Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Järjestikku mitu kurna, selle vältimise võimalused?

Go down 
3 posters
AutorTeade
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Järjestikku mitu kurna, selle vältimise võimalused? Empty
PostitaminePealkiri: Järjestikku mitu kurna, selle vältimise võimalused?   Järjestikku mitu kurna, selle vältimise võimalused? Icon_minitimeTeis 20 Juul 2010, 10:06

Minul mõistus otsas ja kogemustepagas puudulik, andke nõu. Emaslind alustas peatselt peale esmast pesitsemist, mis lõppes ebaõnnega, uusi ettevalmistusi uue kurna asukoha ja pesa valmistamiseks. Märgin ära, et pesakasti võtsin maha ja silma alt ära. Emane aga alustas raamaturiiulis uuesti ühes konkreetses kohas pesamaterjali valmistamist paberiribadest. Üks päev siis leidsingi muna sealt riiulist. Kusjuures, seljas tallamist pole nagu olnudki, vähemalt enne esimest muna nüüd. Isaslind armastaks oma kaasat niisamagi, hoolitseb ta eest, toidab teda ja üldse käitumuslikult peab emase heaolu esmatähtsaks. Emane aga ei jäta, hakkas riidekappigi pugema, kui uks praokil, nagu tiine kass. Nii!, ostsin Hortesest sellise puitvõrestiku, mida kasutatakse ronitaimede toestuseks. See võrestik on suuremõõduline, täitsa vahva disainivärk mul nüüd raamaturiiuli ees kogu ulatuses. Idee oli mul, et aeg-ajalt jätan ka lahtiseks ligipääsu emasel sinna oma kohta, mis talle meeldib, ja teinekord jälle võre ees. Et nagu segan järk-järgult ja siis loobub ehk lõpuks. Ja et ei oleks järsk blokkimine, muretsen ka, kas muna võiks muidu kinni jääda vms. Selle tulemusena ilmus veel teine muna võimaluse avanedes sinna riiulisse. Nüüd on ahvatletud ka isane julgemalt ja põhjalikult seljas tallama. Mõlemad sahmerdavad võre peal ronida et leida ava kust sisse pugeda oma "pesapaika". Aga mis ma teha saaksin veel?

23.07.2010 Pille muutis teema pealkirja vastavalt sisule.


Viimati muutis seda Pille (Reede 23 Juul 2010, 22:41). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Järjestikku mitu kurna, selle vältimise võimalused? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Järjestikku mitu kurna, selle vältimise võimalused?   Järjestikku mitu kurna, selle vältimise võimalused? Icon_minitimeTeis 20 Juul 2010, 11:49

Lugesin, et üks võimalus on munad (kohe alguses, kui veel midagi arenema pole hakanud) ära keeta, et tibusi sealt ei kooruks.

Link artikli juurde on siin http://www.neitokakadut.com/index.php?mact=News,cntnt01,detail,0&cntnt01articleid=54&cntnt01returnid=97
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Järjestikku mitu kurna, selle vältimise võimalused? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Järjestikku mitu kurna, selle vältimise võimalused?   Järjestikku mitu kurna, selle vältimise võimalused? Icon_minitimeTeis 20 Juul 2010, 12:09

Seda võin teha küll kuid edasi jääb mure, kas panna siis pesakast üles, las haudub ja istub pimedas oma aja ära, lõpuks ikka pean eemaldama kogu kupatuse koos keedumunadega, kardan et ta istuks seal viimsepäeva pasunakoorini. Või siis ei istuks, loobuks lõpuks ise? Juhul, kui ma pesakasti ei pane ja võret ka mitte ette, jääb ta meelsasti kükitama oma valitud raamatute vahele, seal aga ta on nagu liigendnuga, halvas asendis ja pinge all.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Järjestikku mitu kurna, selle vältimise võimalused? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Järjestikku mitu kurna, selle vältimise võimalused?   Järjestikku mitu kurna, selle vältimise võimalused? Icon_minitimeTeis 20 Juul 2010, 13:59

Loogiliselt võttes, võiks panna pesa. Las haudub seal keedumune. Äkki ta siiski tüdineb kunagi kui näeb, et midagi ei kooru. Seda ei saagi teada, kui ei proovi.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Järjestikku mitu kurna, selle vältimise võimalused? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Järjestikku mitu kurna, selle vältimise võimalused?   Järjestikku mitu kurna, selle vältimise võimalused? Icon_minitimeKolm 21 Juul 2010, 20:47

Tegutsengi, Tibu, Sinu nõuande järgi. Mune on juba kokku 3 (täna kolmas), keedan ära, teen markeriga risti peale, küllap neid mune tuleb veel. Eelmised kaks igaks-juhuks valgustasin läbi, need olin tõstnud ära kappi varjule ja võib ära keeta küll. Siis peaks rahul olema et saab haududa, ja saan kindel olla et lisakoormust tibude kasvatamisega ei tule. Sest eelmisest kurnast ja haudumisest möödas vähem kui 1 kuu. Kui see stsenaarium veel kolmas kord järjest peaks korduma, siis võtab küll kukalt kratsima. Praegu emaslind näeb õnneks hea välja, suled läigivad, siledad ja söögiisu on oi kui hea.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Järjestikku mitu kurna, selle vältimise võimalused? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Järjestikku mitu kurna, selle vältimise võimalused?   Järjestikku mitu kurna, selle vältimise võimalused? Icon_minitimeNelj 22 Juul 2010, 11:03

Pille, ma ise ei ole kunagi nii teinud. Olen võtnud ära pesa ja munad lihtsalt minema visanud, kui need kuhugi pudenevad. Vähendanud munatoidu andmist. Linnud pole sellest stressi jäänud. Muidugi on sulelised erinevad iseloomudelt. Emane on munenud peale pesitsust ühe portsu veel ja siis on jälle pikaks ajaks rahu majas.
Seda keetmise asja lugesin artiklist. Otsusta ise, kumb on õigem. Osad soovitavad lasta mitu pesakonda järjest. Mina seda ei toeta isegi, kui see on õige.
Tagasi üles Go down
taanka
Noor Perepea
Noor Perepea
taanka


Female
Linde : 8
Postitusi : 51
Asukoht : Tartu
Vanus : 45

Järjestikku mitu kurna, selle vältimise võimalused? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Järjestikku mitu kurna, selle vältimise võimalused?   Järjestikku mitu kurna, selle vältimise võimalused? Icon_minitimeReede 23 Juul 2010, 21:37

Kui ei soovita, et munadest keegi koorub,siis soovitatakse lasta linnul pool haudumisajast istuda munadel ja siis koristatakse pesakast koos munadega ära.Peale munemist lind puhkab ja hiljem pesakasti ära võttes ei plaani kohe munele hakata.Peale pesakasti ära koristamist soovitatakse ka puuris teha asjade ümberpaigutust.
Kui pesakast on ära koristatud,siis ise ma küll enam tagasi ei paneks.Sel juhul hoiaks see aeg lindu puuris ,ei laseks lendama,et ta riiulite vahele muneks,aga kui lind juba ühe muna munes,munemise jätkab ta juba kus iganes olles,kastiga või ilma selleta.Minu lind munes võrel istudes ja oli näha ,et stress oli suur,istus kössis ja tujutu,võttis palju aega enne kui taastus.
Tagasi üles Go down
http://lemmikloom.onepagefree.com/?id=17690&onepagefree=e3f7
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Järjestikku mitu kurna, selle vältimise võimalused? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Järjestikku mitu kurna, selle vältimise võimalused?   Järjestikku mitu kurna, selle vältimise võimalused? Icon_minitimeNelj 19 Jan 2012, 13:13

Ma tean, et looduses nt. pääsukesed kasutavad soodsa aja ära ning teevad suve jooksul mitu pesakonda. Nii toimivad paljud liigid. Tähtis on võimalikult palju järglasi teha. Mina soovitaks sul munad ära keeta või osta puumunad.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Järjestikku mitu kurna, selle vältimise võimalused? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Järjestikku mitu kurna, selle vältimise võimalused?   Järjestikku mitu kurna, selle vältimise võimalused? Icon_minitimePüh 30 Okt 2016, 00:57

Mitu aastat on mööda läinud. Olengi keedetud munade meetodit kasutanud.
Juhuslikult kerkis ühes teises papagoidega seotud grupis üles algajate küsimusi et mida täpsemalt keedetud munadega tehakse, miks neid keetma peab ja kas need lähevad linnule toiduks.
Kui lind on munemistsükliga alustanud, siis kohe muna ära keeta, enne kui seal keegi arenema hakkab. Võib jätta osa keetmata või kõik neutraliseerida, see on kasvataja enda valik ja teadlikkus, kuidas tibudega pärast hakkama saada või kellele loovutada.
Keedumunad pannakse hauduja alla pessa tagasi.
Lind teab tavaliselt, mitu muna tal munakurnas peab olema. Seepärast ongi mõttekas jätta linnule tema haudemunad alles. Munemistsükkel lõpeb siis, kui lind on oma munakoguse kätte saanud.
Kui koorub näiteks ainult 1-2 tibu, siis võiks nädal veel munad pesas olla. Need hoiavad linnuvanema haudel ja munad jätavad tibule liigutamisruumi vanalinnu all.
Hiljem peab küll keedumunad ära viskama Very Happy

Tagasi üles Go down
Sponsored content





Järjestikku mitu kurna, selle vältimise võimalused? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Järjestikku mitu kurna, selle vältimise võimalused?   Järjestikku mitu kurna, selle vältimise võimalused? Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Järjestikku mitu kurna, selle vältimise võimalused?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Pesakastist tibudeni-
Hüppa: