Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega?

Go down 
+6
leo
Riko23
Amadiin888
papagoi3
tibu
KKatsa
10 posters
Mine lehele : 1, 2  Next
AutorTeade
KKatsa
Kogemustega lendur
Kogemustega lendur
KKatsa


Female
Linde : 2
Postitusi : 106
Asukoht : Tartumaa ^_^
Vanus : 28

Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega? Empty
PostitaminePealkiri: Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega?   Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega? Icon_minitimePüh 03 Mai 2009, 17:20

Kui tihti ja kuidas teie puhastate oma lemmiku puuri?
Mina pesen iga päev üle joogitopsi. Söögitopsi pesen umbes kord nädalas, kui toidu täiesti ära vahetan. Muidu puhun vastavalt vajadusele iga päev seemnekaunu ära toidult ja lisan veidi uut toitu juurde topsi. Nädalalõpus vahetan kogu toidu topsist väja ja pesen topsi puhtaks. Terve puuri pesen iga nädalavahetus ära, siis kui toidutopsigi. Puuri põhju pean puhastama mitu korda nädalas. Täpselt ei tea, nii kaks-kolm korda umbes. Kõik asjad pesen lihtsalt vee ja nuustikuga. Mul on papagoi jaoks kindel nuustik, millega tema asju pesen. Joogitopsi puhastan kuuma veega, põhjadel on mul aluspanu, seega põhjad eriti mustaks ei saa, aga pesen alati ikkagi kuuma veega üle Very Happy
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega?   Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega? Icon_minitimeLaup 09 Jan 2010, 21:03

Mina puhastan puuripõhja üle päeva. Kui puur väga kakaseks saab, siis pesen fairy ja tulise veega. Joogitopsi alati, kui vett vahetan. Õrsi siis, kui mustaks saavad so. u paar korda nädalas. Mu linnud kakavad millegipärast õrre peale.
Tagasi üles Go down
papagoi3
Teismeline
Teismeline
papagoi3


Female
Linde : 2
Postitusi : 14
Vanus : 29

Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega?   Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega? Icon_minitimeTeis 19 Jan 2010, 16:03

Ma pesen ka nädalas paar korda, aga ma definitseerin kuus korra, et oleks ohutum, et nagu linnukestel baktereid vähem vms:)
Tagasi üles Go down
Amadiin888
Noor Perepea
Noor Perepea
Amadiin888


Female
Linde : 3
Postitusi : 56
Asukoht : Tallinn

Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega?   Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega? Icon_minitimeReede 13 Mai 2011, 20:13

Mina pesen üle päeva lindude puuri!
Tagasi üles Go down
Riko23
Noor Perepea
Noor Perepea
Riko23


Male
Linde : 2
Postitusi : 60
Vanus : 25

Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega?   Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega? Icon_minitimePüh 11 Sept 2011, 10:06

Mina vahetan vett iga päev ja pesen ka veenõu puhtaks toidutopsi ma puhastan üks kord kuus siis kui kogu puuri koos põhja ja trellidega ära puhastan.Allapanuks panen mina ajalehe.
Tagasi üles Go down
leo
Tibu
Tibu
leo


Linde : 1
Postitusi : 3

Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega?   Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega? Icon_minitimeLaup 24 Sept 2011, 13:13

joogitopsi pesen igapäev, puuri puhastan iga kolme nädala tagant ja söögitopsi pesen siis kui puurigi. Allapanu kah ajaleht.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega?   Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega? Icon_minitimeTeis 10 Apr 2012, 12:05

Puhastamiseks kasutan nüüd Simplesudz looduslikku puhastusvahendit. Seda müüakse Bosse poodides, e-poes: http://bosse.ee/puhastusvahendid.html
Jätkub kauaks ja käenahale ei tee liiga. Puhastab tõhusalt ja praktiliselt lõhnatu. Eelistan pastat (üldpuhastusvahend.)
Pihustiga pudelis on vedelal kujul kuid see on tugeva lõhnaga - see papagoidele ei sobi.

Puhastan 3 korda nädalas puurid kord kergelt üle, kord põhjalikumalt.
Söögi/joogitopsid iga päev.


Viimati muutis seda Pille (Püh 03 Märts 2013, 20:42). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
TheAngelAicha
Teismeline
Teismeline
TheAngelAicha


Female
Linde : 1
Postitusi : 11
Vanus : 35

Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega?   Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega? Icon_minitimeKolm 14 Nov 2012, 11:30

Fairy ei ole küll hea vahend, seda ei tohiks üldse kasutada oma majapidamises, kõige mürgisem vahend ja jääkained jäävad nõudele tükiks ajaks, ka peale hoolikamat loputamist, siis sööd endale veel sisse need. Tuleks kasutada ikka midagi looduslikku, bio lagunevat. Ma ise ostan rohelinevihmavari.ee-st seepe ja vahendeid. Linnupuuri puhastan kord nädalas korralikult, vahel pesen märja nustikuga kakaseid kohti tihedamini ära, kuna mul on amadiin siis on mul allapanuks liiv, mida vahetan samuti kord nädalas, igapäevaselt veeanumat ja toitutopsi tühjendan igapäev ja panen uue, kuna ööpäeva kohta sobib talle 1 tl teri.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega?   Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega? Icon_minitimeKolm 14 Nov 2012, 15:39

Puhastamise sagedus sõltub suuresti lindude arvust ja nende liigist, puuri suurusest ja lindude harjumustest.
Kuna mul on suur ise ehitatud puur ja ainult kaks lindu (viirpapagoi ja nümfkakaduu), siis iga päev seda pesta polegi vaja.
Kuna viirpapagoil on kombeks mõnikord kakada kaarega, siis puuriseina peab tihedamini pesema. Puuriseina ei lakuta (ühtlane saepuruplaat) siis pesen seda ikka fayri ja sooja veega. Eks see vahend on tõepoolest mürgine, seega peab hästi mõtlema kus seda kasutada. Õrsi küürin sooja veega.

Lugesin hiljuti artiklit sooda kohta. Pidi hästi puhastama. Kas keegi teab, kas sooda on lindudele mürgine? Mul oli natuke soodalahust tilkunud maha ja viirukas lendas seda lakkuma, muidugi ajasin ta minema.
Tagasi üles Go down
TheAngelAicha
Teismeline
Teismeline
TheAngelAicha


Female
Linde : 1
Postitusi : 11
Vanus : 35

Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega?   Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega? Icon_minitimeNelj 15 Nov 2012, 17:37

Ma ei usu et sooda midagi teeb, ise kasutan soodat wc poti ja kraanikausi küürimiseks ja kõik läigib Very Happy
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega?   Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega? Icon_minitimeNelj 15 Nov 2012, 18:24

Söögisooda veega lahjendatult ei tee linnule liiga.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega?   Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega? Icon_minitimePüh 03 Märts 2013, 20:55

Kui kodus on sidrunit, siis värskelt lõigatud viilu viskan ämbrisse, sooja vette. Sinna kastetud pehme lapiga tõmban puurid üle. Teeb puhtaks küll, ja lööb võre särama Smile
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega?   Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega? Icon_minitimeLaup 11 Apr 2015, 23:59

Mul oli suure puuri ja kodus ehitatud linnupuuri uksehinged kriiksuma hakanud. Oli vaja õlitada, kasutasin kõrvitsaõli, see juhtus olema paksema konsistentsiga kui tavaline taimeõli. Tulemusega võis rahule jääda, ei mingit kriginat enam.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega? Empty
PostitaminePealkiri: Kui palju aega kulub ja kuidas puhastada puuri, tarvikuid?   Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega? Icon_minitimeReede 17 Juun 2016, 09:10

Me kõik oleme kunagi alustanud papagoide pidamisega ja pole võibolla täiel määral ette kujutanud, kui palju aega on vaja pühendada koristusele, puuri(de) puhastamisele, toidu ettevalmistamisele. Ja muud sellega seonduvat.

Jagaksime siin nõuandeid, mis on end õigustanud ja millised vahendid on head ning ohutud.
Kuidas ja millega papagoide puuri puhastada?
Kuidas on parim viis puhastada toidunõud ja joogitopsid?
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega?   Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega? Icon_minitimeReede 17 Juun 2016, 13:31

Sooda pidi olema hea puhastusvahend. Mulle on koristusel suureks abiks tolmuimeja. Muidugi minu linnud ei karda tolmuimejat.

Koristamisele kuluv aeg ja sagedus on hästi suhteline. Sõltub paljudest asjaoludest.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega?   Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega? Icon_minitimeReede 17 Juun 2016, 17:00

Ma panen pesuvette õunaäädikat, teine kord aga sidruniviilud. Pehme, vees niisutatud lapiga tõmban puurivõred üle ja üle loputama ei pea. Hea oleks, kui puuri detailid, õrred ja tarvikud saab õue päikese ja tuule kätte kuivama viia. Õrred pannakse tagasi puuri siis kui need on kuivad.

Pulbervärvitud puure on väga mugav puhastada.
Suurte puuride põhjavõre tõstan vanni, pihustan veega märjaks ja jätan 10 minutiks ligunema. Käsiharjaga pühin voolava vee all võrelt mustuse maha. Siis keeran võre vastaskülje ja puhastan vee ja harjaga üle.
Puuride põhjalik puhastamine ja tubade täielikku korda seadmine võtab mul aega 5-6 tundi. Mainin ära, et samal ajal teen pause ja tegelen hoopis lindudega.
Olen koju hankinud 7 puuri, mida linnud kasutavad.

Söögi ja jooginõud, mis on metallist, siis aeg-ajalt uputan need keeva vee potti ja puukääridega tõstan välja. Toidunõud pesen enne keetmist puhtaks sest muidu pole asjal mõtet. Keetmine on desinfitseerimiseks.
Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega? 006

Toidunõudega seoses veel. Minult küsis seda pilti nähes üks kallis hobikaaslane, kaua mul iga hommik kulub aega nende nõude pesemisele-täitmisele toiduga?
Hommikul toortoidu puhastamine, hakkimine ning ette kandmine võtab mul aega umbes 20 min. Ma pakun lindudele igal hommikult midagi värsket, reeglina 3-4 erinevat puu- ja juurvilja ning marju.
Toortoidu nõud korjan õhtul puuridest ära ja pesen puhtaks. Veenõud pesen ja valan uue vee. Topside tühjendamine, pesu, veenõude puuri viimine võtab õhtul umbes 20 min. Väga raske öelda, sest linnud on lahti kui kodus olen ja vahepeal tahab igaüks et teda vaatan, ootavad et kogu tähelepanu oleks talle suunatud. Õhtuti vaatan ka seemnekausid üle, vana sodi välja, tops puhtaks ja kuivatan, uus seemnesegu sisse.

Mul on viimased aastad kodus elamas üle kümne papagoi.


Viimati muutis seda Pille (Teis 18 Apr 2017, 16:56). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega?   Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega? Icon_minitimeReede 17 Juun 2016, 18:54

Vbl kui lindudele sobib, siis saab jooginõuna kasutusele võtta tilaga joogipudeli. On olemas ka klaasist variante. Vesi püsib terve päev puhas.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega?   Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega? Icon_minitimeReede 17 Juun 2016, 19:05

Kuidas seda puhastada? Mäletan et aastaid tagasi kippus tila õõnsus ja korgi alune kergesti mustust korjama ja pidin vatitikuga surkima. Enamusele mu lindudele ei sobi. Ega ma ei kurdagi Smile
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega?   Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega? Icon_minitimeReede 17 Juun 2016, 21:25

Smile Ei, ma ei mõtelnudki seda. Lihtsalt tilaga pudel on üks variantidest, mille selles teemas välja tahtsin tuua. Mäletan, et varem kasutasin ise teisi topsikuid ja pidevalt linnud solkisid vee selles ära. Nii kui uue vee panin, otsustas teatud lind sinna suplema minna. Seemnekestad ja sulekõõm ujusid pidevalt joogivees.
Klaasist pudelit saab pudeliharjaga puhastada ja siis nt keeta või keeva veega üle lasta või kuumutada praeahjus. Tila osal on küll plastik, kuid tulise veega kiiresti üle lasta, ei tohiks plastikule halvasti mõjuda. Seal on üsna paks plastik. Vatitikuga regulaarselt torkida, kuum vesi. Veidi soodat vees. Mulle just meeldib pudel, sest mul on kakariki ja viirpapagoid, kes solgivad vett. Need papagoid on ka hästi seda varianti kasutama õppinud. Üks viirpapagoidest püüab ennast tila vastu hõõrudes märjaks teha.
Tagasi üles Go down
NekoNya
Pesaehitaja
Pesaehitaja
NekoNya


Female
Linde : 4
Postitusi : 44
Asukoht : Harjumaa
Vanus : 37

Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega?   Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega? Icon_minitimeNelj 23 Juun 2016, 18:19

Istun ja mõtlen , aga võiks proovida pesta puuri ja mänguasjad aurumopiga.
Arvan see oleks lihtsam,kiirem ja pole mingit mürgi.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega?   Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega? Icon_minitimeReede 24 Juun 2016, 02:03

Võimalik et ongi lihtne ja tõhus. Ei tea kaasa rääkida.
Kuid guugeldades leidsin et kasutatakse küll aurumoppi. Nii ruumide kui ka puuride puhastamisel. Linnud siis sel ajal eemal ilmselt hoida.
( http://www.eclectusparrots.net/cleaning.html viiteid on rohkemgi, lisasin ühe lugemiseks.)
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega?   Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega? Icon_minitimePüh 26 Juun 2016, 16:55

Kõvem plastik kuuma veega ei deformeeru. Kuid plastikus on keemilisi ühendeid, mis kuuma käes mõjutavad tugevamalt toitu, jooki. Ma ei tea kas siis ka, kui ainult kuuma veega puhastamine teha, kas on hilisem mõju veele?
Mul on paar plastikust jooginõud, mitte tilgutiga jooginu vaid tavalisem. Tõttöelda peaks neid iga 2-4 aasta tagant vahetama uue vastu. Muutuvad aja jooksul ikkagi koledaks ja kriimuliseks, kuigi iga päev pesen regulaarselt 2 korda vähemalt.
Euroopas võivad olla teised tähised, USA-s soovitatakse "BPA-Free plastic" tooteid.
http://www.webmd.com/children/environmental-exposure-head2toe/bpa?page=3
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega?   Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega? Icon_minitimeEsm 07 Nov 2016, 07:34

Valik tuntumaid puhastusvahendeid.
Ise kasutan F10 sarja.
http://www.perchfactory.com/bird_cage_cleaning_mess_control/bird_cage_cleaners.htm
Tagasi üles Go down
Kermo
Pesamuna
Pesamuna
Kermo


Linde : 6
Postitusi : 5

Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega?   Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega? Icon_minitimeEsm 12 Dets 2016, 21:52

Kui tihti puhastada pesakasti, kus lembelinnu tibud vanim 15 päevane noorim 7 päevane, imelik hapukas lõhn pesakastis
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega?   Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega? Icon_minitimeEsm 12 Dets 2016, 22:12

Võib pahtlilabidaga kaapida suurema mustuse ära. Seda ei saa teha, kui linnuvanemad on närvilised ja ei taha segamist mitte mingisugust. Noorimal tibul on veel immuunsüsteem välja arenemata ja ei tohi mingeid puhastusvahendeid kasutada.
( https://papagoimaja.forum.co.ee/t1336-ainult-keemiavaba-pesakasti-puhastus )
Üldiselt lõhna pärast veel muretsema ei pea, tibud on varsti suuremad ja siis on võimalik paremini puhastada.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega?   Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega? Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2Mine lehele : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Kuidas saada papagoi puuri tagasi?
» Puuri allapanu.
» Puuri asupaik.
» Puuri sisustamine
» Puuri ehitamine.

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Puur ja sisustus-
Hüppa: