Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Jako (hallpapagoi) on puuris rahutu

Go down 
3 posters
AutorTeade
KatiKati
Teismeline
Teismeline
KatiKati


Linde : 1
Postitusi : 12

Jako (hallpapagoi) on puuris rahutu Empty
PostitaminePealkiri: Jako (hallpapagoi) on puuris rahutu   Jako (hallpapagoi) on puuris rahutu Icon_minitimeReede 02 Jan 2015, 22:40

Tere. Nädal aega tagasi tõime koju nelja kuu vanuse linnu- Jako. Juba teisel päeval oli ta minuga sõber ja kolmandal juba lendas mulle pähe. Viimased 2 päeva on ta lennanud igalepoole järgi kus ma lähen. Ja käele ja õlale tulnud. Paar korda on ta ka pahasti nagu kukkunud maha ja puurist mööda lennanud. Kui ma ta puuri kinni panen, siis ta läheb nii närvi, seepärast hoian teda vabaduses v.a öösel.
Täna aga on ta väga rahutu ja tigedavõitu. Ta kiuksub imelikult nagu nutaks...ma ei tea... Juurde lähen hakkab nokaga vehkima. Siis silitan teda ja ta leebub. Haiget ta küll ei tee aga näha on et päris normaalne ta ka ei ole.
Täna lugesin mürgiste taimede kohta. Meil on toas draakonipuu. Ta on seda paar korda ikka hakseldanud aga ta ple seda söönud. Nüüd olen ka sellepärast väga mures. Kui mürgine see siis ikka on? Kas mu uus pereliige elab selle üle kui ta on saanud draakonipuust mürgituse? Ta sööb ja joob, sellega on ok.
Vesi talle ei meeldi. On öeldud, et vähemalt kord nädalas peaks teda pritsima aga ta ei taha seda vett üldse. Saab pahaseks kohe ja põgeneb. Kas ma ikka peaks vett pritsima, et ta harjuks? Täna olen jah väga mures...
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 53

Jako (hallpapagoi) on puuris rahutu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Jako (hallpapagoi) on puuris rahutu   Jako (hallpapagoi) on puuris rahutu Icon_minitimeLaup 03 Jan 2015, 00:26

Pigem siis mitte vägisi pritsida, kui lind praegu ei taha. Hiljem on raskem harjutada, kui esimesed kogemused on ebameeldivad. Pritsimiseks olen kasutanud sooja vett, sest pihustades on soe vesi mõnusam; kuidas teil?
Ta on teil liiga vähe aega olnud ja pole üldse kohanenud. Nädal on kohe väga lühike aeg. Te ei tunne veel teineteist ja linnule on stressirohke aeg uue kodu ja elukorraldusega kohanemine.
Kas saite puuri kaasa koos linnuga või on ka puur talle uus?
Intelligentse papagoi pidamine on piisavalt suur väljakutse Smile
On ta inimese poolt käsitisi toidetud tibu? Kas teate juhtumisi?
Tagasi üles Go down
KatiKati
Teismeline
Teismeline
KatiKati


Linde : 1
Postitusi : 12

Jako (hallpapagoi) on puuris rahutu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Jako (hallpapagoi) on puuris rahutu   Jako (hallpapagoi) on puuris rahutu Icon_minitimeLaup 03 Jan 2015, 01:06

Fredi on täielikult käelind. Kas teda ka kasvanduse käest toideti ma ei tea. Aga minu käepealt sööb ilusti. Mitte näpuvahelt vaid ikka peopesast. Puuron ka uus. Igasugu mänguasju ka aga äkki ka vale et plastikust?? Beebi närimis mänguasi. Ta seda alla ei neela sülitab ikka välja. Panin nüüd ööseks ta puuri. Hull möll läks lahti kohe. Nii pöördes nii närvis. Kahju kohe. Aga ma ei julge teda ööseks välja ikka jätta.
Ahjaa soe vesi ikka. Kraanist panin ka jooksma aga ta ainult jõi seda.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 53

Jako (hallpapagoi) on puuris rahutu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Jako (hallpapagoi) on puuris rahutu   Jako (hallpapagoi) on puuris rahutu Icon_minitimeLaup 03 Jan 2015, 09:50

Papagoile meeldib asju närida. Õunapuu, paju oksad, nokk vajab tegevust.
Plastikmänguasi on lelu, mida ta võib loopida ja kuhugi viia.
Aga närimist on vaja.
Osta kasvõi pajuvitstest korv kui muud võtta pole.
Õuest toodud oksad enne kuuma vee alt läbi, igaks juhuks.
Tagasi üles Go down
KatiKati
Teismeline
Teismeline
KatiKati


Linde : 1
Postitusi : 12

Jako (hallpapagoi) on puuris rahutu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Jako (hallpapagoi) on puuris rahutu   Jako (hallpapagoi) on puuris rahutu Icon_minitimeLaup 03 Jan 2015, 13:02

Jaa puuris ongi mul õunapuuoksad, millest juba pool koort ära näritud ja mänguasjad on ka puidust. Aitäh abi eest Smile
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 53

Jako (hallpapagoi) on puuris rahutu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Jako (hallpapagoi) on puuris rahutu   Jako (hallpapagoi) on puuris rahutu Icon_minitimeLaup 03 Jan 2015, 13:42

Jah, Smile veebi kaudu ongi raske nõu anda, me ei näe kõike ja oletused, soovitused kõlavad mõnikord nämmutamisena, kuna tegelikult on omanik püüdlik ja tubli ja teinud rohkem kui välja paistab Very Happy

Selge on seegi, et suur papagoi on nagu laps. Kui ta muutub puuris rahutuks, siis üks nõu oleks, et puuri panemise ajal mõni aeg ta juures viibida ja rääkida. Võib linnu puuri panna, jätta uks lahti ja istuge ta puuri avatud ukse lähedal. Kui lind tuleb käele, panna puuri tagasi ja uks kinni. Kui ta ise ei tule käele, väga hea, pole vaja teda omal initsiatiivil välja võtta, lihtsalt las natuke aega on uks lahti ja mõne aja pärast panete ukse kinni. Mingit maiust peost sel ajal talle ei anna! Ainult vestlus.
Kui uks on kinni, võtate ta toidutopsi ja linnu nähes kallate sinna midagi juurde ja panete toidukausi talle puuri tagasi. Võib ka joogivee vahetada (teha nägu et toodi uus puhas vesi). Lähete ära ja konkreetselt ei lähe esimese rahutus-märgi peale tagasi. Eeldame et lind on ikka terve ja pole mingi muu probleem, kui see et ei taha puuris olla. Puuri asukoht peab olema linnule sobiv, tõenäoliselt olete eeltööd teinud ja teate kus, ja miks on parim koht.
Võimalik, ma ainult pakun erinevaid variante, et lind tahabki natuke rahu, võibolla on väsinud, sest miks ta hakkab esiteks nokaga vehkima kui juurde lähete. Ma olen igal juhul poolt et lind saab palju vabalt liikumist, kuid tean ka öelda, et puuris viibimine kasvõi öösel või ükskõik mis suvalisel ajal (teile sobivalt) on tegelikult vajalik ja teenib eesmärki saada linnu jaoks turvalisem ja kõigile mugavam elu. Oleks hea, kui lind puuris olemisse rahulikult suhtuks.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Jako (hallpapagoi) on puuris rahutu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Jako (hallpapagoi) on puuris rahutu   Jako (hallpapagoi) on puuris rahutu Icon_minitimeLaup 03 Jan 2015, 15:32

Pille tõi välja hea soovituse, kuidas lindu puuriga harjutada. Mul oli kunagi papagoi, kes läks oma puuris lausa paanikasse. Temal olid muidugi omad põhjused, millest olin teadlik. Kuid mõne ajaga sain ta puuriga lepitatud. See nõudis järjepidevat tööd.
Sa pead õpetama, et puur on tore ja mõnus puhkepaik. Kas sa ei tahaks panna siia pilti oma papagoi puurist koos sisustusega? Hea, kui papagoi pildil puuris on.
Tagasi üles Go down
KatiKati
Teismeline
Teismeline
KatiKati


Linde : 1
Postitusi : 12

Jako (hallpapagoi) on puuris rahutu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Jako (hallpapagoi) on puuris rahutu   Jako (hallpapagoi) on puuris rahutu Icon_minitimeLaup 03 Jan 2015, 20:09

Jaa võin ikka panna puuripildi ka. Enamus aja on ta mul ikkagi puurist väljas, sest no kuidas ma hoian teda puuris kui ma ise olen kodus. Ma ei saa lihtsalt, kahju hakkab Smile Plastmassist mänguasja võtsin igaksjuhuks ära. Ta küll ei söönud seda, aga äkki mingid mürgised ained on ikka. Ahjaa, meil on avatud tuba koos köögiga. Päris köögis küll ei ole. Samas mujale panna ka pole ju. Teise tuppa üksi ju ka ei pane.
Täna on ta muidu natuke rahulikum aga ikkagi mitte päris see. Minumeelest ta täna ainult sööb...
Tagasi üles Go down
KatiKati
Teismeline
Teismeline
KatiKati


Linde : 1
Postitusi : 12

Jako (hallpapagoi) on puuris rahutu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Jako (hallpapagoi) on puuris rahutu   Jako (hallpapagoi) on puuris rahutu Icon_minitimeLaup 03 Jan 2015, 20:10

Jako (hallpapagoi) on puuris rahutu 2e1zsbs
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Jako (hallpapagoi) on puuris rahutu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Jako (hallpapagoi) on puuris rahutu   Jako (hallpapagoi) on puuris rahutu Icon_minitimePüh 04 Jan 2015, 11:17

Palun vaata üle see klotsidest mänguasja riputamise vidin. See on tsingitud tõenäoliselt. Vastik mürgine asi.
Ma ei olegi varem sellise kujuga puuri näinud.
Tean, et papakatele ei sobi ümmargused puurid. Mõnel maal on need keelatud lausa, sest lind läheb peast segi lõpuks. Lind tahab nurkasid. Sinu puur ei ole õnneks ümmargune ja on piisavalt suur ka.
Kas õrred on sobiva jämedusega? Selle kohta on teema, et kuidas selgeks teha õige õrre jämedus. Muidu linnu jalad väsivad, kui liiga peenikese õrre peal peab pidevalt istuma.
Puur tundub linnule turvalisem ka siis, kui sellele ainult ühest-kahest küljest saab läheneda. Ehk pane puur seina äärde. Lind tahab, et ta seljatagune oleks kaitstud. Puur ei tohi kõikuda, peab olema kindla aluse peal.

Soovitan osta veel kiviõrre, laavakivi ja seepialuu, joodikivi, mineraalkivi. Mingi kivi sul seal on, kuid osta puuduolevad kivid oma papagoi puurisisustusse Smile
Tagasi üles Go down
KatiKati
Teismeline
Teismeline
KatiKati


Linde : 1
Postitusi : 12

Jako (hallpapagoi) on puuris rahutu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Jako (hallpapagoi) on puuris rahutu   Jako (hallpapagoi) on puuris rahutu Icon_minitimePüh 04 Jan 2015, 18:05

See on ZooPlanetist ostetud papagoide kiik. See pidi olema üks kõige enimostetud asi. Väga palju asju oli sellistest klotsidest. Ma ei usu , et see mürgine saab olla. Kuidas siis sellist asja nii palju müüakse Mad
Puur sai päris kaua aega tagasi juba ostetud,siis veel ei olnud kuulnudki et ümmargune ei tohi olla. Meile meeldis et see on natuke teistsugune ja ZooPlanetis sai ka öeldud , mis linnule vaja on. Nemad seda ka pakkusid. Agajah päris ümmargune ta siiski ei ole.
Ahjaa, kust ma selle staffi kõik saan? Mul on tunne et seal ZooPlanetis ei ole just kõige teravamad pliiatsid koos. Olen seal palju käinud ja palju kordi ma pole isegi vastuseid saanud....
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Jako (hallpapagoi) on puuris rahutu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Jako (hallpapagoi) on puuris rahutu   Jako (hallpapagoi) on puuris rahutu Icon_minitimeEsm 05 Jan 2015, 11:56

Mina tegelikult üldse ei tea mida rahvas rohkem või vähem ostab. Smile  Ma ei väida, et see kiik mürgine on või selle detailid on mürgised. Mul pole sellist kiiku. On sarnane kiik kunagi olnud. Lihtsalt juhin tähelepanu, et kontrolliksid metallist detaile.
Kõik neid asju müüakse loomapoodides. Kui uurid eelnevalt välja mida sul vaja on ja miks neid asju vaja on, siis pole vaja müüjate käest mingit nõu küsida.
Linnupidamises ei ole suuremas enamuses vastused must-valged. Tähtis on, et lind on terve ja õnnelik.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 53

Jako (hallpapagoi) on puuris rahutu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Jako (hallpapagoi) on puuris rahutu   Jako (hallpapagoi) on puuris rahutu Icon_minitimeKolm 07 Jan 2015, 12:38

Sellist puuri olen näinud, täitsa korralik töö, pulbervärvitud see on vastupidav ja hea puhastada. Kaare sisse jäävad toidunõud ei saa saastatud kui lind üleval avatud puurikatuse õrrel istub.
Küünekivi ehk kiviõrre saab Eestis osta Zoomaailmast http://www.zoomaailm.ee/ee/lindudele-k-nekivi-3-11cm-0307 Seal poes on tavaliselt alati valik olemas, võtta pigem suurem kui väiksem.
Või tellida http://www.zooplus.de/shop/vogel/kaefigzubehoer/sitzstangen/37485
Kõik muud mineraalkivid on vast kõigis loomapoodides, kus linnutoite müüakse.
Mul on ka see klotsidega kiik, mu suur eclectus närib klotsid puruks ja metall-karkassi viskan ära. Ma pööraks tähelepanu hoopis selle kiige köis-narmastele, kui need pikad on, võib lind oma jala sisse mässida ja hakkab rapsima.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Jako (hallpapagoi) on puuris rahutu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Jako (hallpapagoi) on puuris rahutu   Jako (hallpapagoi) on puuris rahutu Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Jako (hallpapagoi) on puuris rahutu
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Aafrika hallpapagoi ehk Jako
» Artikkel: Aafrika hallpapagoi (jako) / Psittacus erithacus

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Käitumine, trikid ja nende õpetamine-
Hüppa: