Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Viiru muneb munad puuripõrandale

Go down 
3 posters
AutorTeade
papagoi95
Perepea
Perepea
papagoi95


Female
Linde : 2
Postitusi : 73
Asukoht : Järvamaa
Vanus : 25

Viiru muneb munad puuripõrandale Empty
PostitaminePealkiri: Viiru muneb munad puuripõrandale   Viiru muneb munad puuripõrandale Icon_minitimeReede 18 Okt 2013, 07:08

Tere! Mul on üks mure. Nimelt mu 3a emane viiru muneb munad puuripõrandale, kuigi tal on pesa olemas. Miks ta nii teeb? Question 
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Viiru muneb munad puuripõrandale Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viiru muneb munad puuripõrandale   Viiru muneb munad puuripõrandale Icon_minitimeReede 18 Okt 2013, 10:45

Tere! Kas ta on varem ka munenud, ehk pesitsenud teie juures?
Kas pesakasti küljes on õrs ava lähedal? See meeldib lindudele. (ilmselt on)
Millist materjali puuripõhjas kasutad ja kas puur on toa hämaras kohas? Kui puur on valgemas kohas, ehk on kasu, ja kui paned munad pesakasti, kas see ei annaks tulemusi?
Mõnikord linnud ei kasuta mõnd puuri nurka üldse, siis kui puur on suur ja võimalus valida oma mängunurk või meelispaik. Kas tead, kuidas teil on, kas linnud armastasid seda kohta kus nüüd pesakast on?
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Viiru muneb munad puuripõrandale Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viiru muneb munad puuripõrandale   Viiru muneb munad puuripõrandale Icon_minitimeReede 18 Okt 2013, 13:50

Võibolla ta ei tunne pesas end turvaliselt? Pesa on ebakindlalt kinnitatud või piilud pessa liiga palju?
Tagasi üles Go down
papagoi95
Perepea
Perepea
papagoi95


Female
Linde : 2
Postitusi : 73
Asukoht : Järvamaa
Vanus : 25

Viiru muneb munad puuripõrandale Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viiru muneb munad puuripõrandale   Viiru muneb munad puuripõrandale Icon_minitimeReede 18 Okt 2013, 15:53

Pille, linnud ei ole minu juures pesitsenud. Emasel oli oma eelmises kodus pesakast üleval, aga pesakond ei õnnestunud. Pesakastiga oli õrs küll kaasas, aga see millegi tõttu ei meeldinud linnukestele, tõmbasid selle ära. Puur on akna lähedal ja panin munad pessa. Lind istub tähtsalt pesas ja haub mune. See koht, kus viirude pesakast on, meeldib neile kõige rohkem, kuna sealt neile paistab päike peale ja seal on neil vähem mänguasju. Tibu, arvan, et linnule ilmselt ei meeldi, et ma vaatan pessa liiga tihti. Ma vaatan päevas hommikul,lõunal ja õhtul.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Viiru muneb munad puuripõrandale Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viiru muneb munad puuripõrandale   Viiru muneb munad puuripõrandale Icon_minitimeReede 18 Okt 2013, 17:24

Väga hea, siis on probleemi üks arvatav põhjus käes. Piilu pessa ainult 1 kord päevas.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Viiru muneb munad puuripõrandale Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viiru muneb munad puuripõrandale   Viiru muneb munad puuripõrandale Icon_minitimeLaup 19 Okt 2013, 12:41

Papagoi95, ma tean et Sa oled lindudega tegelenud juba piisavalt pika aja, et algaja Sa enam pole. Seda enam on hea lugeda, et vastad põhjalikult. Nüüd mind huvitab, kas ma sain õigesti aru, et kuna lind on munenud puuri põhja (mitu?) muna, siis võib selliseks teguviisiks üks arvatav põhjus olla, et oled pesakasti vaadanud päevas mitmeid kordi. Kui pika aja vältel siis selline tegevus käis?
Sul on nutikas lind (linnud ongi targad) ja talle tundus et pesakast on peremehe mänguasi, sinna me muna ei poeta Very Happy
Olgu sellega kuidas on, miks eelmises peres pesakond ei õnnestunud, aga ma soovitan teil nüüd ettevaatlik olla. Tore, et ta pesa omaks võttis aga tal on mälus halbu kogemusi või lausa harjumusi (hea et see teada on, ta varasem elu) ja nüüd tasub olla tema vajaduste suhtes väga mõistev.
Kas on lootust et munad on ka viljastatud?
Tagasi üles Go down
papagoi95
Perepea
Perepea
papagoi95


Female
Linde : 2
Postitusi : 73
Asukoht : Järvamaa
Vanus : 25

Viiru muneb munad puuripõrandale Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viiru muneb munad puuripõrandale   Viiru muneb munad puuripõrandale Icon_minitimeLaup 19 Okt 2013, 12:44

Ma arvan, et enam ei ole erilist lootust, et munad on viljastatud, kuna isane ajab koguaeg emast lindu taga ja emane ei ole saanud mune eriti haududa. Sad
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Viiru muneb munad puuripõrandale Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viiru muneb munad puuripõrandale   Viiru muneb munad puuripõrandale Icon_minitimeLaup 19 Okt 2013, 12:49

Kui vana isane on?

Kui tegu on probleemsete lindudega, siis kasuta kõiki ettevaatusabinõusid.
*Esiteks ära üldse pessa vaata. Las saavad oma pesitsemise ilusti käima. Praegu polegi vaja nii uudishimulik olla.
*Teiseks paiguta puur kohta, kus on rahulik ja vaikne.
*Kindel reziim on oluline. Kindlad ajad kui koristad, kui kustutad õhtul tule toast. Kui paned süüa neile jne.
*Ära üldse näpi ega ninnu-nännuta nendega. Las tegelevad oma pere asjadega.
*Tõsta toas õhuniiskust.

Kui miski ei aita, siis ära lubagi neid pesitsema. Lindudel ei pea tingimata tibusi olema. Tibude vanemad peaks olema ikka heade omadustega.
Tagasi üles Go down
papagoi95
Perepea
Perepea
papagoi95


Female
Linde : 2
Postitusi : 73
Asukoht : Järvamaa
Vanus : 25

Viiru muneb munad puuripõrandale Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viiru muneb munad puuripõrandale   Viiru muneb munad puuripõrandale Icon_minitimeLaup 19 Okt 2013, 16:43

Isane sai suvel 3 aastaseks.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Viiru muneb munad puuripõrandale Empty
PostitaminePealkiri: Re: Viiru muneb munad puuripõrandale   Viiru muneb munad puuripõrandale Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Viiru muneb munad puuripõrandale
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Amadiinid ja munad
» Munad pesas

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Pesakastist tibudeni-
Hüppa: