Vööt-mägipapagoid (Bolborhynchus lineola) jõuavad suguküpsesse ikka 5 kuuselt, kuid kindlasti ei tohi lubada järglasi saada alla 12-14 kuu vanustel lindudel.
Emaslind alates 14 kuu vanuselt, mitte varem!
Lindudele peab andma külluses erinevaid sööke. Lisaks teradele keedetud muna, kodujuustu, palju värskeid salateid, köögivilju jne.
Peale paaritumist umbes ühe nädala möödudes munetakse esimene muna. Ülepäeva, kokku 4-6 muna, isegi 8. Võimalik, et emaslind jääb pesakasti istuma juba esimese munaga ja väljub pesast väga harva, päevas 1-2 korda lühikeseks ajaks. Isaslind käib emast söötmas. Öö veedab isane samuti pesakastis, kuid ei pruugi alati.
Muna suurus keskmiselt 21x17 mm, valge. Juba neljandal päeval on näha peened veresooned, viljastatud muna korral.
Pesakasti sisemust saab kontrollida, üldiselt ei muutu mägipapagoid selle suhtes närviliseks. Iga omanik peab tundma oma linde kõige paremini, ning kui linnud on pelglikud või häbelikud, siis kontrollida nii minimaalselt kui võimalik, ja emase pesast äraolekul.
Haudumine kestab 18-23 päeva.
Vastkoorunud tibud on heledate harvade udemetega, hiljem muutuvad udusuled tumedamaks halliks. Umbes 8-10 päeva pärast, peale tibude koorumist, hakkab emaslind sagedamini pesast väljas käima. Tibude silmad avanevad umbes ajavahemikul 10-14 päevaselt.
Kinnine jalarõngas sobib suurusega 4,5 mm.
Tibud väljuvad pesast 4-6 nädalaselt. Udusuled vahetuvad uute sulgede vastu.
Vanemad toidavad neid veel peale seda 2-3 nädalat.
Juba 2 kuused noorlinnud on täiskasvanutega äravahetamiseni sarnased.
Aeg, millal võib noorlinnud oma vanemate juurest eemale viia (loovutus-iga) algab 8 nädala vanuselt.
http://katharinasittiche.de/en/breeding/brood.php
http://www.hoobly.com/0/0/905482.html