PealehtPealeht  GaleriiGalerii  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

Share
 

 Artikkel: Rosella

Go down 
AutorTeade
Sigrid
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
Sigrid

Female
Linde : 5
Postitusi : 164
Asukoht : Harjumaa
Vanus : 26

Artikkel: Rosella Empty
PostitaminePealkiri: Artikkel: Rosella   Artikkel: Rosella Icon_minitimeTeis 25 Dets 2007, 17:59

Artikkel: Rosella 35dceg7
Rosella
Platycercus (ladina keeles) / Rosella (inglise keeles)
Autor: Sigrid Kurg

Rosella on Austraalias elutsev keskmise suurusega papagoi. Tema pikkus on kuni 36 cm. Tavaliselt on nad üsna sõjakad teiste lindude suhtes, aga loomulikult on ka erandeid. Mõned rosellaomanikud teavad rääkida, et rosella ei ole väga seltsiv lind. Neid on üpris raske käelinnuks harjutada. Ta ei ole lind, kes õpiks rääkima. Rosella on hakanud Eestis juba päris palju populaarsust koguma.


Toitumine

Rosella toit koosneb enamasti kanaarilinnu seemnetest ja sifkadest. Mõned inimesed kasutavad viirpapagoi toidusegu koos kanaarilinnu seemnetega. Neile maitsevad ka värsked aedviljad ja puuviljad nagu näiteks: õunad, magus kartul, kurk, mango ja apelsin. Paha ei tee ka lehtkapsas ja keedetud muna.


Hool ja majutamine

Roselladele meeldib vannis käia nii, et vann veega võiks neil pidevalt kättesaadav olla. Välismaal peavad paljud inimesed oma linde spetsiaalsetes linnumajades, kuid neile piisab ka keskmise suurusega papagoi puur.

Paljunemine

Rosellade pesitsusperiood kestab tavaliselt oktoobrist-märtsini. Selle ajaga suudaksid nad üles kasvatada kaks kuni kolm pesakonda poegi, aga see oleks lindudele väga kurnav. Enne paaritumist hakkavad rosellad kudrutama ja üksteist toitma. Nad munevad 3-7 muna mida hautakse 20 päeva. Pojad elavad pesas kuus nädalat.


___________________________
Artikli toimetas: Henri Maalmann
Artikkel on pärit: http://www.zone.ee/tunnelinde
Artikli kopeerimine ilma autori loata on rangelt keelatud! © Sigrid Kurg
Artikkel: Rosella 14nha2r

Artikkel: Rosella 11ha2xl
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat

Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 24

Artikkel: Rosella Empty
PostitaminePealkiri: Re: Artikkel: Rosella   Artikkel: Rosella Icon_minitimeLaup 30 Aug 2008, 15:57

Kas roselladest on kuskil pilte ka? Nad on need punased linnud, kellel on kirjud tiivad? Viimasel ajal olen neid väga palju näinud poodides Smile
Tagasi üles Go down
Sigrid
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
Sigrid

Female
Linde : 5
Postitusi : 164
Asukoht : Harjumaa
Vanus : 26

Artikkel: Rosella Empty
PostitaminePealkiri: Re: Artikkel: Rosella   Artikkel: Rosella Icon_minitimeLaup 30 Aug 2008, 17:47

Tagasi üles Go down
Artiklid
Artiklite toimetaja
Artiklite toimetaja
Artiklid

Linde : pole ühtegi
Postitusi : 30

Artikkel: Rosella Empty
PostitaminePealkiri: Re: Artikkel: Rosella   Artikkel: Rosella Icon_minitimePüh 25 Juul 2010, 14:59

Kuna Sigridi link ei paista enam toimivat, siis edastan ise mõned Papagoimaja galeriist leitud pildid rosellast:
Artikkel: Rosella 208073528Pille rosellad

Artikkel: Rosella 712536575

Artikkel: Rosella 398776576

Artikkel: Rosella 709198686

Artikkel: Rosella 46969515

Artikkel: Rosella 24927824

Artikkel: Rosella 654751464

Tänud kõikidele rosellaomanikele, kes pildid oma roselladest Papagoimaja galeriisse on lisanud. Smile
Tagasi üles Go down
Sponsored content




Artikkel: Rosella Empty
PostitaminePealkiri: Re: Artikkel: Rosella   Artikkel: Rosella Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Artikkel: Rosella
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Raamatukogu :: Rosella-
Hüppa: