Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Viiru hoiab tiiba kahtlaselt

Go down 
3 posters
AutorTeade
papagoi95
Perepea
Perepea
papagoi95


Female
Linde : 2
Postitusi : 73
Asukoht : Järvamaa
Vanus : 25

Viiru hoiab tiiba kahtlaselt Empty
PostitaminePealkiri: Viiru hoiab tiiba kahtlaselt   Viiru hoiab tiiba kahtlaselt Icon_minitimeKolm 07 Aug 2013, 20:59

Tere! Vaatasin, et viiru hoiab ühte tiiba natuke teistmoodi kui teist tiiba. Mis tema tiival häda on ja kas ma saan teda kuidagi aidata? PS. Kuna tulin just Saaremaalt ja naaber käis vahepeal linde toitmas ja nendega suhtlemas, siis arvasin, et võibolla on naaber pannud käe puuri ja lind on nt. redeli vahele lennanud (kuna mu linnud kardavad millegipärast käsi).
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Viiru hoiab tiiba kahtlaselt Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viiru hoiab tiiba kahtlaselt   Viiru hoiab tiiba kahtlaselt Icon_minitimeKolm 07 Aug 2013, 23:54

Kuidas küsida naabrilt, kas ta märkas, ja millal, võis juhtuda midagi linnu tiivaga. Nii et naaber ei tunneks end puudutatuna (ei solvuks?) vaid sooviks kaasa mõelda?
Teil on toidutopsid siis selliselt vahetatavad, täidetavad et kätt ei pea puuri panema?
Hoia linnul silm peal, kuivõrd ta seda tiiba siiski kasutab. Ehk teed pilti tast, sellise nurga alt, kust kõige paremini märkad et on teistmoodi kui varem. Nii saad hiljem võrrelda, kas muutuseid tuleb. Praegu on nii soe, õnneks linnu liigeseid soojaga hellitama ei pea.
Kuidas lind muidu käitub? Näib aktiivne, terve või hoiab end vaos?
Tagasi üles Go down
papagoi95
Perepea
Perepea
papagoi95


Female
Linde : 2
Postitusi : 73
Asukoht : Järvamaa
Vanus : 25

Viiru hoiab tiiba kahtlaselt Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viiru hoiab tiiba kahtlaselt   Viiru hoiab tiiba kahtlaselt Icon_minitimeNelj 08 Aug 2013, 11:11

Hommikul (millal mu linnud on kõige aktiivsemad) jälgisin pisut lindu. Liigub ja käitub tavaliselt. Kasutab seda sorgus tiiba. Kuid ta vahepeal paneb tiiva tagasi õigesse asendisse. Jah mul on sellised topsikesed mida saab väljast täita. Naaber pidi mulle täna võtme tooma, siis ma küsin temalt linnu tiiva kohta. Aga kuna ta on üsna suur rahmeldis, siis võis ta ka ise enda tiiba vigastada, või siis ta on jälle leidnud tee kuidas mind ehmatada, kuna ta vahest mängib, et ta jääb kuskile kinni, kuid tegelikult ta lihtsalt soovib tähelepanu. Very Happy Ma panen pildi ka kohe.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Viiru hoiab tiiba kahtlaselt Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viiru hoiab tiiba kahtlaselt   Viiru hoiab tiiba kahtlaselt Icon_minitimeNelj 08 Aug 2013, 11:16

Mõnikord hoiavad viirud oma tiiba või tiibu veidi sorgus. Näiteks tee katse ja pritsi nad pihustiga märjaks. Nüüd vaata, kuidas nad tiibu hoiavad kui märjad on.
Tagasi üles Go down
papagoi95
Perepea
Perepea
papagoi95


Female
Linde : 2
Postitusi : 73
Asukoht : Järvamaa
Vanus : 25

Viiru hoiab tiiba kahtlaselt Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viiru hoiab tiiba kahtlaselt   Viiru hoiab tiiba kahtlaselt Icon_minitimeNelj 08 Aug 2013, 11:23

Tänan tibu ja Pille, pilti laadida ei saanud, kuna mul on nett kohutavalt aeglane, aga piltide pealt oli näha pisut erinevust, ning kui ma leian mõne pritsi, siis proovin teda pritsida. Smile 
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Viiru hoiab tiiba kahtlaselt Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viiru hoiab tiiba kahtlaselt   Viiru hoiab tiiba kahtlaselt Icon_minitimeNelj 08 Aug 2013, 11:26

Kas pole mitte ka nii, et kui linnud pole mõnda aega puurist välja saanud, siis võtab neid suurem pingutamine võhmale, eriti selliste kuumade ilmadega. Võhmal lind aga hoiab tiibu kehast eemal, vähemalt olen mina seda tähele pannud.

Kui tiib viga oleks saanud, siis on linnul raske maanduda.
Tagasi üles Go down
papagoi95
Perepea
Perepea
papagoi95


Female
Linde : 2
Postitusi : 73
Asukoht : Järvamaa
Vanus : 25

Viiru hoiab tiiba kahtlaselt Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viiru hoiab tiiba kahtlaselt   Viiru hoiab tiiba kahtlaselt Icon_minitimeNelj 08 Aug 2013, 11:31

Ka see võib olla õige, kuna mu linnud said viimati juuli lõpus välja lendama. Pritsisin siis lindu. Muutus pisikeseks armsaks keraks ja tõmbas tiivad kehaligi. Siis puhastas veidi ja laskis jälle tiivad sorgu.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Viiru hoiab tiiba kahtlaselt Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viiru hoiab tiiba kahtlaselt   Viiru hoiab tiiba kahtlaselt Icon_minitimeNelj 08 Aug 2013, 11:39

Arvan, et kui ta lennata saab ja ei näi haiglane (ei kössita), siis pole vaja muretseda. Mul on viiru, kelle tiib ripub, kuna vigastas seda kunagi. Ta on juba päris eakas, kuid saab lennata ja on rõõmus. Ainult maandumisega on natuke probleeme.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Viiru hoiab tiiba kahtlaselt Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viiru hoiab tiiba kahtlaselt   Viiru hoiab tiiba kahtlaselt Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Viiru hoiab tiiba kahtlaselt
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Viirpapagoi vigastas tiiba.
» Uue papagoi vanaga harjutamine

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Tervis-
Hüppa: