Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Papagoi hammustab kui tahan käele võtta .

Go down 
+12
robert
Oliver
mooncalf
tibu
pepe7
kalla
KKatsa
janne87
Sigrid
Volim-Te
SaluKat
Crystella353
16 posters
Mine lehele : 1, 2  Next
AutorTeade
E-Liisa
Külaline
Anonymous



Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . Empty
PostitaminePealkiri: Viiru hammustus   Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . Icon_minitimeTeis 09 Dets 2008, 20:25

Nüüd siis lõpuks saime endale ka viiru,kuid mure on hammustamises.Teda kätte võttes ja silitades ta hammustab.Mida ette võtta,sest kohati hammustab ta ikka pärist kõvasti!Millest võib see hammustamine olla tingitud?
Tagasi üles Go down
Crystella353
Perepea
Perepea
Crystella353


Female
Linde : 2
Postitusi : 72
Vanus : 30

Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi hammustab kui tahan käele võtta .   Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . Icon_minitimeTeis 09 Dets 2008, 20:29

Lihtsalt kuna ta on teie peres uus, siis ta lihtsalt kardab.
Räägi temaga rahulikult , proovi õrnalt talle läheneda, et lõpuks saavutaksid tema usalduse Smile
Tagasi üles Go down
http://www.rate.ee/users/Crystella353
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi hammustab kui tahan käele võtta .   Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . Icon_minitimeTeis 09 Dets 2008, 20:30

Ta kardab sind või nii. Viirpapagoid hammustavadki, aga nt minu viiru ei hammusta enam. Olen temaga väga palju koos ja võtan käe peale. Võtan ta ka pihku ning ta ei hammusta. Alguses hammustas väga kõvasti, aga ära tee hammustusest välja ja harju temaga ennem ära nii, et ta sind enam ei kardaks või nii.
Tagasi üles Go down
Volim-Te
Pesaehitaja
Pesaehitaja
Volim-Te


Male
Linde : 2
Postitusi : 41
Asukoht : Tallinn
Vanus : 29

Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi hammustab kui tahan käele võtta .   Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . Icon_minitimeTeis 09 Dets 2008, 20:34

Kui te alles ostsite teda siis tal on praegu stressi aeg,andke talle 1 nädal puhata ja orienteeruda ärge puudutage teda vaid tasakesi vestelge temaga rahulikult,vahetage toitu ja vett.
Tagasi üles Go down
http://linnumaja.forum.co.ee
Sigrid
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
Sigrid


Female
Linde : 5
Postitusi : 164
Asukoht : Harjumaa
Vanus : 30

Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi hammustab kui tahan käele võtta .   Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . Icon_minitimeKolm 10 Dets 2008, 12:15

Hammustamine on tingitud kartusest. Lugesin hiljuti, et papagoid naudivad seda, kui nad inimest hammustavad ja siis inimene karjuma hakkab. Nende jaoks on see lõbus ja sellepärast nad hakkavadgi hammustama. Kui ta hakkab hammustama, siis puhu talle tuult näkku. Nii tee järjepidevalt, et ta lõpuks järgi jätaks.
Tagasi üles Go down
Volim-Te
Pesaehitaja
Pesaehitaja
Volim-Te


Male
Linde : 2
Postitusi : 41
Asukoht : Tallinn
Vanus : 29

Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi hammustab kui tahan käele võtta .   Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . Icon_minitimeKolm 10 Dets 2008, 15:46

Mõned hoopiski ei naudi,mõned niisama kardavad sind ja hammustad sel ajal kui sa hoiad ta ja ei lase lahti..
Tagasi üles Go down
http://linnumaja.forum.co.ee
Sigrid
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
Sigrid


Female
Linde : 5
Postitusi : 164
Asukoht : Harjumaa
Vanus : 30

Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi hammustab kui tahan käele võtta .   Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . Icon_minitimeKolm 10 Dets 2008, 15:53

Siis peabki neile tuult näkku puhuma.
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi hammustab kui tahan käele võtta .   Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . Icon_minitimeLaup 13 Dets 2008, 02:44

Huvitav, miks ma selle peale tulnud pole. Very Happy. Kunagi vist ka puhusin, aga viimasel ajal mittte. No mul pole viimasel ajal vajagi olnud.
Tagasi üles Go down
janne87
Tibu
Tibu
janne87


Female
Linde : 2
Postitusi : 1
Asukoht : Paide
Vanus : 36

Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi hammustab kui tahan käele võtta .   Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . Icon_minitimeTeis 13 Jan 2009, 15:36

mul on emane ja isane papagoi, emane on kuskil 10 kuune ja isane natukene vist noorem. Nad on meil juba päris kaua olnud aga ikka kardavad ja hammustavad kui kätte võtta, mida peaks tegema, et nad enam ei kardaks.
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi hammustab kui tahan käele võtta .   Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . Icon_minitimeNelj 15 Jan 2009, 14:44

Näiteks: ära võta neid praegu kätte. Pane käsi puuri ning anna neile midagi maitsvat. Mina olen oma viirule muruliblesid näpu vahelt andnud.Küll on tore vaadata, kuidas ta silmad kõõrdi ajab ja seda värib. Aga see selleks. Võid porgandit anda ja ka maiusepulki panna puuri. Kõige parem - kukeleiba. See on neile tõsiselt hea asi. Räägi nendega tihti ja ma ei tea, kas sul õnnetus, aga võid proovida õrnalt nõpuga jalgu neil "hõõruda"või puudutada. Minu viiru muutub selle peale väga leebeks. Hakkab oma nokaga õrnalt kätt kõditama ja tihti enda hammustatud aukude ümbert nahka õrnal ära koristama. See on väga mõnus, nagu keegi mazeeriks kätt. Aga proovi neid asju ja siis kirjuta jälle, kuidas läheb. Aga ehk on sul võimalik filmida seda hetke, kui sa neid kätte võtad. Siis oskaksime paremini õpetada.

=)
Tagasi üles Go down
KKatsa
Kogemustega lendur
Kogemustega lendur
KKatsa


Female
Linde : 2
Postitusi : 106
Asukoht : Tartumaa ^_^
Vanus : 28

Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi hammustab kui tahan käele võtta .   Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . Icon_minitimePüh 03 Mai 2009, 14:42

Minu viiru armastab muusikat, siis ta lausa jookseb minu juurde et näidata oma tantsu- ja lauluoskust XD. Samuti ei tohi neid n-ö krabada ega puuris taga ajada.
Tagasi üles Go down
kalla
Tibu
Tibu
kalla


Male
Linde : 2
Postitusi : 3

Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi hammustab kui tahan käele võtta .   Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . Icon_minitimeTeis 08 Sept 2009, 19:04

Ei julge kätt puuri panna, sest ei tea kui tugev see on, kas keegi ütleks?
Aitäh
Tagasi üles Go down
pepe7
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
avatar


Female
Linde : 18
Postitusi : 177
Asukoht : PÕLVA
Vanus : 49

Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi hammustab kui tahan käele võtta .   Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . Icon_minitimeTeis 08 Sept 2009, 21:16

Oletan,et tegu viirpapagoiga.Viiru hammustust võib võrrelda näpistusega,kes õrnemalt,kes jälle tugevamalt.
Tagasi üles Go down
http://viiruke.onepagefree.com/
kalla
Tibu
Tibu
kalla


Male
Linde : 2
Postitusi : 3

Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi hammustab kui tahan käele võtta .   Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . Icon_minitimeTeis 08 Sept 2009, 21:18

Ok aitäh!
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi hammustab kui tahan käele võtta .   Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . Icon_minitimeNelj 10 Sept 2009, 20:47

Mõni haakub ikka nii kõvasti sõrme külge, et veri väljas. Osadel emastel on nagu sakid noka küles.
Tagasi üles Go down
mooncalf
Tibu
Tibu
avatar


Male
Linde : 1
Postitusi : 3
Asukoht : Tallinn

Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi hammustab kui tahan käele võtta .   Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . Icon_minitimeKolm 18 Nov 2009, 12:22

No mul ka lööb noka käe külge kinni. Aga ega ta niisama, võtab ikka korralikult pöidla juurest, kus on lõdvemat nahka, see ikka korralikult valus Very Happy
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline
Anonymous



Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi hammustab kui tahan käele võtta .   Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . Icon_minitimeKolm 18 Nov 2009, 15:51

Kusjuures olen samuti märganud, et kui ta mind juba täielikult usaldab nokkab ta siis, kui midagi tõsist on.

Saskira, kirjavigu parandasin. Tibu
Tagasi üles Go down
Oliver
Ambitsioonikas sulesepp
Ambitsioonikas sulesepp
Oliver


Male
Linde : 1
Postitusi : 129
Asukoht : Viimsi
Vanus : 26

Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . Empty
PostitaminePealkiri: Papagoi hammustab kui tahan käele võtta .   Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . Icon_minitimeNelj 24 Dets 2009, 16:13

Kui keegi teab kuidas sellest lahti saada siis aidake palun. Käest süüa võtab küll vahepeal.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi hammustab kui tahan käele võtta .   Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . Icon_minitimeReede 25 Dets 2009, 12:40

Iga kord kui hammustab, puhu talle näkku. See on üks variant.
Tagasi üles Go down
robert
Pesamuna
Pesamuna
robert


Male
Linde : 2
Postitusi : 9
Asukoht : Tartu

Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi hammustab kui tahan käele võtta .   Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . Icon_minitimeEsm 11 Jan 2010, 16:30

Kas ta hammustab väljaspool puuri või puuris ?

Puuris on hammustamine loomulik , ikkagi tema territoorium .

Meil ei tohi üldse näppe puuri vahele toppida , kohe hammustatakse, aga väljaspool puuri tullakse ja musitatakse.
Tagasi üles Go down
Oliver
Ambitsioonikas sulesepp
Ambitsioonikas sulesepp
Oliver


Male
Linde : 1
Postitusi : 129
Asukoht : Viimsi
Vanus : 26

Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi hammustab kui tahan käele võtta .   Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . Icon_minitimeEsm 11 Jan 2010, 18:21

Väljaspool. Sees lendab minema.
Tagasi üles Go down
Kailike
Teismeline
Teismeline
Kailike


Female
Linde : 2
Postitusi : 12
Asukoht : Tartu
Vanus : 34

Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi hammustab kui tahan käele võtta .   Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . Icon_minitimeKolm 24 Veeb 2010, 10:24

Minu papagoi hamustab ka kui kätte võtan, aga see pole väga valus. Ta teeb seda vaid paarkorda. puuris ta ei hamusta. aind siis kui ta välja võtnud olen.Lasen ta siis lahti ja lendab.Läheb ise puuri ka tagasi.
Tagasi üles Go down
külax
Külaline
Anonymous



Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . Empty
PostitaminePealkiri: Hammustab...   Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . Icon_minitimeNelj 25 Nov 2010, 22:25

Mul on isane viirpapagoi, ja praegu harjutan temaga seda, et ta mind ei kardaks, aga mida teha, et kui ta käe peale tuleb, et ta ei hammustaks (üleüldse kui leiab mu naha üles siis hammustab) ?

Kui ma kindaga teen siis ta nagu ei tunne mind ära aga kui ma kinda ära võtan siis ta lendab kohe minu juurde tuleb mu käe juurde/peale ja hakkab hammustama. Terve käsi juba ta hammustusi täis. Vb ta kardab mu kätt vms, aga kuidas ma seda muudan?

Aga mõnikord tuleb ta mu käe juurde ja ma hakkan teda vaikselt silitama ja on kuulda kuidas ta vaikselt nurrub nagu kass. Äkki tahab tähelepanu? Praegu ei luba isegi kirjutada, kõnnib klaviatuuri peal.

Igalepoole kuhu ma oma käega lähen tuleb ta järgi.

26.11.10 Pille tõstis 4 järjestikust postitust kokku.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi hammustab kui tahan käele võtta .   Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . Icon_minitimeLaup 27 Nov 2010, 11:18

Kui mainid, et üleüldse nahka armastab hammustada, küsiksin, kas kasutad tugevalõhnalist pesugeeli või midagi säärast?
Jääb mulje et Sind ta üldse ei karda ja Sul avaneb suurepärane võimalus natuke edasi treenida, loodan et leiad selleks piisavalt aega ja tahtmist Smile Linnul huvi on, igatahes!
Tee oma käed atraktiivseks. Võta mängu pall. Esialgu hoia see enda käeulatuses ja kui lind tuleb, proovi puudutada ka palli - mõtlen, et esialgu ta võib võõristada muud eset, või mis?
Hiljem, kui õnnestub, hakka tegema treeningut. Pall peaks olema selline aukudega, kassidele mõeldud mänguasjade seast võid leida.
Vaata ka mõnd videot siit näiteks:
https://www.youtube.com/watch?v=BI7rRULZuT4&NR=1

Tegelikult ka soovitaksin ta võõrutada sellest käe hammustamisest. Ta loomulikult peaks nautima silitusi ja kätte võtmist, kuid hammustamise vastu võiksid midagi ette võtta küll. Kui pall ei sobi, proovi pulgaga midagi taolist:
https://www.youtube.com/watch?v=f4SkELMXOD8&feature=related
Tagasi üles Go down
Bella21
Pesamuna
Pesamuna
Bella21


Female
Linde : 1
Postitusi : 5

Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi hammustab kui tahan käele võtta .   Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . Icon_minitimeKolm 20 Apr 2011, 16:22

Minul probleem sellega, et lind on üsna metsik, küllap on eelmises kodus temaga vähe tegeletud Rolling Eyes Nüüd kui minu juures on, siis hoian päev läbi puuriust lahti, niiet saab iga kell tuppa lendu minna kui tahab aga vot ligi ei tule, istub kuskil kõrgemal ja kui lähemale minna, siis hakkab rabelema ja kui puutuda, siis hammustab-teeb imelikku häält ja lendab hoopis minema.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi hammustab kui tahan käele võtta .   Papagoi hammustab kui tahan käele võtta . Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Papagoi hammustab kui tahan käele võtta .
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2Mine lehele : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Käitumine, trikid ja nende õpetamine-
Hüppa: