Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Millise firma toitu kasutate.

Go down 
+22
carolyna78
DiandraTubli
Tubli Diandra
papagoi95
KadrijaKaiapapagoid
raul72
Riko23
m6istus
KristineOun
Pille
Arnold
Viiru
kakaduu129
Noora
Henri
Laura
Malle210
AIE
Elspret
SaluKat
Ozz
tibu
26 posters
Mine lehele : 1, 2, 3  Next
AutorTeade
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Millise firma toitu kasutate. Empty
PostitaminePealkiri: Millise firma toitu kasutate.   Millise firma toitu kasutate. Icon_minitimeReede 12 Juun 2009, 23:54

Millise firma toite teie oma lindudele ostate? Kas ja kui tihti vahetate toidusegusi? Kas segate erinevad toidud kokku?




Viimati muutis seda tibu (Laup 09 Märts 2013, 12:25). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles Go down
Ozz
Perepea
Perepea
Ozz


Female
Linde : 2
Postitusi : 73
Asukoht : Ida-Virumaa
Vanus : 49

Millise firma toitu kasutate. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millise firma toitu kasutate.   Millise firma toitu kasutate. Icon_minitimeLaup 13 Juun 2009, 00:05

Annan erinevaid segusid, nagu näiteks: Riga, Papri, Vitakraft jne. Lembekatele segan erinevaid kokku, ka viirude toitudega aga viirudele annan puhast viirudele mõeldud toitu.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Millise firma toitu kasutate. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millise firma toitu kasutate.   Millise firma toitu kasutate. Icon_minitimeLaup 13 Juun 2009, 10:20

Vot, nüüd tuli meelde, et mul ju 2 kanaarilindu ka ja nemad saavad vitakraft premiumit (meega). Nad alles lühikest aega ja pole veel jõudud teisi segusi proovida.
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Millise firma toitu kasutate. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millise firma toitu kasutate.   Millise firma toitu kasutate. Icon_minitimePüh 21 Juun 2009, 09:43

Mina tavaliselt firmat meelde ei jäta, kuid järgmine kord, kui toitu linnule ostma lähen, siis vaatan ja jätan meelde Wink.
Tagasi üles Go down
Elspret
Teismeline
Teismeline
Elspret


Female
Linde : 2
Postitusi : 11
Asukoht : Tallinn

Millise firma toitu kasutate. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millise firma toitu kasutate.   Millise firma toitu kasutate. Icon_minitimeEsm 13 Juul 2009, 20:53

Minu viirukid söövad Sluisi. Mul ei ole olnud midagi halba olnud selle toidu kohta öelda!! Maiused on ka erinevaid aga lemmikud siis Cliffi mee ja puuviljadega Smile
Tagasi üles Go down
AIE
Pesamuna
Pesamuna
avatar


Female
Linde : 2
Postitusi : 9
Asukoht : Saue
Vanus : 41

Millise firma toitu kasutate. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millise firma toitu kasutate.   Millise firma toitu kasutate. Icon_minitimeKolm 15 Juul 2009, 13:11

Mina annan Sluisi, Vitakrafti või Prestige toitusid. Need tunduvad kõige kvaliteetsemad.
Tagasi üles Go down
Malle210
Noor Perepea
Noor Perepea
Malle210


Female
Linde : 2
Postitusi : 64
Asukoht : Raplamaa
Vanus : 65

Millise firma toitu kasutate. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millise firma toitu kasutate.   Millise firma toitu kasutate. Icon_minitimeNelj 16 Juul 2009, 08:18

Mina ostan igasugu sorte mis mõeldud lembekatele ja segan neid kokku.
Tagasi üles Go down
http://www.freewebs.com/mallenet
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Millise firma toitu kasutate. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millise firma toitu kasutate.   Millise firma toitu kasutate. Icon_minitimeNelj 16 Juul 2009, 09:07

Mõtlesin ka see kuu, et ostan kanaarikatele ja viirudele hästi head ja vitamini rikast toitu. Nümfidele aga mingit odavamat, väikeseteralisemat ( praegu on Versele-Laga), ning segan toidud omavahel. Kokkuvõttes, tuleb segu ikka hea ja ei lähe nii kalliks maksma. Kokkuhoid umbes 60 kr. Selle raha eest saan neile näiteks maiusepulki osta. Viirukatele annan nüüd, viirudele mõeldud toitu, sest nad on sulgimise tõttu abipuuris.
Tagasi üles Go down
Laura
Tibu
Tibu
Laura


Female
Linde : 2
Postitusi : 4
Asukoht : Pärnu
Vanus : 30

Millise firma toitu kasutate. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millise firma toitu kasutate.   Millise firma toitu kasutate. Icon_minitimeNelj 23 Juul 2009, 15:20

Mina annan neile riga toitu ja vitakrafti maiusepulki:D
Tagasi üles Go down
Henri
Administraator
Administraator
Henri


Male
Postitusi : 498
Asukoht : Tartu lähedal
Vanus : 28

Millise firma toitu kasutate. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millise firma toitu kasutate.   Millise firma toitu kasutate. Icon_minitimeReede 24 Juul 2009, 21:27

Mina annan oma lembelindudele tavaliselt Big Parakeets Prestige (Versele-Laga 1kg) ning juurde annan Vitakrafti Cockail Frutti't (250g). Mõnikord ostan ka Vitakrafti African'i toitu .
Pilt toitudest: http://papagoimaja.do.am/toidudkoosparem.PNG
Tagasi üles Go down
https://papagoimaja.forum.co.ee
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Millise firma toitu kasutate. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millise firma toitu kasutate.   Millise firma toitu kasutate. Icon_minitimeNelj 30 Juul 2009, 18:43

Tõstsin viimase postituse siia https://papagoimaja.forum.co.ee/papagoide-tervis-f7/sulgimine-t269.htm#1733 , kuna jutt läks teemast välja.
Tagasi üles Go down
Noora
Kogemustega lendur
Kogemustega lendur
Noora


Linde : 2
Postitusi : 94
Asukoht : Soome

Millise firma toitu kasutate. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millise firma toitu kasutate.   Millise firma toitu kasutate. Icon_minitimeEsm 03 Aug 2009, 18:40

Ma ei mäleta mille firma toitu see on mida ma oma lindudele annan, aga ma ostan neid suurtes kottides. Suuremate papagoide söök on 15kg kottis ja viirude oma on 25kg.
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Millise firma toitu kasutate. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millise firma toitu kasutate.   Millise firma toitu kasutate. Icon_minitimeTeis 04 Aug 2009, 10:55

Mina olen viimasel ajal kasutanud Vitakrafti tooteid. Näiteks sulgimiseks mõeldud vitamiin on sellelt filmalt ostetud ning ka maiusepulgad. Aga toidusegu on kahte erinevat, mille firmasid veel ei tea.
Tagasi üles Go down
kakaduu129
Tibu
Tibu
avatar


Female
Linde : 2
Postitusi : 2
Asukoht : Tallinn
Vanus : 24

Millise firma toitu kasutate. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millise firma toitu kasutate.   Millise firma toitu kasutate. Icon_minitimeTeis 11 Aug 2009, 12:43

Ma annan oma lindudele ka Vitakrafti.

Administraator:
Palun ära kasuta lause lõpus rohkem kui ühte lauselõpumärki.
Tänan
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline
Anonymous



Millise firma toitu kasutate. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millise firma toitu kasutate.   Millise firma toitu kasutate. Icon_minitimeEsm 19 Okt 2009, 20:31

Mina annan Cliff´i seemneid vms. Sammuti tulevad tal praegu suled ja annan põhitoiduga koos Vitagraft´i mingeid sulevärke. Ka puguliiv on Vitagraft´ilt. Maiustusi tal hetkel ei ole veel. (Eile saime ta.) Aga Ta varsti saab nad kuna puguliiv otsas.
Tagasi üles Go down
Viiru
Teismeline
Teismeline
Viiru


Female
Linde : 1
Postitusi : 12
Asukoht : Tallinn
Vanus : 26

Millise firma toitu kasutate. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millise firma toitu kasutate.   Millise firma toitu kasutate. Icon_minitimeKolm 04 Aug 2010, 08:32

Minu viirukas sööb Lolo firma toitu.Talle meeldib kui toit on peegli ääres toidukausis.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Millise firma toitu kasutate. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millise firma toitu kasutate.   Millise firma toitu kasutate. Icon_minitimeLaup 18 Sept 2010, 12:45

Millist kvaliteetset toidusegu sobiks pakkuda kanaarilindudele ja jaapani-amadiinidele veel, peale vitakrafti? Mõtlen sellist, mis oleks tõsiselt hea.
Tagasi üles Go down
Arnold
Pesamuna
Pesamuna
Arnold


Male
Linde : pole ühtegi
Postitusi : 7
Asukoht : Tallinn
Vanus : 57

Millise firma toitu kasutate. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millise firma toitu kasutate.   Millise firma toitu kasutate. Icon_minitimeNelj 14 Apr 2011, 15:08

Huvitav, kas keegi graanulitoitu ka oma lindudele annab? Suurematele papagoidele leidsin ainult 'KIKI' firma graanuleid.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Millise firma toitu kasutate. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millise firma toitu kasutate.   Millise firma toitu kasutate. Icon_minitimeNelj 14 Apr 2011, 17:57

Mul on Rosellad, kes on keskmist suurust sulelised ja väiksemad, lembelinnu kasvu Catherined.
Ostan Hollandi firma "Sluis" Parakeet menüüd (leidub Bosses). "Sluis" on mu lemmik, on kvaliteetne ja süüakse ära peaaegu kõik.
Kõrvale lisaks pakun lindudele "Vitakrafti" Austraalia papagoide toitu, eukalüpti ja kaktuse õisikutega. "Vitakraft" küll lõhnab hästi, kuid minu papagoid jätavad järgi need kollased ümmargused terad, nad ei söö neid kunagi-ma ei teagi mis asjad need on (kas need on graanulid?) ja maisi jmt, seega ära viskan suure osa pakis leiduvast.

Graanultoitu ei ole pakkunud. Mida see sisaldab?

"KIKI"-t ma ei osta, sest nad "rikastavad" toitu E-102 asovärvi Tartasiiniga. Mõnel pakil on kirjas (varem oli) mõnel mitte. Olgugi et soodne hind, ent teadmine kahjulikust ainest ei peibuta mind katsetama, kas linnule see hea on.


Viimati muutis seda Pille (Laup 16 Apr 2011, 10:17). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Arnold
Pesamuna
Pesamuna
Arnold


Male
Linde : pole ühtegi
Postitusi : 7
Asukoht : Tallinn
Vanus : 57

Millise firma toitu kasutate. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millise firma toitu kasutate.   Millise firma toitu kasutate. Icon_minitimeReede 15 Apr 2011, 16:33

Välismaal on päris mitmed firmad mis graanultoitu papagoidele valmistavad näiteks: Roudybush ja Harrison's neid saaks ka näiteks läbi ebay tellida aga saatekulud on liialt suured. Plussiks on see, et lind ei vali ainult temale meeldivaid seemneid vaid saab täisväärtuslikku balanseeritud toitu. Miinuseks jälle, et ninaesine muutuks liiga igavaks ja ühesuguseks, pealegi on lindu graanuleid sööma harjutamine päris raske.
Eestis leiduvates toidu segudes olen ka leidnud väikeses koguses graanuleid, mis sisaldavad tõenäoliselt mineraalaineid. Olen toidu mitmekesistamiseks seganud omavahel erinevate firmade segusi, 'Sluis'-i pole veel proovinudki.


Viimati muutis seda Arnold (Reede 15 Apr 2011, 18:06). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Millise firma toitu kasutate. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millise firma toitu kasutate.   Millise firma toitu kasutate. Icon_minitimeReede 15 Apr 2011, 17:16

Sluis lõhnab küll imehästi Smile
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Millise firma toitu kasutate. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millise firma toitu kasutate.   Millise firma toitu kasutate. Icon_minitimeReede 15 Apr 2011, 18:18

Arnold kirjutas:
graanultoidu plussiks on see, et lind ei vali ainult temale meeldivaid seemneid vaid saab täisväärtuslikku balanseeritud toitu. Miinuseks jälle, et ninaesine muutuks liiga igavaks ja ühesuguseks, pealegi on lindu graanuleid sööma harjutamine päris raske.

tänan ammendava info eest. Asjast saan aru nii, et tõenäoliselt graanultoit on sedavõrd balanseeritud, et kõrvale ei pakuta täiendavalt seemnesegusid?
Vastasel juhul rikuks ära balansi tasakaalu. Täpselt nagu granuleeritud kassi- ja koeratoidud. Mõni tõukass ja -koer peab elupäevad ainult spets. krõbinaid sööma, soovituslikult kindla firma omi. Läks küll natuke teemast välja aga mõte jäi samaks.
Tagasi üles Go down
Arnold
Pesamuna
Pesamuna
Arnold


Male
Linde : pole ühtegi
Postitusi : 7
Asukoht : Tallinn
Vanus : 57

Millise firma toitu kasutate. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millise firma toitu kasutate.   Millise firma toitu kasutate. Icon_minitimeReede 15 Apr 2011, 22:19

Asjast saan aru nii, et tõenäoliselt graanultoit on sedavõrd balanseeritud, et kõrvale ei pakuta täiendavalt seemnesegusid?

Jah 80% graanuleid, ülejäänud on värske puu ja köögivili. Vahel maiustusena võib ju mõne seemne ka pakkuda:)
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Millise firma toitu kasutate. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millise firma toitu kasutate.   Millise firma toitu kasutate. Icon_minitimeLaup 16 Apr 2011, 10:26

Millest mina puudust tunnen, on toit Kesk- ja Lõuna-Ameerika papagoidele, väiksematele ja keskmistele.
Veel küsiks, kui looduses söövad linnud putukavastseid, eriti tibude kasvatamise ajal, siis mis oleks alternatiiv?
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Millise firma toitu kasutate. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millise firma toitu kasutate.   Millise firma toitu kasutate. Icon_minitimeLaup 16 Apr 2011, 12:31

Ehk munatoit, keedu liha, keedetud kala. Muidugi oleneb linnuliigist. Olen amadiinidele ostnud kunagi gammaruseid. Need on kuivatatud krevetilaadsed elukad. Müüakse loomapoes kalatoiduks.
Ei tea kas sääsevastseid, mida loomapoes kaladele toiduks müüakse, sobivad?
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Millise firma toitu kasutate. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millise firma toitu kasutate.   Millise firma toitu kasutate. Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Millise firma toitu kasutate.
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 3Mine lehele : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Millise riigi andmebaasis registreerida papagoi?

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Toitumine ning muu toiduga kaasnev-
Hüppa: