Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Munade külmikus hoidmine.

Go down 
4 posters
AutorTeade
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Munade külmikus hoidmine. Empty
PostitaminePealkiri: Munade külmikus hoidmine.   Munade külmikus hoidmine. Icon_minitimeLaup 17 Okt 2009, 15:20

Henri kirjutas: Mul oleks üks küsimus munemise kohta, et olen kuulnud et osad papagoikasvatajad võtavad millalgi munad ära ja panevad need millalgi tagasi. Milleks see vajalik on?

Tibu kirjutas: Mina olen kuulnud, et võetakse ära ja pannakse külmkappi ja kui kõik munad on ära munetud, siis asetatakse munad tagasi pessa. Tibud pidid siis üheaegselt kooruma. Minu arust täiesti ebavajalik.

Ozz kirjutas: Tõsi ta on. Minu tädi tegi samuti, et pani külmikusse ja siis kui kõik munetud, pani alla tagasi. Põhjenduseks oli see, et eelmisest pesakonnast olid vanemad pojad pisemad ära tallanud ja seepärast katsetas siis sellist meetodit. Ja tõesti, enam seda polnud, et ära oleks kedagi tallatud. Munade külmikus hoidmine. Icon_smile
Tagasi üles Go down
ras987
Tibu
Tibu
avatar


Male
Linde : 2
Postitusi : 4

Munade külmikus hoidmine. Empty
PostitaminePealkiri: viirpapagoi munad külmkappi???   Munade külmikus hoidmine. Icon_minitimeTeis 30 Nov 2010, 22:31

Küsimus/idee järgmine: Olen kuulnud, et osad papagoipidajad korjavad emaselt munad alt ära ning panevad külmkappi seniks, kuni mune on 4-6 ning siis panevad kõik munad alla tagasi. Kas see asi töötab? Kui töötab, siis peaksid kõik kooruvad tibud olema ühevanused.
Teiseks, kui see töötab, siis see lahendaks paljude probleemi, kui ema- ja isalind munemiseperioodil läbi ei saa. Kui pesakasti ilmub mõni muna, siis emane ajab isase puurist välja, kuid väljaspool puuri on suurimad sõbrad ja ajavad papagoi asju edasi.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Munade külmikus hoidmine. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munade külmikus hoidmine.   Munade külmikus hoidmine. Icon_minitimeTeis 30 Nov 2010, 23:14

ras987 kirjutas:

kui see töötab, siis see lahendaks paljude probleemi, kui ema- ja isalind munemiseperioodil läbi ei saa. Kui pesakasti ilmub mõni muna, siis emane ajab isase puurist välja, kuid väljaspool puuri on suurimad sõbrad ja ajavad papagoi asju edasi.

Ma täpselt ei saanud Su mõttest aru. Millise probleemi saaks nii lahendatud? Kas pead silmas seda et mune ära korjates jääb läbisaamine heaks ka puuris sees? Seda siis munemisperioodil.
Või mõtlesid, et kui ära korjata munad kohe ja kõik korraga pessa panna, siis emane ei aja enam isast puurist välja?

Seda ma ei tea, mis põhjusel võiks emane viirpapagoi isase eemale ajada ja kas isaslind tahab minna pesakasti? Mul ei ole viirusid ja taolist asja pole mul juhtunud teiste papagoidega. Nii et mind huvitaks, miks see on paljudele probleem? Kas see on iseloomulik käitumine?
Isane peab hoolitsema emase eest ja söötma emast kui see pessa haudele jääb.
Tagasi üles Go down
pepe7
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
avatar


Female
Linde : 18
Postitusi : 177
Asukoht : PÕLVA
Vanus : 49

Munade külmikus hoidmine. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munade külmikus hoidmine.   Munade külmikus hoidmine. Icon_minitimeKolm 01 Dets 2010, 02:21


Mitte mingil juhul mune külmkappi panna, need korjatakse ära ja pannakse kaussi tuppa riiulisse. Ja tagasi munad kui kolmas muna on munetud!!
Tagasi üles Go down
http://viiruke.onepagefree.com/
ras987
Tibu
Tibu
avatar


Male
Linde : 2
Postitusi : 4

Munade külmikus hoidmine. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munade külmikus hoidmine.   Munade külmikus hoidmine. Icon_minitimeKolm 01 Dets 2010, 12:00

pepe7: mune külma ei pane, teen nagu soovitasid. Tunduski kuidagi kahtlane. Tänud!
Pille: Emas- ja isaslinnu läbisaamise probleem munemise ajal on lihtsalt pidevalt silma ja kõrva jäänud, kui olen otsinud infot viirpapagoide kasvatamise kohta. Hetkel on minul selline lindude vaheline läbisaamise probleem. Kui munad ära korjasin, siis rahunes asi kuni järgmise munani.
Kui munad pessa tagasi panen, siis arvatavasti jätkub ka nende vaheline kisma.
Sealt järeldasingi seda, mis eelnevas postituses sipa segasevõitu jäi.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Munade külmikus hoidmine. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munade külmikus hoidmine.   Munade külmikus hoidmine. Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Munade külmikus hoidmine.
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Munade haudumine

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Pesakastist tibudeni-
Hüppa: