Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Linnuga tegelemine ?

Go down 
2 posters
AutorTeade
Oliver
Ambitsioonikas sulesepp
Ambitsioonikas sulesepp
Oliver


Male
Linde : 1
Postitusi : 129
Asukoht : Viimsi
Vanus : 26

Linnuga tegelemine ? Empty
PostitaminePealkiri: Linnuga tegelemine ?   Linnuga tegelemine ? Icon_minitimePüh 07 Märts 2010, 19:38

Mida täpsemalt see linnuga tegelemine tähendab ? Foorumites on igalpool, et tegele linnuga küll ta varsti käe peale tuleb. Mida täpsemalt selle " tegelemise " all mõeldud on ? Ja kuidas ma saaksin tegeleda nii , kui ta mulle käe peale ei tule ? Very Happy albino
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Linnuga tegelemine ? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnuga tegelemine ?   Linnuga tegelemine ? Icon_minitimePüh 07 Märts 2010, 21:46

Kasvõi võimle, mängi palli või pühi tolmu, lind vaatleb sel ajal ja õpib tundma mu käte haardeulatust. Siis ta harjub mu liigutustega ja ei ehmu, kui ootamatult teinekord tema lähedusse satun (eriti kui lind on äsja soetatud). Minu teada on linnud küllaltki uudishimulikud ja kõige oma tegemiste vahepeal siis pöörangi kogu tähelepanu linnule. Räägin temaga, annan näpu vahelt süüa, siis istun vaikselt ja vaatan teda mõned minutid. Esimesel kuul lasin linnul vaadata oma käsi, avatud peopesi, piisava distantsi pealt. Tegelemise mõte ongi see, et lind tunneks end minu läheduses turvaliselt ja ei satuks ärevusse. Ja ta peab ka aktsepteerima, et oma käe tema puuri pistan, sel ajal räägin rahulikult temaga ja sätin näiteks mänguasju-see on küll tema privaatruum, kuid ta peab leppima, et ka mul on õigus seal asjatada. Mind mu rosella ei nokka, eks muidugi eri liigid on erinevad ja nüüdseks 1,5 kuud hiljem on edasiminek tuntav. Kindlasti tuleb jälgida, et lind saaks piisavalt uneaega, ka päeval. Et tal oleks võimalus hämaras kohas tukkumas käia. Ja papagoid, muidugi, on suured isiksused, nii et igav juba ei hakka Linnuga tegelemine ? Icon_biggrin
Tagasi üles Go down
 
Linnuga tegelemine ?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Tegelemine linnuga, kui munad/pojad on pesas.

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Käitumine, trikid ja nende õpetamine-
Hüppa: