Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Papagoiga reisimine välisriiki.

Go down 
4 posters
AutorTeade
CocatielTuki
Teismeline
Teismeline
CocatielTuki

Male
Linde : 1
Postitusi : 13
Asukoht : Tartu
Vanus : 30

Papagoiga reisimine välisriiki. Empty
PostitaminePealkiri: Kolimine välisriiki?!?   Papagoiga reisimine välisriiki. Icon_minitimeLaup 04 Sept 2010, 09:00

Tere, minul siis selline probleem, et kolin Oktoobri keskpaiku Eestist ära Islandile. Ei ole kuskilt leidnud infot linnu transpordi nõuetest ega võimalikkusest. Kas äkki on siin kellelgi kogemusi linnuga reisimisel? Tahan Tukit kaasa võtta kuna ta on veel väga noor aga hoiab mind väga, tahab lähedust, kuid kardab võõraid ja ei lase end puutuda teistel. Neutral
Lauri.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille

Female
Linde : 17
Postitusi : 2044
Asukoht : Tallinn
Vanus : 50

Papagoiga reisimine välisriiki. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoiga reisimine välisriiki.   Papagoiga reisimine välisriiki. Icon_minitimeLaup 04 Sept 2010, 11:47

Tere.
Island ei ole EL liikmesriik, seega formaalsusi tollis kindlasti mõnevõrra rohkem. Seega pead lähtuma nendest nõuetest mis kehtivad Ühenduseväliste riikide kohta. Teatud mööndusi, nagu loen, tehakse Eestisse saabumisel Islandilt, kuidas aga on välja reisimisega, ei tea.

Vaata: http://www.vet.agri.ee/?op=body&id=57
Estonian-air ütleb, et lemmiklindu salongi kaasa võtta ei saa, peab olema pagasis. Nõuded on siin http://www.estonian-air.ee/lemmikloomad
Keegi küsis täpsustavalt kuna lind kaalub vähem kui 8kg, vaata vastust http://www.estonian-air.ee/31784/
Võib-olla on olud muutunud 1,5 aastaga nii et küsi uuesti üle.
Küsi kasvõi Loomakaitsest http://www.loomakaitse.ee/?q=contact_espa
või http://www.vm.ee/?q=et/node/4831
nemad annavad nõu, kuhu pöörduda.
Ehk isegi Veterinaararstid saavad aidata või teavad täpsemalt, võimalik, et nõutakse vaktsiine. Loomaarstid, kes tegelevad papagoidega, nimekirja leiad siit: https://papagoimaja.forum.co.ee/tervis-f7/loomakliinikud-kus-ravitakse-papagoisid-t663.htm

Kindlasti peaksid uurima Islandi tollinõudeid.

Õnneks nümfkakaduu ei kuulu CITES I või II alla ja ei nõua eridokumente sest pole ohustatud või ohupiiril lind st. ei pea tõestama et Sa pole nümfi hankinud endale loodusest piraatkaubana. Nii olen ma aru saanud, ent ütlen ka, et endal reisikogemused puuduvad.
Liiga riskantne on linnuga reisida ilma formaalsusi täitmata ja kandekotis kaasas kandes.

Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille

Female
Linde : 17
Postitusi : 2044
Asukoht : Tallinn
Vanus : 50

Papagoiga reisimine välisriiki. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoiga reisimine välisriiki.   Papagoiga reisimine välisriiki. Icon_minitimeReede 01 Okt 2010, 15:47

Ootan huviga, kuidas teie plaanid kulgevad? Kas oleksite nõus jagama omi kogemusi seoses reisimisega välisriiki? Eriti veel kui tegu on EL ühendusevälise riigiga.

Lisaks palun infot, millise transpordikasti muretseksite oma lemmiklinnule ja kus müüakse sobivaid, turvalisi, vastupidavaid reisimiseks linnuga?
Tagasi üles Go down
kkattel
Nooruk
Nooruk
kkattel

Male
Linde : 1
Postitusi : 23
Asukoht : Tartu, Tartumaa

Papagoiga reisimine välisriiki. Empty
PostitaminePealkiri: Papagoiga reisimine välisriiki.   Papagoiga reisimine välisriiki. Icon_minitimeLaup 16 Juul 2011, 03:07

Selline küsimus tekkis,
Mul selline värk, et iga talv käin Kanaari saartel, ja selle aasta alguses, on nüüd kodus mul jako( mõningad teavad seda Very Happy ) aga mure siis järgmine: kas ma saan teda kaasa võtta sinna, ja kas on mõtekas või mitte. Ma tean, et mõningad võtavad enda linnu reisile kaasa. Mul just jõudis ka hiljuti mingine lennukostüüm, või mis iganes see ka poleks kohale, proovisin järgi, talle just see eriti ei meeldinud, aga nüüd ta ei tee sellest väljagi, ja seal on selline võimalus, et saab ühendada rihma külge, et ära ei lendaks. Siis on olemas ka selline kaasaskantav istumis koht. Et ma ise ka ei tea mis teha, et kas jääda see aasta koju, või palun mõnda sõpra kes linnu eest hoolt kannaks. Et palun siis avaldage enda arvamust Smile

Pille muutis pealkirja üldisemaks.
'Jakoga reisimine->Papagoiga reisimine välisriiki'
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu

Female
Postitusi : 2230

Papagoiga reisimine välisriiki. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoiga reisimine välisriiki.   Papagoiga reisimine välisriiki. Icon_minitimeLaup 16 Juul 2011, 15:57

Mina vist ei võtaks kaasa, tekitab linnule stressi.

_________________
Nümfkakaduudest ja kakarikidest http://nokalised.onepagefree.com/index.php
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille

Female
Linde : 17
Postitusi : 2044
Asukoht : Tallinn
Vanus : 50

Papagoiga reisimine välisriiki. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoiga reisimine välisriiki.   Papagoiga reisimine välisriiki. Icon_minitimeNelj 31 Märts 2016, 23:41

Kas võtta lemmiklind kaasa või mitte, see on omanikul vaja pikemalt läbi mõelda ja igas mõttes toob see kaasa lisakulutusi, nii et jääb kaaluda, kas võtta kaasa või kui vaja, maksta järelvaatajale kodus, kes linnu eest hoolitseks. Mõni reisib pikemaks ajaks, siis ehk teine lugu.
Sattusin siis vaatama lennufirmade reegleid, kahe kompanii eestikeelsed reeglid ma leidsin.
Kuna igal aastal keegi midagi lemmiklooma, -linnu kaasa võtmise kohta ikka küsib, siis olgu siin mõni viide, saab mõndagi selgeks, kui keeruline on mõnel juhul meie hobi pidada papagoi(si)d ja tema eest kogu pika elu hoolitseda. Papagoide pidamine on elustiil, nagu öeldakse.
Pidage meeles et kõik papagoid ja kakaduud ,välja arvatud viirpapagoi, nümfkakaduu, roosapõsk-lembelind, kaeluspapagoi, kuuluvad CITES II või CITES I kaitsekategooriasse ja tasub kaasa võtta linnu kohta dokumendid, mis kinnitavad legaalset omandit jne.

https://www.airbaltic.com/et/reisimine-lemmikloomadega
https://www.airbaltic.com/et/trip-assistance/baggage_silo/travelling-with-pets/animal-travel-guide

NB! Täpsem info ja lisateave kodulehel, mina lisan siia lühendatult üldised punktid.

Lemmikloomade vedu lennukis.
airBalticuga saab vedada lemmikloomi (koeri, kasse, lemmiklinde ja küülikuid) olenevalt nende kaalust ja suurusest kas sõitjateruumis (käsipagasi hulgas) või lennuki pagasiruumis (registreeritud pagasi hulgas). airBalticuga ei saa sõitjateruumis vedada roomajaid ja närilisi.
Lemmikloomaga reisija peab enne lennupileti broneerimist tutvuma sihtkohariigi määrustega loomade sisse- ja väljaveo kohta ning täitma kõiki loomade heaolu tagavaid nõudeid. Sellist teavet saab vastava riigi konsulaadist. Reisijal peavad lemmiklooma vedamiseks olema ette näidata kõik nõutavad dokumendid, sh sisse-, välja- ja transiitveo dokumendid ning tervise- ja vaktsineerimistõend.
Ühe reisija kohta on lubatud vaid üks loomade transpordikast.
Kui lemmiklooma veetakse pagasiruumis, tuleb ta lennule registreerida vähemalt üks tund enne plaanilist väljalendu.
Lemmikloomaga reisimisest tuleb ette teatada pileti broneerimisel. Selline teave on lennufirma jaoks tähtis, sest loomade veol tuleb järgida rangeid reegleid.
Igale lennule lubatakse vaid teatud arv lemmikloomi. Kui loomi on ühel lennul lubatud piirarvust rohkem või kui lennuki tüübi tõttu ei ole lemmikloomade vedu võimalik, võib lennufirma nende vedamisest keelduda.
Pidage meeles, et soovist kasutada seda teenust tuleb ette teatada, sest vajalik on eelnev kinnitus. Kinnituse saamisel tuleb teenuse eest õigeks ajaks tasuda.
Sõitjateruumis.
Sõitjateruumi lubatakse kaasa võtta ainult koeri, kasse, lemmiklinde ja küülikuid.
Koera, kassi, lemmiklinnu või küüliku sõitjateruumis vedamiseks (käsipagasi hulgas) peab reisijal selleks olema spetsiaalne transpordikast.
Puuri ja looma suurim lubatud kaal kokku: 8 kg
Sõitjateruumis lemmikloomade veo kohta kehtib ühel lennusuunal tagastamatu tasu 60 EUR. (31.03.2016 airBalticul on õigus igal ajal hinda muuta).
Pagasiruumis.
Loomi, keda ei saa vedada sõitjateruumis (käsipagasi hulgas), veetakse pagasiruumis (registreeritud pagasi hulgas), kasutades selleks sobilikke ja loomade jaoks mugavaid transpordikaste. Looma vedamiseks sobiliku kasti hangib reisija. Kast peab olema põgenemiskindel. Soovitame eelistada plast- või puitkaste, mis on valmistatud ohutust ja mittemürgisest materjalist. Loomi ei ole lubatud vedada traatpuurides.
Kastis peab toimuma õhuvahetus ja kast peab olema selline, et loom ei saaks seda seestpoolt kergesti lõhkuda.
Lemmiklooma ja kasti suurim lubatud kaal kokku on 75 kg.
Lemmikloomade veol pagasiruumis kehtib tagastamatu tasu:
100 eurot ühel lennusuunal, kui looma ja transpordikasti kaal kokku jääb vahemikku 1–32 kg;
200 eurot ühel lennusuunal, kui looma ja transpordikasti kaal kokku jääb vahemikku 33–75 kg.
(31.03.2016 airBalticul on õigus igal ajal hinda muuta).
Reeglid.
Ühes kastis võib olla kuni kaks samast liigist looma, nt kaks lindu.
Loomal peab kastis või puuris piisavalt ruumi olema. Kui loomal ei ole kastis piisavalt ruumi, võidakse lennule registreerimisest keelduda.


Lemmiklinnud ei ole lubatud AVIES lennukis.
http://www.flyavies.ee/reisiinfo/lemmikloomad/
AVIES lubab lennuki pardale koeri ja kasse, kes on paigutatud puuri ning looma ja puuri kogukaal ei ületa 8 kg. Puuri mõõtmed ei tohi ületada 40x35x20 cm. Teiste koduloomade vedu ei ole lubatud.
Vajalik on eelregistreerimine.
Tasu lemmiklooma veo eest ühel suunal on 20€ Eesti siselendudel, 30€ rahvusvahelistel lendudel.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille

Female
Linde : 17
Postitusi : 2044
Asukoht : Tallinn
Vanus : 50

Papagoiga reisimine välisriiki. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoiga reisimine välisriiki.   Papagoiga reisimine välisriiki. Icon_minitimeEsm 25 Juul 2016, 13:11

Lemmiklinnuna peetavate papagoide info on ikka kuidagi puudulik mu meelest. Olgugi et erinevalt kassidest ja koertest on papagoid CITES kaitsekategoorias ja vajavad tõendamist et lind on reeglite kohast päritolu.
CITES-i alla ei kuulu roosapõsk-lembelind (Agapornis roseicollis), viirpapagoi (Melopsittacus undulatus), nümfkakaduu (Nymphicus hollandicus), kaeluspapagoi (Psittacula krameri).

https://www.emta.ee/et/eraklient/reisimine-saadetised-umberasumine/reisimine-euroopa-liidus/lemmikloomad

Lühendatult: "Lemmikloomad on loomad, kes on kaasas tema omanikul (või omaniku nimel liikumise ajal kõnealuste loomade eest vastutaval isikul) ning ei ole ette nähtud müümiseks või teise omaniku juurde viimiseks."
Edasi, lühendatult: "Enamuste kodulindude (kanad, kalkunid, pärlkanad, pardid, haned, vutid, tuvid, faasanid, põldpüüd, jaanalinnud) liikumine reisijaga kaasasoleva lemmikloomana pole lubatud ning sellised linnud alluvad sisseveol veterinaarkontrollile."
Ilmselgelt on papagoid ja kakaduud liigitatud lemmiklindude hulka Smile

Lõik: "Euroopa Liit ei ole kehtestanud erireegleid selgrootute, troopiliste dekoratiivkalade, kahepaiksete, roomajate, lindude (v.a kodulinnud), näriliste ja koduküülikutega reisimisele. Nõue on, et loomad peavad olema kliiniliselt terved ning reisimise ajal peab nende heaolu olema tagatud. Mõned liikmesriigid on kehtestanud lisanõudeid, mis on üldjuhul leitavad vastava riigi tolliameti või muu vastutava ametiasutuse kodulehelt."
Tagasi üles Go down
Sponsored content
Papagoiga reisimine välisriiki. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoiga reisimine välisriiki.   Papagoiga reisimine välisriiki. Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Papagoiga reisimine välisriiki.
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Teised teemad lindudest-
Hüppa: