Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Oksad õrteks.

Go down 
+9
Riko23
Pille
chrissu
Janneke
Elspret
Malle210
Noora
SaluKat
tibu
13 posters
Mine lehele : 1, 2  Next
AutorTeade
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Oksad õrteks. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Oksad õrteks.   Oksad õrteks. - Page 2 Icon_minitimeTeis 19 Mai 2009, 19:32

First topic message reminder :

Millise puu/põõsa oksad, sobivad veel papagoidele õrteks? Mina lugesin ühest foorumist, et õunapuu, pärna puu, sõstra- ja arooniapõõsaste, pirnipuu, ploomipuu, kirsi, kase, pihlaka ja paju oksi võib kasutada. Kuid kas tohib anda koos lehtedega, seda ma ei tea. Ise tean kindlalt, et õunapuu ja paju oksi võib kasutada.
Tagasi üles Go down

AutorTeade
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Oksad õrteks. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Oksad õrteks.   Oksad õrteks. - Page 2 Icon_minitimeLaup 21 Mai 2011, 17:09

Pihtatso, kask on ka selline mille kohta täpselt ei teata. Parem mitte anda.
Tagasi üles Go down
Riko23
Noor Perepea
Noor Perepea
Riko23


Male
Linde : 2
Postitusi : 60
Vanus : 25

Oksad õrteks. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Oksad õrteks.   Oksad õrteks. - Page 2 Icon_minitimeEsm 19 Dets 2011, 16:50

Mina panin oma viirukatele õunapuu oksad. Hästi harulised on ja nendele hirmsasti meeldib see, kohe alguses nokivad nad selle koore sealt pealt küll ära aga üks iga kolme nelja-kuu tagant vahetan oksi, et neil jälle hea nokkida oleks. Neile hirmsasti meeldib seal turnida ja ronida Very Happy
Tagasi üles Go down
papagoi95
Perepea
Perepea
papagoi95


Female
Linde : 2
Postitusi : 73
Asukoht : Järvamaa
Vanus : 25

Oksad õrteks. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Oksad õrteks.   Oksad õrteks. - Page 2 Icon_minitimePüh 05 Veeb 2012, 21:36

Õunapuu oksad on kõige paremad õrred. Smile
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Oksad õrteks. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Oksad õrteks.   Oksad õrteks. - Page 2 Icon_minitimeEsm 18 Märts 2013, 10:44

Kordamine on tarkuse ema, linnupidajad kindlasti teavad, et õrred sobivad sulelistele ainult puust, mida pole mitu aastat pestitsiididega piserdatud. Tüvi talletab mürgiseid taimekaitsevahendeid mitu aastat st. puu peab olema puhas juba mitmendat aastat, alles siis sobib.
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Oksad õrteks. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Oksad õrteks.   Oksad õrteks. - Page 2 Icon_minitimeKolm 20 Märts 2013, 11:18

Mina olen kasutanud õuna- ja ploomipuu oksi ning pajuoksi. Paljuoksad on siiani kõige paremad olnud. Need painduvad väga hästi ja püsivad üsna kaua värsked.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Oksad õrteks. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Oksad õrteks.   Oksad õrteks. - Page 2 Icon_minitimeKolm 03 Juul 2013, 11:04

Pilt, milline on linnule õige õrre jämedus.
Oksad õrteks. - Page 2 2vlr5ah

Foto võetud miperiquito kodulehelt, teemaks, milline varustus lemmiklinnule muretseda. Ka illustreeriv pilt, keeluga kasutada ümmargusi puure.
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Oksad õrteks. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Oksad õrteks.   Oksad õrteks. - Page 2 Icon_minitimeNelj 04 Juul 2013, 12:53

Aga Pille, kui mul on puuris üks suur oks, mis on õige jämedusega (õigemini see on erineva jämedusega, mõned kohast jämedam, mõnest kohast kitsam), aga üks ~4-5 cm pikkune oks on ülipeenike. Kas ma peaks selle osa siis ära murdma/lõikama, või võib jääda? Linnud ei ole seal pikalt, aind lendavad sinna ja siis mujale.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Oksad õrteks. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Oksad õrteks.   Oksad õrteks. - Page 2 Icon_minitimeNelj 04 Juul 2013, 13:48

Ideaalne ongi, kui õrs on erineva jämedusega, naturaalne oks. See ainult hea, treenib linnu jalgu ja varbad saavad tööd.
Muidugi võib jätta oksa nii nagu ta on.  
See näide on selleks, et inimesed teaksid, millist õrt poest ostes valida, või õuest puuoksa valida.
Sellise jämedusega oksa peal on linnul mugav magada ja eelkõige vanadel lindudel, neil peaks olema õrs, kus jalad puhkavad. Selline asetus loetakse õigeks.
Tagasi üles Go down
trintsu
Perepea
Perepea
trintsu


Female
Linde : 2
Postitusi : 87
Asukoht : Hiiumaa
Vanus : 23

Oksad õrteks. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Oksad õrteks.   Oksad õrteks. - Page 2 Icon_minitimeReede 05 Juul 2013, 01:19

Ma lugesin kusagilt, et tamme (oksad, lehed) ei tohi linnu puuri panna.
Tagasi üles Go down
http://slaegas.blogspot.com
DiandraTubli
Täisealine
Täisealine
DiandraTubli


Female
Linde : 3
Postitusi : 33
Asukoht : Saku

Oksad õrteks. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Oksad õrteks.   Oksad õrteks. - Page 2 Icon_minitimeKolm 31 Juul 2013, 19:42

Mina panin ka oma lindudele oksad õrteks
Tagasi üles Go down
siksu
Teismeline
Teismeline
siksu


Linde : 2
Postitusi : 17

Oksad õrteks. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Oksad õrteks.   Oksad õrteks. - Page 2 Icon_minitimeNelj 24 Juul 2014, 12:30

Mina olen ka kõik puuriõrred vahetanud puuokste vastu välja. Kuna elame männimetsas, siis erilist lehtpuude valikut pole. Olen kasutanud nii kase kui pihlaka oksi. Kuskilt lugesin, et viirudele sobib puuoks jämedusega alates 1,5 cm läbimõõdust - see ongi siis selline läbimõõt, millest alates küünised enam kokku ei puutu. Kõige ülemine ehk magamisoks on veel jämedam - ca 3 cm.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Oksad õrteks. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Oksad õrteks.   Oksad õrteks. - Page 2 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Oksad õrteks.
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2Mine lehele : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Kuuse oksad

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Puur ja sisustus-
Hüppa: