Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Millise firma toitu kasutate.

Go down 
+22
carolyna78
DiandraTubli
Tubli Diandra
papagoi95
KadrijaKaiapapagoid
raul72
Riko23
m6istus
KristineOun
Pille
Arnold
Viiru
kakaduu129
Noora
Henri
Laura
Malle210
AIE
Elspret
SaluKat
Ozz
tibu
26 posters
Mine lehele : Previous  1, 2, 3  Next
AutorTeade
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Millise firma toitu kasutate. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Millise firma toitu kasutate.   Millise firma toitu kasutate. - Page 2 Icon_minitimeReede 12 Juun 2009, 23:54

First topic message reminder :

Millise firma toite teie oma lindudele ostate? Kas ja kui tihti vahetate toidusegusi? Kas segate erinevad toidud kokku?




Viimati muutis seda tibu (Laup 09 Märts 2013, 12:25). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles Go down

AutorTeade
Arnold
Pesamuna
Pesamuna
Arnold


Male
Linde : pole ühtegi
Postitusi : 7
Asukoht : Tallinn
Vanus : 57

Millise firma toitu kasutate. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millise firma toitu kasutate.   Millise firma toitu kasutate. - Page 2 Icon_minitimeLaup 16 Apr 2011, 14:58

'Laguunis' olen näinud mingeid valgeid ussikesi kalameestele, ehk sobivad.
Tagasi üles Go down
KristineOun
Teismeline
Teismeline
KristineOun


Female
Linde : 2
Postitusi : 11
Asukoht : Tallinn
Vanus : 31

Millise firma toitu kasutate. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millise firma toitu kasutate.   Millise firma toitu kasutate. - Page 2 Icon_minitimeTeis 03 Mai 2011, 13:45

Meie nümfi lemmikuks on Cunipici Parakeets toit (mõni aeg tagasi müügile tulnud, roheline ja valge pakend - pildil nümfkakaduud) pakis on 650g ja ca. 2,24euri maksab. Lolo ja vitakraft ei lähe nii ladusalt kui see.
Tagasi üles Go down
m6istus
Pesamuna
Pesamuna
m6istus


Linde : 3
Postitusi : 6

Millise firma toitu kasutate. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Millise firma toitu kasutate   Millise firma toitu kasutate. - Page 2 Icon_minitimeLaup 16 Juul 2011, 09:35

Avastasin ka toidu mida proovisin ning üllatus oli see et täisväärtuslik toit suurtele papagoidele mille ostsin tartust kuid võrus nägin sama pakendit ja sama sisaldust aga ainult päevalille seemneid ja nisu ei sisaldanud :S tootja on fiesta plius.

16.07.11Mod.Pille tõstis postituse ümber õigesse teemasse.
Tagasi üles Go down
Riko23
Noor Perepea
Noor Perepea
Riko23


Male
Linde : 2
Postitusi : 60
Vanus : 25

Millise firma toitu kasutate. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millise firma toitu kasutate.   Millise firma toitu kasutate. - Page 2 Icon_minitimePüh 11 Sept 2011, 09:46

Minul hakkab nüüd Versel-Laga toit otsa saama mida nad on nii hästi söönud.Mõtlesin,et ostan midagi muud ja segan oma viimase toidu lõpuga kokku.Muidu panen nädalas ühe hirsioksa. Smile
Tagasi üles Go down
raul72
Pesamuna
Pesamuna
raul72


Male
Linde : 4
Postitusi : 8
Asukoht : Tartu
Vanus : 52

Millise firma toitu kasutate. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millise firma toitu kasutate.   Millise firma toitu kasutate. - Page 2 Icon_minitimeLaup 22 Okt 2011, 22:45

Olgem ausad papagoide toitmine meie oludes on ikka paras rist ja viletsus. Sad Küllap Vitakraffti toidud on see õigem ja usaldatavam kui Vitapol või mida iganes. Ikkagi Saksa kogemus, täpsus ja tehnoloogia, kuid valik võiks poodides suurem olla. Mis parata heaolu ühiskonda jõudmiseks on veel palju maad astuda. Sad Kui papagoide pilte vaadata mujalt maailmast millega neid toidetakse, siis võiks iga nädal mõne uue toiduseguga oma lemmikut toita. Shocked Very Happy
Kui muud üle ei jää, siis targem oleks papagoide asemel pidada hoopis kanu. Uskuge, see on palju lihtsam Laughing
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Millise firma toitu kasutate. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millise firma toitu kasutate.   Millise firma toitu kasutate. - Page 2 Icon_minitimePüh 23 Okt 2011, 08:59

Aga kana ei taha õlale tulla. Smile Kuigi kanadel on ka omad võlud.
Kas tegelikult pole nii, et need tuntud firmad mille toit on vitaminiseeritud, polegi linnule kõige tervislikum? Isegi tuntud firmade seadmed mis doseerivad või pritsivad seemnetele vitamiine, võivad olla valesti kalibreeritud. Kodus pakutakse linnule veelgi vitamiine lisaks. Tulemus on see, et linnu siseelundid hakkavad streikima. Tekivad seletamatud surmad.

Arvan, et kõige parem toit on täiesti tavaline vastavale liigile mõeldud seemnesegu (mitte vitaminiseeritud). Linnud on sellised, kes harjuvad ära kindla toiduga. Tähtis on seepärast harjutada juba maast madalast ka lisatoitu sööma. Kui vaja saab ise poest osta juurde vitamiine. Nii ei teki ohtu, et lind midagi liiga palju saab.
Välismaisetelt lehtedelt lugesin, et oluline on looduslik toit. Mida naturaalsem, seda parem.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Millise firma toitu kasutate. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millise firma toitu kasutate.   Millise firma toitu kasutate. - Page 2 Icon_minitimePüh 23 Okt 2011, 12:46

tibu kirjutas:
Arvan, et kõige parem toit on täiesti tavaline vastavale liigile mõeldud seemnesegu (mitte vitaminiseeritud). Linnud on sellised, kes harjuvad ära kindla toiduga. Tähtis on seepärast harjutada juba maast madalast ka lisatoitu sööma. Kui vaja saab ise poest osta juurde vitamiine. Nii ei teki ohtu, et lind midagi liiga palju saab.
Välismaisetelt lehtedelt lugesin, et oluline on looduslik toit. Mida naturaalsem, seda parem.
Tibu, Sul on paljuski õigus, arvestades Su teadmisi ja huvi detailselt enda jaoks asi selgeks teha.
Kahjuks pole loomapoodidest võimalik kaasa saada juhendit, ega mujaltki, konkreetset retsepti, milline see seemnesegu olema peaks: mis sobib. Ka inimesed võivad ise valesti doseerida või minna kergema vastupanu teed ja toit tuleb ühekülgne.
Linnud valivad meelpäraseid seemneid, mis leitakse firmatoidu pakendist ja ülejäänut süüakse vähem. Omal käel komplekteerides võib alt minna, leitakse et seda lind nagunii ei söö ja järeldatakse, et pole vajagi. Hea, kui nii ei juhtu.

Lisatoit juur-, puuviljade näol on kahtlemata vajalik.
Kindlasti võiks valik poes olla parem.
Üks veebileht, kus tutvustatakse erinevaid firmasid Smile
http://www.morerazoo.com/pajaros_ing.html

Tagasi üles Go down
raul72
Pesamuna
Pesamuna
raul72


Male
Linde : 4
Postitusi : 8
Asukoht : Tartu
Vanus : 52

Millise firma toitu kasutate. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millise firma toitu kasutate.   Millise firma toitu kasutate. - Page 2 Icon_minitimePüh 23 Okt 2011, 17:37

Kahtlemata on papagoidega koos elades elamused hoopiski teistsugused kui näiteks kanadega. Very Happy Kui lähtuda, aga Eesti Loomakaitse Liidu presidendi ja tuntud ajakirjaniku Kanal2-s hr. Heiki Valneri mõttetera, siis tema soovitas pigem pidada kanu, sest nendega hoolitsemine on palju lihtsam... Shocked
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Millise firma toitu kasutate. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millise firma toitu kasutate.   Millise firma toitu kasutate. - Page 2 Icon_minitimeNelj 01 Märts 2012, 20:21

Pille kirjutas:
Ostan Hollandi firma "Sluis" Parakeet menüüd (leidub Bosses). "Sluis" on mu lemmik, on kvaliteetne ja süüakse ära peaaegu kõik.
Kuuldavasti Sluis tooteid enam Eestisse ei tulnud. Ladudest, Bosse poodidest saab osta veel mis järgi on ja seda brändi rohkem ei saa. Kahju.
Poes soovitati Cunipici, öeldi et on hea, kuna Cunipic tööstus piserdab seemnetele peale vitamiinisegu, mitte ei leidu graanulitena toidu sees.
Siiani olen Cunipici vaid paar pakki ostnud.
Minu noored mägipapagoid söövad graanultoitu ka, kui leidub segupakis. Vanalinnud pole harjunud.
Tagasi üles Go down
KadrijaKaiapapagoid
Noor Perepea
Noor Perepea
KadrijaKaiapapagoid


Linde : 2
Postitusi : 57
Vanus : 25

Millise firma toitu kasutate. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millise firma toitu kasutate.   Millise firma toitu kasutate. - Page 2 Icon_minitimeLaup 16 Juun 2012, 10:54

Mina annan oma viirudele Lolo pets viirude sööki. Tegelikult annan ka erinevate firmade maiustusi. Puguliiv on PreStige oma.
Tagasi üles Go down
papagoi95
Perepea
Perepea
papagoi95


Female
Linde : 2
Postitusi : 73
Asukoht : Järvamaa
Vanus : 25

Millise firma toitu kasutate. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millise firma toitu kasutate.   Millise firma toitu kasutate. - Page 2 Icon_minitimeNelj 05 Juul 2012, 16:48

Mina pakun oma viirukatele Riga toitu. Maius on tavaliselt kukeleib või õunapuu oks.
Tagasi üles Go down
Tubli Diandra
Tibu
Tibu
Tubli Diandra


Female
Linde : 1
Postitusi : 2
Asukoht : Saku

Millise firma toitu kasutate. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millise firma toitu kasutate.   Millise firma toitu kasutate. - Page 2 Icon_minitimeKolm 12 Dets 2012, 16:41

Mina annan näiteks Riga ja Vitakraft'i tooteid.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Millise firma toitu kasutate. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millise firma toitu kasutate.   Millise firma toitu kasutate. - Page 2 Icon_minitimeLaup 09 Märts 2013, 12:25

Viimasel ajal olen uurinud natukene, mida sisaldavad erinevad viirpapagoide seemnesegud.
Mulle tunduvad kõige asjalikumad seemnesegud Prest viirpapagoi Premium Budgies ja RL vp Budgie Dinner Wellensittichmenü. Plaanin need kaks kokku segada ja vaadata, kuidas linnud sellesse suhtuvad.
Rigas olen natuke pettunud.
Tagasi üles Go down
KadrijaKaiapapagoid
Noor Perepea
Noor Perepea
KadrijaKaiapapagoid


Linde : 2
Postitusi : 57
Vanus : 25

Millise firma toitu kasutate. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millise firma toitu kasutate.   Millise firma toitu kasutate. - Page 2 Icon_minitimeLaup 23 Märts 2013, 13:52

Olen kuulnud, et Vitacraft on kvaliteetseim firma. Algul kasutasime Lolo Petsi aga sellekohta öeldi, et see on väga ebakvaliteetne. Praegu söödame neid Riga seemnetaga ja anname midagi värsket juurde. Very Happy Tervis on neil hea ja nad on rõõmsameelsed. Very Happy
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Millise firma toitu kasutate. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millise firma toitu kasutate.   Millise firma toitu kasutate. - Page 2 Icon_minitimeLaup 23 Märts 2013, 15:12

Ühe firma poolt pakutav seemnesegu on minu meelest korralik, seemned on puhtad ja pakis pole mingeid värvilisi teadmata koostisega kamakaid.
"BELLO"
Saab seda osta "Semu" loomapoest, Tallinnas Nõmme Keskuse II korrusel. Terved pakid on 5, 25 kg. Saab osta väiksemas koguses, kaalutakse, nagu soov on.
Seemnete pildid
Bello
Tagasi üles Go down
DiandraTubli
Täisealine
Täisealine
DiandraTubli


Female
Linde : 3
Postitusi : 33
Asukoht : Saku

Millise firma toitu kasutate. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millise firma toitu kasutate.   Millise firma toitu kasutate. - Page 2 Icon_minitimeNelj 24 Okt 2013, 14:47

Mina annan oma lindudele Versele-laga ja Riga toitu.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Millise firma toitu kasutate. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millise firma toitu kasutate.   Millise firma toitu kasutate. - Page 2 Icon_minitimeNelj 09 Jan 2014, 10:05

Mind häirib Riga toit. Sain ühe inimese käest poolteist pakki seda. Lollike olin ja segasin tassitäis enda pakutava seemnesegu hulka. Varem ei olnud minu papagoidel mingit muret söömisega. Tehti puhas plats. Nüüd aga jätavad järgi. Muidugi pressin selle läbi, et nad kõik ära sööksid. Lihtsalt ei pane enne uut toitu kui vana otsas. Aga neile ei maitse ja kõigele lisaks on nad nüüd keset talve sulgima hakanud. See pole korralik sulgimine nagu kevadel ja sügisel.
Nüüd pean terve hunniku toitu välja vahetama. Suspect 
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Millise firma toitu kasutate. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millise firma toitu kasutate.   Millise firma toitu kasutate. - Page 2 Icon_minitimeLaup 11 Jan 2014, 19:20

Tibu, millal viimati Su linnud said Riga toitu, enne seekordset? Sa tahad öelda, Riga toit on kehv ja ebaväärtuslik, sest Su linnud ei tahtnud seda süüa?
Kuid ka vastupidisel juhul, kui hakkame linnule pakkuma meie arust paremat toitu kui ta seni saanud on, läheb harjutamine järk-järgult. Täitsa vabalt võib juhtuda et lind jätab järgi ka kvaliteetsema toidu, millega ta varem pole kokku puutunud.
Sellisest vaatenurgast võib tõendada iga järgmine omanik, et tema pakutav on kõige parem, sest lind uut ei taha.
Kui palju on kodudes papagoisid, kes "ei taha" (esialgu) puu- või juurvilju? Ja veelkord, harjutamine vajab aega.





Tagasi üles Go down
carolyna78
Andekas jäljendaja
Andekas jäljendaja
carolyna78


Female
Linde : 21-100
Postitusi : 235
Asukoht : Suure-Jaani
Vanus : 24

Millise firma toitu kasutate. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millise firma toitu kasutate.   Millise firma toitu kasutate. - Page 2 Icon_minitimeLaup 11 Jan 2014, 22:49

Mina annan oma lindudele riga toitu ja ei ütleks et see halb on, sest minu lindedele see maitseb. Kui satun loomapoodi siis ostan teiste firmade toite ja segan kokku koos riga toiduga. Mul on loomapood väga kaugel ja linnu toitu saan osta toidupoest.
Tagasi üles Go down
http://sulelised.jimdo.com/
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Millise firma toitu kasutate. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millise firma toitu kasutate.   Millise firma toitu kasutate. - Page 2 Icon_minitimeLaup 11 Jan 2014, 23:48

Ma tellin kord kuus Betta e-poest Zolux firma toitu ja see mu papagoidele maitseb hästi. Pakun ka Bello't ning Versele Laga seemnesegusid.
Graanulid Roudybush ja Totally Organics.


Viimati muutis seda Pille (Püh 12 Jan 2014, 20:51). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Millise firma toitu kasutate. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millise firma toitu kasutate.   Millise firma toitu kasutate. - Page 2 Icon_minitimePüh 12 Jan 2014, 20:39

Kuna ma pole suutnud selgeks teha mis asja see riga sisaldab, siis minu jaoks tundub see toit kahtlane. Seda enam, et seda ei müüda loomapoodides. Pole enam ammu rigat oma lindudele andnud, kui nüüd.
Tagasi üles Go down
reelika765
Pesaehitaja
Pesaehitaja
reelika765


Female
Linde : 2
Postitusi : 48
Asukoht : Tallinn

Millise firma toitu kasutate. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millise firma toitu kasutate.   Millise firma toitu kasutate. - Page 2 Icon_minitimeKolm 15 Jan 2014, 05:48

Ma olen erinevaid toite andnud oma nümfidele aga praegu saavad kahte erinevat- Vadigrani ja Vitakrafti. Mõlemad toidud söövad korralikult ära ja toidud tunduvad kvaliteetsed.
Värskete puu- ja juurviljade söömidega läheb meil küll natuke kehvasti, sellega vist tuleb natuke rohkem vaeva näha.
Tagasi üles Go down
siksu
Teismeline
Teismeline
siksu


Linde : 2
Postitusi : 17

Millise firma toitu kasutate. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millise firma toitu kasutate.   Millise firma toitu kasutate. - Page 2 Icon_minitimeKolm 23 Juul 2014, 10:48

Olles uurinud erinevaid toidusegusid, mis Tallinnas müügil, näib vitamiinide-mineraalainete jm kasulike toitainete rohkuse poolest parim Premium Prestige Budgies, Versele-Laga oma, mida olengi oma viirudele ostnud viimasel ajal. On jah kallim teistest toidusegudest, aga arvestades kvaliteeti tasub end ära. Mujal maailmas kiidetakse ka graanultoitu, mis pidavat olema veelgi kvaliteetsem ja aitama kaasa lindude eluea pikenemisele, kuid Eestis ma sellist korralikku graanultoitu kohanud pole.

No ja kindlasti iga päev erinevaid juurvilju (kapsas, kaalikas, herned, kurk, porgand, salat) ja vahel ka õun. Kui lind ka algul keeldub värske söömisest, siis katseta nii, et paned juurviljatüki sinna, kus ta kõige meelsamini istub - tema lemmikõrre juurde või sööginõu juurde, kus ta palju viibib. Ja kui ta ka keeldub alguses proovimast, siis ikka anna iga päev uus värske juurviljatükk ette ja vaheta neid. Ühel hetkel hakkab neid lõpuks ikka proovima.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Millise firma toitu kasutate. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millise firma toitu kasutate.   Millise firma toitu kasutate. - Page 2 Icon_minitimeKolm 23 Juul 2014, 14:20

Pikemat aega olen arvamusel, et mida naturaalsem toit, seda parem. Näiteks kui toidul on mõni E aine või värv-, lõhnaaine juurde lisatud, jätan selle ostmata.
Premium toite ja vitamiinisegusi ostan siis, kui linde on vaja poputada, turgutada. See on nagu inimestelgi, kui oled haige või tahad mõnda haigust ennetada, teed läbi mingid erilised toidu või joogi dieedid ja siis toitud jälle normaalselt. Mulle tundub, et linnud on nii tervemad.
Tagasi üles Go down
siksu
Teismeline
Teismeline
siksu


Linde : 2
Postitusi : 17

Millise firma toitu kasutate. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millise firma toitu kasutate.   Millise firma toitu kasutate. - Page 2 Icon_minitimeNelj 24 Juul 2014, 10:41

Tibu, millist naturaalset toidusegu siis soovitaksid, kus poleks sees värv- ega lõhnaaineid?

Versele-Laga Premium Prestige Budgie toidu valisingi lindudele peale seda, kui 8-aastasel linnul tekkisid vitamiinipuudusest tingitud tervisehädad. Arst kirjutas kõigepealt välja vitamiinitilgad ja soovitas lisaks hakata kasutama nimetatud seemnesegu. Nüüd, kui lind terve, olen seda segu seganud ka teiste segudega.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Millise firma toitu kasutate. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millise firma toitu kasutate.   Millise firma toitu kasutate. - Page 2 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Millise firma toitu kasutate.
Tagasi üles 
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 3Mine lehele : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Millise riigi andmebaasis registreerida papagoi?

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Toitumine ning muu toiduga kaasnev-
Hüppa: