Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Millega toita pääsukese poegi?

Go down 
3 posters
Mine lehele : 1, 2  Next
AutorTeade
Jänku
Külaline
Anonymous



Millega toita pääsukese poegi? Empty
PostitaminePealkiri: Millega toita pääsukese poegi?   Millega toita pääsukese poegi? Icon_minitimeNelj 09 Juul 2009, 14:01

MIDA PÄÄSUPOEGADELE SÜÜA ANDA JA MIDA KINDLASTI MITTE ??
KUIDAS NENDE EEST HOOLITSEDA?
lugu ise:
Maja ümber käivad ehitus tööd (maja soojustus, uus vooder jms). tööde käigus kukkus pääsukeste pesa alla ja me panime selle kiiremas korras pisikese pappkasti sisse ning 5 m kaugusele teise maja külge (sama kohapeale ei saanud nagunii panna, sest see oleks nädalajooksul sealt siiski eemaldatud või oleks lihtsalt lindude elu häiritud) , lootes, et pääsuema leiab pojad üles.. kui möödus juba üle 24 tunni ja ema polnud keegi pesajuures näinud ronisin redeliga üles, et näha kas pojad on veel elus - ja elasid! kuna ema neil nüüd enam polnud siis otsustasime pääsusi ise üritada kasvatada, et teha kõik, mis veel meie võimuses.
praegu on juba nende kolmas päev meiekätes ja tibud söövad väga edukalt, kuid häda selles, et ma ei jõua niipalju mööda aeda ringi käia ja sääski ning kärbseid korjata , kui nemad söövad..
Mida neile nagu kodusest majapidamisest süüa anda ? kas papagoi toit oleks mõistlik nt? kas kalastus poodidest leiaks mingeid putukaid mis neile ka söögi kõlbulikud on ?
Ja kuna linnu ema ikka poegi puhastab, siis kuidas oleks mul võimalik neid puhastada? on kellegil kogemusi vanemateta papagoidega ning nende kasvatamisega? äkki annaks keegi nõu?

mingisuguste loodus spetsidega ka võtsin ühendust neti teel aga need ei suutnud lugu korralikult läbigi lugeda ja jaurasid üldse tühja.. Rolling Eyes
neilt sain ainult niipalju abi, et kui linnud veidi suuremad on saame me nad Nigulasse (vist oli) edasi anda..

igasugune abi oleks väga oodatud.
tõesti palun aidake niipalju kui oskate. Crying or Very sad
Ettetänades M. I love you

Muutsin pealkirja informatiivsemaks. tibu
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Millega toita pääsukese poegi? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millega toita pääsukese poegi?   Millega toita pääsukese poegi? Icon_minitimeNelj 09 Juul 2009, 16:10

Mul on tunne, et pead putukaid edasi püüdma. Lohutuseks see, et nad kasvavad kiiresti. Pääsud ei ole papagoid ega värvulised. Nad võivad surra , kui neile kodust toitu annad. Jätka putukate püüdmist, vt ämblikuvõrkudesse. Otsi infot nt wikipediast. Uuri pääsude kombeid ja seda, mida nad söövad. Võibolla õnnestub sul nad ise lendama õpetada ja ei peagi neid Nigulasse viima. Nigulas vaevalt nendega midagi tehakse. Lasevad lendu ja korras.
Pea vastu ja kasvata nad üles. Paar nädalat iga päev rassimist...saad hakkama küll. Pojud tahavad vist iga poole tunni tagant toitu.
Võin õhtul veel ise ka uurida nende kohta. Kas tegemist on suitsupääsukesega, või on mingi teine liik? Kui väiksed need pojad on? Päris pisikesi toidab ema pugupiimaga.
Tagasi üles Go down
Alina
Külaline
Anonymous



Millega toita pääsukese poegi? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millega toita pääsukese poegi?   Millega toita pääsukese poegi? Icon_minitimeNelj 09 Juul 2009, 21:48

Toida jah putukatega. Üle toita ei tohi. Seemneid nad ka kindlasti ei söö ja üldse katsetada igasugu muu toiduga ei tasu. Kus kandis asud? Kui asud Tallinna kandis siis küsi lauteri tänava poest kilke või Laguunist seal peaks nii kilke kui prussakaid olema. Püüa võimalikult vähe neid linnupoegi katsuda, pääsukesed on väga stressitundlikud ja võivad sellesse ka surra.
Kirjuta mulle alina467 ät hot. ee siis saan ehk rohkem nõu anda.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Millega toita pääsukese poegi? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millega toita pääsukese poegi?   Millega toita pääsukese poegi? Icon_minitimeNelj 09 Juul 2009, 22:34

Sa võid siia ka oma küsimuse esitada http://www.eoy.ee/foorum/index.php?action=vtopic&forum=2 See lehekülg tegeleb linnukaitsega.
Veel lugemismaterjali:
1. http://et.wikipedia.org/wiki/R%C3%A4%C3%A4stap%C3%A4%C3%A4suke
2. http://et.wikipedia.org/wiki/Suitsup%C3%A4%C3%A4suke

Hea koht, kust leiad kindlasti midagi, on siin... http://en.wikipedia.org/wiki/Barn_Swallow Ingliskeeles ainult. Ma lugesin välja, et poegi toidetakse ka sipelgatega, kuid võin eksida, sest mu inglisekeel ei ole hea.
Tagasi üles Go down
Jänku
Külaline
Anonymous



Millega toita pääsukese poegi? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millega toita pääsukese poegi?   Millega toita pääsukese poegi? Icon_minitimeReede 10 Juul 2009, 11:34

Suur aitähh abi eest. Smile
jõgeva lähedal elan..
tegemist on räästapääsukestega, kes on veel päris väiksed, kuigi nende kasvu areng on paari päevaga silmaga näha.. mõned udusuled on veel ikka seljas ja ega õigesulestik vägatihe ja korralik pole. nüüd on silmad juba kõigil korralikult lahti, kuid esimesel päeval nägi kõige pisema silmi vägavähe..
Tagasi üles Go down
Triin
Külaline
Anonymous



Millega toita pääsukese poegi? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millega toita pääsukese poegi?   Millega toita pääsukese poegi? Icon_minitimeLaup 18 Juul 2009, 08:00

Meie maja juures kukkus ka pääsukeste pesa alla. Ainult üks jäi ellu. Nüüd on juba 5 päeva minu hoole all olnud, ning abi sain selle lingi pealt . Siiamaani pole putukaid neile veel andnud, ainult muna, saia ja liha segu (pole eriti aega neid väikseid putukaid luubiga taga ajada Suspect). Linnuke on nüüd juba palju aktiivsem ja sööb ikka tohutult palju Very Happy.
Tagasi üles Go down
Helku
Külaline
Anonymous



Millega toita pääsukese poegi? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millega toita pääsukese poegi?   Millega toita pääsukese poegi? Icon_minitimeTeis 04 Aug 2009, 12:29

Meil kukkus ka rõdul 1 pääsu pesa alla ning 3 poega potsatasid alla. Üks nendest ei pidanud kaua vastu kahjuks. Ülejäänud kahe poja hukku ma ootama ei jäänud, vaid panin nad lähedal asuvasse teise pääsu pessa, kus sees 3 poega. Ennem proovisin neid ise ka toita, aga nad ei võtnud kahjuks midagi vastu (pakkusin kärbseid, kiile jms)...olid teised selleks liiga kohkunud. Nüüd jälgin neid uues kodus. Ema toidab neid samamoodi nagu enda poegi, kuid eks tal ole nüüd raskem..5 poega ikkagi.
Usun, et parim ongi leida allakukkunud poegadele uus pesa ja nad salaja sinna sokutada, sest ise ei saa ja ei oska, linnuga nii hästi hakkama saada keegi, kui lind ise. Ise ka alguses hakkasin suure huraaga neid omal jõul abistama, aga nähes, et see ei aita neid sugugi: vastupidi, tekitab stressi, siis otsustasingi neile kasupere otsida. Kindlasti peab aga jälgima, et poegi liiga palju pessa ei saaks, muidu võib ka see alla kukkuda.
Tagasi üles Go down
Liisu
Külaline
Anonymous



Millega toita pääsukese poegi? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millega toita pääsukese poegi?   Millega toita pääsukese poegi? Icon_minitimeTeis 10 Aug 2010, 13:02

Meile toodi turgutamiseks kaks pääsupoega, kes leiti alla kukkunud ja katkise pesa lähedusest ukerdamas.
Tänaseks on tibud juba viis päeva meil elanud. Toidame neid lemmikloomadele mõeldud hakklihaga - nüsin külmunud kamaka küljest imeõhukesi palasid, ootan veidi, kuni need sulavad ja siis annan tiku otsast neile.
Esimestel päevadel pidin tibudel nokad ise lahti kangutama, et neid toita, kuid eilsest peale ajavad ise nokad pärani, nii kui mind näevad. Väga tahavad näpu peal istuda ja mööda kätt ronida - igasugune stress on ununenud. Millega toita pääsukese poegi? Icon_smile
Tibud kosuvad ja kasvavad silmnähtavalt.
Üks küsimus ka - linnukesed on harjunud hakklihaga - kas nad ikka õpivad ise sääski/kärbseid püüdma ning saavad kenasti oma eluga iseseisvalt hakkama, kui on piisavalt suureks saanud ja nad lahti laseme? Millega toita pääsukese poegi? Icon_scratch Millega toita pääsukese poegi? Icon_rolleyes
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Millega toita pääsukese poegi? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millega toita pääsukese poegi?   Millega toita pääsukese poegi? Icon_minitimeTeis 10 Aug 2010, 14:20

Vbl. proovid neile kasupere otsida, sest nad ikkagi metsloomad. Lendavad hiljem mõnele ulakale lapsele õlale ja saavadki otsa. Toidu kohapealt öelda ei oska, kuid ma arvan, et paku neile putukaid samuti.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Millega toita pääsukese poegi? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millega toita pääsukese poegi?   Millega toita pääsukese poegi? Icon_minitimeTeis 10 Aug 2010, 14:27

Vaata siia: http://www.eoy.ee/foorum/viewtopic.php?f=9&t=539&start=10

sealt leiad kindlasti midagi, mis veel teha saad. Ja hiljem kui pääsupojad harjutavad lendamist, siis peab neid ka söötma, lisaks vitamiine ja mineraale ehk, ja seda peaksite asjatundjatega konsulteerima. Ma kahjuks ei oska öelda, sest pole uurinud, aga millal on Teie arvates linnud piisavalt suured lahti laskmiseks? Oma kodukandis ma pole praegusel-augustikuul-näinud enam pääsukese pesi tibudega, kardan, ega hiljaks ei jää, et nad tugevaks saaksid piisavalt.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Millega toita pääsukese poegi? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millega toita pääsukese poegi?   Millega toita pääsukese poegi? Icon_minitimeTeis 28 Juun 2011, 11:30

Leidsin vastuse, miks mõnikord pääsukese pojad näivad meie pilgu läbi mahajäetuna suve lõpus. Tegelikult ei pruugi asi nii hull olla, looduslikult on nii seatud, et linnupojad suure tõenäosusega saavad ise hakkama.
Loomulikult on ka erandeid ja õnnetusse sattunud linde, sel puhul viide Eesti Ornitoloogiaühingu juhendis: "Haige või vigastatud linnu ja hüljatud linnupoja eest hoolitsemine" - info: http://www.eoy.ee/node/182

Augustikuu mured.
Osa piiritajaid (piirpääsukesi) lendab meilt minema enne, kui pojad lõplikult lennuvõimestuvad. Piiritaja peab täieliku õhuelanikuna olema pesast lahkudes sama hea lendur kui tema vanemadki, seepärast on pesaperiood nii väikese linnu kohta tavatult pikk - kuni kaheksa nädalat. Selle perioodi kestvus sõltub suuresti ilmastikust, kuna piiritajavanemad toidavad oma poegi eranditult õhust püütud putukatega.
Teisalt on loodus kinkinud piiritajapojale võime pikalt nälgida - ja niiviisi suudab sel moel vanemateta jäänud, aga eelnevalt priskeks nuumatud linnuke toiduta pesas kükitada ja endale "päris" sulgi selga ja tiibadele kasvatada. Muidugi pole noor piiritaja hüljatu seisundiga sugugi rahul, lööb pesas kõvasti lärmi ja võib vahel sealt ka välja kukkuda. Aga maast piiritajapoeg ise lendu ei saa.
Kui te sellise pikatiivalise linnu näiteks majaesiselt maast leiate, saab tedagi aidata. Visake lind kerge liigutusega õhku - ja ärge kartke, et ta end surnuks või katki kukub: sinna majaesisele pidi ta potsatama ju hoopis kõrgemalt! Suure tõenäosusega sööstab noor piiritaja tiibade all õhku tundes lendu. Kui see katse siiski ebaõnnestub, siis hoidke linnukest mõnda aeaga peos. Kui tiivuline nüüd värisema hakkab, siis pole see paanika - väike piiritaja pumpab sel moel lihtsalt tiibadesse verd ja on värina lõppedes tõepoolest lennuvalmis. Kui värinat pole, siis on teie hoolealune veel liiga noor ja priske ning puuduliku sulekasvuga. Sel juhul jätke ta mõneks päevaks kasside eest varjatud paika näiteks kingakarpi rasvavaru raiskama ja sulgi kasvatama - ja üsna kindlasti saate ta peagi lendama.
Väga kurnatud lind - nagu näiteks maas lebav piiritaja, teda võiks turgutada suhkruveega, mis taastab talle vajaliku energiakoguse. Kui piiritaja on lendamiseks juba piisavalt tugev, andke talle võimalus tuul tiibadesse saada, tõstes ta peo peal kõrgele, visates õhku või asetades kõrgemale eendile.
Vigastatud linnu leidmisel tuleb helistada keskkonnainspektsiooni ööpäevaringsel lühinumbril 1313. Infot ja juhtnööre saab ka Eesti Ornitoloogiaühingust telefonil 7422195 või e-post teel eoy@eoy.ee.



Tagasi üles Go down
Dianne
Pesamuna
Pesamuna
Dianne


Linde : pole ühtegi
Postitusi : 6

Millega toita pääsukese poegi? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millega toita pääsukese poegi?   Millega toita pääsukese poegi? Icon_minitimeEsm 15 Aug 2011, 19:20

Meil kukkus ka just pesast alla rõdule üks pisike pääsupoeg, aga ta on ikka tõsiselt pisike. Kas keegi oskab ütled, kuidas ma saaksin tal elu sees hoida ?

Millega toita pääsukese poegi? -FunGirl--2802281_1936_1288
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Millega toita pääsukese poegi? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millega toita pääsukese poegi?   Millega toita pääsukese poegi? Icon_minitimeEsm 15 Aug 2011, 19:42

Pane ta tagasi pessa, ma arvan.
Tagasi üles Go down
Dianne
Pesamuna
Pesamuna
Dianne


Linde : pole ühtegi
Postitusi : 6

Millega toita pääsukese poegi? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millega toita pääsukese poegi?   Millega toita pääsukese poegi? Icon_minitimeEsm 15 Aug 2011, 19:43

Ma mõtlesin sellele, aga see muutuks mulle endale ohtlikuks, kolmas korrus ikkagi.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Millega toita pääsukese poegi? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millega toita pääsukese poegi?   Millega toita pääsukese poegi? Icon_minitimeEsm 15 Aug 2011, 19:49

Kas mitte kuidagi ei saa? Kas ta on piiritaja poeg?
Toitnud ma ise ei ole metslinnupoegi. Loodan, et siia satub mõni targem.
Võiksid vahepeal helistada Eesti Ornitoloogiaühingu telefonile 7422195 Nad oskavad kindlasti aidata.
Tagasi üles Go down
Dianne
Pesamuna
Pesamuna
Dianne


Linde : pole ühtegi
Postitusi : 6

Millega toita pääsukese poegi? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millega toita pääsukese poegi?   Millega toita pääsukese poegi? Icon_minitimeEsm 15 Aug 2011, 20:22

Pääsukese poeg on. Jah mitte kuidagi ei saa teda pesasse tagasi panna. Kas see telefon astab iga kell ?
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Millega toita pääsukese poegi? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millega toita pääsukese poegi?   Millega toita pääsukese poegi? Icon_minitimeEsm 15 Aug 2011, 21:55

Ei oska öelda. Siin teemas on see number küll välja toodud, kuid mul isiklikult pole kunagi sinna vaja olnud helistada.
Tagasi üles Go down
Dianne
Pesamuna
Pesamuna
Dianne


Linde : pole ühtegi
Postitusi : 6

Millega toita pääsukese poegi? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millega toita pääsukese poegi?   Millega toita pääsukese poegi? Icon_minitimeEsm 15 Aug 2011, 22:23

Kas ma talle piim võiksin anda? Ma muidu sain juba retsepti ta söögiks, aga seal olid sees vutimunad ja mul pole hetkel neid kuskilt võtta.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Millega toita pääsukese poegi? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millega toita pääsukese poegi?   Millega toita pääsukese poegi? Icon_minitimeEsm 15 Aug 2011, 22:55

Ei, piima kindlasti ei tohi anda. Linnu organism pole loodud piima omastama, üldse, ükski metsloom ei talu piima. Ainus piim, mida imetajad joovad, on emapiim ja sellega lugu lõppeb.
Helista siis 56953806 www.imeloomad.ee
Tagasi üles Go down
Dianne
Pesamuna
Pesamuna
Dianne


Linde : pole ühtegi
Postitusi : 6

Millega toita pääsukese poegi? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millega toita pääsukese poegi?   Millega toita pääsukese poegi? Icon_minitimeEsm 15 Aug 2011, 23:05

Sellisel kellaajal ma sinna helistada ikka ei saa ju Very Happy aga mida ma võiksin talle praegu anda ? ma püüdsin kärbse ja tükeldasin seda natuke, aga ta ei taha seda Very Happy
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Millega toita pääsukese poegi? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millega toita pääsukese poegi?   Millega toita pääsukese poegi? Icon_minitimeTeis 16 Aug 2011, 07:02

Võta nõelata väike süstal ja anna talle noka vahele natuke keedetud leiget vett.
Keeda kanamuna kõvaks ja lahusta munakollane keedetud leiges vees. Süstla ots pane tibu nokavahele vasakult poolt, külje pealt ja suru rahulikult ning ühtlaselt tibule suhu. Kogust öelda ei oska, kuid mitte palju. Toit peab olema käesoe. Kui annad liiga külma, tuleb probleeme ja kui annad liiga kuuma, tibu sureb. Ära pane tibu palja tooli, laua või põranda peale. Tibu on õrn ja külmetub. Hoia puhtust, see on väga tähtis. Peale toitmist pese süstal hästi puhtaks, sooja voolava veega. Enne tibu puutumist pese korralikult käsi.

Tibule on vaja sooja kohta nt kingakarp, millel on fliisitekk ümber. Vaata, et ikka õhku jätkuks. Pane ta peale söötmist kohe sooja, sest muidu on toidu seedimine häiritud. Toida iga 2 h tagant, ka öösel. Enne uut söötmist, peab olema vana toit pugus ära seedunud. Kui seda eirata võib tibu surra.
Soovitan võtta ühendust (nagu Pillegi soovitas) http://www.imeloomad.ee/

Kui kirjutasin midagi valesti, siis parandage Smile See retsept on hädaabinõu, lühikeseks ajaks, et sinu tibu päris ära ei kustuks, enne kui spetsialistidelt abi saad.
Tagasi üles Go down
Dianne
Pesamuna
Pesamuna
Dianne


Linde : pole ühtegi
Postitusi : 6

Millega toita pääsukese poegi? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millega toita pääsukese poegi?   Millega toita pääsukese poegi? Icon_minitimeTeis 16 Aug 2011, 11:38

Enam pole mul kahjuks kellegile süüa anda, mu pisike ei hinga enam.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Millega toita pääsukese poegi? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millega toita pääsukese poegi?   Millega toita pääsukese poegi? Icon_minitimeKolm 29 Juul 2020, 11:34

Terve põev in vihma sadanud ja ma leidsin poriloigust piiritajapoja. Alguses mõtlesin, et ta on surnud, kuid siis nägin, et liigutab. Tal on suled veel osaliselt sulerootsude sees. Panin ta toas vooderdatud karbi sisse. Kärbest ta ei taha, ei tee nokka lahti. Kuid ta puhastab ennast ja häälitseb. Lugesin, et ta saab ka ilma söömata lennuvõimeliseks. Võin tal ju silma peal hoida. Polnud südant sellist alajahtunud ja vaevalt hingavat tibu sinna poriloiku surema jätta. Teised piiritajad on kuhugi kadunud. Vbl lendasid ära, kuigi eile olid nad veel olemas.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Millega toita pääsukese poegi? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millega toita pääsukese poegi?   Millega toita pääsukese poegi? Icon_minitimeNelj 30 Juul 2020, 12:14

Helistasin ühele kogemustega inimesele. Tema pakkus toore hakklihaga toitmist. Kuhu on segatud munakoorepulber. Munaga toitmine olevat ohtlik, kuna võtab kõhu kinni.
Pakkusin piiritajatibule väikest hakkliha tükikest. Ta kugistas selle suurima heameelega alla. Praegu on tal pugu hakkliha täis. Tibu on leidmisest alates tugevasti alakaaluline ja suletud silmadega. Vahepeal paotab silmi ja pidevalt püüab kuhugi ukerdada. Täna ta ka piuksub ja otsib sooja minu peost. Mul on hea meel, et ta öö üle elas.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Millega toita pääsukese poegi? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millega toita pääsukese poegi?   Millega toita pääsukese poegi? Icon_minitimeNelj 30 Juul 2020, 13:40

Nüüd sain kohe päris targaks. Helistasin päris spetsialistidele. Piiritaja pojale ei tohi hakkliha anda, kuna see on liiga rasvane nende jaoks. Piiritajatele antakse kanasüdant või kanafileed ja väikeses koguses tohib anda keedetud muna. pluss ka kärbseid. Toores kanasüda või filee lõigatakse porikärbse suurusteks tükkideks. 4- maksimaalselt 6 tükki antakse korraga ja iga 1 tunni tagant kella 6.00-22.00-ni.
Lindu tohib katsuda vaid kindaga, et käte mustus ja rasu nende sulgi ei rikuks. Õhku neid visata ei tohi, kui nad lennuvõimeliseks saavad. Tuleb hoida käe peal. Nad pumpavad verd tiibadesse ja siis lendavad ise ära. Tagasi nad enam ei tule. Leiavad ise tee lõunasse või omasugused üles.
Spetsialist lubas otsida tibule hooldaja. Selle üle oleks mul hea meel.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Millega toita pääsukese poegi? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millega toita pääsukese poegi?   Millega toita pääsukese poegi? Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Millega toita pääsukese poegi?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2Mine lehele : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Kuidas poegi saada?
» Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega?
» Maiused. Millega premeerida triki eest?

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Liigid :: Linnud väljaspool kodu-
Hüppa: