Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Puuri asupaik.

Go down 
+7
Riko23
Oliver
inimene
papagoi3
kaili13
tibu
FEJY
11 posters
AutorTeade
FEJY
Tibu
Tibu
avatar


Linde : 2
Postitusi : 2

Puuri asupaik. Empty
PostitaminePealkiri: Puuri asupaik.   Puuri asupaik. Icon_minitimeTeis 12 Mai 2009, 22:33

Tere. Plaanis endale võtta lind. Pole veel otsustanud milline, aga mõtlesin puuri juba varsti ära osta. Mõtlesin siis erinevatesse kohtadesse puuri panna. Oleks nagu 3 varianti:
1.) Maha tuppa (vb mingi puki peal vms).
2.) Suure akvaariumi peale (akvaariumil on hingedega üles käiv kaas, muidu oleks kõik pm ok, ainult see on halb et seal peal on tänu lampidele mis kaane küljes, soe, aga vb eksootilisele linnule see halba ei tee).
3.) Aknalauale (aknalaud päris suur, nii 60 cm laiune). Puuri ja akna ette mõtlesime mingi valge kardin vms et suvel väga palav ei hakka.

Tahtsin jah küsida, et kas siis nendest pm mingi variant sobib? Endale sobiks kõige paremini 2.või 3.variant (3.sobib rohkem) 1.variant ei sobi sest kuna elan 2.toalises korteris siis kuluks see ruum nagu ära.

Olege siis optimistlikud ja andke soovitusi Very Happy

-Fred
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Puuri asupaik. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Puuri asupaik.   Puuri asupaik. Icon_minitimeTeis 12 Mai 2009, 23:02

Muutsin pealkirja, sest muidu oleks tekkinud topelt teema, meil on juba pealkiri "uus puur". Teised küsimused palun küsida õige teema all.
Puuri ära pane akvaariumi peale, sest filter tekitab vibratsiooni, mis võib linde väga häirida. Aknalaual võib põhimõtteliselt olla, kuid siis tuleb pool puuri kinni katta, et lind saaks valida, kas olla päikese käes või mitte. Talvel võib olla aknalaual liiga madal temperatuur. Seina ääres, kus on valge, on kõige sobivam koht. Kui jalale panna puur ja jalg liigub või kõigub, siis muudab see linnud ebakindlaks. Puur peab olema kindlalt paigal. Seetõttu ei ole puuri hea kuhugi rippuma panna. Linnupuur ei tohiks olla liiga madalal, sest linnud eelistavad vaadata ülalt alla. Võib olla ka näo kõrgusel. Tasub hästi läbi mõelda kuhu puur asetada, et seda hiljem sealt ära ei liigutaks. Igasugune puuri asukoha muutmine ajab linnud segadusse. Mõtle, kui sa tuled koju ning kodu on järsku teises tänava otsas.
Kui sa võtad looma/linnu, tähendab see seda, et sa pead tema jaoks üht-teist loovutama so. aega, raha, andma talle oma elamisest paar ruutmeetrit.
Tagasi üles Go down
FEJY
Tibu
Tibu
avatar


Linde : 2
Postitusi : 2

Puuri asupaik. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Puuri asupaik.   Puuri asupaik. Icon_minitimeKolm 13 Mai 2009, 08:13

Jah Ok tänan eks muidugi, ma saan aru et igal loomal on vaja et põhivajadused saaksid rahuldatud. Kas pm võiks puuri panna ka sügavamasse ukseta kappi? Või ei ole hea mõte et 3 seina on pm. kinni. Siiski tundub hea mõte olevat see aknalauale panna, kuna selle akna taga on täis ehitatud rõdu nii et väga külmaks talvel seal minna ei saa, kuigi valgust paistab sinna küll. Mul on kodus suhteliselt palju lilli ja kaktuselisi nii et peaks hakkama ka uurima, kas mõni neist on äkki mürgine vms. Samas ma arvan, et kui kodus olen, luban linnul toas vabalt lennata. Ma arvan et pole soovitatav lubada linnul vabalt lennata kui sa kodus pole. Nüüd on vaja vaid õige suurusega puuri otsima hakata.

-Fred
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Puuri asupaik. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Puuri asupaik.   Puuri asupaik. Icon_minitimeKolm 13 Mai 2009, 12:09

Linnud vajavad päikese valgust, et saaks toimuda kaltsiumi imendumine. Puuri kappi panek ei ole hea mõte, isegi kui üks osa puurist on lahtine. Kui paned puuri aknalauale, siis kata see pool riidega kinni, kus on söök ja jook.Muidu võib joogivesi kiiresti roiskuda ja toit muutub vitaminivaeseks. Hoia taimed puurist ohutus kauguses, et lind, kes ronib mööda puuri, neid kätte ei saaks. Mürgiste taimede kohta on meil, isegi teema olemas.
Tagasi üles Go down
kaili13
Teismeline
Teismeline
avatar


Female
Linde : pole ühtegi
Postitusi : 13

Puuri asupaik. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Puuri asupaik.   Puuri asupaik. Icon_minitimeNelj 07 Jan 2010, 13:36

Kas puuri võib ka panna meetri kõrguse laua peale? See laud asub akna juures.
Ja kas puur tuleb panna rahvarohkemasse tuppa või sinna tuppa kus niipalju rahvast ei käi?

____________________________
Liitsin postitused kokku.
Henri
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Puuri asupaik. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Puuri asupaik.   Puuri asupaik. Icon_minitimeNelj 07 Jan 2010, 15:47

Kõik oleneb linnust, kui seltsinguline ta on. Minu linnud elavad elutoas. Samas ma ei luba nende puuri lõgistada ja linde näpuga sorkida.
Aseta puur nii, et pool on varjus. Linnul peab olema valikuvõimalus, kas ta tahab päikse käes olla või mitte. Kui päike talle pidevalt peale paistab, saab suleline kuumarabanduse. Toit ja jook olgu puuri varjulisemal küljel. Nii jäävad vitamiinid teradesse alles ning vesi püsib kauem värske.
Pea meeles, et linnud ei taha tuuletõmbust. Talvine külm õhk, mis sõbrakesele peale puhub, teeb ta suure tõenäosusega haigeks.
Tagasi üles Go down
papagoi3
Teismeline
Teismeline
papagoi3


Female
Linde : 2
Postitusi : 14
Vanus : 29

Puuri asupaik. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Puuri asupaik.   Puuri asupaik. Icon_minitimeTeis 19 Jan 2010, 16:05

3 sobib hästi:D
Tagasi üles Go down
inimene
Pesamuna
Pesamuna
inimene


Male
Linde : pole ühtegi
Postitusi : 7
Vanus : 27

Puuri asupaik. Empty
PostitaminePealkiri: Telekas   Puuri asupaik. Icon_minitimeLaup 30 Jan 2010, 20:30

Kas nümfi võib teleka kõrvale panna?
Tagasi üles Go down
Oliver
Ambitsioonikas sulesepp
Ambitsioonikas sulesepp
Oliver


Male
Linde : 1
Postitusi : 129
Asukoht : Viimsi
Vanus : 26

Puuri asupaik. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Puuri asupaik.   Puuri asupaik. Icon_minitimeLaup 30 Jan 2010, 20:54

Ma olen kuulnud, et telekad ei ole papagoidele head, et levitavad mingit kiirgust vms.
Tagasi üles Go down
inimene
Pesamuna
Pesamuna
inimene


Male
Linde : pole ühtegi
Postitusi : 7
Vanus : 27

Puuri asupaik. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Puuri asupaik.   Puuri asupaik. Icon_minitimeLaup 30 Jan 2010, 21:31

Tänud
Tagasi üles Go down
Riko23
Noor Perepea
Noor Perepea
Riko23


Male
Linde : 2
Postitusi : 60
Vanus : 25

Puuri asupaik. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Puuri asupaik.   Puuri asupaik. Icon_minitimeLaup 30 Juul 2011, 10:19

No minu linnu on mul kummuti otsas mille peal on veel pisikene riiul.Talle meeldib esal väga ja päike ei paista ka talle kunagi peale.vahel istub ta roduukse lingile ja võtab seal päikest. Smile
Tagasi üles Go down
Lauraal
Täisealine
Täisealine
Lauraal


Female
Linde : 1
Postitusi : 38

Puuri asupaik. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Puuri asupaik.   Puuri asupaik. Icon_minitimeLaup 30 Juul 2011, 10:22

Mina paigutasin oma lindude puuri seina äärde lauapeale, nii et neile päike peale ei paistaks, ega tõmbetuult poleks.
Tagasi üles Go down
trintsu
Perepea
Perepea
trintsu


Female
Linde : 2
Postitusi : 87
Asukoht : Hiiumaa
Vanus : 23

Puuri asupaik. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Puuri asupaik.   Puuri asupaik. Icon_minitimeLaup 10 Aug 2013, 16:47

Kas puuri võib panna akna äärde?
Tagasi üles Go down
http://slaegas.blogspot.com
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Puuri asupaik. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Puuri asupaik.   Puuri asupaik. Icon_minitimeLaup 10 Aug 2013, 18:13

Ei.
Vähemalt 100 cm või rohkem aknast kaugemale.
Tagasi üles Go down
trintsu
Perepea
Perepea
trintsu


Female
Linde : 2
Postitusi : 87
Asukoht : Hiiumaa
Vanus : 23

Puuri asupaik. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Puuri asupaik.   Puuri asupaik. Icon_minitimeEsm 12 Aug 2013, 16:08

Kas puuri võib panna soojamüüri kõrvale? Talvel peaks ju papagoil soem olema.
Tagasi üles Go down
http://slaegas.blogspot.com
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Puuri asupaik. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Puuri asupaik.   Puuri asupaik. Icon_minitimeEsm 12 Aug 2013, 23:25

No ma ei tea...
Mingi aeg on soemüür ikka kõvasti kuuma välja õhkav, kuivatab pestud pesugi kibekähku ära. Kas teil on teistsugune soemüür, kui see, millisena ma just eelmises lauses kirjeldasin?
Tagasi üles Go down
trintsu
Perepea
Perepea
trintsu


Female
Linde : 2
Postitusi : 87
Asukoht : Hiiumaa
Vanus : 23

Puuri asupaik. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Puuri asupaik.   Puuri asupaik. Icon_minitimeKolm 14 Aug 2013, 16:39

Meil on selline soojamüür, et kui köögis pliiti kütta siis minu toas olev soojamüür läheb soojaks/kuumaks.
Tagasi üles Go down
http://slaegas.blogspot.com
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Puuri asupaik. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Puuri asupaik.   Puuri asupaik. Icon_minitimeKolm 14 Aug 2013, 22:16

Nu vot, aga lind ei tunne end mugavalt nii intensiivses soojuses. Soojamüürist kaugel on toaõhk ühtlasem.
trintsu kirjutas:
Kas puuri võib panna soojamüüri kõrvale?
Pole vaja panna soojamüüri kõrvale (kirjutasid 'kõrvale', saan aru et mõtlesid nagu üsna lähedale siis?). Küll Sa näed, ta hakkab seal lõõtsutama ja kui ta on puuris kinni, pole tal võimalik minna eemale, see on väga halb.
Kass armastab sooja kohta, talvel võivad, kui saavad, isegi ahju pugeda. Papagoid küll armastavad end soojendamas käia, kuid vaid lühikest aega ia ise valides, millal.
Lindudel on seljas suled mis kehasoojust hoiavad, ning linnud ei higista. Linnu nahk hakkab kõõma ajama sest kuivab ülearu palju, lind võib hakata sulgi välja kitkuma kui teda ümbritseb tema jaoks ekstreemne elukeskkond.
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Puuri asupaik. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Puuri asupaik.   Puuri asupaik. Icon_minitimeTeis 20 Aug 2013, 15:50

Pille kirjutas:
Ei.
Vähemalt 100 cm või rohkem aknast kaugemale.
Aga miks? Minul on näiteks üks pisem puur pesitsevate amadiinidega aknalaual (muidugi suvel) ja vahel on aken natuke lahti ka. Öösel akna lahti jättes panen puurile teki peale. Aga nad on mul seal akna peal aind niikaua, kuni poeg pesast välja tuleb. Siis tõstan nad teiste lindude juurde suurde puuri.
Tagasi üles Go down
trintsu
Perepea
Perepea
trintsu


Female
Linde : 2
Postitusi : 87
Asukoht : Hiiumaa
Vanus : 23

Puuri asupaik. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Puuri asupaik.   Puuri asupaik. Icon_minitimeKolm 21 Aug 2013, 15:28

Mul paistab päike tuppa u. kella 16.00 paiku ja on kuni õhtuni (suvel). Mu toa aken on läänes.


Viimati muutis seda trintsu (Püh 29 Sept 2013, 00:26). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
http://slaegas.blogspot.com
trintsu
Perepea
Perepea
trintsu


Female
Linde : 2
Postitusi : 87
Asukoht : Hiiumaa
Vanus : 23

Puuri asupaik. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Puuri asupaik.   Puuri asupaik. Icon_minitimePüh 29 Sept 2013, 00:24

Kui kõrgel peaks linnu puur olema põrandast?
Tagasi üles Go down
http://slaegas.blogspot.com
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Puuri asupaik. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Puuri asupaik.   Puuri asupaik. Icon_minitimePüh 29 Sept 2013, 10:50

Vähemalt inimese näo kõrgusel, mitte madalamal.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Puuri asupaik. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Puuri asupaik.   Puuri asupaik. Icon_minitimePüh 03 Apr 2016, 00:50

Just, puuri kõige mõistlikum püsiv asupaik oleks põrandast kõrgemal nii et õrred on meie näo kõrgusel.
Paljude papagoidega tegelevate inimeste soovitus kõlab just nii.
Samas on jätkuvalt arvamusi et papagoi ei tohi inimesest kõrgemal olla.
Linnuga saab parema kontakti, kui ta on umbes meie näo kõrgusel või pisut kõrgemalgi, see on täiesti tavaline ja mõlemale mugav viis suhelda, mängida või käest toitu pakkuda. Papagoi loomulik olek on olla inimese jalgadest kõrgemal. Paljud papagoiliigid kõnnivad maapinnal samuti, kuid on mõned liigid, kes looduslikult elades maapinnale laskuvad vaid põua ajal kui nälg on suur. Lemmiklinnud harjuvad kõndima põrandal, igal pool, diivanil ja kardinapuul. Siiski puuri koht pole madalal maas. Kartlikule linnule, kes on puuris kinni, on inimese lähenemine ja kõrgustest tema kohale kummardumine hirmutav kogemus. Lind kes on meiega kohanenud, kingib meile oma usalduse vaid siis kui saab elada linnuväärset elu, niivõrd kui see on lemmiklinnule võimalik tagada. Juhul kui öeldakse, et lind ei tohi inimesest kõrgemal olla, kuna siis ta tunneb üleolekut või muutub metsikuks (ega ma ei teagi, mis põhjenduseks võiks veel olla), siis see on natuke pinnapealne arusaam. Linnud on targad ja lemmiklinnu elu sõltub inimesest niigi väga palju - kes annab toitu, vett, määrab une- ja puhkeaja ja lubab vabalt tuppa lendama. Õige sotsiaalse käitumise ja hoolitsuse korral muutub see "ei tohi kõrgele lubada" mõttetuks tühiasjaks, millele rõhku panna pole mingit vajadust. Smile
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Puuri asupaik. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Puuri asupaik.   Puuri asupaik. Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Puuri asupaik.
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Puuri sisustamine
» Puuri allapanu.
» Millist puuri valida
» Ise valmistatud puuri materjal

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Puur ja sisustus-
Hüppa: