Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Konkurss Hoia linde - tibu

Go down 
2 posters
AutorTeade
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Konkurss Hoia linde - tibu Empty
PostitaminePealkiri: Konkurss Hoia linde - tibu   Konkurss Hoia linde - tibu Icon_minitimeEsm 15 Juun 2009, 18:45

Tere mina olen tibu ning võtan osa
konkursist "Hoia linde". Hakkan täitma nädala jooksul tabelit
heategudest, mida oma lindudele teen!
PäevTegevused linnuga
Lisakommentaar
19.00 Lasin papagoid lendama ja panin kanaarilindudele süüa.
10.00 Võtsin Roberti käele ja pakkusin talle kolme päevalilleseemet. Papagoid läksid sööma, ning sulgesin puuri ukse. Vahetasin punase vanni vee ja asetasin vanni Killu ning Miia puuri külge. Kanaarilinnud lasin tuppa lendama.
10.40 Panin kanaarilinnud puuri.
13.00 vahetasin punases vannis vee ära ja panin vanni kanaarilindudele. Andsin neile ka ise kasvatatud vesiheina. Suures puuris vahetasin joogivett. Roberti lubasin välja ja pakkusin talle käe pealt päevalilleseemet. Vahepeal tuli Robert minu juurde veel sifkasi nuruma.
15.00 Tõstsin Roberti puuri. Pesitsuspuuri panin lubjakivi ja katuse katsin käterätiga, et teised linnud Killut ja Miiat ei häiriks.
16.00 Võtsin Roberti käe peale ja jutustasin temaga. Pakkusin kahte sifkat. 10 min pärast panin ta puuri tagasi.
20.30 Robert on puurist väljas, uudistamas.
22.00 Robert puuri tuttu. Vahetasin vett mõlemas vannis ja kõigis joogitopsides.
9.00 Nümfid tegid suuri ja põhjalikke lennu tiire.
10.00 Roberti pidin puuri tõstma. Kanaarilinnud läksid kohe lillepotti mulda kraapima Razz
10.40 Kanaarilinnud lendasid teise tuppa ja ei osanud sealt välja tulla. Püüdsin kinni ja panin nad puuri.
13.00 Robert hüppas ise mulle õlale, kui joogivee puhtust kontrollisin. Ei hakanud teda puuri tagasi panema, las lendab.
15.00 Teised linnud lähevad alati Killu ja Miia puuri peale turnima, sellepärast see käterätt.
16.00 Robert tuli mulle õlale ja uudistas külalisi.
20.30 Robert otsis põrandalt terakesi.
29.30 Lasin papagoid lendama ja sotsialiseerin Helbekest.
10.15 Linnud puuri. Andsin kanaarilindudele süüa ja vahetasin vannivee. Vanni tõstsin pesitsuspuuri külge.
14.30 Lasin kanaarilinnud lendama.
15.30 Panin kanaarikad puuri ja asetasin neile ukseava ette vanni. Puhastasin Killu ja Miia puuri. Lasin papagoid lahti ning kõik said värsket porgandit. Kanaarilindudele riivisin juurvilja.
17.20 Sotsialiseerin Helbekest. Robertiga ajan niisama juttu ja mängime sõrmusega, sööme päevalilleseemneid.
18.45 Linnud puuri tagasi.
21.15Vahetasin kanaarilindudel ja suures puuris vanni- ja joogiveed ära, pesin enne topsikud sooja veega üle.
9.30 Pidin Helbekest veidi taga ajama ja järjepidevalt õlale panema, enne kui ta sinna püsima jäi.
10.15 Pidin linnud käe peal puuri transportima Very Happy.
15.30 Robert tuli kohe diivani peale si...le Razz
17.20 Robertil õnnestus kiviõrs teiselt poolt puuri lahti keerata scratch Igatahes kinnitasin nüüd õrre kõvemini.
21.15 Kanaarilinnud ajavad vannivee alati nii mustaks, teevad oma hädad ka vette. Hästi tihti peab nende vett vahetama Neutral .
310.00 Kontrollisin kanaarilindude toidukaussi, kuna seal oli veel teri, siis kallasin need puuripõhja, et nad terved terad paremini kätte saaks.
11.30 Lasin linnud lendama.
15.00 Linnud tagasi puuri. Vahetasin vannivee ja panin vanni Killule ja Miiale. Kanaarilindudele raputasin teri.
16.40 Lubasin kanaarilinnud lendama.
18.30 Kanaarilinnud puuri.
22.00 Vahetasin suure puuri vanni ja joogitopsi vee ära. Pesitsuspuuri küljes oleva vanni tõstsin kanaarilindudele.
10.00 Robert tahtis puurist välja ja kutsus mind, kuid kuna täna on ilus hommik ja tahan rõdu ust lahti hoida, siis linde lendama praegu lasta ei saa.
11.30 Robert läks taldrikusse tallama, kus olid sifka koored.
18.30 Kanaarilinnud lendasid teisele poole kardinat, aknalaual olevate lillede potti, mullaga mängima. Väga lihtne on neid sealt kinni püüda. Istuvad poti äärel ja mina võtan neilt õrnalt ümbert kinni ja puuri. Ei mingit rabelemist ja nokaga tagumist.
22.00 Kanaarilindudele meeldib hommikul vara kohe suplema minna, sellepärast panen õhtuti vanni neile.
402.00 Rahustasin Robertit, teda süles hoides ja silitades. Panin ta väikesesse varupuuri ja puurile katte peale.
9.30 Lasin linnud lendama ja panin suurde puuri porgandi.
11.30 Linnud läksid sööma ja ma sulgesin puuri ukse.
12.30 Lasin Roberti puurist välja, sest ta oli nii anuva pilguga, puuri ukse juures. Vahetasin kanaarilindudel vanni vett ning panin neile süüa. Lasin nad lendama. Kuna Killu ja Miia toit on varsti otsas, siis raputasin terad ettepoole, et linnud toidu kätte saaks.
13.30 Linnud puuri tagasi.
20.30 Roberti lubasin tuppa lendama.
22.00 Robert puuri. Võtsin kanaarilindudelt vanni ära.
2.00 Robertil tuli jälle öine hirm peale Shocked Tiib oli natuke verine, kardan, et ühel ööl võib ta ennast nii vigastada, et enam midagi teha ei anna No .
9.30 Robert juba hõikas teisi.
12.30 Tõnn pääses puurist kogemata välja, kui vett vahetasin. Mõtlesin, et las siis pealegi lendavad natuke. Robert hüppas oma teravate küünistega mulle selja peale, kui kummardusin, et maast midagi võtta. Pärast lubas ta esimest korda, mul nokale musi anda ja ennast ninaga sügada Very Happy
13.30 kanaarilinnud lendasid ise puuri.
20.30 Robert tuli õlale ja andis mulle musi. Edasi suundus ta laua poole, kust tahtis pelmeene maitsta Razz (muidugi ei lubanud, sest need olid kuumad.)
5
10.00 Linnud lendama.
12.30 Puhastasin ära suure puuri ning kanaarilindude puuri, viimast pesin ka. Täitsin toidunõud, raputasin veidi vitamini segu toidu sisse. Panin suurde puuri kuivatatud heina. Vahetasin vannides ja joogitopsides veed ära. Kanaarilinnud lubasin lendama ja teised läksid puuri.
14.00 Kanaarilinnud puuri, vann neile, puhta, sooja veega. Kostitasin kõiki linde keedumunaga. Suurde puuri ja pesitsuspuuri panin hirsitõlvikud. Miiale ning Killule maiusepulk.
16.00 Tõstsin kanaarilinnud suurde puuri. Vanni panin Killule ja Miiale.
10.00 Robert lendas mulle pähe ja siis ronis õlale, nurus päevalilleseemneid.
12.30 Pisikesel algas sulgimine.
16.00 Kanaarilinnud olid üli õnnelikud. Papagoid ei näidanud mingit erilist huvi nende vastu üles. Kui Mustu neid korra uudistama tuli, siis lendasid kanaarilinnud lihtsalt teise kohta.
23.00 Kõik magavad rahulikult. Kanaarilinnud on alumise õrre peal ( üks ühel ja teine teisel pool puuri), papagoid magavad lae all, nümfid karbi sees.
6 9.30 Lasin linnud lendama.
12.00 Kolisin kanaarilinnud koos asjadega suurde puuri ära. Linnud kinni.
18.00 Tegin puuri ukse lahti, vahetasin vett.
22.00 Linnud kinni.
9.30 Lendama tulid ainult Robert, kanaarilinnud ja Mustu.
12.00 Kanaarilinnud saavad super hästi teistega läbi, vahepeal tukuvad viirpapagoide vahel. Otsustasin nad suurde puuri elama jätta. Siiski jälgin, et tülisi ei tekiks.
18.00 Lendama tulid kanaarilinnud.
22.00 Kui koju tagasi jõudsin istus Miia ja Killu puuri peal ainult Mustu ja lendas ka kohe puuri ära.
7 9.30 Lasin linnud lendama.
11.30 Linnud puuri, kurki neile kõigile, veed vahetasin ära. Panin kanaarilindudele süüa.

Kuna ma läksin kodust ära, jäid linnud naabri hoolde....


Viimati muutis seda tibu (Kolm 24 Juun 2009, 17:28). Kokku muudetud 49 korda
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Konkurss Hoia linde - tibu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Konkurss Hoia linde - tibu   Konkurss Hoia linde - tibu Icon_minitimeTeis 16 Juun 2009, 09:51

Kuna mul on papagoide puuris automaatsed söögitopsid, siis täidan neid kord nädalas. Nii, et ärge arvake, et näljutan oma linde. Suurt puuri puhastan kord kahe nädala jooksul. Ärge mõelge, et linnud elavad s...ta sees. Räägin seda sellepärast, et ei tekiks valesi arusaamu, sest ma ei kirjuta iga päev, et panen papagoidele teri ja puhastan puuri.
Selgituseks: mul on kolm puuri- kanaarilindude puur, suur papagoide puur ning pesitsuspuur, kus on Killu ja Miia (mune praegu veel ei ole).
Tagasi üles Go down
Henri
Administraator
Administraator
Henri


Male
Postitusi : 498
Asukoht : Tartu lähedal
Vanus : 28

Konkurss Hoia linde - tibu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Konkurss Hoia linde - tibu   Konkurss Hoia linde - tibu Icon_minitimeKolm 17 Juun 2009, 13:30

Wow, sa võtad konkursit ikka päris tõsiselt. Shocked
Tagasi üles Go down
https://papagoimaja.forum.co.ee
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Konkurss Hoia linde - tibu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Konkurss Hoia linde - tibu   Konkurss Hoia linde - tibu Icon_minitimeKolm 17 Juun 2009, 14:48

jaaa Very Happy
Tegelikult panen kirja seda mida lindudega nagunii iga päev teen.
Ma ei tegele nendega konkursi pärast rohkem. Lihtsalt kirjutan üles tegemised.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Konkurss Hoia linde - tibu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Konkurss Hoia linde - tibu   Konkurss Hoia linde - tibu Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Konkurss Hoia linde - tibu
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Hoia linde! Konkurss
» Hoia linde! REGISTREERUMINE!
» Hoia linde! Tulemused!
» Linde on mul kodus...

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Prügikast :: Arhiiv-
Hüppa: