Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Kuidas poegi saada?

Go down 
+6
pepe7
Birgit
papagoike1
Sigrid
Henri
SaluKat
10 posters
Mine lehele : 1, 2  Next
AutorTeade
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Kuidas poegi saada? Empty
PostitaminePealkiri: Kuidas poegi saada?   Kuidas poegi saada? Icon_minitimeReede 06 Juun 2008, 15:13

Ma tahaks saada väikeseid viirukesi, aga ei tea mida selleks teha tuleb?
Kas keegi kogenum oskab rääkida?

Põhimõtteliselt on paar olemas ja pesakast puuri küljes. Emane vahest käib seal sees või istub selle ees oleva õrre peal. Aga tahaks ikkagi poegi. Kui nad oleksid umbes nädal või nii puuris, kas nad võiksid siis paarituda? Kui ma peegli ka ära võtan...PEEGLIGA ka üks jutt. isane nühib oma tagumikku vastu (kuubikujulise) peegli nurga. Kas see võib tähendada seda, et ta tahab paarituda? Kui ma selle ära võtan, kas nad võivad siis poegi teha?

Kas on midagi, mille järgi saab järeldada, et emane on "rase/tiine"?
Tagasi üles Go down
Henri
Administraator
Administraator
Henri


Male
Postitusi : 498
Asukoht : Tartu lähedal
Vanus : 28

Kuidas poegi saada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas poegi saada?   Kuidas poegi saada? Icon_minitimeReede 06 Juun 2008, 16:28

Kindlasti tuleks kas pesakasti või siis puuri põrandale laotada saepuru ehk siis pesamaterjali millest papagoi saaks pesa kujundada. Kindlasti tuleks peegel ära võtta, sest siis kulub isasel rohkem aega emasega tegeleda kui peegli ees olla. Jah, minu arvates võib olla võimalik küll, et isane soovib paarituda, kui ta oma nn. tagumikku vastu peeglit nühib, järelikult näeb ta peeglis vastassoo esindajat Laughing
Et aru saada, et emane on tiine, peaks tal kindlasti kõht laienema mida on näha sellest, et kõhu keskosa on väljaveninud ja sinna tekib sulgedest vaba triip. Võimalik, et ta sööb ka tavalisest rohkem.
Tagasi üles Go down
https://papagoimaja.forum.co.ee
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Kuidas poegi saada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas poegi saada?   Kuidas poegi saada? Icon_minitimeReede 06 Juun 2008, 18:47

Henri kirjutas:
Kindlasti tuleks kas pesakasti või siis puuri põrandale laotada saepuru ehk siis pesamaterjali millest papagoi saaks pesa kujundada. Kindlasti tuleks peegel ära võtta, sest siis kulub isasel rohkem aega emasega tegeleda kui peegli ees olla. Jah, minu arvates võib olla võimalik küll, et isane soovib paarituda, kui ta oma nn. tagumikku vastu peeglit nühib, järelikult näeb ta peeglis vastassoo esindajat Laughing
Et aru saada, et emane on tiine, peaks tal kindlasti kõht laienema mida on näha sellest, et kõhu keskosa on väljaveninud ja sinna tekib sulgedest vaba triip. Võimalik, et ta sööb ka tavalisest rohkem.

Ok, aitäh Smile. Aga kas neid võib õhtul puurist ka välja lasta? Või peavad puuris olema?
Tagasi üles Go down
Henri
Administraator
Administraator
Henri


Male
Postitusi : 498
Asukoht : Tartu lähedal
Vanus : 28

Kuidas poegi saada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas poegi saada?   Kuidas poegi saada? Icon_minitimeReede 06 Juun 2008, 23:51

Eks ikka võib:) Ainult, et kui emasel juba munad kõhus, siis võib-olla ei teki tal erilist soovi oma raske kõhuga lennata.
Tagasi üles Go down
https://papagoimaja.forum.co.ee
Sigrid
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
Sigrid


Female
Linde : 5
Postitusi : 164
Asukoht : Harjumaa
Vanus : 30

Kuidas poegi saada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas poegi saada?   Kuidas poegi saada? Icon_minitimeLaup 07 Juun 2008, 14:19

Emasel muutuvad väljaheited ka suuremaks munemise eel. Kui on juba munad pesakastis, siis küll ei tohiks neid lendama lasta, sest on olnud juhtumeid, kus linnud ei taha enam pesal istuda pärast väljas lendamist.
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Kuidas poegi saada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas poegi saada?   Kuidas poegi saada? Icon_minitimeLaup 14 Juun 2008, 23:21

Nii...Nüüd on nad nädal aega olnud nii nagu on....Midagi pole muutunud Sad. Ise mind kodus polnud, aga vanaema hoolitses nende eest. Ma pole kindel, kas vanaema pesakasti hoidis puuri küljes, aga kui ma täna koju tulin, siis oli pesakast ahju otsas. Papagoidele oli ta kõik peeglid ja asjad tagasi pannud (kahjuks ka valedesse kohtadesse). Mis ma tegema peaksin. Neil on puuris igav Sad.
Tagasi üles Go down
Sigrid
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
Sigrid


Female
Linde : 5
Postitusi : 164
Asukoht : Harjumaa
Vanus : 30

Kuidas poegi saada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas poegi saada?   Kuidas poegi saada? Icon_minitimePüh 15 Juun 2008, 19:54

Tegele nendega, siis neil ei ole igav. Aga kui ainult nädal aega pesakast puuri küljes on olnud, siis ei saagi veel midagi oodata. Emasel hakkab alles, siis kui nädal on täis kõhule sulgedest vaba triip tekkima.
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Kuidas poegi saada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas poegi saada?   Kuidas poegi saada? Icon_minitimeLaup 21 Juun 2008, 19:48

Oeh! Otsustasin, et lasen neil ise jännata. Pole mul ju vaja neid tibukesi saada. Küll teise paariga, mille kunagi ostan, saab tibukesi. Nii on kõigile parem. Nii Tibule ja Frutile, kui ka minule ja teile siin forumis (ei pea õpetama mind ega aitama enam Very Happy)
Tagasi üles Go down
Sigrid
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
Sigrid


Female
Linde : 5
Postitusi : 164
Asukoht : Harjumaa
Vanus : 30

Kuidas poegi saada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas poegi saada?   Kuidas poegi saada? Icon_minitimePüh 22 Juun 2008, 19:04

Ma olen aru saanud, et viirpapagoidel ei ole mõtet üldse lasta tibusi tuua, sest alati on probleem, et neile kodud leida, sest inimeste jaoks on lihtsam poest osta. Viimane pesakond sa küll üsna ruttu kodud.
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Kuidas poegi saada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas poegi saada?   Kuidas poegi saada? Icon_minitimePüh 29 Juun 2008, 10:45

No ega oleneks kui palju poegi tuleks. Kui kolm, neli siis jätaks endale või annaks mõnele sõbrale. Aga kui rohkem, siis saab ju loomapoodi viia või siis jätaks ikka enale Smile.
Tagasi üles Go down
papagoike1
Tibu
Tibu
avatar


Linde : 2
Postitusi : 4

Kuidas poegi saada? Empty
PostitaminePealkiri: mull on küsimus   Kuidas poegi saada? Icon_minitimeNelj 18 Sept 2008, 14:15

ostsin loomapoest emase viirpapagoi vähemalt muule öeldi nii:D aga tal hakkab see nahk mis on ta nokka kohal siniseks muutuma kas se siis tähendab et ta on ikkagi isane? aa üks asi veel et ma olen näinud kuidas ta teise isasega paaritub Razz ei saagi enam midagi aru Question
Tagasi üles Go down
Sigrid
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
Sigrid


Female
Linde : 5
Postitusi : 164
Asukoht : Harjumaa
Vanus : 30

Kuidas poegi saada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas poegi saada?   Kuidas poegi saada? Icon_minitimeLaup 20 Sept 2008, 09:20

Äkki saad oma papagoi vahanahast pildi saata, siis saaksime rohkem aimu, et milline see värvus on. Kui vana lind umbes on?
Tagasi üles Go down
Birgit
Pesamuna
Pesamuna
Birgit


Linde : 2
Postitusi : 7
Asukoht : Viljandi

Kuidas poegi saada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas poegi saada?   Kuidas poegi saada? Icon_minitimeEsm 23 Aug 2010, 22:45

Tere. Mul selline küsimus ,et mul on kaks viirpapagoid ja nad on poolteist aastat juba koos olnud ,et kas nad on paaritamiseks juba valmis ?
Tagasi üles Go down
pepe7
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
avatar


Female
Linde : 18
Postitusi : 177
Asukoht : PÕLVA
Vanus : 49

Kuidas poegi saada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas poegi saada?   Kuidas poegi saada? Icon_minitimeEsm 23 Aug 2010, 23:25


Jah paaritamiseks on nad sobivas vanuses, oled kindel et sul paar on? Ikka võib ju juhtuda,et eksime.
Tagasi üles Go down
http://viiruke.onepagefree.com/
Birgit
Pesamuna
Pesamuna
Birgit


Linde : 2
Postitusi : 7
Asukoht : Viljandi

Kuidas poegi saada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas poegi saada?   Kuidas poegi saada? Icon_minitimeTeis 24 Aug 2010, 08:14

Kui neid jälgida siis miilustavad küll ja ostes öelda ka ,et nad on paar. Aga pole eriline ekspert ja ei oska kahjuks öelda.
Tagasi üles Go down
pepe7
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
avatar


Female
Linde : 18
Postitusi : 177
Asukoht : PÕLVA
Vanus : 49

Kuidas poegi saada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas poegi saada?   Kuidas poegi saada? Icon_minitimeTeis 24 Aug 2010, 09:50

Küsiks siis nii, et kas nokavahad on erinevat värvi või ühesugused? Emasel peaks olema pruun või bee¾ isasel sinine või lillakas. Oleneb muidugi ka linnu värvist. Ehk saaks pilte näha kuskil
Tagasi üles Go down
http://viiruke.onepagefree.com/
Birgit
Pesamuna
Pesamuna
Birgit


Linde : 2
Postitusi : 7
Asukoht : Viljandi

Kuidas poegi saada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas poegi saada?   Kuidas poegi saada? Icon_minitimeTeis 24 Aug 2010, 18:07

Pepe7 -> Pilt neist on siin ,aga ma ei tea kui hästi sealt midagi näha on, kui vaja teen parema http://papagoimaja.do.am/photo/photo_1/1-0-164
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kuidas poegi saada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas poegi saada?   Kuidas poegi saada? Icon_minitimeKolm 25 Aug 2010, 07:31

Sinine on isane lind..tundub, et ta vahanahk on sinine.
Tagasi üles Go down
pepe7
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
avatar


Female
Linde : 18
Postitusi : 177
Asukoht : PÕLVA
Vanus : 49

Kuidas poegi saada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas poegi saada?   Kuidas poegi saada? Icon_minitimeKolm 25 Aug 2010, 23:05

Mullegi tundub, et roheline on emane ja sinine isane. Väga ilusad linnud.
Tagasi üles Go down
http://viiruke.onepagefree.com/
Andu
Nooruk
Nooruk
Andu


Male
Linde : 2
Postitusi : 21
Asukoht : Saku
Vanus : 26

Kuidas poegi saada? Empty
PostitaminePealkiri: Isane nümf   Kuidas poegi saada? Icon_minitimeLaup 11 Dets 2010, 20:31

Tere, ma olen siin uus.
Ma sain umbes vähem kui 1a aega tagasi nümfi, ta nimi on Kotkas, sest ta sirutas tiibu üli lahedalt nagu kotkas oleks oma suuri tiibu laiali ajanud. Aga asume asja kallame. Ma tahan poegi. Ta on emane ja ma tahan osta isase, aga kas isane võib olla noorem kui emane ja miks nümf on nii agresiivne või lihtsalt minu oma on?
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kuidas poegi saada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas poegi saada?   Kuidas poegi saada? Icon_minitimePüh 12 Dets 2010, 08:40

Kuidas tema agressiivsus väljendub? Tavaliselt ongi emaslinnud tõrjuvamad inimeste suhtes, kuid on ka erandeid.
Kui poegi tahad, siis ei tohi isane ja emane olla alla aasta vanad. Kõige parem kui mõlemad on 2a või rohkem.
Tagasi üles Go down
Andu
Nooruk
Nooruk
Andu


Male
Linde : 2
Postitusi : 21
Asukoht : Saku
Vanus : 26

Kuidas poegi saada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas poegi saada?   Kuidas poegi saada? Icon_minitimePüh 12 Dets 2010, 09:53

No ta ajab nokka laiali ja tahab hammustada, kui tahan talle pai teha, aga see on vahepeal.
Aga nt nii: mu papagoi on üle 1 aasta ja kui ma võtan nt isase linnu 3 aastase kas see sobiks et saada kevadel poegi?
Tagasi üles Go down
pepe7
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
avatar


Female
Linde : 18
Postitusi : 177
Asukoht : PÕLVA
Vanus : 49

Kuidas poegi saada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas poegi saada?   Kuidas poegi saada? Icon_minitimePüh 12 Dets 2010, 13:33


Lindudelt saadakse ikka tibusid mitte poegi !! Kui vana emane kevadel on nt. aprillis ? Muidu vanuse poolest peaksid mõlemad sobima küll.
Tagasi üles Go down
http://viiruke.onepagefree.com/
Andu
Nooruk
Nooruk
Andu


Male
Linde : 2
Postitusi : 21
Asukoht : Saku
Vanus : 26

Kuidas poegi saada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas poegi saada?   Kuidas poegi saada? Icon_minitimePüh 12 Dets 2010, 14:01

hmm ma ostsin ta eelmine aasta detsembris siis öeldi et ta umbes 2,5 kuune et praegu on ta umbes 1a 2kuu vanune ta peaks aprillis olema umbes 1a ja 6 kuune kui õigesti arvutasin.sryy jh tibusid:D.Aga kas võib nii ka olla et see isane ei võta mu papagoid vastu kuigi see isane keda tahan osta on 3 pesakonda üles kasvatand.Ja kes annaks soovituse kas osta see papagoi?, ma ei tea kas osta v mitte??palun öelge oma arvamus.ma tahan teada mida teie arvate.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Kuidas poegi saada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas poegi saada?   Kuidas poegi saada? Icon_minitimePüh 12 Dets 2010, 17:26

Nümfkakaduud valivad endale kaaslase kogu eluks. Samas kui nende kaasaga midagi juhtub ei pruugi tähendada see, et üksikuks jäänud lind ei armu rohkem. Palju oleneb, kui kaua on paar varem koos olnud.
Tõesti võib juhtuda, et sinu emane ja uus isane ei sobi. Inimesed ju linnu mõtteid ei näe ning armastust sundida ei saa.
Ära võta lindu poegade saamise eesmärgil, muidu võid pettuda kui nümfid nii kaugele oma suhtega ei jõua. Jäta meelde, et puurilindudel võib olla järelkasv, kuid ei pea!

Enne kui linnu ostad, veendu kas ta on terve (sabaalune, nokk, jalad, üldine olek jms). Millises seisus on selle linnu vanemad. Ega pole tegemist suguluspaaritusel saadud nümfiga. Uuri, millistes tingimustes on suleline kasvanud. Alles oli siin foorumis juttu papagoist kes suri, kuna maks oli läbi.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Kuidas poegi saada? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas poegi saada?   Kuidas poegi saada? Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Kuidas poegi saada?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2Mine lehele : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Kuidas saada papagoi puuri tagasi?

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Pesakastist tibudeni-
Hüppa: