Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Viirpapagoid karjuvad ja kriiskavad

Go down 
2 posters
AutorTeade
Lavendel79
Tibu
Tibu
Lavendel79


Linde : 2
Postitusi : 1

Viirpapagoid karjuvad ja kriiskavad Empty
PostitaminePealkiri: Viirpapagoid karjuvad ja kriiskavad   Viirpapagoid karjuvad ja kriiskavad Icon_minitimeReede 05 Aug 2016, 10:41

Kodus on 2 viirpapagoid. Emane ja isane. Lendavad vabalt, öö ja osa päevast veedavad puuris, seal on söök ja jook. Mitu korda päevas nad lihtsalt kriiskavad. Kõrvulukustavalt. Vahel lendavad toas ringi ja siis karjuvad, vahel on lihtsalt oksal ja karjuvad. Kui karjuma hakkavad siis ikka umbes 15-20 minutit järjest. Mida teha? Mul on kohutvad peavalud ja närvid läbi juba. Ära ei tahaks ka linde anda. Saab sellele koledale karjumisele kuidagi lõppu teha?
Ja ma teen vahet laulmisel ja karjumisel. Isane lind laulab ka paar korda päevas, väga ilusti laulab, see mind ei häiri üldse.
Vahel on selline tunne, et nad nagu karjuksid ja õiendaksid teineteisega, vahel jällegi kriiskavad niisama läbisegi.
Olen õnnetu, palun head nõu!
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Viirpapagoid karjuvad ja kriiskavad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viirpapagoid karjuvad ja kriiskavad   Viirpapagoid karjuvad ja kriiskavad Icon_minitimeReede 05 Aug 2016, 12:40

Midagi väga asjalikku ma öelda ei oska, kuid arutleda võin. Mul on samuti viirpapagoisi olnud ja hetkel on kaks vanemat emast.

Sinu linnud võivad küll kakelda omavahel. Ei saa nt hästi läbi. Nii võib juhtuda. Kui nad puuris on, kuidas nad teineteisega läbi saavad? Kui ikka üksteisele kallale lähevad, tuleb nad eraldada, muidu veristavad teineteist ära. Emased on üldiselt agressiivsemad.
Teine variant on õuehääled. Äkki kuulevad nad sealt midagi, mis neid häirib. Jälgi, mis juhtub kui avad akna või kui suled akna. Minu linnud vastavad õuelindudele päris kõva häälega, kui akna avan.
Äkki nad ei saa piisavalt magada? Unepuuduse all kannatav lind on pahur ja närviline. 12h võiks olla segamatut und umbes. Rohkem ka ei tohiks, sest siis võib see teisipidi linnule halvasti mõjuda.
Mõni lind aga ongi peast sassis. Tal on nt raske minevik olnud.

Mina vaataks algul üle, kas kõik lindude vajadused on rahuldatud. St, uneaeg paigas, toit ja jook olemas, meelelahutus, piisavalt ruumi, linnud ei tunne end ohustatuna, on neill tervis korras, väljaheide normaalne. Siis uuriks nende omavahelisi suhteid. Kes karjub rohkem, miks ta karjub või mille peale või kuna ta karjuma hakkab.
Kas sul on võimalik filmida nende röökimist?
Tagasi üles Go down
 
Viirpapagoid karjuvad ja kriiskavad
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Viirpapagoid
» Vanad Viirpapagoid
» Inglise ja ameerika viirpapagoid.
» Viirpapagoid ja lembelinnud koos
» Miks viirpapagoid kaklevad?

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Käitumine, trikid ja nende õpetamine-
Hüppa: