Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Haruldased ja huvitavad linnud müügil

Go down 
+4
Malle210
Henri
tibu
Sigrid
8 posters
Mine lehele : 1, 2  Next
AutorTeade
Sigrid
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
Sigrid


Female
Linde : 5
Postitusi : 164
Asukoht : Harjumaa
Vanus : 30

Haruldased ja huvitavad linnud müügil Empty
PostitaminePealkiri: Haruldased ja huvitavad linnud müügil   Haruldased ja huvitavad linnud müügil Icon_minitimeEsm 16 Juun 2008, 15:24

Räägiks siin teemades, siis haruldastest lindudest ja lindude mutatsioonidest, kes on parajasti müügil. Kui viirpapagoidel/nümfidel, keda olete müügil näinud on mingi väga huvitav mutatsioon, siis lisada ka tema siia.

Vilde tee loomapoes olid hiljuti kui mina käisin müügil palju ilusaid rosellasid. Oli ka üks päikesevaratingade paar rohkem praegu väga hästi meeles ei ole. Viimati kui loomapoodides käisin olid valikud väga nigelad. Küll olid loomapoed kolinud küll olid nad remondis jne. Üks küsimus koe, et kas keegi on Tallinnas näinud ilusaid nümfkakaduusi müügil? Või kui keegi läheb, siis äkki saaksite küsida, et mis sugu on ja kui vana on.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Haruldased ja huvitavad linnud müügil Empty
PostitaminePealkiri: Re: Haruldased ja huvitavad linnud müügil   Haruldased ja huvitavad linnud müügil Icon_minitimeReede 11 Sept 2009, 15:21

Kuldses börsis müüb üks eraisik hõbedast valgepõsk nümfkakaduud ja Henril on haruldane valgepõsk lembelind, kui ma ei eksi Razz
Tagasi üles Go down
Henri
Administraator
Administraator
Henri


Male
Postitusi : 498
Asukoht : Tartu lähedal
Vanus : 28

Haruldased ja huvitavad linnud müügil Empty
PostitaminePealkiri: Re: Haruldased ja huvitavad linnud müügil   Haruldased ja huvitavad linnud müügil Icon_minitimeReede 11 Sept 2009, 15:35

tibu kirjutas:
Kuldses börsis müüb üks eraisik hõbedast valgepõsk nümfkakaduud ja Henril on haruldane valgepõsk lembelind, kui ma ei eksi Razz


Ma pean ütlema, et Hugo(minu valgepõsk-lembelind) näeb igas valguses erinevat värvi. Kord hõbedane, teine kord sinakas, mõnikord roheline ning vahepeal hoopiski hall. Sama on ka tema valgete põskedega. Kord on need valged, kord õrna oran¾i-bee¾i varjundiga. Haruldased ja huvitavad linnud müügil Icon_farao
Ning muidugi õige nimetus on tal siis kahekordse varjundiga Hollandi sinine. Vähemalt nii on välismaa lembelinnueksperdid väitnud.
Tagasi üles Go down
https://papagoimaja.forum.co.ee
Malle210
Noor Perepea
Noor Perepea
Malle210


Female
Linde : 2
Postitusi : 64
Asukoht : Raplamaa
Vanus : 65

Haruldased ja huvitavad linnud müügil Empty
PostitaminePealkiri: Re: Haruldased ja huvitavad linnud müügil   Haruldased ja huvitavad linnud müügil Icon_minitimeReede 11 Sept 2009, 20:09

Ja siiski pean mainima, et selline roosapõsk-lembelinnukeste värvi mutatsioon pole sugugi haruldane - oli minu linnumammal ju ka õdede/vendade hulgas neljast 2 valgete nägudega, oli meil eelmises pesas ka kaks pisikest valgenägu ja tuleb selleski pesas vist neid valgete nägudega tibukesi nii mõnigi Smile
vaadake või minu kodukalt neid valgepõski rubriigis "kodust lahkunud linnukesed"[/url]
Tagasi üles Go down
http://www.freewebs.com/mallenet
Henri
Administraator
Administraator
Henri


Male
Postitusi : 498
Asukoht : Tartu lähedal
Vanus : 28

Haruldased ja huvitavad linnud müügil Empty
PostitaminePealkiri: Re: Haruldased ja huvitavad linnud müügil   Haruldased ja huvitavad linnud müügil Icon_minitimeReede 11 Sept 2009, 20:13

Malle210 kirjutas:
Ja siiski pean mainima, et selline roosapõsk-lembelinnukeste värvi mutatsioon pole sugugi haruldane - oli minu linnumammal ju ka õdede/vendade hulgas neljast 2 valgete nägudega, oli meil eelmises pesas ka kaks pisikest valgenägu ja tuleb selleski pesas vist neid valgete nägudega tibukesi nii mõnigi Smile
vaadake või minu kodukalt neid valgepõski rubriigis "kodust lahkunud linnukesed"[/url]


Siiski on Eestis valgepõsk-lembelinde (kuigi minul Hollandi sinine lembelind, mis on mutatsiooni tunnuste poolest üsna sarnane valgepõsk-lembelinnu mutatsiooniga) veel suhteliselt vähelevinud. Eriti loomapoodides (pole oma elu jooksul kordagi näinud valgepõsket lembelindu peale oma Hugo).
Tagasi üles Go down
https://papagoimaja.forum.co.ee
Malle210
Noor Perepea
Noor Perepea
Malle210


Female
Linde : 2
Postitusi : 64
Asukoht : Raplamaa
Vanus : 65

Haruldased ja huvitavad linnud müügil Empty
PostitaminePealkiri: Re: Haruldased ja huvitavad linnud müügil   Haruldased ja huvitavad linnud müügil Icon_minitimeLaup 12 Sept 2009, 09:28

Usun seda alles siis kui näen, et see ka Saksamaa DNA laboratooriumis tõestusena paberil on ja näen seda paberit: veelkord ütlen, et roosapõsk-lembelinnuke jääb ikka roosapõsk - lembelinnuks olgu ta siis roosa või valge näoga ja neid värvi variatsioone on palju - ei aita see, et vaatan kusagilt pilte ja arvan, et oi mu linnuke ongi see - ma lihtsalt ei usu seda.

sellel juhul võin ju ka mina väita, et mu sinised tibukesed roosapõsksete järglased on need hollandi sinised Smile
Tagasi üles Go down
http://www.freewebs.com/mallenet
Henri
Administraator
Administraator
Henri


Male
Postitusi : 498
Asukoht : Tartu lähedal
Vanus : 28

Haruldased ja huvitavad linnud müügil Empty
PostitaminePealkiri: Re: Haruldased ja huvitavad linnud müügil   Haruldased ja huvitavad linnud müügil Icon_minitimeLaup 12 Sept 2009, 11:06

Jah, roosapõsk-lembelind jääb roosapõsk-lembelinnuks, aga lihtsalt on see mutatsiooniga roosapõsk-lembelind.
Tagasi üles Go down
https://papagoimaja.forum.co.ee
Malle210
Noor Perepea
Noor Perepea
Malle210


Female
Linde : 2
Postitusi : 64
Asukoht : Raplamaa
Vanus : 65

Haruldased ja huvitavad linnud müügil Empty
PostitaminePealkiri: Re: Haruldased ja huvitavad linnud müügil   Haruldased ja huvitavad linnud müügil Icon_minitimeLaup 12 Sept 2009, 19:48

Jah ei pea ju ma ka esimest aastat linnukesi vaid siiski 30 aastat - ja ei viitsi ma vaielda - mõtle mis mõtled - kaunist ja head foorumi pidamist - mina ei tule siia siis oma mõtteid enam jagama
Tagasi üles Go down
http://www.freewebs.com/mallenet
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Haruldased ja huvitavad linnud müügil Empty
PostitaminePealkiri: Re: Haruldased ja huvitavad linnud müügil   Haruldased ja huvitavad linnud müügil Icon_minitimeLaup 12 Sept 2009, 21:41

Rahu nüüd. Nagu mulle ühes foorumis öeldi, vaidlusest selgub tõde.
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Haruldased ja huvitavad linnud müügil Empty
PostitaminePealkiri: Re: Haruldased ja huvitavad linnud müügil   Haruldased ja huvitavad linnud müügil Icon_minitimeKolm 23 Sept 2009, 14:45

Praegu on Tartus, Veeriku selveri loomapoes amazonase papagoi. Ta on väga äge. Suur kasvu ja rohelist värvi. Kahjuks on tal väike puur ja puuripõhjast on ajaleht üles kisutud. Very Happy
Ta hind oli 23 000 EEK ning ta tegi väga huvitavat häält. Nagu laulis midagi omaette. Alguses ei saanud arugi, et see oli tema, sest arvasin, et häält tegi hoopis nüümf.
Tagasi üles Go down
tutii
Nooruk
Nooruk
tutii


Female
Linde : 1
Postitusi : 27

Haruldased ja huvitavad linnud müügil Empty
PostitaminePealkiri: Re: Haruldased ja huvitavad linnud müügil   Haruldased ja huvitavad linnud müügil Icon_minitimeNelj 08 Apr 2010, 19:49

Sigrid, soovitan vaadata endale lindu ikka pigem kasvataja käest. Loomapoes lähevad nad tavaliselt stressi ja ei saa pärast enam inimestega nii kergesti läbi.
Tagasi üles Go down
Henri
Administraator
Administraator
Henri


Male
Postitusi : 498
Asukoht : Tartu lähedal
Vanus : 28

Haruldased ja huvitavad linnud müügil Empty
PostitaminePealkiri: Re: Haruldased ja huvitavad linnud müügil   Haruldased ja huvitavad linnud müügil Icon_minitimeTeis 26 Okt 2010, 15:19

Tartus Lõunakeskuse Betta loomapoes on müügil hetkel 2 kõrbepapagoid (ametlikult kõrbepapagoi, kohapeal kannavad nime printsessi papagoi). Ladina keeles siis Polytelis alexandrae ja inglise keeles Princess of Wales parakeet. Väga kaunis lind. Inglise keelne Wikipedia artikkel: http://en.wikipedia.org/wiki/Princess_Parrot. Veel on seal müügis 2 sinist kaeluspapagoid, nümf, amazoni papagoi, 2 liiki lembelinde jt. tavalisemad linnud.

Haruldased ja huvitavad linnud müügil 400px-Polytelis_alexandrae_-6
Tagasi üles Go down
https://papagoimaja.forum.co.ee
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Haruldased ja huvitavad linnud müügil Empty
PostitaminePealkiri: Re: Haruldased ja huvitavad linnud müügil   Haruldased ja huvitavad linnud müügil Icon_minitimePüh 18 Nov 2012, 11:55

Kuuldavasti on Tartu Zoo Planetis müügil roosakakaduud (Galah, Rose-breasted Cockatoo, Roseate Cockatoo) (Eolophus roseicapillus)
Siia toon piltliku näite, millised erinevused on loodusliku elukoha järgi:
Haruldased ja huvitavad linnud müügil 2wmdmk0
Tagasi üles Go down
carolyna78
Andekas jäljendaja
Andekas jäljendaja
carolyna78


Female
Linde : 21-100
Postitusi : 235
Asukoht : Suure-Jaani
Vanus : 24

Haruldased ja huvitavad linnud müügil Empty
PostitaminePealkiri: Re: Haruldased ja huvitavad linnud müügil   Haruldased ja huvitavad linnud müügil Icon_minitimePüh 18 Nov 2012, 12:14

Mis hind on roosa kakaduudel. Nad on väga ilusad linnud. Mõtlesin enne et kunagi peaks sellise lnnu muretsema Smile .
Tagasi üles Go down
http://sulelised.jimdo.com/
carolyna78
Andekas jäljendaja
Andekas jäljendaja
carolyna78


Female
Linde : 21-100
Postitusi : 235
Asukoht : Suure-Jaani
Vanus : 24

Haruldased ja huvitavad linnud müügil Empty
PostitaminePealkiri: Re: Haruldased ja huvitavad linnud müügil   Haruldased ja huvitavad linnud müügil Icon_minitimePüh 10 Märts 2013, 22:03

Ma nägin ka seda kuulutust. Need linnud on ikka päris kallid 1 nümf 100 €. Neid on küll vähe. Praegu on hea võimalus osta. Very Happy
Tagasi üles Go down
http://sulelised.jimdo.com/
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Haruldased ja huvitavad linnud müügil Empty
PostitaminePealkiri: Re: Haruldased ja huvitavad linnud müügil   Haruldased ja huvitavad linnud müügil Icon_minitimeEsm 11 Märts 2013, 07:23

Albiinod nümfid on ka väga-väga õrnad. Üks inimene rääkis mulle, kuidas tema albiino nümf suri ära lihtsalt valju paugu peale.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Haruldased ja huvitavad linnud müügil Empty
PostitaminePealkiri: Re: Haruldased ja huvitavad linnud müügil   Haruldased ja huvitavad linnud müügil Icon_minitimeReede 05 Apr 2013, 09:36

Ei tea kas see on sama kollatutt kakaduu-emane, kelle kuulutust okidokis nägid?
Link fotole:SIIN On masendav, et inimesed saavad soetatud eksootikud, sööta neid päevalilleseemnetega, ning seejärel uhkelt müügikuulutuses propageerida justkui nii lihtne ongi. Puur on sellel linnul äärmiselt väike.


Viimati muutis seda Pille (Reede 05 Apr 2013, 17:00). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Haruldased ja huvitavad linnud müügil Empty
PostitaminePealkiri: Re: Haruldased ja huvitavad linnud müügil   Haruldased ja huvitavad linnud müügil Icon_minitimeReede 05 Apr 2013, 10:57

Enam ei leia seda kuulutust, kuid sama kasutaja müüs ka ilusat jacot. Kollatutt tundus samuti ilus. Ma arvan, et teda ei söödetud ainult sifkadega. Muidu oleks lind ammu ära surnud või rääbakas. Võibolla oli ka puur ajutine, lihtsalt pildistamise jaoks. Ehk on tegu inimesega kes ei oska kuigi palju eesti keelt ja seetõttu jäi tema jutt kahtlaseks. Aga võibolla on üldse tegu petisega, kes otsib ilusaid pilte lindudest ja siis teeb nagu müüks neid.

Lindu keda peetakse kitsastes tingimustes, saab hästi ära tunda räsitud sabasulgede järgi. Suled "räägivad" nii mõndagi.
Tagasi üles Go down
carolyna78
Andekas jäljendaja
Andekas jäljendaja
carolyna78


Female
Linde : 21-100
Postitusi : 235
Asukoht : Suure-Jaani
Vanus : 24

Haruldased ja huvitavad linnud müügil Empty
PostitaminePealkiri: Re: Haruldased ja huvitavad linnud müügil   Haruldased ja huvitavad linnud müügil Icon_minitimeReede 05 Apr 2013, 14:02

Ma küsisin natuke selle kollatutt kakaduu kohta ja öeldi et ta armastab sivkasi. Nimi Baby ja öeldi veel et ta elab enamus ajast puuris ja välja saab ainult siis kui perenaine kodus. Pidi oskama naerda ja oma nime ütlema. Pidi ise käele tulema jne. Puuri kohta on juttu sellest et tal on seal piisavalt ruumi et ühe tiiru teha Very Happy .
Tagasi üles Go down
http://sulelised.jimdo.com/
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Haruldased ja huvitavad linnud müügil Empty
PostitaminePealkiri: Re: Haruldased ja huvitavad linnud müügil   Haruldased ja huvitavad linnud müügil Icon_minitimeReede 05 Apr 2013, 14:59

Carolyna, kas see http://www.osta.ee/emane-kollatutt-kakaduu-koos-suure-puuriga-35056412.html ?
Njah, mul on 4 mägipapagoid sellises puuris. Mägikad on viirpapagoi suurused umbes.
Tagasi üles Go down
carolyna78
Andekas jäljendaja
Andekas jäljendaja
carolyna78


Female
Linde : 21-100
Postitusi : 235
Asukoht : Suure-Jaani
Vanus : 24

Haruldased ja huvitavad linnud müügil Empty
PostitaminePealkiri: Re: Haruldased ja huvitavad linnud müügil   Haruldased ja huvitavad linnud müügil Icon_minitimeReede 05 Apr 2013, 16:23

Jah, ma mõtlen seda. Tal oli okidokis ka kuulutus ja sealt küsisingi linnu kohta. See puur on talle väike ja ta ei saa ennast seal ilusti sirutadagi.
Tagasi üles Go down
http://sulelised.jimdo.com/
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Haruldased ja huvitavad linnud müügil Empty
PostitaminePealkiri: Re: Haruldased ja huvitavad linnud müügil   Haruldased ja huvitavad linnud müügil Icon_minitimeReede 05 Apr 2013, 19:23

Võtan sõnad tagasi. Tol korral vaatasin pilti vilksamisi. Sellel kollatutil on sabasuled täitsa sassis. Ei tea mida peremees selle tiiru all silmas pidas. Kas seda, et lind saab ennast kohapeal ringi keerata?
Võibolla mäletan valesti, kuid kas okidokis ei olnud märgitud linnu asukohaks Narva? Osta.ee-s on Tartu.
Tagasi üles Go down
carolyna78
Andekas jäljendaja
Andekas jäljendaja
carolyna78


Female
Linde : 21-100
Postitusi : 235
Asukoht : Suure-Jaani
Vanus : 24

Haruldased ja huvitavad linnud müügil Empty
PostitaminePealkiri: Re: Haruldased ja huvitavad linnud müügil   Haruldased ja huvitavad linnud müügil Icon_minitimeReede 05 Apr 2013, 21:37

Okidokis oli ka tartu, see kuulutus on siin http://www.okidoki.ee/item/2214085/ . Müüa kirjutas nii: Puur on standaartne, ruumi talle piisab, et tiiru teha
Tagasi üles Go down
http://sulelised.jimdo.com/
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Haruldased ja huvitavad linnud müügil Empty
PostitaminePealkiri: Re: Haruldased ja huvitavad linnud müügil   Haruldased ja huvitavad linnud müügil Icon_minitimeLaup 06 Apr 2013, 08:01

See on mingi varasem pilt tal siis. Lind on päris kena.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Haruldased ja huvitavad linnud müügil Empty
PostitaminePealkiri: Re: Haruldased ja huvitavad linnud müügil   Haruldased ja huvitavad linnud müügil Icon_minitimeEsm 01 Veeb 2016, 18:20

Pille kirjutas:
Kuuldavasti on Tartu Zoo Planetis müügil roosakakaduud (Galah, Rose-breasted Cockatoo, Roseate Cockatoo) (Eolophus roseicapillus)
Siia toon piltliku näite, millised erinevused on loodusliku elukoha järgi:
Haruldased ja huvitavad linnud müügil 2wmdmk0

Roosakakaduude paar on nüüd Mustika Keskuse Zooplaneti loomapoes.
Kui aega saan siis lähen vaatan tähelepanelikumalt.
Neil on isas- ja emaslinnul silmaiirise värvierinevused. Täiskasvanud isaslinnul pruun, emaslinnul roosa silmaiiris.
Lisaks soovin hobikorras tuvastada, kas nad on Northern, Eastern või Western roosakakaduud.
Northern ja Eastern alamliigil on punaka tooniga silmarõngas, Westernil aga hallikasvalge silmarõngas.
Galah ehk roosakakaduu perekond on 1 liik (Eolophus) kolme alamliigina:
Eolophus roseicapilla roseicapilla,
Eolophus roseicapilla kuhli,
Eolophus roseicapilla albiceps


http://galah.galahs.com.au/content/php/introduction.php
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Haruldased ja huvitavad linnud müügil Empty
PostitaminePealkiri: Re: Haruldased ja huvitavad linnud müügil   Haruldased ja huvitavad linnud müügil Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Haruldased ja huvitavad linnud müügil
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2Mine lehele : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Loeme oma linnud kokku!
» Linnud minu kodukohas.

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Teised teemad lindudest-
Hüppa: