Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Papagoi hammustab kui tahan käele võtta .

Go down 
+12
robert
Oliver
mooncalf
tibu
pepe7
kalla
KKatsa
janne87
Sigrid
Volim-Te
SaluKat
Crystella353
16 posters
Mine lehele : Previous  1, 2
AutorTeade
E-Liisa
Külaline
Anonymous



Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Viiru hammustus   Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . - Page 2 Icon_minitimeTeis 09 Dets 2008, 20:25

First topic message reminder :

Nüüd siis lõpuks saime endale ka viiru,kuid mure on hammustamises.Teda kätte võttes ja silitades ta hammustab.Mida ette võtta,sest kohati hammustab ta ikka pärist kõvasti!Millest võib see hammustamine olla tingitud?
Tagasi üles Go down

AutorTeade
tiiu212
Noor Perepea
Noor Perepea
tiiu212


Female
Linde : 2
Postitusi : 55
Asukoht : Pärnumaa

Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Hammustab!   Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . - Page 2 Icon_minitimeKolm 08 Aug 2012, 19:29

Lugesin siit mingist foorumist,et kui kakaduu hammustab siis tuleks talle näkku puhuda...Louis on 2,5 kuud ja temal on rumal komme hammustada.iga kord kui näpu või käe tema juurde panen siis ta hammustab.Puhumine talle ei mõju.Ta kõll kõvasti nagu ei hammusta aga ikkagi,tundub nagu oleks kuri vist:)?Äkki on kellegil veel mingeid soovitusi,kuidas käituda ja mida teha?Käele ega näpule ta muidugi ei tule aga pulgale (oksale)tuleb.eriti ta meid ei karda ka,sest laseb isegi veidi silitada.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi hammustab kui tahan käele võtta .   Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . - Page 2 Icon_minitimeKolm 08 Aug 2012, 19:51

Kuigi soov on näha asju nii, et lind laseb isegi veidi silitada, ära jäta tähele panemata märke, et lind üritab end kaitsta - hammustab. Sain aru et teie kodus on papagoi olnud 2 nädalat. Minu arvamus oleks, et ta siiski vajab aega, et usaldama õppida. Enese tahte peale surumine siin ei aita, lind on noor ja kindlasti pole "kuri" käitumine kätte õpitud (õpetatud) komme.
Tagasi üles Go down
tiiu212
Noor Perepea
Noor Perepea
tiiu212


Female
Linde : 2
Postitusi : 55
Asukoht : Pärnumaa

Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi hammustab kui tahan käele võtta .   Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . - Page 2 Icon_minitimeKolm 15 Aug 2012, 11:14

Võin nüüd oma kogemustest öelda,et kaks ja pool nädalat saime hammustada ja mõned korrad isegi päris tugevalt.Hakkasin siis kindaga(valge töökinnas kummi otstega)proovima.Las siis nokib :)Ja tema muidugi hammustas.Lugesin kuskilt,et kui sööki anda ainult kaks korda päevas ette ja ülejäänud aja ei ole tal võimalik ise midagi söödavat kätte saada.Mina nii tegin ja peale kahenädalast katsetamist ta tuligi käele,kuna hoidsin võilillelehte temast piisavalt kaugel ja ta oli sunnitud näpule astuma.Kolm neli korda ta veel proovis hammustada aga siis võtsin lehe kohe ära ja läksin puurist eemale.Esimese päeva õhtuks oli tal kõik selge ja nüüd juba tuleb hammustamata ja kartmata käele ja õlele.Aga veel ainult mingi saia või võilillega :)täna nt lendas mulle taldrikule kui ma läksin juttu ajama puuri lähedale :)puhumine temale ka ei aidanud.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi hammustab kui tahan käele võtta .   Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . - Page 2 Icon_minitimeKolm 15 Aug 2012, 11:38

Linnud ongi täiesti erinevad isiksused. Ühele mõjub üks ja teisele teine asi.
Minu rosella hammustas mõnikord valusasti, kui tahtsin et ta astuks käele. Aitas see, et ma ei teinud teist nägugi. Viirpapagoiga samamoodi. Lihtsalt ei teinud hammustamisest välja ja ei andnud ka kuidagi märku, et mul valus on. Rääkisin rahulikult ja olin sõbralik.
Vähemalt rosella mind enam nii tihti ei hammusta ja viirpapagoi puremine on lihtsalt hoiatus igaks juhuks. On lühike, mitte kuigi valus. Vana lindu ümber ei õpeta Smile

Tingimata ei pea toitu ära jätma. Saab ka siis, kui toit on pidevalt ees. Igal linnul on mingi maiustus, mis talle maitseb. Seda võib pakkuda jaopärast. Nagu lapselegi annad preemiaks kommi, mitte ei vähenda toiduportu mis on tema kasvuks ja arenguks vajalik. Noorel linnul peaks toit alati kättesaadav olema.
See on minu isiklik arvamus.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi hammustab kui tahan käele võtta .   Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . - Page 2 Icon_minitimeKolm 15 Aug 2012, 15:35

tiiu212 kirjutas:
Lugesin kuskilt, et kui sööki anda ainult kaks korda päevas ette ja ülejäänud aja ei ole tal võimalik ise midagi söödavat kätte saada.
Kas oleks võimalik anda viide, kust seda lugeda saaks?
Aga kuidas te täpsemalt siiski tegite, jätkub ju jutt sellega et võililleleht on meelituseks:
tiiu212 kirjutas:
Mina nii tegin ja peale kahenädalast katsetamist ta tuligi käele, kuna hoidsin võilillelehte temast piisavalt kaugel ja ta oli sunnitud näpule astuma. Kolm neli korda ta veel proovis hammustada aga siis võtsin lehe kohe ära ja läksin puurist eemale.
Siis järelikult tavatoit oli linnule kättesaadav, kui ta ise tahtis.
Mul pole nümfkakaduud, seega ma ei tea, kuidas on selle liigi täiskasvanud linnu söömisharjumused.
Küll aga tean omast käest, ja samuti räägivad KÕIK vööt-mägipapagoide pidajad, et need linnud söövad... ja palju... ja sageli. Väikesed linnud, aga isu on hea, see on tingitud nende geneetilisest päritolust, vihmametsade troopiline lokkav küllus, ning varusid ei pea säilitama (keha teab et süüa saab iga kell, ainult nopi), vastupidiselt liikidega kes saavad normaalselt elatud, kui on näguripäevad käes karmimate tingimuste korral. See on muidugi äärmus, sest meie puurilindude toiduvalik, need terad, pole ammuilma värsked ja kõigist looduslikest kasulikest nektaritest kuivad. Söövad, mis nad söövad, looduslind saab paremini hakkama kaks korda päevas söömisega.
Tiiu212 ära palun võta isiklikult, nagu sooviksin kuidagi solvata. Vastupidi, väga hea et rääkida saab.
Teemasse tulles, siis mu mägipapagoid ei hammusta, aga päris hirm tuleb peale, kui mõni mu tibu saaja hakkaks katsetama taltsutamist dieediga. Iialgi ei tea garanteerida ju, kui head suhted tulevase omanikuga tekivad.


tibu kirjutas:
Tingimata ei pea toitu ära jätma. Saab ka siis, kui toit on pidevalt ees. Igal linnul on mingi maiustus, mis talle maitseb. Seda võib pakkuda jaopärast. Nagu lapselegi annad preemiaks kommi, mitte ei vähenda toiduportu mis on tema kasvuks ja arenguks vajalik. Noorel linnul peaks toit alati kättesaadav olema.
See on minu isiklik arvamus.
Pooldan täielikult taolist käitumisviisi.
Tagasi üles Go down
tiiu212
Noor Perepea
Noor Perepea
tiiu212


Female
Linde : 2
Postitusi : 55
Asukoht : Pärnumaa

Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi hammustab kui tahan käele võtta .   Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . - Page 2 Icon_minitimeKolm 15 Aug 2012, 23:36

Ei siin on keegi lihtsalt valesti aru saanud!!Ma mitte ei võtnud toitu eest ära vaid lõpetasin igasuguste maiuste(sai,võilille lehed,marjad jms.)panemise puuri katusele.Tavaline papagoi toit on tal ikka vabalt kättesaadav.Ma lihtsalt hakkasin neid nüüd nn treenimese eesmargil käest pakkuma ja nii saavutasingi selle,et ta ei hammusta kätte ja hakkas ise käele tulema!!See spets nünfi toit on tal kogu aeg olemas aga selleks peab ta puuri sööma minema ise.Kui ma nüüd ei eksi siis sellist toidu õpetust ,et kaks korda päevas toit ette panna lugesin ma vist isegi siit samast papagoimaja foorumist.Ma või ka eksida,kuna uurin pidevalt ja päris palju netist nende eluviiside ja käitumise kohta,kuna nünfi pole enne olnud.On kanaarid ja viirud enne olnud.Vot nii,pole vaja küll karta,et ma neid näljutan!!
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi hammustab kui tahan käele võtta .   Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . - Page 2 Icon_minitimeKolm 15 Aug 2012, 23:50

Selge siis Smile
Tõttöelda, kui sõna sõnalt lugeda Teie esimesest kirja (kell 11:14 15.08.12) siis raske oli küll, mitte valesti aru saada "ülejäänud aja ei ole tal võimalik ise midagi söödavat kätte saada."
Aga hea, et lõpuks point selgus Smile
Tagasi üles Go down
tiiu212
Noor Perepea
Noor Perepea
tiiu212


Female
Linde : 2
Postitusi : 55
Asukoht : Pärnumaa

Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi hammustab kui tahan käele võtta .   Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . - Page 2 Icon_minitimeNelj 16 Aug 2012, 00:19

Jah ma praegu loen siit ise ka,et olen kuidagi segaselt kirjutanud:)mõtlesin ikka mingit maiust kätte saada:)Me oleme temast nii vaimustuses ju ähmi täis saavutustest ja läks valesti.Aga täna õhtuks tuleb ta ilma võililleta ka käele ja lendab pähe istuma ja tundub,et on hammustamise unustanud õnneks Smile
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi hammustab kui tahan käele võtta .   Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . - Page 2 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Papagoi hammustab kui tahan käele võtta .
Tagasi üles 
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2Mine lehele : Previous  1, 2
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Käitumine, trikid ja nende õpetamine-
Hüppa: