Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Millist puuri valida

Go down 
4 posters
AutorTeade
Heiki
Pesaehitaja
Pesaehitaja
Heiki


Male
Linde : 2
Postitusi : 44
Asukoht : Tartu
Vanus : 55

Millist puuri valida Empty
PostitaminePealkiri: Millist puuri valida   Millist puuri valida Icon_minitimeKolm 24 Okt 2012, 22:01

Kuna minu ca 6 kuu vanused Päikese Aratingad vajavad uut ilusat kodu, siis palun kogenenumate linnupidajate arvamust erinevate puuride suhtes.
Kas kellegil on kogemust nn play top puuridega nt. sellistega http://www.parrotshop.de/vogel/kaefige-und-einrichtung/kaefige-fuer-grosse-voegel/181/skyline-antik-von-montana-cages?c=2389?
Mulle tundub see väga mugav, et lindudel on ka puurist väljas kindel koht kus olla ja mida on mugav koristada. Teisalt, meie pimedate ilmadega on kindlasti vajalik ka lindudele lisavalgustus, kuid kuidas sellist puuri valgustada. Horisontaalsuunas valgustamine pole lindudele vist eriti mugav?
Kompromissina paistab selline puur: LAS VEGAS II
http://www.parrotshop.de/vogel/kaefige-und-volieren/wellensittichkaefig-und-co./8272/las-vegas-ii-antik-von-montana-cages
Selle viimase eeliseks on kapp puuri all, kuid minu arvates mõningase puudusena puuri kõrgus (205cm). Selleks, et lindudega tegeleda puuri katusele paigaldatud mänguväljakul, peab ise seisma tooli peal.
Millise firma puure eelistada? Kas Montana on oma hinda väärt või on mõistlik soetada mingi hiinakas?
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Millist puuri valida Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millist puuri valida   Millist puuri valida Icon_minitimeKolm 24 Okt 2012, 23:35

Puuri uksed ei ole head jätta lahtiselt tilpnema. Linnud ronivad meelsasti nende pealt nii puuri sisse kui välja. Ja varbad jäävad siis ukse vahele, kui end kallutab. Mul on puuri küljes köis, (lemmiklooma poes müüakse, keermega otstest puuri võre küljes käiv) üks ots siis puuri ukse külge, nii et uks oleks fikseeritud, seisab kindlalt paigal 90 kraadise nurga all ja teine on puuri selle seina küljes, kus on n-ö. ukselink. Kui see seletus nüüd arusaamatuks jäi, ma võin pildi lisada.
Sellest köiest oli meil muidu ka palju abi. Esimestel kordadel kui hakkasin papagoid välja harjutama käima, ta julges tulla köie peale nagu õrrele, nii et turvaline puuri sisemus jäi talle selja taha, mina istusin tooliga läheduses, linnu pea ja minu nägu umbes ühel kõrgusel.


Viimati muutis seda Pille (Teis 27 Sept 2016, 13:12). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
NekoNya
Pesaehitaja
Pesaehitaja
NekoNya


Female
Linde : 4
Postitusi : 44
Asukoht : Harjumaa
Vanus : 37

Millist puuri valida Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millist puuri valida   Millist puuri valida Icon_minitimeNelj 16 Juun 2016, 11:12

Mõtlesin osta selle
Millist puuri valida 252369jkjb400-500x500
Aga kardan et ta ajaga roostetab või puuvilja happe muudab värvi,
Mull on sama suurusega metallist puur praegu viirukatel ja  nende piss ja puuvilja happe muudavad seda mustaks ja see ei pese juba kuidagi ära.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Millist puuri valida Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millist puuri valida   Millist puuri valida Icon_minitimeNelj 16 Juun 2016, 12:02

Mul oli kasutusel 1 aasta sama puur, musta värvi võrega.
http://www.zooplus.de/shop/vogel/kaefig/wellensittich/einsteiger_kaefige/228781
Itaalia firma Marchioro puur "Delfi 102"
See on ruumikas ja kerge, sobib hästi väikestele liikidele, sest kõik uksed on väikesed. Uksi on 8 tk.
Võrevahe 1 cm, väga peenike võre. Kuna aluskast oli vaja aeg-ajalt kätte saada, siis tõstin võre pealt ära, kahekesi on seda lihtne teha, üksi saab nutikas inimene ka hakkama. Võrekinnitus klambrid peavad vastu küll kuid on plastmassist ja võre vongerdab, kui aluse pealt maha tõstsin (laiali ei lagunenud kordagi).
Minu juures elas selles puuris rahulik lind, ta ei nokkinud puurivõret ja ei loopinud toitu laiali, nii et määrdumise kohta ei oska eriti öelda. Roostet tekkis küll õige pisut, sest vahel pesin linde selles puuris, piserdasin vett kõvasti.
Puuri müüsin maha, inimesi ahvaltes selle suurus ja avarus. Vead, mida arvasin olevat, loetlesin ette. Enne müümist mõtlesin, kas jätta igaks juhuks alles aga nüüd ma ei kahetse et maha müüsin. See puur ei pea 5 aastat vastu, ma arvan. Ostsin Montana puuri, mida on palju mugavam puhastada, kuna on pulbervärvitud võre (mustus tuleb kergesti maha) ja uks on suur, nii et mu pool keret (või üleni, oleneb puuri kõrgusest) mahub puuri sisse.

Tagasi üles Go down
NekoNya
Pesaehitaja
Pesaehitaja
NekoNya


Female
Linde : 4
Postitusi : 44
Asukoht : Harjumaa
Vanus : 37

Millist puuri valida Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millist puuri valida   Millist puuri valida Icon_minitimeNelj 16 Juun 2016, 13:43

Aaaa nüüd ma küll ei oska valida . laupäeval lähen juba nümf-kakadu paari järgi aga puuri pole veel valinud. ma arvan 2,6cm vahe on nende jaoks liiga suur =(. teaks ma mis puur sobiks nende jaoks!?
Tagasi üles Go down
NekoNya
Pesaehitaja
Pesaehitaja
NekoNya


Female
Linde : 4
Postitusi : 44
Asukoht : Harjumaa
Vanus : 37

Millist puuri valida Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millist puuri valida   Millist puuri valida Icon_minitimeReede 17 Juun 2016, 00:17

ok tellisin siis sellise .Loodan et kõlbab pale
Millist puuri valida 95014_1_detail_1-500x500
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Millist puuri valida Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millist puuri valida   Millist puuri valida Icon_minitimeReede 17 Juun 2016, 07:44

Jaa, see kõlbab imehästi. Puuri pestes muutub pulbervärv veidi heledamaks, kuid maha ei kulu.
Nümfid sealt võrevahelt välja ei pääse. Viirpapagoid aga küll. Viirukad tulevad nagu lupsti läbi. Selline tunne, et võret polekski nende jaoks. Nümfid on veidi nõrganärvilised linnud ja kipuvad mõnikord öösiti laamendama. Siin selle eripära kohta teema https://papagoimaja.forum.co.ee/t353-oine-kartus
Puuri laes on 4 väljaulatuvat tömpi ora. Kui sa nende külge torkad veinipudeli punnid näiteks, siis on ok. Siin teemas lk 5 on pildid selle puuri oradest https://papagoimaja.forum.co.ee/t1088p100-tibu-viirpapagoi-ja-tema-puurikaaslane
Ma alguses kahtlesin, kas need sodiservad ennast õigustavad. Praegu kasutan kahes küljes neid, sest kaotasin kruvid ära. Tunduvad küll prahti kinni hoidvat. Põrand on palju puhtam. Mul on muidugi eriliselt prahti tekitav lind ka. Kraabib toidutopsis. Ise olen selle puuriga küll väga rahul. Hästi avar, mugav ja ilus. Puuri seinapoolsesse külge panin villase riide, et linnud tapeeti täis ei laseks. Seda riiet on mugav õhtuti puuri peale tõmmata.
Tagasi üles Go down
NekoNya
Pesaehitaja
Pesaehitaja
NekoNya


Female
Linde : 4
Postitusi : 44
Asukoht : Harjumaa
Vanus : 37

Millist puuri valida Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millist puuri valida   Millist puuri valida Icon_minitimeReede 17 Juun 2016, 15:32

Tänan. Sain teie käest head info.
Tean et nümfkakaduud kardavad pimedas olla, see ei ole probleem ise magan nõrga valgusega. Homme lähen nümfide järgi (linnud on 1.5 a. vanad). Puuri staatus on välja saadetud, loodan et täna või esmaspäeval juba saan kätte.
Viirpapagoidel oma puur olemas 80x60x80 cm nii et uus puur on ainult nümfidele.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Millist puuri valida Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millist puuri valida   Millist puuri valida Icon_minitimeReede 17 Juun 2016, 19:02

Valgus ei pruugi aidata. Siin on mingid teised tegurid mängus. Vähemalt minu kogemused nende lindudega on sellised. Sain üle seitsme erineva nümfi jälgida. Mõni paanitseb tihedamini, mõni harvemini. Oli ka linde, kes paari-kolme aasta jooksul kordagi ei hakanud öösel puuris lendama.
Kui lind on paanitseja, siis valgus võib vaid leevendada mingiks ajaks.
Tagasi üles Go down
NekoNya
Pesaehitaja
Pesaehitaja
NekoNya


Female
Linde : 4
Postitusi : 44
Asukoht : Harjumaa
Vanus : 37

Millist puuri valida Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millist puuri valida   Millist puuri valida Icon_minitimeReede 17 Juun 2016, 19:04

kas siis see rahustavad tilgad ei aita? mull sellised on linnude rahuldamiseks
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Millist puuri valida Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millist puuri valida   Millist puuri valida Icon_minitimeReede 17 Juun 2016, 21:30

Kahjuks ei oska ma selles asjas kaasa rääkida. Pole kunagi lindudele rahustit andnud.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Millist puuri valida Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millist puuri valida   Millist puuri valida Icon_minitimeKolm 22 Nov 2017, 22:50

http://www.pepper.ee/record/record?record_id=10
"Puuri valik"
Artikli autor Jana Oidermaa
22.11.2017
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Millist puuri valida Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millist puuri valida   Millist puuri valida Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Millist puuri valida
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Puuri asupaik.
» Puuri ehitamine.
» Kuidas saada papagoi puuri tagasi?
» Puuri sisustamine
» Puuri allapanu.

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Puur ja sisustus-
Hüppa: