HomeHome  GaleriiGalerii  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  KKKKKK  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

Share | 

Millise firma toitu kasutate.

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down 
Mine lehele : Previous  1, 2, 3
AutorTeade
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg

Female

PostitaminePealkiri: Millise firma toitu kasutate.   Reede 12 Juun 2009, 23:54

First topic message reminder :

Millise firma toite teie oma lindudele ostate? Kas ja kui tihti vahetate toidusegusi? Kas segate erinevad toidud kokku?

Viimati muutis seda tibu (Laup 09 Märts 2013, 12:25). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles Go down

AutorTeade
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg

Female

PostitaminePealkiri: Re: Millise firma toitu kasutate.   Nelj 24 Juul 2014, 12:35

Kindlasti ma ei laida midagi maha. Olukorrad on erinevad ja linnud on erinevad. Versele Laga Premium on väga hea toit. Kasutan seda enda lindudelegi aegajalt.
Kirjuasin ennist enda lindude vajadustest lähtuvalt. Igaüks peaks leidma oma linnule sobiva seemnesegu.

Siin teemas on kirjas, mida erinevad seemnesegud sisaldavad http://papagoimaja.forum.co.ee/t1205-mida-erinevad-seemnesegud-sisaldavad

Nooruk
Nooruk

Linde : 5
Vanus : 48

PostitaminePealkiri: Re: Millise firma toitu kasutate.   Püh 16 Nov 2014, 15:39

Mina ostsin alguses Vitakrafti seemnesegu viirpapagoidele ja seda sõid nad väga hästi, viimane kord soovitati Bosse poes Vadigrani, 2 nädalat on seda saanud, aga tundub, et seal on osa asju, mis neile ei maitse, sellised rohelised ja punased terad, need jäetakse järgi. Ma ise maitsesin, polnud vigagi..
Ka meil on see häda, et värske toit ei tekita erilist huvi. Ilmselt peab olema järjekindlam.
Siin on palju juttu olnud igasugustest e-ainetest jm toidus sisalduvatest asjadest. Kas ma siis näiteks poest ostetud lehtsalatit neile anda ei või? Või kapsast , porgandit? Mul kahjuks ei olegi seda mujalt võimalik hankida...
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator

Female
Linde : 17
Vanus : 45

PostitaminePealkiri: Re: Millise firma toitu kasutate.   Püh 16 Nov 2014, 15:54

Porgandi koorid ära, seda ikka võib poe oma ka anda.
Kapsa pealmisi lehti ei anna, kuigi kaspast sageli anda ei saa.
Granaatõuna seemneid võib pakkuda, seda ka harva ja jaopärast.
Lehtsalat ja viinamarjad võivad olla üle pritsitud. Ilmselt ongi.
Brokoli ehk sobiks, kui hoolikalt pesta?
Banaan, ikka antakse.
Tagasi üles Go down
tiina
Nooruk
Nooruk

Linde : 5
Vanus : 48

PostitaminePealkiri: Re: Millise firma toitu kasutate.   Püh 16 Nov 2014, 16:18

Täna ma just panin neile esimest korda lehtsalatit, nägi värske ja korralik välja. Aga see on vähemalt siiani puuris nagu ilu pärast, maitsema ei ole seda veel hakatud. Hoopis rohkem meeldib neile rippuv peegel, mis ma eile puuri riputasin.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator

Female

PostitaminePealkiri: Re: Millise firma toitu kasutate.   Püh 16 Nov 2014, 17:23

Värsked näevad lehtsalatid poes välja, nad peavad kaubanduslikult kaua värsked püsima ja selleks on neid kasvu ajal korralikult väetatud-ma ei tea milliste väetistega.
Aga pange siis puhtaks pestud ja kuivaks tupsutatud leht peegli ette Smile , siis nad harjuvad rohelise taimse materjaliga ja julgus tuleb läbi kogemuste.
Tagasi üles Go down
trintsu
Perepea
Perepea

Female
Linde : 2
Vanus : 16

PostitaminePealkiri: Re: Millise firma toitu kasutate.   Nelj 19 Märts 2015, 16:11

siksu kirjutas:
Olles uurinud erinevaid toidusegusid, mis Tallinnas müügil, näib vitamiinide-mineraalainete jm kasulike toitainete rohkuse poolest parim Premium Prestige Budgies, Versele-Laga oma, mida olengi oma viirudele ostnud viimasel ajal. On jah kallim teistest toidusegudest, aga arvestades kvaliteeti tasub end ära.

Käisin Tallinnas ning ostsin Premium Prestige Budgies (Versele-Laga). Kodus avasin paki ja ninna tungis vänge lõhn. Võtsin pakist peotäie seemneid, nuusutasin ka neid. Terad lõhnavad väga omapäraselt. Maitsesin seemneid ning ka kuupäeva järgi ei tohiks toit vana olla. Lindudele pole julgenud seda toitu veel pakkuda. Kas sellel toidusegul ongi spetsiifiline lõhn?
Tagasi üles Go down
http://slaegas.blogspot.com
Pille
Moderaator
Moderaator

Female

PostitaminePealkiri: Re: Millise firma toitu kasutate.   Nelj 19 Märts 2015, 16:52

Vii poodi tagasi, ehk on teil kviitung alles.
Toit võis rikneda laos, valede hoiutingimuste tõttu. Seemnesegu ei tohi vänget lehka levitada ja lõhn ei tohiks olla ebameeldiv. Vahel on teradel magus lõhn juures, siis, kui on lisatud mingeid maitsetaimi.
Aga praegune juhtum ei näi olevat see.
Lindudele ei tasu küll anda! Parem toit komposti alla kaevata kui et linnud väga,väga haigeks jäävad. Aga võimalusel viige poodi ja müüjad ei teagi ilmselt et neil riknenud kaup müügis. Nad on tänulikud et tagasi tuuakse.
Tagasi üles Go down
trintsu
Perepea
Perepea

Female
Linde : 2
Vanus : 16

PostitaminePealkiri: Re: Millise firma toitu kasutate.   Nelj 19 Märts 2015, 17:36

Tallinnasse niipea ei satu ja tšekki viskasin ka vist ära. Toidusegu ostsin Kika kauplusest Kristiine või Rocca Al Mare keskusest (ei meenu kumbast). Kui minu segu osutus riknenuks kas on võimalik, et kõik teised samad tooted poes olid ka riknenud? Või oli tegu ainult minu pakiga?
Tagasi üles Go down
http://slaegas.blogspot.com
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg

Female

PostitaminePealkiri: Re: Millise firma toitu kasutate.   Reede 20 Märts 2015, 14:17

Versele laga toidul mida nimetasid(premium viirpapagoidele) ongi spetsiifilise lõhnaga. See tundub olevat eukalüpti lõhn. Olen seda toitu mitmelgi korral ostnud. Sarnase lõhnaga on üks vitagrafti toit, kuhu on lisatudki mingi puu(eukalüpti?) lehti.
Muidugi sa pead ise veenduma, et toit pole riknenud. Mina ju ei tea, millist lõhna sina tunned sealt toidu seest. Uuri toidu välimust, kas on hallitust näha või midagi kahtlast. Maitse ise, kas maitseb normaalselt või on kibe maitse.

PostitaminePealkiri: Re: Millise firma toitu kasutate.   

Tagasi üles Go down

Millise firma toitu kasutate.
Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Tagasi üles 
Lehekülg 3, lehekülgi kokku 3Mine lehele : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Sinikaelaga hädas
» Millise tõu tunnustega