Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Vahanaha värvus.

Go down 
+20
fervore
kaku
pepe7
rennu21
Annykas:)
liisi37
elisj
papakas
KKatsa
Noora
tibu
gr33n
Volim-Te
Crystella353
Sigrid
Sannnu
SaluKat
Henri
caya
tublike
24 posters
Mine lehele : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorTeade
Külaline
Külaline
Anonymous



Vahanaha värvus. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Vahanaha värvus.   Vahanaha värvus. - Page 2 Icon_minitimeLaup 17 Mai 2008, 18:59

First topic message reminder :

Mul on 3 kuune viiru kodus. Ta vahanahk on hele-valge või õrnalt roosakas aga nüüd oleks nagu hästi õrnalt sinist ka aga rohkem on ikka heledam, et kas ta on siis emane või isane?  Question
Tagasi üles Go down

AutorTeade
gr33n
Pesaehitaja
Pesaehitaja
gr33n


Female
Linde : 1
Postitusi : 43
Vanus : 31

Vahanaha värvus. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vahanaha värvus.   Vahanaha värvus. - Page 2 Icon_minitimeNelj 16 Apr 2009, 18:10

Ah nii. Eks näis siis. Erinevad arvamused, ei teagi mida ise arvata..Very Happy kuid olgu. Tänud
Tagasi üles Go down
KKatsa
Kogemustega lendur
Kogemustega lendur
KKatsa


Female
Linde : 2
Postitusi : 106
Asukoht : Tartumaa ^_^
Vanus : 28

Vahanaha värvus. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vahanaha värvus.   Vahanaha värvus. - Page 2 Icon_minitimePüh 03 Mai 2009, 18:15

Kellel veel on kunagi abi vaja, siis leidsin pildi netist:
Vahanaha värvus. - Page 2 Female-and-male-budgies
Sinise vahanahaga papagoi (vasakul) on isane, paremal olev emane.
Tagasi üles Go down
gr33n
Pesaehitaja
Pesaehitaja
gr33n


Female
Linde : 1
Postitusi : 43
Vanus : 31

Vahanaha värvus. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vahanaha värvus.   Vahanaha värvus. - Page 2 Icon_minitimeLaup 06 Juun 2009, 01:35

Mina siis uuriks ka, et minu viiru peaks olema juba 8 kuune ning ma ei saa päris täpselt aru , kas ta nüüd siis on emane või isane. Lisasin fotoalbumisse ühe täna tehtud pildi. Loodan, et sealt on piisavalt näha ning oskate mind aitada:) http://fotoalbum.ee/photos/gr33n/51010673
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Vahanaha värvus. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vahanaha värvus.   Vahanaha värvus. - Page 2 Icon_minitimeLaup 06 Juun 2009, 08:28

Teie lind on isane. Küsiks igaks juhuks, et kas ta laulab palju ja ilusti?
Tagasi üles Go down
gr33n
Pesaehitaja
Pesaehitaja
gr33n


Female
Linde : 1
Postitusi : 43
Vanus : 31

Vahanaha värvus. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vahanaha värvus.   Vahanaha värvus. - Page 2 Icon_minitimeLaup 06 Juun 2009, 12:23

Hm.. Oleneb täiesti. Kuid väga palju ei laula. Aga kui laulab siis ilusti:D
Tagasi üles Go down
KKatsa
Kogemustega lendur
Kogemustega lendur
KKatsa


Female
Linde : 2
Postitusi : 106
Asukoht : Tartumaa ^_^
Vanus : 28

Vahanaha värvus. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vahanaha värvus.   Vahanaha värvus. - Page 2 Icon_minitimeLaup 06 Juun 2009, 14:31

Vajan ka abi. Sain eile uue viiru, öeldi et emane (kuid nad ei teadnud ise ka eriti, ei ole nii tundjad selle vahanahaga. Minule aga hakkas tunduma, et ei ole emane, kuid ta on teisest viirust (kes kindlasti isane) palju pisem, kui ta on üsna noor ka.
Pilti näed klikates:
siin
Tagasi üles Go down
Henri
Administraator
Administraator
Henri


Male
Postitusi : 498
Asukoht : Tartu lähedal
Vanus : 28

Vahanaha värvus. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vahanaha värvus.   Vahanaha värvus. - Page 2 Icon_minitimeLaup 06 Juun 2009, 14:42

See on ju kindlalt isane, kes seal pildi peal on. Shocked
Tagasi üles Go down
https://papagoimaja.forum.co.ee
papakas
Andekas jäljendaja
Andekas jäljendaja
papakas


Female
Linde : 2
Postitusi : 222
Asukoht : Tartumaa
Vanus : 23

Vahanaha värvus. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vahanaha värvus.   Vahanaha värvus. - Page 2 Icon_minitimeLaup 06 Juun 2009, 14:44

On jah. Kohe näha, sest vahanahk on sinine...
Tagasi üles Go down
KKatsa
Kogemustega lendur
Kogemustega lendur
KKatsa


Female
Linde : 2
Postitusi : 106
Asukoht : Tartumaa ^_^
Vanus : 28

Vahanaha värvus. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vahanaha värvus.   Vahanaha värvus. - Page 2 Icon_minitimeLaup 06 Juun 2009, 14:54

Mina arvasin ka, et isane, kuid jäin kahtlema selles, et ta nii pisike on, kuid ta pole veel kolme kuune ka, silmadel pole valgeid ringe. Muide, mina viirut enne ei näinudki, kuna vend saab selle inimesega hästi läbi, kes viiru andis. Nad arvasid et emane, kindlalt ei teadnud, mina aga hakkasin arvama, et isane Very Happy. Kahtlesin, kuna ta on noor. Nüüd on mul siis kaks isast viirut! Very Happy
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Vahanaha värvus. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vahanaha värvus.   Vahanaha värvus. - Page 2 Icon_minitimeLaup 06 Juun 2009, 20:07

gr33n kirjutas:
Hm.. Oleneb täiesti. Kuid väga palju ei laula. Aga kui laulab siis ilusti:D

Jah, siis on 100% isane.

KKatsa kirjutas:
Vajan ka abi. Sain eile uue viiru, öeldi et emane (kuid nad ei teadnud ise ka eriti, ei ole nii tundjad selle vahanahaga. Minule aga hakkas tunduma, et ei ole emane, kuid ta on teisest viirust (kes kindlasti isane) palju pisem, kui ta on üsna noor ka.
Pilti näed klikates:
siin

Vot, kui ta nii noor on, siis ei saa küll päris kindel tema soos olla. Vahanahk võib veel värvi muuta. Oota kolm kuud veel. Muide isased laulavad ilusasti, emased teevad kisa ja ei laula nii ilusasti. Ta sul veel ikka väääga noor.
Tagasi üles Go down
KKatsa
Kogemustega lendur
Kogemustega lendur
KKatsa


Female
Linde : 2
Postitusi : 106
Asukoht : Tartumaa ^_^
Vanus : 28

Vahanaha värvus. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vahanaha värvus.   Vahanaha värvus. - Page 2 Icon_minitimeLaup 06 Juun 2009, 20:09

Venna sõber, kelle juurest viiru toodi ütles, et peaks umbes kolme kuune olema, kuid ta tundub küll jah üsna väike. Tal on hästi kile hääl, kuid laulab küll üsna ilusasti. Eks näis siis.
Tagasi üles Go down
gr33n
Pesaehitaja
Pesaehitaja
gr33n


Female
Linde : 1
Postitusi : 43
Vanus : 31

Vahanaha värvus. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vahanaha värvus.   Vahanaha värvus. - Page 2 Icon_minitimeLaup 27 Juun 2009, 13:59

Oeh. Minu Frankyl on siiani vahanahk selline hästi hele sinine, kuigi hakkab minema tumedamaks juba ja nii. Tema on 9 kuune umbes ning mõtlesin, et kui ta oli 3 kuune, siis polnud tema vahanahk juba nii tume sinine nagu sellel pildil seal.. huvitav...Very Happy
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Vahanaha värvus. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vahanaha värvus.   Vahanaha värvus. - Page 2 Icon_minitimePüh 28 Juun 2009, 09:39

Mul üks neljane isane viiru ja tema vahanahk on nagu Frankil. Hormoonid peavad möllama hakkama, siis värvub.Minu isasel linnul Helbekesel ei ole kaaslast.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline
Anonymous



Vahanaha värvus. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Vahanaha kummaline värv.   Vahanaha värvus. - Page 2 Icon_minitimeEsm 19 Okt 2009, 17:57

Tere,

Ma nüüd värske linnuomanik ja palun teilt abi.
Mul on isane viiru. Tal on pruunikas vahanahk, aga sinaka varjundiga. See on sile ja korralik, aga vahanaha kohal on natuke pruun. Selline õrn pruun triip täpselt selle peal vms. Võib nii olla?

Ette tänades
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Vahanaha värvus. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vahanaha värvus.   Vahanaha värvus. - Page 2 Icon_minitimeEsm 19 Okt 2009, 18:06

Sul on emane viirpapagoi Vahanaha värvus. - Page 2 Icon_biggrin Kui vana ta on?

Ma ei saanud aru, kas tal põhiline värvus on vahanahal pruun või sinine? Kas pilte on?
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline
Anonymous



Vahanaha värvus. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vahanaha värvus.   Vahanaha värvus. - Page 2 Icon_minitimeEsm 19 Okt 2009, 18:12

Vabandust ma ei kirjeldanud vist end täpselt. vahanahk on sinakas, aga vahanaha kohal on mingi pruun jutt.
Poest muidu mainiti, et isane on ta.

Homme saab meie Fauro 2 kuuseks. Vahanaha värvus. - Page 2 Icon_biggrin
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Vahanaha värvus. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vahanaha värvus.   Vahanaha värvus. - Page 2 Icon_minitimeEsm 19 Okt 2009, 18:19

Paluks pilti.
Poes võivad nad igasugu juttu kokku rääkida. Harva vastab see tõele.Vahanaha värvus. - Page 2 Icon_smile

Nii noore linnu puhul ei saa väita, et tegu on isasega. Emastel tibudel ongi vahanahk sinise pruuni valgekirju.


Viimati muutis seda tibu (Reede 23 Juul 2010, 07:07). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline
Anonymous



Vahanaha värvus. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vahanaha värvus.   Vahanaha värvus. - Page 2 Icon_minitimeEsm 19 Okt 2009, 19:06

Olgu, ma annan, aga sealt ei loe eriti midagi erilist välja.
Sealt ei ole näha, aga äkki tähendab midagi, kui ta tiivad lahti teeb on tal seal sinised suled. https://2img.net/h/oi37.tinypic.com/30k3sef.jpg




Lisan: Tal enam ei ole vahanahk krobeline, sest panin toiduõli natuke peale nagu kuskil soovitati.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Vahanaha värvus. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vahanaha värvus.   Vahanaha värvus. - Page 2 Icon_minitimeEsm 19 Okt 2009, 20:28

Tead, ma ka ei oska nüüd öelda, kumb ta on. Pruun triip pole kindlasti mingi haigus. Ta nagu oleks emane, kuid 100% ma seda väita ei julge. Tiivavärvus sugu ei mõjuta. Milline on linnu käitumine..kas ta laulab ilusti või on enamus aja vait ja mõnikord krääksub?
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline
Anonymous



Vahanaha värvus. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vahanaha värvus.   Vahanaha värvus. - Page 2 Icon_minitimeEsm 19 Okt 2009, 20:34

Ta käib ringi ja vahepeal teeb ilusaid laulusiristusi.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Vahanaha värvus. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vahanaha värvus.   Vahanaha värvus. - Page 2 Icon_minitimeEsm 19 Okt 2009, 20:38

Siis on isane. See pruun triip kaob ajapikku.
Tagasi üles Go down
liisi37
Nooruk
Nooruk
liisi37


Female
Linde : 6
Postitusi : 28
Asukoht : tapa vald
Vanus : 57

Vahanaha värvus. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Vahanaha värvus.   Vahanaha värvus. - Page 2 Icon_minitimeEsm 25 Jan 2010, 16:14

soovin teada miks on aastasel isasel tume sinine noka paealt aga vanemal 2 aastasel isasel on hele sinine ,milleks selline värvi vahe ja ned kahe aastased linnud ei hakka paarituma kas võib olla ka see põhjus ,et nad ei sobi oma vahel
Vahanaha värvus. - Page 2 S5035137
http://papagoid.webs.com/meiepapagoid.htm



Muutsin pealkirja informatiivsemaks.

23 juuli
moderaator tibu
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Vahanaha värvus. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vahanaha värvus.   Vahanaha värvus. - Page 2 Icon_minitimeEsm 25 Jan 2010, 17:57

Et linnud paarituksid, peavad nad sobima. Puhastama teineteist ja musitama. Emase vahanahk peab olema ilusti pruun. Isane võib ju emasest huvitatud olla, kuid emane ei lase isast selga. Siis nad on niisama sõbrad. Päevad peavad olema pikad, nagu suvel. Tuba niiske ja soe. Paarid eraldi. Munatoit tekitab samuti iha. Vahanaha värv sõltub suuresti hormoonidest ja värvimutatsioonist. Mõne värvuse puhul jääbki vahanahk ebamäärast värvi.
Tagasi üles Go down
liisi37
Nooruk
Nooruk
liisi37


Female
Linde : 6
Postitusi : 28
Asukoht : tapa vald
Vanus : 57

Vahanaha värvus. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vahanaha värvus.   Vahanaha värvus. - Page 2 Icon_minitimeEsm 25 Jan 2010, 19:56

tuba on soe ,nad kudrutavad vahest küll musitavad ,on nokkapidi koos ja
käivad pesakastis korda mööda aga selga ei roni -ei saagi päris aru
kumb siis ei taha vahest tõrjuvad üksteist eemale ,teine päev küll
kutrutavad aga kõrval puuris on pojad olemas juba ja nemad on aastased(
,tekkis juba selline tunne ,et sellepärast maha müüdigi ,et järglasi ei
saanud )
Tagasi üles Go down
pepe7
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
avatar


Female
Linde : 18
Postitusi : 177
Asukoht : PÕLVA
Vanus : 49

Vahanaha värvus. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vahanaha värvus.   Vahanaha värvus. - Page 2 Icon_minitimeTeis 26 Jan 2010, 22:00

Ma natuke uurisin su kodulehte ja tekkis kohe ka küsimus: ega ei ole need kahe aastased õde-vend? Vaatasin, et aasta ja koorumiskuu mõlemil üks.
Tagasi üles Go down
http://viiruke.onepagefree.com/
Sponsored content





Vahanaha värvus. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vahanaha värvus.   Vahanaha värvus. - Page 2 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Vahanaha värvus.
Tagasi üles 
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 4Mine lehele : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Liigid :: Papagoid ja kakaduud :: Viirpapagoid-
Hüppa: