Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Parim toit

Go down 
4 posters
AutorTeade
Heiki
Pesaehitaja
Pesaehitaja
Heiki


Male
Linde : 2
Postitusi : 44
Asukoht : Tartu
Vanus : 55

Parim toit Empty
PostitaminePealkiri: Parim toit   Parim toit Icon_minitimeKolm 24 Okt 2012, 22:41

Millist toitu te oma sulelistele pakute nn põhitoiduna? Kindlasti tuleb pakkuda värskeid puu ja köögivilju, kuid jätaks need siin kõrvale ja arutleks erinevate seemnete ja graanulite teemadel.
Kirjandusest ja internetist leiab hulgaliselt materjale, kus propageeritakse graanuleid ning üsna levinud on seisukohad, kus seemneid ei soovitata üldse. Mulle tundub, et siin on oma mõju ka graanulitootjate lobbyl.

Kas siin on ka graanuleid eelistavaid linnupidajaid ja millise firma graanuleid kasutate.
Erinevates inglisekeelsetes foorumites on väga populaarsed Harrison's http://www.harrisonsbirdfoods.com/index.html
Väga usaldusväärsed paistavad olema ka Totally Organics http://www.totallyorganics.com/

Kas keegi on neid kasutanud? Totally Organics'it paistab Euroopas üsna keeruline (kallis) osta või teab keegi mõnda odavamat kohta?
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Parim toit Empty
PostitaminePealkiri: Re: Parim toit   Parim toit Icon_minitimeKolm 24 Okt 2012, 23:46

Ma ei tunne päikese-aratingasid. Mida nad looduses söövad? Selles mõttes et nad on nektarist toitujad või midagi sellist?
Olen ka kuulnud, lugenud et kiidetakse väga heaks Harrison'i, välismaal. Ise kahjuks ei ole kasutanud.



Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Parim toit Empty
PostitaminePealkiri: Re: Parim toit   Parim toit Icon_minitimeNelj 25 Okt 2012, 13:59

Papagoidele mina vist kraanultoite ei annaks. Ei oska seletada miks. Närilistele, koerale ja kassile annaks küll, kuid papagoi on midagi hoopis muud. Iseasi, kui lind on mingite probleemidega, toitumishäiretega.
Tagasi üles Go down
Heiki
Pesaehitaja
Pesaehitaja
Heiki


Male
Linde : 2
Postitusi : 44
Asukoht : Tartu
Vanus : 55

Parim toit Empty
PostitaminePealkiri: Re: Parim toit   Parim toit Icon_minitimeNelj 25 Okt 2012, 15:57

tibu, siin arvatakse natuke teisiti
http://www.petplace.com/birds/the-best-foods-to-feed-your-parrot/page1.aspx

Analoogilisi seisukohti leiab väga palju (see oli esimene, mille leidsin) ja mulle ei olegi silma jäänud mingeid asjalikke põhjendusi, miks graanuleid mitte anda.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Parim toit Empty
PostitaminePealkiri: Re: Parim toit   Parim toit Icon_minitimeNelj 25 Okt 2012, 17:57

Võib-olla on info aegunud (avaldatud 2001) ja graanultoidu tootjad kasutavad parimaid tasakaalustavaid aineid, kuid siiski mõtlemisainet pakkuv:
http://www.holisticbirds.com/pages/dietfeather0801.htm
Lõik pealkirjaga "Manufactured Diet Flaws"
Graanultoit võib mõnel isendil tekitada allergia.
Ja vabandan, et lähen spestiifiliseks, oma papagoiliigist rääkides, aga minu jaoks oluline graanulite valikus, kui üldse, oleks - parim - lähtuvalt artiklist: http://eclectusparrots.net/pellets.html

Veel kiidetakse Roudybush tooteid, et hinna ja kvaliteedi suhe on paigas. Harrison'i miinusena mainitakse et on kergesti riknev.
Tagasi üles Go down
Heiki
Pesaehitaja
Pesaehitaja
Heiki


Male
Linde : 2
Postitusi : 44
Asukoht : Tartu
Vanus : 55

Parim toit Empty
PostitaminePealkiri: Re: Parim toit   Parim toit Icon_minitimeNelj 25 Okt 2012, 20:52

Sellega nõus, et me keegi ei tea, millest need graanulid täpselt koosnevad ja kuidas see konkreetne koostis võiks linnule mõjuda. Kindlasti pole mõtet anda graanuleid, mis sisaldavad toiduvaärve, säilitusaineid jmt. sünteetilist kraami.
Kuid teisalt võib ju ka päevalilleseemnetega üle toites papagoi tappa ning selles mõttes peaksid graanulid ohutumad olema.
Harrison's on väga edukat turundust teinud ning internetiavarustest leiab ka "tunnustatud" veterinaaride kiidukõnesid Harrison's graanulitele.

Minu lindudega see probleem, et treenides maiustusena aktsepteerivad nad ainult päevalilleseemneid, kuigi üritan neid ka erinevaid puuvilju ja pähkleid armastama panna. Seega saavad nad päris korraliku portsu eriti rasvaseid seemneid juba treenimise käigus kätte ja siit tuleneb ka minu mõte pakkuda neile nn põhitoiduna graanuleid aga mitte seemneid.

Tagasi üles Go down
taanka
Noor Perepea
Noor Perepea
taanka


Female
Linde : 8
Postitusi : 51
Asukoht : Tartu
Vanus : 45

Parim toit Empty
PostitaminePealkiri: Re: Parim toit   Parim toit Icon_minitimeNelj 25 Okt 2012, 21:28

Ei tule kahjuks päris kõik meelde mille kohta olen lugenud linnukasvandusest graanulite kohta, aga seal just soovitati graanulitega toitmist, kuna lind saab toidust kõik vajaliku. Oli seal ka kirjas, et linnud, kes ei saa võimalust päeikese vanne saada, saavad D - vitamiini kätte graanulitest, tänu millele ei olegi vajadust päkesele.
Tagasi üles Go down
http://lemmikloom.onepagefree.com/?id=17690&onepagefree=e3f7
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Parim toit Empty
PostitaminePealkiri: Re: Parim toit   Parim toit Icon_minitimeNelj 25 Okt 2012, 21:32

Siis võiks ise ka kraanuleid sööma hakata Razz
Ma ei suuda leida linki mis viib lehele, kus räägitakse senegali papagoidest. Seal on kirjutatud toidusegudest ja kraanultoitudest. Siiski on meelde jäänud, et seal lehel soovitati anda papagoile võimalikult looduslikku toitu. Võibolla isegi kirjutati, miks ei tohiks anda kraanultoitu. Probleem oli selles, et masinad võivad kraanulid ja seemned üle vitaminiseerida.
Samas linnud on niigi oma loomulikust keskkonnast ära võetud. Kui kaugele see inimene võib lõpuks oma "tarkuses" minna? Kujutage ette lindu, kes on aheldatud inimese elamisse, kakamisvastased püksid jalas, nokakorv peas, tiivad kärbitud, sööb ainult kraanuleid ja elab puuris. Päikesevalgust ei näe, sest seda pole vaja.
Tagasi üles Go down
Heiki
Pesaehitaja
Pesaehitaja
Heiki


Male
Linde : 2
Postitusi : 44
Asukoht : Tartu
Vanus : 55

Parim toit Empty
PostitaminePealkiri: Re: Parim toit   Parim toit Icon_minitimeEsm 26 Nov 2012, 23:09

Kuna Pille viide
Pille kirjutas:
Lisan artikli, kus juttu nii graanulitest, seemnetest ja loomulikult puu- ja köögiviljadest.
http://www.parrothouse.com/pamelaclark/feedingcompanion.html
toetas minu juba eelnevalt kujunenud seisukohta, siis otsustasin oma lindudega täielikult loobuda seemnesegude kasutamisest.

Sain täna kätte Saksamaalt ostetud Roudybush graanulid ning üritan järkjärgult nädala jooksul lõpetada seemnete pakkumise. Euroopas on see valik ikka suhteliselt väike, tegelikult oleks soovinud TOP'i osta.

Jagan seda seisukohta, et graanulid peaksid lindudele olema kättesaadavad pidevalt ning hommikutti tuleb kindlasti lisaks anda puu ja köögivilju ning õhtul võiks neid premeerida pähklite ning seemnetega, aga seda mitte kausist toiduna vaid preemiana mingi soovitud tegevuse eest.

Ostsin ka ühe purgi punase palmi õli. Kas keegi on midagi taolist lindudele andnud? Minu lindudele ei tundunud just väga ahvatlev, seega pean siin midagi kavalat välja mõtlema, et seda neile anda.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Parim toit Empty
PostitaminePealkiri: Re: Parim toit   Parim toit Icon_minitimeTeis 27 Nov 2012, 10:13

Mul on varutud kookosõli.
Seda ei anna iga päev. Mõeldud näiteks küpsetiste tegemisel kasutamiseks.
http://thehappycockatoo.wordpress.com/2012/03/31/birdie-treats/ üks näide.
Kusjuures, kui maitsestatakse kaneeliga, siis Tseiloni kaneeliga, mitte kassiaga. Tseiloni kaneel sobib papagoidele, on mahe ja kvaliteetne.

Punane palmiõli - kuidas seda kasutatakse?


Viimati muutis seda Pille (Teis 20 Jan 2015, 13:45). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles Go down
Heiki
Pesaehitaja
Pesaehitaja
Heiki


Male
Linde : 2
Postitusi : 44
Asukoht : Tartu
Vanus : 55

Parim toit Empty
PostitaminePealkiri: Re: Parim toit   Parim toit Icon_minitimeTeis 27 Nov 2012, 11:10

Purgil on soovitus anda kuni 1/2 teelusikatäit linnu kohta päevas segades seda lemmiktoidu hulka. Ta on selline tahke, margariini taoline mass.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Parim toit Empty
PostitaminePealkiri: Re: Parim toit   Parim toit Icon_minitimeKolm 28 Nov 2012, 09:49

Kui linnud ei ole huvitatud punase palmi õlist, eks nad pole harjunud. Midagi kavalat välja pakkudes oskaksin soovitada segu tilga meega, küll siis maitseb.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Parim toit Empty
PostitaminePealkiri: Re: Parim toit   Parim toit Icon_minitimeTeis 22 Jan 2013, 11:38

Graanulite vs seemnesegude kohta üks põhjalik artikkel. Soome papagoikasvatajate kodulehelt, google tõlge on täiesti loetav ja põhimõtteliselt arusaadav, kes soome keelt ei valda.

http://www.papukaija.fi/papukaija-artikkelit/hoito-ja-hyvinvointi/113-naekoekulmia-pellettipohjaiseen-ruokavalioon

Kõige parem toit on värsked puu- ja juurviljad, salatid.
Töödeldud toidu puhul peaks arvestama, et igale liigile ei sobi ükskõik milline graanultoit.
Graanultoiduga kaasneb suurem veetarbimine. See on üldine teave, igal pool kirjutatud ja nagu ikka, inimesed eeldavadki(!) et järelikult lind joob rohkem vett. Kuid kas iga liik ikka joob piisavalt vett, tegelikult ka! Papagoide ja kakaduude looduslik päritolu on nii kuivadelt aladelt kui vihmametsadest.
Kakaduude ja Austraalia papagoide keha tarbib vedeliku organismis põhjalikumalt ära kui vihmametsade papagoidel. Viimaste puhul pole organismi vedeliku säilitamine/äratarbimine nii välja arenenud, sest loodus pakub võimalusi iga hetk vedelikuvajadust rahuldada. Mõelge nüüd, kui looduses vihmametsade papagoid söövad mahlast toitu - iga päev -, siis nüüd peaksid närima igavat kokkupressitud graanultoitu? Austraalia papagoid ei pea vajalikuks palju ja sageli vett juua. Noored (kogemusteta esmapesitsejad) kuivadelt aladelt pärinevad linnud ei joo piisavalt vett, graanultoitu süües, ja see on suur probleem.
Miks papagoide nokk on tugev ja kõver? Sest nad söövad sadu erinevaid seemneid ja vilju, lisaks sellele, seemnekesti on huvitav avada. Toitumine peab linnule olema huvitav ja mõnus tegevus. Kesta või pähklikoore all peitub mahlane õlirikas vili. Kas graanultoit on huvitav ja peidab kesta keskel mahlast sisu? Iga papagoiliik sööb looduses eri aastaaegadel erinevaid vilju.
Kui veel peatuda värvilistel graanulitel, siis kas värvained on looduslikku päritolu? Mitte alati, sest hind on üks tegur tootmise juures. Muide, graanultoit erinevate tootjate poolt arvestab oma turu geograafilise kliimaga, samuti on graanulite pind kas kõva ja kare või pehmem. Florida õhuniiskus muudab kaussi valatud kuivad graanulid mõne tunni jooksul hoopis millekski teistsuguseks kui Euroopa kliimas.
Lõpetuseks kinnitatakse, et pole olemas mingit asendavat toitu söögile, mida pakub töötlemata orgaaniline, elus taimne värske toit.
Tagasi üles Go down
Heiki
Pesaehitaja
Pesaehitaja
Heiki


Male
Linde : 2
Postitusi : 44
Asukoht : Tartu
Vanus : 55

Parim toit Empty
PostitaminePealkiri: Re: Parim toit   Parim toit Icon_minitimeTeis 22 Jan 2013, 21:19

Kuna soome keelt ei oska, siis ei saanud kõigest päris täpselt aru. Esiteks tekkis mul küsimus, kas keegi teab, mis teaduskraad on EB? Parandage, kui eksin, kuid mulle tundub, et on tegemist mingi järjekordse pseudokraadiga, millega diletandid ennast ehivad. Ja paraku tekkitas see teatava eelarvamuse kogu teksti suhtes.

Nõustun täielikult, et lindudele on väga oluline pakkuda pidevalt värsket puu- ja köögivilja. Vahemärkusena olgu toodud, et ka Harrison's graanulipakil on kirjas, et lindudele tuleks lisaks pakkuda kuni 10% päevasest toidunormist värskeid puu- ja köögivilju.

Samuti on kindlasti kõik sellega nõus, et ei maksa süüa ise ega pakkuda lemmikloomadele sünteetiliste lõhna- ja maitseainetega toite.

Minu arvates täiesti rumal tundub olevat jutt oma turu kliimast. Tuntumad kvaliteettootjad on kõik globaalselt tegutsevad ning see jutt tundub ikka väga kohatud.

Pean siinkohal muidugi tunnistama, et minu lindude pidamise kogemus ei ole väga suur. Aastatetagune kogemus lembelindudega ning nüüd 4 kuud aratingadega. Selle vähese pealt pean aga ütlema, et nendest poes müüdavatest seemnesegudest söövad linnud peamiselt vaid päevalilleseemneid ehk seemneseguga toidetavad linnud toituvad peamiselt päevalilleseemnetsest. Siit aga minu küsimus - millise liigi esindajad toituvad oma looduslikus levialas päevalille seemnetest? Päevalilleseemned on teatavasti väga rammusad (rasvased) ning minu arvates on see vangistuses elavatele lindudele ilmselgelt sama, mis istuvat tööd tegevale inimesele friikartul ja hamburger - maitsev, otseselt ei tapa, kuid kliinilste uuringute kohaselt tekitab paljusid terviseprobleeme.

Aga loomulikult ei pretendeeri ka mina mingile absoluutsele tõele ning ei oma ka mingit kraadi ei bioloogias ega veterinaarias.

Ise annan lindudele iga päev midagi värsket ning pidevalt on neile kättesaadavad nn põhitoiduna Harrison's või Roudybush graanulid. Veekausi vahetasin pudeli vastu, nii on vesi alati puhas ja paistab, et see vee joomine on lindudel omaette atraktsioon.

Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Parim toit Empty
PostitaminePealkiri: Re: Parim toit   Parim toit Icon_minitimeKolm 23 Jan 2013, 08:54

Heiki kirjutas:
Selle vähese pealt pean aga ütlema, et nendest poes müüdavatest seemnesegudest söövad linnud peamiselt vaid päevalilleseemneid ehk seemneseguga toidetavad linnud toituvad peamiselt päevalilleseemnetsest.

Mina ei üldistaks nii julgelt. Kõik oleneb konkreetsest linnust. Olen oma linde alati seemnesegudega toitnud. Peaaegu kõik süüakse ära. Vahepeal on päevalilleseemneid alles jäänud toidukaussi.
Kui kõik puurilinnud keda seemnesegudega toidetakse, toituks peamiselt päevalilleseemnetest siis nende eluiga vangistuses ei oleks eriti pikk.
Tagasi üles Go down
Heiki
Pesaehitaja
Pesaehitaja
Heiki


Male
Linde : 2
Postitusi : 44
Asukoht : Tartu
Vanus : 55

Parim toit Empty
PostitaminePealkiri: Re: Parim toit   Parim toit Icon_minitimeKolm 23 Jan 2013, 09:22

tibu kirjutas:

Kui kõik puurilinnud keda seemnesegudega toidetakse, toituks peamiselt päevalilleseemnetest siis nende eluiga vangistuses ei oleks eriti pikk.

Seda ma tahtsingi öelda ning minu (NB! see on ainult minu vähese kogemuse pealt) tähelepanek kinnitab, et linnud kipuvad sööma peamiselt päevalilleseemneid ning see on peamine põhjus miks mina kasutan graanuleid.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Parim toit Empty
PostitaminePealkiri: Re: Parim toit   Parim toit Icon_minitimeKolm 23 Jan 2013, 10:39

Hästi vedanud on omanikel lemmiklindudega, kes söövad taimset; puu- ja juurvilju, lisaks sellele, mida inimene põhitoiduna neile pakub. Õnneks mul pole olnud linde, kes taimset ei sööks.
Artiklis ei ole juttugi sellest, nagu peaks rahul olema, kui lind sööb seemnesegudest paar-kolm sortimenti ja muu jätab puutumata.
Papagoide vajadused on erinevad.
Eclectustele ei soovitata graanuleid toiduks. Roselladel näiteks on tõmme mullas tuhnida, looduses midagi nad sealt otsivad toiduks, muld (ja maapind üldse) seevastu jätab külmaks mõne teise liigi esindajad. Aarad käivad teatud ajal aastas savistel rannakaljudel (seda artiklis ei räägi, kirjutan mida ise kogenud olen (rosellad) ja aarade kohta lugenud olen, põhjalikumalt ei tea aarade kohta.) Kõike looduses loomulikku toiduvalikut inimene vangistuses linnule pakkuda siiski ei saa.
Vist Harrison's pakub mingit pulbri taolist asja ka? Tean et inimesed kokkavad ja küpsetavad ise oma lemmikutele sobiva ja vaheldusrikka toidu, toorained valitakse parimad, mahetoodangust ja läbimõeldult, üks komponent on Harrison'si oma, aga milline?
Soovitan artikkel siiski proovida läbi lugeda, kas mingi tõlke abil, sest kahjuks ma originaali ei leia, seal soome foorumi lehel pole seda antud, kahjuks. Võibolla peaks otsima World Parrot Trust veebilt. Siin on autori teised vestlused, saab ülevaate tema nägemustest ja tähelepanekutest: http://www.parrots.org/index.php/forumsandexperts/answers/author/ebcravens
Nagu aru saan, laidab ta pakendatud seemnesegude kvaliteeti. Seemned on korjatud pooltoorelt jne. Mitte kõik pakitud seemnekaup, k.a. Eestis saadaolev, pole kaugeltki kvaliteetne.

Loomulikult minu vabatõlke lühikirjeldus oli ehk esile toomiseks mõtlematu ettevõtmine Artikkel on märksa pikem ja põhjalikum.
ning VABANDUST minu viga, seal ei ole tõesti kirjas sõna-sõnalt, nagu tarbijale tehtaks graanulid vastavalt geograafilisele asukohale.

Kas linnud hakkasid graanuleid vette kastma?
Ise lugesin kokku, mu 11 linnupealise karja kohta on kokku 10 veenõud igapäevaselt (linnud ei ole kõik ühes toas, jaotus on üldine kokkuvõte).
Tagasi üles Go down
Heiki
Pesaehitaja
Pesaehitaja
Heiki


Male
Linde : 2
Postitusi : 44
Asukoht : Tartu
Vanus : 55

Parim toit Empty
PostitaminePealkiri: Re: Parim toit   Parim toit Icon_minitimeKolm 23 Jan 2013, 12:54

Pille kirjutas:
Hästi vedanud on omanikel lemmiklindudega, kes söövad taimset; puu- ja juurvilju, lisaks sellele, mida inimene põhitoiduna neile pakub.

Sellega olen nõus. Saaraga, kes oli 2 kuud poes elanud, nägin alguses üsna palju vaeva, et ta hakkaks mingit puu või köögivilja sööma. Üldiselt olen praktiseerinud seda, et värseid asju katki ei lõika, vaid riputan puuri. Nt. progandit nad minu arvates eriti ei söö, kuid vähemasti hekseldavad väikesteks tükkideks (loodame, et midagi neelatakse ka alla), kui panna porgand tükeldatult kaussi, siis seda ei puututa üldse. Seega soovitan ise soetada linde kasvatajatelt, kus on pidevalt linde igasugu värske kraamiga harjutatud.


Pille kirjutas:
Kas linnud hakkasid graanuleid vette kastma?
Ise lugesin kokku, mu 11 linnupealise karja kohta on kokku 10 veenõud igapäevaselt (linnud ei ole kõik ühes toas, jaotus on üldine kokkuvõte).

Sinna vette jõudis lisaks toidule ka puuokstelt ja mänguasjadelt igasugu rämpsu. Ja kuna toasoe vesi on igasugu bakteri kasvuks väga soodne koht, siis otsustasin vahetada kausi pudeli vastu. Paistab, et ka lindudele see vahetus meeldib, ka siis kui joogikauss veel puuris oli eelistasid nad pudelist juua.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Parim toit Empty
PostitaminePealkiri: Re: Parim toit   Parim toit Icon_minitimeTeis 26 Nov 2013, 02:03

Heiki kirjutas:

Väga usaldusväärsed paistavad olema ka Totally Organics http://www.totallyorganics.com/
Kas keegi on neid kasutanud? Totally Organics'it paistab Euroopas üsna keeruline (kallis) osta või teab keegi mõnda odavamat kohta?
Õnnestus osta Helsingist, Lemmikloomade näituselt Totally Organics graanuleid (lühendina kasutusel: TOPS), seda müüb Soomes mõni lemmikloomapood, kahjuks ma ei täpsustanud, milline pood.
Importijaks Northern Parrots: http://www.northernparrots.com/totally-organics-crumbled-pellets-tops-bird-food-prod570905a/
Pisike pakk 340 g, maksis 9.-eur.
Huvi pärast lisan pildid, kus kuhilad mõõdetud 5 grammi.
Roudybush California Blend mini
Roudybush Maintenance mini
Totally Organics Crumplets

Koostist saab lugeda:TOPS
roudybush
 
Parim toit 2wfse95
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Parim toit Empty
PostitaminePealkiri: Re: Parim toit   Parim toit Icon_minitimeKolm 28 Okt 2015, 23:15

Sally Blanchard'i artikkel kuhu ta on kogunud papagoidele mõeldud graanultoitude koostise aruande.
Jagan, see on väga hariv.

https://companionparrotonline.com/DIET_BRANDS.html
https://companionparrotonline.com/Diet_Ingredients_Parrots.html

Sally Blanchard'i biograafia https://companionparrotonline.com/Sally_s_Bio_2.html
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Parim toit Empty
PostitaminePealkiri: Re: Parim toit   Parim toit Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Parim toit
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Kaeluspapagoide toit.
» Amadiinide toit.
» Kuu parim pilt!
» Toit (suurem kogus).
» Kuu parim pilt! Tulemused!

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Toitumine ning muu toiduga kaasnev-
Hüppa: