Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Maiustus?

Go down 
+9
Pille
kkattel
Viiru
Kailike
tibu
kaili13
SaluKat
Henri
Crystella353
13 posters
Mine lehele : 1, 2  Next
AutorTeade
Crystella353
Perepea
Perepea
Crystella353


Female
Linde : 2
Postitusi : 72
Vanus : 31

Maiustus? Empty
PostitaminePealkiri: Maiustus?   Maiustus? Icon_minitimeReede 26 Dets 2008, 12:31

Mis maiustusi te oma papagoile annate, kui nad tublid on ?
Mida üldse võib anda ? (kas suhkurt võib) ?

Minu nümfile ei meeldi eriti maiustused, aga ma pole talle andnud veel kukeleiba(mis asi see on , kas seda müüakse loomapoes)?
Tagasi üles Go down
http://www.rate.ee/users/Crystella353
Henri
Administraator
Administraator
Henri


Male
Postitusi : 498
Asukoht : Tartu lähedal
Vanus : 28

Maiustus? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Maiustus?   Maiustus? Icon_minitimeReede 26 Dets 2008, 12:53

Ise annan tavaliselt mandariini ning õuna.Smile
Suhkrut ei tohi kindlasti anda! Exclamation
Tagasi üles Go down
https://papagoimaja.forum.co.ee
Crystella353
Perepea
Perepea
Crystella353


Female
Linde : 2
Postitusi : 72
Vanus : 31

Maiustus? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Maiustus?   Maiustus? Icon_minitimeReede 26 Dets 2008, 20:47

Henri kirjutas:
Ise annan tavaliselt mandariini ning õuna.Smile
Suhkrut ei tohi kindlasti anda! Exclamation

Ahah, aga mis see kukeleib on ja kust seda saan ?
Tagasi üles Go down
http://www.rate.ee/users/Crystella353
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 29

Maiustus? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Maiustus?   Maiustus? Icon_minitimeLaup 27 Dets 2008, 01:34

Kukeleib on sama mis hirsi...ribad või pulgad. Neid müüakse loomapoes ja hind on vastavalt pakile. Mina ostan 28 EEKulist pakki, milles on vist 5 hirsi"riba" ja kaasas kaks kinnitamisasja ka. Pikad kukeleivad maksavad üle 60 EEKu vist.

EDIT: Ahjaa, räägin siis, mida mina oma Tibule maiuspaladeks annan...
Kui ise õuna söön, siis lõikan ka temale riba, vahest anna värsket kurki, kui on. Kapsast ja porgandit ka. porgandit ta eriti ei taha, aga õuna viimasel ajal küll sööb. Muru ei saa enam anda ja ma ei tea, kust seda linnumuru seemneid osta saab...Kunagi kasvatasin potis linnumuru. Väga kiiresti kasvasid ja lõikasin kääridega otsad ära, andsin lindudele ja varsti kasvasid otsad tagasi ja lõikasin jälle...

Aga Henri, miks ei tohi suhkrut anda ja äkki oskad veel nimetada, mida anda. Ja kuidas sa mandariini annad ? Very Happy
Tagasi üles Go down
Henri
Administraator
Administraator
Henri


Male
Postitusi : 498
Asukoht : Tartu lähedal
Vanus : 28

Maiustus? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Maiustus?   Maiustus? Icon_minitimeLaup 27 Dets 2008, 14:26

Suhkru kohta leidsin kunagi ühe artikli, mille ma hetk tagasi üles leidsin: "...arstitädi juures käidud ja ravigi tehtud. meil oli õnne et üsna siin kandis on väga heade spetsialistidega linnukliinik, saime abi ja julgustust , näiteks mida süüa anda ja mis hoopis hullem kui mürk on linnule. näiteks armastab ta jubedalt saia süüa, seda ei tohi mingil juhul anda , samuti shkolaadi ja suhkrut- maiustusi siis, tundub kohe et suled on hoopis ilusama läikega..."
Põhjust ei tea miks ei tohi anda, aga eks ta siis mürgine ole. Samas kui vaadata ühte artiklit, siis seal on öeldud: "...Kui külaline lusikale suhkrut raputab, on maiasmokast papagoi kärmelt platsis ning nõutab nokatäit magusat...", sellele järgneb siis küsimus: kuidas see suhkur ikkagi papagoile mõjub?
Arbuus pidavalt olema papagoide meelispala, ise olen ka enda omadele andnud ning söövad küll. Mandariiniga on nii, et koorin mandariini ära, siis võtan ühe lõigu, tolle koorin veel ära sellest õhukesest kilest ning mandariini rakud(need oran¾id ja kergesti katki minevad) annan papagoidele. Very Happy
Tagasi üles Go down
https://papagoimaja.forum.co.ee
kaili13
Teismeline
Teismeline
avatar


Female
Linde : pole ühtegi
Postitusi : 13

Maiustus? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Maiustus?   Maiustus? Icon_minitimeLaup 09 Jan 2010, 15:51

Aga kui saia ei tohi anda kas siis leiba võib?
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Maiustus? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Maiustus?   Maiustus? Icon_minitimeLaup 09 Jan 2010, 20:43

Saia võib natukene, kuid leiba kindlasti ei tohi. Saiast on juttu siin https://papagoimaja.forum.co.ee/toitumine-ning-muu-toiduga-kaasnev-f4/sai-papagoidele-toiduks-t249.htm
Tagasi üles Go down
Kailike
Teismeline
Teismeline
Kailike


Female
Linde : 2
Postitusi : 12
Asukoht : Tartu
Vanus : 35

Maiustus? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Maiustus?   Maiustus? Icon_minitimeTeis 23 Veeb 2010, 18:58

Kukeleiba saab osta loomapoest seda on erinevates suurustes.Tartust ostsin ma lõunakeskusest.
Minu papagoile meeldib maius, pakis on 2 pulka. 1 pulga panin puuri ja ta sõi kõik korraga ära. Enam ei julgenud nii palju anda. Ta muutus nagu paksemaks. Eks tal sai kõht täis.
Tagasi üles Go down
Viiru
Teismeline
Teismeline
Viiru


Female
Linde : 1
Postitusi : 12
Asukoht : Tallinn
Vanus : 27

Maiustus? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Maiustus?   Maiustus? Icon_minitimeTeis 03 Aug 2010, 16:13

Mis ma viirukale maiustuseks anda võiks?
Tagasi üles Go down
kkattel
Nooruk
Nooruk
kkattel


Male
Linde : 1
Postitusi : 23
Asukoht : Tartu, Tartumaa

Maiustus? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Maiustus?   Maiustus? Icon_minitimePüh 09 Jan 2011, 16:43

mida v6in ma enda aafrika hallile anda?
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 53

Maiustus? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Maiustus?   Maiustus? Icon_minitimePüh 09 Jan 2011, 22:54

Kas ta on Sul noor lind? Mida ta tavaliselt sööb?
Tagasi üles Go down
kkattel
Nooruk
Nooruk
kkattel


Male
Linde : 1
Postitusi : 23
Asukoht : Tartu, Tartumaa

Maiustus? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Maiustus?   Maiustus? Icon_minitimePüh 09 Jan 2011, 23:19

Noh ta on 3 kuune ja sööb ta puuvilju ja köögivilju ja teravilju, muna(2x nädalas 1 veerand munast) thaks teada mida veel võib anda
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 53

Maiustus? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Maiustus?   Maiustus? Icon_minitimePüh 09 Jan 2011, 23:52

Oled kindlasti kursis, millised toidud on papagoidele (lindudele) mürgised ja mida anda ei tohi. Seda esiteks.
Tean, et hallpapagoidel on probleemiks kaltsiumi omastatavus. Lemmiklinnule pead kindlasti lisaks leidma, mis kaltsiumi sisaldab. Seepiakivi ka puuri külge.
Loomapoes olen näinud spets.toidusegusid Jakodele, valmis segu mida soojendatakse.


Viimati muutis seda Pille (Reede 13 Mai 2011, 14:55). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Maiustus? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Maiustus?   Maiustus? Icon_minitimeEsm 10 Jan 2011, 11:34

Minu nümfidele on maius punane paprika. Neile väga maitseb. Seepärast arvan, et võin paprikat nende puhul, maiuseks nimetada. Ainult ilma seemneteta. Seemned ei pidanud kasulikud olema.
Tagasi üles Go down
kkattel
Nooruk
Nooruk
kkattel


Male
Linde : 1
Postitusi : 23
Asukoht : Tartu, Tartumaa

Maiustus? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Maiustus?   Maiustus? Icon_minitimeEsm 10 Jan 2011, 18:48

Ait2h info eest Smile
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Maiustus? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Maiustus?   Maiustus? Icon_minitimeEsm 10 Jan 2011, 23:03

Ma ainult ei tea, kas jackod paprikat süüa võivad.
Tagasi üles Go down
kkattel
Nooruk
Nooruk
kkattel


Male
Linde : 1
Postitusi : 23
Asukoht : Tartu, Tartumaa

Maiustus? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Maiustus?   Maiustus? Icon_minitimeEsm 10 Jan 2011, 23:16

minu jacko sööb isuga paprikat. meile eelmine omanik ütles et paprikat võib anda.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 53

Maiustus? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Maiustus?   Maiustus? Icon_minitimePüh 16 Jan 2011, 21:43

Meil ollakse maiad granaatõuna viljaliha järele Smile
Tagasi üles Go down
kkattel
Nooruk
Nooruk
kkattel


Male
Linde : 1
Postitusi : 23
Asukoht : Tartu, Tartumaa

Maiustus? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Maiustus?   Maiustus? Icon_minitimePüh 16 Jan 2011, 22:31

hmm... peaks proovima enda omal
Tagasi üles Go down
Amadiin888
Noor Perepea
Noor Perepea
Amadiin888


Female
Linde : 3
Postitusi : 56
Asukoht : Tallinn

Maiustus? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Maiustus?   Maiustus? Icon_minitimeKolm 04 Jan 2012, 08:59

Minu amadiinid söövad hea isuga värsket salatiti.
Tagasi üles Go down
kelli123
Täisealine
Täisealine
kelli123


Female
Linde : 2
Postitusi : 39
Asukoht : pärnumaa
Vanus : 22

Maiustus? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Maiustus?   Maiustus? Icon_minitimeReede 27 Juul 2012, 21:00

Mina anan oma papagoile kuivatatud banaani se on ta lemmik ja ka valgesõstart,paparikaseemneid kui ta tubli on Smile
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Maiustus? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Maiustus?   Maiustus? Icon_minitimeReede 27 Juul 2012, 22:19

Poes müüdavatele kuivatatud puuviljadele ja marjadele on tihti lisatud ühte ainet, mille nimi hetkel meelde ei tule. See aine on papagoidele mürgine. Selle aine nimi on pakil ka välja toodud. Kuivatatud banaanidele on seda kindlasti lisatud.

Kahjutuid kuivatatud banaaniviile on mõnes linnutoidus. Aafrikapapagoide toitudes on päris palju puuvilju, kui leiad õige toidusegu.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 53

Maiustus? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Maiustus?   Maiustus? Icon_minitimeEsm 30 Juul 2012, 00:29

Neid kuivatatud banaanilõike on erinevate firmade omi. Ma ostan "Take 1 Organic, Banana Chips" ehk "Mahe-banaanilaastud" ja need ei tohiks erineda papagoide toidusegus leiduvatest. Roheline pakend ja loodustoodete riiulis ja Via Naturale e-poes. Ainet, mis võiks olla mürgine, ma sellelt pakendilt ei leidnud. Ma pole võrdluseks teisi pakendeid vaadanud. Igatahes ma annan neid mahe-banaanilaastu tükikesi mõnikord maiustamiseks ja söön ise seltskonna mõttes koos lindudega.
Küll aga olin üllatunud ühest papagoidele mõeldud kuivatatud puuviljade segust. Midagi nii pööraselt magusat pole ma ammu saanud maitsta, pakendil on kirjas et kuivatatud ananass ja sahharoos. Tegu on firma "Quiko" www.quiko.com "Sunny Greens Fruits Orange Mix XL" seguga. http://www.allpetz.co.uk/sunny-greens-fruits-orange-mix---150g-1510-p.asp
Ei julge neid küll lindudele anda. Eclectusele väikese tüki andsin, prooviks, et mis nägu ta teeb, tema sülitas välja ja raputas pead Very Happy

Palun olge tähelepanelik, mida sisaldavad kuivatatud puuviljad ja need võivad olla linnule mürgised, teemas:
https://papagoimaja.forum.co.ee/t587-e-ained#7080
Tagasi üles Go down
kelli123
Täisealine
Täisealine
kelli123


Female
Linde : 2
Postitusi : 39
Asukoht : pärnumaa
Vanus : 22

Maiustus? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Maiustus?   Maiustus? Icon_minitimeEsm 13 Aug 2012, 12:39

Selge ma siis ei anna enam kuivatatud banaani
Tagasi üles Go down
papagoi95
Perepea
Perepea
papagoi95


Female
Linde : 2
Postitusi : 73
Asukoht : Järvamaa
Vanus : 26

Maiustus? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Maiustus?   Maiustus? Icon_minitimeEsm 13 Aug 2012, 22:49

Minu Juku lemmik on kurk ja kukeleib. Smile
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Maiustus? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Maiustus?   Maiustus? Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Maiustus?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2Mine lehele : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Toitumine ning muu toiduga kaasnev-
Hüppa: