Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Kuidas saada papagoi puuri tagasi?

Go down 
+13
Amadiin888
RikiJaRoki
lutikas
robert
massu
tibu
Volim-Te
kiir.70
Sannnu
SaluKat
Papagoi14
Sigrid
Henri
17 posters
Mine lehele : 1, 2  Next
AutorTeade
Külaline
Külaline
Anonymous



Kuidas saada papagoi puuri tagasi? Empty
PostitaminePealkiri: Kuidas saada papagoi puuri tagasi?   Kuidas saada papagoi puuri tagasi? Icon_minitimeTeis 01 Jan 2008, 23:57

Et kuidas saada viirpapagoi tagasi puuri kui lendama hakkab,sellega nats probleeme?
Ootan vastuseid.


Muutsin pealkirja informatiivsemaks.

23 juuli
moderaator tibu
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline
Anonymous



Kuidas saada papagoi puuri tagasi? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas saada papagoi puuri tagasi?   Kuidas saada papagoi puuri tagasi? Icon_minitimeReede 21 Märts 2008, 14:56

Jätan puuri ukse lahti ning kui nad ära tüdinevad ronivad ise sisse tagasi Wink
aga sa võid ta võtta õrre, näpu või pliiatsi peale ja puuri tagasi panna.
Tagasi üles Go down
Henri
Administraator
Administraator
Henri


Male
Postitusi : 498
Asukoht : Tartu lähedal
Vanus : 28

Kuidas saada papagoi puuri tagasi? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas saada papagoi puuri tagasi?   Kuidas saada papagoi puuri tagasi? Icon_minitimeLaup 22 Märts 2008, 13:21

Kui nad kardavad sind, siis pole vist mõtet vast hakata näpuga proovima Smile
Ka minu viirpapagoid kardavad mind, kuna ma sain nad kui nad olid ~2.aastased ning ma arvasin, et pole mõtet nende usaldust enam võitma hakata. Aga teema juurde tagasi: kui viirpapagoid kohe üldse sisse ise minna ei taha, siis pean mina võtma käteräti, tuled hämaraks laskma ning nad sedamoodi kinni püüdma.
Tagasi üles Go down
https://papagoimaja.forum.co.ee
Sigrid
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
Sigrid


Female
Linde : 5
Postitusi : 164
Asukoht : Harjumaa
Vanus : 30

Kuidas saada papagoi puuri tagasi? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas saada papagoi puuri tagasi?   Kuidas saada papagoi puuri tagasi? Icon_minitimeKolm 26 Märts 2008, 12:17

Ma lugesin just ühest välismaa papagoide ajakirjast, et tuld ei tohi hämaramaks ega kinni panna ja siis papagoid püüdma hakata, sest muidu ta hakkab oma puuri ja sind veel rohkem kartma.
Tagasi üles Go down
Henri
Administraator
Administraator
Henri


Male
Postitusi : 498
Asukoht : Tartu lähedal
Vanus : 28

Kuidas saada papagoi puuri tagasi? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas saada papagoi puuri tagasi?   Kuidas saada papagoi puuri tagasi? Icon_minitimeLaup 29 Märts 2008, 12:08

Sigrid kirjutas:
Ma lugesin just ühest välismaa papagoide ajakirjast, et tuld ei tohi hämaramaks ega kinni panna ja siis papagoid püüdma hakata, sest muidu ta hakkab oma puuri ja sind veel rohkem kartma.


Imelik, ma kuskilt kuulsin, et just kui lased tule hämaraks, siis papagoi rahuneb vms.
Tagasi üles Go down
https://papagoimaja.forum.co.ee
Papagoi14
Pesamuna
Pesamuna
Papagoi14


Female
Linde : 2
Postitusi : 6
Vanus : 29

Kuidas saada papagoi puuri tagasi? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas saada papagoi puuri tagasi?   Kuidas saada papagoi puuri tagasi? Icon_minitimePüh 04 Mai 2008, 14:54

Mina teen igal hommikul neile puuriukse lahti ja nad tulevad kohe välja .
Nad on tavaliselt mingi paar kolm tuni väljas ja lähevad puuri tavaliselt sellepärast kui juua või süüa tahavad .

Mul on isane ja emane viirpapagoi. Isane tuleb pulga peale aga emane kardab ja lendab minema kui lähedale hakkan minema.
Ma arvan seda , et nad näeksid , et puuriuks on lahti ja nad lähevad ise.
Very Happy
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Kuidas saada papagoi puuri tagasi? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas saada papagoi puuri tagasi?   Kuidas saada papagoi puuri tagasi? Icon_minitimeKolm 07 Mai 2008, 19:10

Minu omad saavad puurist välja kas ise joogitopsi lahti närides või peale kooli lasen nad ise välja Smile!

Puuri saad nii, et jäta puuriuks lahti. Küll ta siis ise sisse tagasi läheb, kui kõht tühjaks läheb Smile
Tagasi üles Go down
Sannnu
Pesaehitaja
Pesaehitaja
Sannnu


Female
Linde : 2
Postitusi : 44
Asukoht : Tartu
Vanus : 29

Kuidas saada papagoi puuri tagasi? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas saada papagoi puuri tagasi?   Kuidas saada papagoi puuri tagasi? Icon_minitimeLaup 18 Okt 2008, 14:01

Mina lasen tule ära ja siis na ei näe midagi ja ma võtan neilt ümbert kinni ja panen puuri, nii võib üldse w? Very Happy
Tagasi üles Go down
http://www.rate.ee/users/sannu8miisu
Sigrid
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
Sigrid


Female
Linde : 5
Postitusi : 164
Asukoht : Harjumaa
Vanus : 30

Kuidas saada papagoi puuri tagasi? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas saada papagoi puuri tagasi?   Kuidas saada papagoi puuri tagasi? Icon_minitimeLaup 18 Okt 2008, 17:42

See pigem hirmutab teda. Ta hakkab kartma pimedat ja võib puuris närviliselt ringi lendama hakata, sest ta teab, et pimedas krabab keegi temast alati kinni.
Tagasi üles Go down
Sannnu
Pesaehitaja
Pesaehitaja
Sannnu


Female
Linde : 2
Postitusi : 44
Asukoht : Tartu
Vanus : 29

Kuidas saada papagoi puuri tagasi? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas saada papagoi puuri tagasi?   Kuidas saada papagoi puuri tagasi? Icon_minitimePüh 19 Okt 2008, 13:04

Ma mõtlesingi just, et ma peaksin neid õpetama näpu peale tulema. Smile


Viimati muutis seda Sigrid (Püh 19 Okt 2008, 14:50). Kokku muudetud 1 kord (Muutmise põhjus : Kordan jälle üle: lause algab suure tähega ja lõppeb lauselõpu märgiga. "Et" ei kirjutata kahe t-ga.)
Tagasi üles Go down
http://www.rate.ee/users/sannu8miisu
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Kuidas saada papagoi puuri tagasi? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas saada papagoi puuri tagasi?   Kuidas saada papagoi puuri tagasi? Icon_minitimeTeis 02 Dets 2008, 14:25

Minu viirukas tuleb näpule nii puuri ssees, kui ka väljas. Sees hüppab ta ise käele, kuid väljas vahest jookseb eest ära, aga siiski hüppab ise peale.
Tagasi üles Go down
kiir.70
Tibu
Tibu
kiir.70


Linde : 2
Postitusi : 3

Kuidas saada papagoi puuri tagasi? Empty
PostitaminePealkiri: papagoi räägib   Kuidas saada papagoi puuri tagasi? Icon_minitimeKolm 31 Dets 2008, 10:34

võta asja rahulikult,natuke lendab ,rahuneb maha siis lähed talle ligi ja proovid temaga suhelda ,et ta sind usaldaks ja laseb sul ennast kätte võtta.


Viimati muutis seda kiir.70 (Nelj 22 Jan 2009, 18:56). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Volim-Te
Pesaehitaja
Pesaehitaja
Volim-Te


Male
Linde : 2
Postitusi : 41
Asukoht : Tallinn
Vanus : 29

Kuidas saada papagoi puuri tagasi? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas saada papagoi puuri tagasi?   Kuidas saada papagoi puuri tagasi? Icon_minitimeKolm 31 Dets 2008, 20:29

Henri kirjutas:
Sigrid kirjutas:
Ma lugesin just ühest välismaa papagoide ajakirjast, et tuld ei tohi hämaramaks ega kinni panna ja siis papagoid püüdma hakata, sest muidu ta hakkab oma puuri ja sind veel rohkem kartma.


Imelik, ma kuskilt kuulsin, et just kui lased tule hämaraks, siis papagoi rahuneb vms.

Kui on pime nad ei näed midagi selleks tuled tasakesi ta juurde ja võtad kinni kuid seda ei soovitata teha,kuna lind võib seina vastu lennata surnuks,


Viimati muutis seda Sigrid (Reede 02 Jan 2009, 11:38). Kokku muudetud 1 kord (Muutmise põhjus : Lause lõppeb lauselõpu märgiga.)
Tagasi üles Go down
http://linnumaja.forum.co.ee
Piljo
Külaline
Anonymous



Kuidas saada papagoi puuri tagasi? Empty
PostitaminePealkiri: Meil mure lendamisega...   Kuidas saada papagoi puuri tagasi? Icon_minitimeTeis 20 Jan 2009, 18:10

lasime esimest korda papagoi Rosella tuppa lendama kuna linnud peavad ikka lennata ka saama.Algul sujus kõik normaalselt kuid siis ta läks sellisesse kohta kust ta poleks ise kunagi tagasi puuri läinud.Üritasime hellalt läheneda ja teda kinni saada kuid lind läks närvi ja kraaksatas ning natukese aja pärast kaotas ta veel ühe tagumistest saba sulgedest.Nüüd meil mure kas see pikk sabasulg kasvab uus?
Lõpuks saime ta kinni kalavõrgu taolise asjaga ja panime puuri.Nüüd on nii paha tunne et oleme lindu kohutanud kuigi tahtsime head ja enam ei julge teda lendama lasta.Kes oskab head nõu anda, kuidas toimida?
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Kuidas saada papagoi puuri tagasi? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas saada papagoi puuri tagasi?   Kuidas saada papagoi puuri tagasi? Icon_minitimeKolm 21 Jan 2009, 19:14

Äkki saate selle koha, kust ta ise tagasi puuri ei lähe kas kinni katta või kuidagi teda sinna mitte lasta. Või laske ta teises toas lahti. Sabasulg kasvab tagasi küll, aga aega läheb. Ma usun, et kui tal kõht tühjaks läheks, siis läheks ta ise puuri tagasi küll.
Tagasi üles Go down
Kalla123
Külaline
Anonymous



Kuidas saada papagoi puuri tagasi? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas saada papagoi puuri tagasi?   Kuidas saada papagoi puuri tagasi? Icon_minitimeKolm 16 Sept 2009, 21:06

Tere!

Minu papagoi on suht rahulik ma võtan ta toki peale ja siis näpule ja panen puuri, lennutan teda iga õhtu.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline
Anonymous



Kuidas saada papagoi puuri tagasi? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas saada papagoi puuri tagasi?   Kuidas saada papagoi puuri tagasi? Icon_minitimeEsm 19 Okt 2009, 16:01

Paluks abi,

Linukese lasin eile esimest korda lahti ja sain näpu peal ta tagasi. (Eile sain ta sammuti. Lendas ise näpule oli õlal, aga näpulind ta tegelikult ei olnud ennem. Ülemistest saime.) Täna lasin jälle lahti, aga puuri lihtsalt enam ei lähe.

Ette tänades.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kuidas saada papagoi puuri tagasi? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas saada papagoi puuri tagasi?   Kuidas saada papagoi puuri tagasi? Icon_minitimeEsm 19 Okt 2009, 17:50

Küll läheb, pane puuri midagi maitsvat. Kui kaua ta puuris oli enne, kui teda vabalt lendama lasid? Millised on puuri mõõdud? Mis liiki linnuga tegu?


Viimati muutis seda tibu (Esm 19 Okt 2009, 17:53). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline
Anonymous



Kuidas saada papagoi puuri tagasi? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas saada papagoi puuri tagasi?   Kuidas saada papagoi puuri tagasi? Icon_minitimeEsm 19 Okt 2009, 17:52

Puur on kahe linnule täiesti paras. Ma nüüd tean kuidas teda puuri saada. Ta ise siis, kui magama lähen ja õues pime on laskub mulle pähe ja sealt vaikselt siis tõstan ta edasi.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kuidas saada papagoi puuri tagasi? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas saada papagoi puuri tagasi?   Kuidas saada papagoi puuri tagasi? Icon_minitimeEsm 19 Okt 2009, 17:56

Kui puur on liiga väike, siis ei taha lind sinna lihtsalt minna. Kui oled teda liiga kaua enne puuris hoidnud, siis tahab ta vabadust nautida. Kardab, et kui puuri tagasi läheb, siis ei saa enam vabaks. Kui oled teda liiga vähe puuris hoidnud, siis võib ta puuri mitte oma koduks pidada.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline
Anonymous



Kuidas saada papagoi puuri tagasi? Empty
PostitaminePealkiri: puuri tagasi   Kuidas saada papagoi puuri tagasi? Icon_minitimeEsm 19 Okt 2009, 17:59

Aitäh.
ma nüüd usun, et talle meeldib lihtsalt mu lamp(Laua.) ikka väga. Ja kardinapuu kah. Kuidas saada papagoi puuri tagasi? Icon_smile
Ta käib nende kahe vahel lendamas ja laulab rõõmsalt.
Tagasi üles Go down
massu
Pesamuna
Pesamuna
massu


Male
Linde : 2
Postitusi : 6
Asukoht : Saku
Vanus : 34

Kuidas saada papagoi puuri tagasi? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas saada papagoi puuri tagasi?   Kuidas saada papagoi puuri tagasi? Icon_minitimeNelj 22 Okt 2009, 02:22

Minu viiru ei taha puurist välja tulla :S Tuba ei tohiks nii suur ja hirmutav olla. Päris vägisi teda välja puurist ajada ak ei tahaks.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kuidas saada papagoi puuri tagasi? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas saada papagoi puuri tagasi?   Kuidas saada papagoi puuri tagasi? Icon_minitimeNelj 22 Okt 2009, 17:20

Las istub puuris. Kui on lennuaeg, siis jäta uks lahti. Varem, või hiljem (mingu siis kas või pool aastat) tuleb ta, ilma uudistama. Sundida ei tohi.
Tagasi üles Go down
robert
Pesamuna
Pesamuna
robert


Male
Linde : 2
Postitusi : 9
Asukoht : Tartu

Kuidas saada papagoi puuri tagasi? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas saada papagoi puuri tagasi?   Kuidas saada papagoi puuri tagasi? Icon_minitimeEsm 11 Jan 2010, 15:46

Kui minu viiru esimest korda välja tuli ,ei saanud ka kuidagi puuri tagasi, aga aitas see ,et kui viiru ei läinud puuri juurde ,viisin lahtise uksega puuri tema juurde ja õnnestus
Tagasi üles Go down
lutikas
Pesamuna
Pesamuna
lutikas


Linde : 2
Postitusi : 5

Kuidas saada papagoi puuri tagasi? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas saada papagoi puuri tagasi?   Kuidas saada papagoi puuri tagasi? Icon_minitimeLaup 28 Mai 2011, 21:47

Minu viirud on kogu aeg lahti - käivad ainult puuris söömas ja magamas.
Puuri juures on suur peegel mille ees mitu erineval tasandil õrt ; panen ka haralisi
õunapuuoksi mida nad nokitsevad. Kui tean, et on vaja nad puuri saada siis hoian enne
paar tundi puuri kinni ja on seatud nöör,millega kaugemalt saan ukse kinni tõmmata kui
nad ukse avades kohe sööma tõttavad. Korra üritasin ka pimedas käega kinni võtta ja
tulemusena sain välkkiire nokalöögi nii et veri taga! Üldiselt on sel paaril teineteisega
niipalju tegemist et võin ainult vestelda umbes 15 cm. kauguselt nendega aga ei
taha nina veriseks saada ja liig familaarseks ei tiku!
Smile
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Kuidas saada papagoi puuri tagasi? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas saada papagoi puuri tagasi?   Kuidas saada papagoi puuri tagasi? Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Kuidas saada papagoi puuri tagasi?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2Mine lehele : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Kuidas saada papagoi toas lendama.
» Puuri puhastamine - kui tihti, kuidas, millega?

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Käitumine, trikid ja nende õpetamine-
Hüppa: