Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Tervislikult toituma.

Go down 
+2
Sigrid
Inga
6 posters
AutorTeade
Inga
Tibu
Tibu
avatar


Linde : 2
Postitusi : 3

Tervislikult toituma. Empty
PostitaminePealkiri: Tervislikult toituma.   Tervislikult toituma. Icon_minitimeReede 29 Aug 2008, 15:13

Kas oskab keegi veel head nõu anda kuidas saada nümfkakaduu nö tervilikult toituma:
Olen enne juba ühe korra teinud nii, et olen nädal aega järjest iga päev pannud talle söögikaussi riivitud porgandit+mõned väiksemad tükid ka,värske kurgi tükikesi ja paar tükikest õuna. Nädal aega ei puutunud ta sealt kübetki. Hakkas hirm, et sureb toidukausi kõrval nälga ära.
Sellega saavutasin seda, et hakkas vähemalt sööma spetsiaalset papagoitoitu (enne nokkis sealt ainult tumedad sihvkad välja ja sõi ainult neid).
See kogu papagoitoidu söömine kestis vaid paar päeva, siis hakkas jälle sööma ainult tumedaid sihvkasid.

Nüüd olen juba 10 päeva järjest iga päev pannud talle sama toitu. mis eelmine kordki (porgand+kurk+õun).
Nüüd on ta siis juba 10 päeva söömata st. sureb toidukausi kõrvale nälga ära.
Mida teha -kas anda alla ja panna talle seemneid (paar päeva sööb ta neid kindlasti). Siis hakkab jälle valima.
Või oodata veel ja panna ikka edasi porgand+kurk+õun.
Kaua peab üks nümfkakaduu söömata vastu.
Tundub, et ta sureb enne sinna toidukausi kõrvale kui hakkab sööma porgandit ja kurki.

Muutsin pealkirja "Nümfkakaduu tervislikult toituma"->"Tervislikult toituma"
22.11.12.Pille.
Tagasi üles Go down
Sigrid
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
Sigrid


Female
Linde : 5
Postitusi : 164
Asukoht : Harjumaa
Vanus : 30

Tervislikult toituma. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tervislikult toituma.   Tervislikult toituma. Icon_minitimeReede 29 Aug 2008, 20:59

Nümfkakaduu ei ole seeline papagoi nagu viker nestepapagoi, kes ainult puuviljadest toitub. Rohelise juurde võid talle panna terasi. Kas sa andsid talle ainult päevalille seemneid või segu mille sees need olid. Ainult päevalille seemneid ei tohi linnule toita, sest need on väga rasvased. Anna talle viirpapagoi toit, minu omad ainult seda söövadki, nümfide toit neilöe eriti ei meeldi. Ja siis kirjuta uuesti, et kuidas ta asjasse suhtub.Proovi talle ka hiinakapsast anda, eriti just sellist, mis veest tilguks. Neile meeldib tavaliselt seda nii süüa.
Tagasi üles Go down
Inga
Tibu
Tibu
avatar


Linde : 2
Postitusi : 3

Tervislikult toituma. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tervislikult toituma.   Tervislikult toituma. Icon_minitimeLaup 30 Aug 2008, 02:16

Algul andsin spets.seemne segu, mis koos papagoiga kaasa anti. Siis ostsin ise poest seda viirpapagoidele mõeldud segu - seda ta ei puutunudki. Panin siis seda selle temaga kaasa antud spets.segu hulka. Kogu sellest gemüüsest sõi ta ära ainult tumedad sihvkad. Nii seda viirpapagoidele mõeldud segu kui ka tema enda segust neid peenemaid seemneid ta ei puutunud.
Nüüd siis olengi püüdnud vaheldumisi ja kokku segatuna anda nii viirpapagoide kui ka spets.talle mõeldud segusid.
Ja ongi nii välja kukkunud, et ta sööbki ainult tumedaid päevalilleseemneid. Kõik muu loobib sööginõust välja.
Olen ostnud ka neid seemnepulkasid - algul oli hea meel, sest nende kallale asus ta kohe usinalt. Aga peagi selgus, et ka sealt ta ei söönud midagi vaid lihtsalt talle meeldis neid seemneid sealt küljest rebida ja siis minema visata.
Hiina kapsast pole andnud, aga kasvatan ise lehtsalatit - seda olen alatasa talle puuri pannud - see kuivab seal lihtsalt ära, aga lind seda ei puutu.
Siis ühes lemmiklooma foorumis antigi nõu, et ärgu ma siis enam neid segusid andku esialgu, et las sööb porgandit ja kurki ka - aga ei söö - täna so.laupäeval saab nüüd 11-s päev mul porgandit riivida ja kurki tükeldada. Aga lind pole siis 11 päeva mitte kübetki söönud.
Tõenäoliselt ei pea mina vastu ja annan talle seemneid, aga sealt nopib ta välja ainult tumedad päevalilleseemned, isegi need valged seemned jätab ta puutumata.
Kui ta jätaks need peenikesed ja ka need valged seemned söömata kujul oma söögikaussi, siis võiks teha veel nii, et enne uut ei paneks kui need ka söödud on, aga ta loobib kõik, mida ta ei söö puuri põhja liiva ja s... sisse.
Minu mõistus on otsas.
Tagasi üles Go down
Sigrid
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
Sigrid


Female
Linde : 5
Postitusi : 164
Asukoht : Harjumaa
Vanus : 30

Tervislikult toituma. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tervislikult toituma.   Tervislikult toituma. Icon_minitimeLaup 30 Aug 2008, 10:46

Parem anna päevalille seemneid, kui midagi sellist mida ta ei söö, sest kümme päeva linnu jaoks söömata on tema jaoks väga ohtlik. Ju ta tunneb sihvkade järgi vajadust, et neid ainult sööb. Aga pead neid talle, siis mõõdukas koguses andma, et ta paksuks ei läheks. Kas tal puuris kaltsiumi kivi ka on?
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Tervislikult toituma. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tervislikult toituma.   Tervislikult toituma. Icon_minitimeLaup 30 Aug 2008, 15:45

Miks sul üldse on vaja ta tervislikult sööma panna. Mina annan oma lindudele nende toitu, vahest kukeleida, ristikheina ja porgandit. Muud polegi suht vaja ju. Aid jook, liiv ja tindikalaluu ka.
Tagasi üles Go down
Sigrid
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
Sigrid


Female
Linde : 5
Postitusi : 164
Asukoht : Harjumaa
Vanus : 30

Tervislikult toituma. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tervislikult toituma.   Tervislikult toituma. Icon_minitimeLaup 30 Aug 2008, 17:38

SaluKat, probleem on selles, et lind sööb päevalille seemneid mis ei ole üldsegi nii tervislikud. Loe eelnevad postitused korralikult läbi.
Tagasi üles Go down
Inga
Tibu
Tibu
avatar


Linde : 2
Postitusi : 3

Tervislikult toituma. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tervislikult toituma.   Tervislikult toituma. Icon_minitimeLaup 30 Aug 2008, 21:55

Hakkasime siiski hommikul neid sihvkasid sööma. Püüdsin küll pakkuda esialgu ikka kõike muud, aga kui ei siis ei. Võttis demonstratiivselt mul näpuvahelt isegi ühe kurgitüki, aga saatis selle kohe väga kaugele.
Ei julgenud esialgu sihvkasid söögikaussi pannagi, et hakkab ahmima - sõime ükshaaval ja näpuvahelt. Üks pluss on kogu lool siiski - kuna kõht oli tal tühi ja kurki porgandit ei puutunud, siis näris ta neid kive, mis tal puuri küljes on ja mida ta tavaliselt ka ei ole puutunud. Neid kive on kahte sorti: üks valge ja teine roosa - ei mäletagi enam mis nimega nad olid.
Nüüd sööb juba oma kausist.
Tegelikult on tohutult kahju, et ta toidusedel, mida ta sööb, nii üksluine on.
Selle rasvumise pärast ma hakkasingi üritama neid tervislikke asju.
Aga üldiselt on ta igal õhtul puurist väljas ja lendab ringi - äkki see leevendab natuke seda rasvumist.
Tagasi üles Go down
Henri
Administraator
Administraator
Henri


Male
Postitusi : 498
Asukoht : Tartu lähedal
Vanus : 28

Tervislikult toituma. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tervislikult toituma.   Tervislikult toituma. Icon_minitimePüh 31 Aug 2008, 01:19

Muidugi võiksid päevalille seemneid muu toiduga serveerida. Nt. pane seemne külge natukene mett(mesi kleepub hästi) ja meekülge võid ka köögivilju panna. Aga seda väga väikeses koguses, et ta väga aru ei saaks.

Et jah, sellest võib abi olla.
Tagasi üles Go down
https://papagoimaja.forum.co.ee
Noora
Kogemustega lendur
Kogemustega lendur
Noora


Linde : 2
Postitusi : 94
Asukoht : Soome

Tervislikult toituma. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tervislikult toituma.   Tervislikult toituma. Icon_minitimePüh 15 Märts 2009, 16:58

Proovi idandada neid päevalille seemneid. Siis pole nii rasvane ja saab vitamiine ka Smile
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Tervislikult toituma. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tervislikult toituma.   Tervislikult toituma. Icon_minitimeNelj 22 Nov 2012, 13:48

Lisan artikli, kus juttu nii graanulitest, seemnetest ja loomulikult puu- ja köögiviljadest.
Kokkuvõtlikult: tervikliku toitumise mõistmine ja alus, et papagoi peab toidust kätte saama valgud (aminohapped), süsivesikud, rasvad (rasvhapped), vitamiinid, mineraalid.
Seletab lahti, millistel põhjustel tekib mõni puudujääk või alatoitumus.
Eksootilisi lemmiklinde on küll peetud sajandeid vangistuses, aga veel ainult 30 aastat tagasi oli laialt levinud papagoide suremus liiga noores eas, seoses kehva toitumise ja tervisega. Jätkuvalt pole päris selge iga liigi vajadused, erinevused ning palju on õppida selles valdkonnas, spetsialistidel.
http://www.parrothouse.com/pamelaclark/feedingcompanion.html
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Tervislikult toituma. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tervislikult toituma.   Tervislikult toituma. Icon_minitimeEsm 10 Juun 2013, 18:06

Loodan et keegi ei pea linnu pärast sel moel muretsema, et toit on ees ja lind üle nädala näljas, sest ei söö. Papagoid, üldse linnud, on toidu suhtes väga ettevaatlikud, nende jaoks võõrast asja nad ei pruugi sööma hakata. Tõepoolest, ennemini sureb nälga. Mõni lind keeldub söömast mingil muul põhjusel, stress, haigus, võõras ümbrus jne. Papagoisid peab oskama meelitada sööma toitu, mis vaja. Peitma harjunud toiduvaliku sekka, mänguasjade sisse- kui papagoi on aldis mängima.

Otsustasin oma lindudele samuti anda paremaid valikuid.
Sai tellitud esimene pakk papagoide graanultoitu firma Roudybush. Võtsin California Blend mini graanuleid.
Minugi papagoid peavad teada saama, et selline toit on olemas, mul on praegu hea neid harjutada, kui nad on terved ja meil on aega. Oleks palju raskem olukord kui tervise pärast vaja anda mingit x-toitu ja seda saab pakkuda graanulitena, kuid lind ei taha? Maitsesin ise neid graanuleid esimesena, on söödavad. Seemnesegusid annan edasi ja õnneks mu linnud värskeid salateid söövad.
Teadjamad kogemustega inimesed ütlevad: Palju orgaaniliselt kasvatatud köögivilju, puuvilju (mitmekesine valik, varieeruv), siis graanultoit toetab ja täidab need vajadused, mis organismil köögiviljadega toitumisest puudu jäi. Seemned on papagoidele samuti vajalikud, need jäävad toiduvalikusse igapäevaselt saadavaks (ideaaljuhul samuti orgaaniliselt kasvatatud, öko toit ilma lisa- ja säilitusaineteta). Lisaks pähkleid ja muud hea-paremat, vastavalt vajadusele. Ja puhas joogivesi.
Olen kuulnud ka räägitavat, et graanultoit hakkab vajuma minevikku (osad ei kasuta üldse, osad on loobumas), sest seemnesegude kvaliteet on paranenud (neid seemneid, millest jutt käib, Eestis müügil pole) ja kõik muud toidud, mis papagoidele tervislik, on kättesaadav. Võtan teadmiseks, kuid teen valiku vastavalt oma võimetele.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Tervislikult toituma. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tervislikult toituma.   Tervislikult toituma. Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Tervislikult toituma.
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Toitumine ning muu toiduga kaasnev-
Hüppa: