
Teismeline
Teismeline
Viiru


Female
Linde : 1
Postitusi : 12
Asukoht : Tallinn
Vanus : 27

Juurde laskmine - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurde laskmine   Juurde laskmine - Page 2 Icon_minitimeKolm 04 Aug 2010, 17:39

Kuidas õpetada viirpapagoid näpule tulema?palun aidake Juurde laskmine - Page 2 Icon_cry
Tagasi üles Go down
kerlike98
Teismeline
Teismeline
kerlike98


Female
Linde : 1
Postitusi : 13
Asukoht : Kuressaare
Vanus : 26

Juurde laskmine - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurde laskmine   Juurde laskmine - Page 2 Icon_minitimeReede 19 Nov 2010, 23:27

Miks minu papagoi kardab sõrmi? Kui panen toitu või vett juurde siis ta läheb hulluks ja hakkab mu kätt kartma. Ja ta ei lase üldse end silitada kuigi tahaks ta siidiseid sulgi puudutada. Kui ma juukseid pesen ja rätik peas on või müts siis ta hakkab karjuma ja kartma.

Parandused tehtud 20.11.10;Pille.
Tagasi üles Go down
http://www.papagoimaja.forum.co.ee/
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 53

Juurde laskmine - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurde laskmine   Juurde laskmine - Page 2 Icon_minitimeLaup 20 Nov 2010, 11:50

Minu vanemad rosellad ka ei armasta käsi, ometi on julged ja isane näpu vahelt süüa võtab. Kodus koorunud tibudest ühte saan silitada, teised meelsasti ei tahaks, kuigi lubavad näpud oma sulgede vastu. Roselladele lihtsalt ei meeldi katsumine, see on suur töö ja peab olema väga kannatlik ning mitte kiirustama.

Mantel seljas või müts peas, pole mul mõtet tibude puuri lähedale minnagi - siis on kisa ja rabelemine Smile , nad pole harjunud mind nii nägema. Vanalinde ma enam nii ei ehmata. Rosellad on väga ergu pöördega linnud, teinekord kui toas lahti on kõik, heast peast panevad ka laua pealt lendu kõik korraga, kuigi "vaenlast" pole näha lähedal ega kaugel, või siis akna taga ainult.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Juurde laskmine - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurde laskmine   Juurde laskmine - Page 2 Icon_minitimeLaup 20 Nov 2010, 12:12

Meil täna puuriti lindude toas betooni sisse auku. Nümfid olid täiesti ükskõiksed. Puurimine oli juba lõppenud ning toas polnud kedagi. Järsku hakkas paanika.
Seda äkiliselt korraga lendutõusmist ikka juhtub. Olen tähele pannud, et tihti on paanika algatajaks kõige arem, kes pole ka eriline käe lind. Teised lendavad lihtsalt kaasa ja moe pärast kisavad, et ehmunud lind ennast üksikult ei tunneks.
Tagasi üles Go down
Lolo pepe
Tibu
Tibu
Lolo pepe


Linde : 2
Postitusi : 1

Juurde laskmine - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Vajan abi   Juurde laskmine - Page 2 Icon_minitimeKolm 15 Aug 2012, 14:53

Tere.Sain 2 kuud tagasi viirpapagoid.Emase,Isase viirpapagoi.Emase nimi on Lolo Ja isase nimi Pepe.Emane viirpapagoi (Lolo) on 10 kuune Isane viripapagoi(Pepe) 8 kuud vana ja nad kardavad mind nagu surma ma ei saa kui nad on puuris siis saan k2e ainult panna 15 cm kaugusele neist.isane ei karda eriti kui tulen ligidale peaga kui nemad puuris siis peab vahe olema 10 cm ja n2pu peale ka ei tule muidu sõõvad,Joovad toon neile lehti Lasen iga hommik välja ja laulavad väga palju,kraaksuvad ka.Harjutan iga p2ev nii et panen käe puuri 1 minutiks siis nad vaatavad kätt teraselt.Õhtul kui panen tekki peale siis nad lähevad puuri külge ja lubavad puututa aga kui käe panen puuri kui tekk peal siis laseb hästi ligidale ja kui puutun siis...lendab kuskile ära.Palun aitake.Ärge antke veebilehti! soovin soovitusi.Aitäh.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Juurde laskmine - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurde laskmine   Juurde laskmine - Page 2 Icon_minitimeKolm 15 Aug 2012, 16:45

Soovitusi on palju-palju Smile Aga siin minu soovitus:
*Esiteks ära neid näpi, kui nad on klammerdunud puuri külge.
*Kus kohas sul puur on? Aseta puur nii, et inimesed saavad sellele läheneda vaid ühest küljest. Puur ei tohi olla ümmargune, rippuda või kõikuda. Puur kindlale alusele ja näokõrgusele või veidi kõrgemale. Parem, kui linnud saaksid sulle ülalt alla vaadata. Puur peaks olema toas, kus on vaikne ja rahulik.
*Ära pane enam kätt puuri, kui nad puuris on. Nad kardavad sind.
* Kindlasti ära püüa neid, las lähevad ise puuri.

Hoolitse, et neil kõik olemas oleks toit, vesi, maiused mõnikord. Puhas puur, võimalus supelda. Ära ole pealetükkiv. Kui nad on rahunenud, siis hakka neid jälgima. Õpi aimama nende soove, hirme nende kehakeelest. Ole empaatiline, mõtle ennast nende asemele. Anna endast kõik, et neile meeldida. Nii ehitad vundamendi sõpruseks.
Kui nad sind ei karda ja tunnevad sinu vastu huvi, siis alles saad hakata neid käele meelitama.
Tagasi üles Go down
taanka
Noor Perepea
Noor Perepea
taanka


Female
Linde : 8
Postitusi : 51
Asukoht : Tartu
Vanus : 45

Juurde laskmine - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurde laskmine   Juurde laskmine - Page 2 Icon_minitimeKolm 15 Aug 2012, 19:40

Minu teadmised : puur peab olema inimese näo tasemel ( kui on madalamal ja lähed linnuga tegelema ,siis kükitad linnu tasemele ) , linnud ei tohi olla inimesest kõrgemal,ehk siis vaadata ülevalt alla ,sest siis arvavad ,et on inimesest kõrgemal positsioonil.Kui on kindel tahtmine neid käelindudeks saada , peavad olema eripuurides ja eritubades.Peab iga ühega tegelema eraldi , või tegeled ühega ja kui temaga on sõprus loodud paned linnud kokku ja teine õpib esimeselt. Ära oota tulemusi varasemalt kui pool aastat möödas , muidugi ime võib ka varem juhtuda.Kaks metsikut korraga on raske taltsutada ,sest üks põgeneb ees ja teine järgi.Tegelema peab samm sammu haaval , natukene iga päev pikendades aega, vahele ei tohi jätta ,sest metsistuvad üsna kiiresti.Enne kui lind ise käele astub pole vaja teda katsuda.Teine variant , ära tee midagi , linnud võivad ise tulla uudistama sinu tegemisi ... kunagi tulevikus. Võivad ka mitte kunagi sinuga suhtlema tulla .Kuid see ei tähenda ,et nii see ka läheb Smile
See teema on väga laialdane ja kõigil oma õpetused ,seega parem otsida infot internetist ja valida endale sobivaim variant.
Tagasi üles Go down
http://lemmikloom.onepagefree.com/?id=17690&onepagefree=e3f7
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Juurde laskmine - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurde laskmine   Juurde laskmine - Page 2 Icon_minitimeKolm 15 Aug 2012, 21:07

Vahepeal on hoopis hea see kui loed erinevad variandid läbi ja paned ise oma plaani kokku, toetudes erinevate linnuomanike soovitustele. Ühte kindlat õpetust pole olemas, sest iga lind on isiksus ja reageerib erinevalt.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 53

Juurde laskmine - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurde laskmine   Juurde laskmine - Page 2 Icon_minitimeNelj 25 Okt 2012, 12:36

25.10.2012
Heiki kirjutas:
Peaks vist veel ära märkima, et meie peres on need toredad sõbrad olnud alates 11.09.12. Seega veel üsna lühikest aega. Emaslind oli ostmisel kärbitud tiibadega ning kas sellest või lihtsalt tema iseloomust tulenevalt on ta üsna arglik. Oleme kõvasti vaeva näinud, et ta vabatahtlikult käele tuleks ning kõige uue suhtes on ta väga arglik. Isane seevastu, kes on ca kuu noorem, hakkas juba esimestel päevadel käest süüa võtma ning ei läinud kaua, kui lendas ka ise käele ning tänaseks lubab ennast juba igat moodi väntsutada.

Nii ruttu tulemusi iga linnuga ei saa loota. Küllap emane vajab rohkem aega, et usaldama õppida ja mõnel juhul on parem, kui ujedam lind üldse rahule jätta mõneks ajaks. Las vaatleb kõrvalt oma partneriga tegelemist.
Lugeda on huvitav siit üht-teist õpetlikku: http://www.papukaija.fi/papukaija-artikkelit/kayttaytyminen-ja-koulutus/21-papukaijan-kesyttaeminen-vaatii-aikaa-ja-kaersivaellisyyttae
Tagasi üles Go down
Heiki
Pesaehitaja
Pesaehitaja
Heiki


Male
Linde : 2
Postitusi : 44
Asukoht : Tartu
Vanus : 56

Juurde laskmine - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurde laskmine   Juurde laskmine - Page 2 Icon_minitimeNelj 25 Okt 2012, 15:19

Täpsuse huvides peaks veel ütlema, et pidasin linde esimesed 6 nädalat eraldi puurides ja eraldi tubades, eesmärgiga, et nad hakkaksid ka ise rohkem inimese seltsi otsima. Raske on täna öelda, kas see õigustas või mitte. Igal juhul on isane just eriti minuga väga sõbraks saanud. Ka nüüd, kus nad juba 6 päeva koos on olnud, üritab ta mulle koheselt õlale lennata, kui märkab mind toast lahkumas. Seega vahel üsna keeruline toast ilma linnuta välja saada. Emane seevastu usaldab kõige enam vanemat tütart.
Ning nüüd, kus nad koos on püüame neile ikka võimalikult palju tähelepanu pöörata, et nad nö. ei metsistuks (ei hakkaks uuesti inimest kartma).
Pille, tänan lingi eest, kuid kahjuks soome keeles lugeda ei suuda.
Panen siia minu arvates ühe hea lingi teemal, kuidas linde taltsaks saada
http://trainedparrot.com/Taming/#parrot-into-cage
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Juurde laskmine - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurde laskmine   Juurde laskmine - Page 2 Icon_minitimeNelj 25 Okt 2012, 21:31

Keegi võiks lingid eesti keelde tõlkida või rääkida lühidalt, mis seal head räägitakse.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Juurde laskmine - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Juurde laskmine   Juurde laskmine - Page 2 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Juurde laskmine
Tagasi üles 
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2Mine lehele : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Vabalt lendama laskmine.

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Käitumine, trikid ja nende õpetamine-
Hüppa: