Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Papagoi närib puuri

Go down 
+5
Kailike
tipsijakluti
anka31
tibu
Oliver
9 posters
AutorTeade
Oliver
Ambitsioonikas sulesepp
Ambitsioonikas sulesepp
Oliver


Male
Linde : 1
Postitusi : 129
Asukoht : Viimsi
Vanus : 26

Papagoi närib puuri Empty
PostitaminePealkiri: Papagoi närib puuri   Papagoi närib puuri Icon_minitimeKolm 25 Nov 2009, 14:43

Märkasin täna, et mu papagoi närib puuri võre ja lohistab oma nokka mööda puuri võre. Kas see on mingi probleem?
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline
Anonymous



Papagoi närib puuri Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi närib puuri   Papagoi närib puuri Icon_minitimePüh 29 Nov 2009, 11:18

Ei ole arvatavasti. Ka minu papagoi teeb nii. Juu talle lihtsalt meeldib. samas on võimalus, et tal on mingi vitamiini vms puudus ja loodab sealt saada. Samas mu viirul ei saa olla vitamiini puudud, sest tal on olemas kõik kaltsiumikivid jne.
Tagasi üles Go down
Oliver
Ambitsioonikas sulesepp
Ambitsioonikas sulesepp
Oliver


Male
Linde : 1
Postitusi : 129
Asukoht : Viimsi
Vanus : 26

Papagoi närib puuri Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi närib puuri   Papagoi närib puuri Icon_minitimePüh 29 Nov 2009, 11:51

Mul samuti .
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Papagoi närib puuri Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi närib puuri   Papagoi närib puuri Icon_minitimePüh 29 Nov 2009, 15:27

Vitamini puudus see küll pole. Puuri närimine näitab, et linnul on igav, või on see üks halb komme.
Tagasi üles Go down
anka31
Tibu
Tibu
avatar


Female
Linde : 1
Postitusi : 3
Asukoht : Jõhvi

Papagoi närib puuri Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi närib puuri   Papagoi närib puuri Icon_minitimeEsm 07 Dets 2009, 23:43

Minu viiru Ronni närib siis kui tahab välja pääseda, sest ta teab,et mul hakkab temast siis kahju ja ma lasen ta välja lendama.
Tagasi üles Go down
tipsijakluti
Pesamuna
Pesamuna
avatar


Female
Linde : 2
Postitusi : 5
Vanus : 24

Papagoi närib puuri Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi närib puuri   Papagoi närib puuri Icon_minitimeLaup 09 Jan 2010, 23:06

Kui mul oli vana puur, siis pidevalt emane venitas traati ja tegi koha kust ta sai välja lennata! Papagoi närib puuri Icon_mad Teda on raske kinni püüda ja seetõttu pidin uue ja tugevama puuri ostma, enam sellist probleemi pole. Papagoi närib puuri Icon_biggrin
Tagasi üles Go down
Kailike
Teismeline
Teismeline
Kailike


Female
Linde : 2
Postitusi : 12
Asukoht : Tartu
Vanus : 34

Papagoi närib puuri Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi närib puuri   Papagoi närib puuri Icon_minitimeKolm 24 Veeb 2010, 10:33

Minu linnuke teeb ka nii, aga see on tavaline asi. Kui ta sööb, siis ta ka teeb nii pühib nagu nokka. Närib puurivõre ja libistab end üles alla ja hoiab nokaga kinni.
Ma tegin puuri ukse lahti ja miskipärast ta hakkas seda hoopis kinni tagasi panema nokaga tõmbas võrest aga päris kinni ei saanud. Välja ei lennanud.
Tagasi üles Go down
kerlike98
Teismeline
Teismeline
kerlike98


Female
Linde : 1
Postitusi : 13
Asukoht : Kuressaare
Vanus : 26

Papagoi närib puuri Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi närib puuri   Papagoi närib puuri Icon_minitimeLaup 20 Nov 2010, 00:13

vot see tark papagoi.minu oma tuleb hea meelega välja
Tagasi üles Go down
http://www.papagoimaja.forum.co.ee/
Amadiin888
Noor Perepea
Noor Perepea
Amadiin888


Female
Linde : 3
Postitusi : 56
Asukoht : Tallinn

Papagoi närib puuri Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi närib puuri   Papagoi närib puuri Icon_minitimeLaup 14 Mai 2011, 13:24

Minu emane lind närib ka puuri võret aga isased millegi pärast mite.
Tagasi üles Go down
lutikas
Pesamuna
Pesamuna
lutikas


Linde : 2
Postitusi : 5

Papagoi närib puuri Empty
PostitaminePealkiri: Puurilt mahanokitud värv   Papagoi närib puuri Icon_minitimeTeis 31 Mai 2011, 10:53



Aasta ajaga on mu viirude puur värvist pooleldi haljaks nokitud...!

Mul on neile kaltsiumikivi, kriidikivi ja kalaluude kivi puuris mida ka hoolsalt tarbitakse

ning pidevalt kuivanud kaseoksad prahi tootmiseks aga siiski on vaja värvi maha

võtta... Mis teha?
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Papagoi närib puuri Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi närib puuri   Papagoi närib puuri Icon_minitimeTeis 31 Mai 2011, 14:21

Sinna ei saagi midagi parata. See on nende hobi.
Selle vältimiseks võid osta puuri, millel ei ole värvikihti.

Kivikestest võiksid juurde muretseda joodikivi ja laavakivi.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Papagoi närib puuri Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi närib puuri   Papagoi närib puuri Icon_minitimeKolm 01 Juun 2011, 12:32

Kooritud puuri desinfitseerimiseks, ebasoovitavate jääkide eemaldamiseks soovitaksin puuri aeg-ajalt äädikavee lahusega loputada.
Mina ostsin punutud korvi, paigutasin puuri, sellega läheb rohkem aega ja on lindudele huvitav vaheldus. Ei pruugi harjumust muuta võret koorida, aga tasub proovida.
Sobiva suurusega korvi võib olla raske leida (kui ise ei oska) mina sain Prismast lilleosakonnast, Nurmiko omad.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Papagoi närib puuri Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi närib puuri   Papagoi närib puuri Icon_minitimeKolm 01 Juun 2011, 13:19

See on hea mõte, pakkuda asendustegevust. Smile
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Papagoi närib puuri Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi närib puuri   Papagoi närib puuri Icon_minitimeLaup 13 Apr 2013, 15:28

Kui papagoi puuri varvade värv on maha koorunud/näritud siis puhastamiseks/rooste eemaldamiseks pidavat sobima kange tee.
Keeda 1/2 liitrit vett. Lisa 4-5 teekotikest viieks minutiks. Jahtunud teeveega leota roosteseid kohti. Lase toimida 1-8 tundi, oleneb roostetus astmest, aegajalt uuesti leotades. Peale seda pühi lapiga puhtaks, töötle toiduõliga ja puhasta tavalisel viisil, niiske lapiga.
Ma ise pole veel proovinud, üks puur mul on, mis on närimisjälgedega. Peaks proovima.

Tagasi üles Go down
Sponsored content





Papagoi närib puuri Empty
PostitaminePealkiri: Re: Papagoi närib puuri   Papagoi närib puuri Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Papagoi närib puuri
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Kuidas saada papagoi puuri tagasi?

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Käitumine, trikid ja nende õpetamine-
Hüppa: