Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Oksad õrteks.

Go down 
+9
Riko23
Pille
chrissu
Janneke
Elspret
Malle210
Noora
SaluKat
tibu
13 posters
Mine lehele : 1, 2  Next
AutorTeade
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Oksad õrteks. Empty
PostitaminePealkiri: Oksad õrteks.   Oksad õrteks. Icon_minitimeTeis 19 Mai 2009, 19:32

Millise puu/põõsa oksad, sobivad veel papagoidele õrteks? Mina lugesin ühest foorumist, et õunapuu, pärna puu, sõstra- ja arooniapõõsaste, pirnipuu, ploomipuu, kirsi, kase, pihlaka ja paju oksi võib kasutada. Kuid kas tohib anda koos lehtedega, seda ma ei tea. Ise tean kindlalt, et õunapuu ja paju oksi võib kasutada.
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Oksad õrteks. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Oksad õrteks.   Oksad õrteks. Icon_minitimeTeis 19 Mai 2009, 19:55

Mina teadsin vaid, et puuviljade oksi tohib anda. Olen kuulnud muidu ka seda, et küikkide puude oksi võib anda, peaasi, et vaigune ei oleks e. siis kuuse ja männioksi. Mina olen lehtedega andnud (õunapuu oksi maalt tõin). Erilist huvi need lindudele ei pakkunud, aga oks iseenesest küll.
Tagasi üles Go down
Noora
Kogemustega lendur
Kogemustega lendur
Noora


Linde : 2
Postitusi : 94
Asukoht : Soome

Oksad õrteks. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Oksad õrteks.   Oksad õrteks. Icon_minitimeTeis 19 Mai 2009, 20:28

Kuuse ja männioksi võib ka anda, kuid oksad peavad seega olema HÄSTI KUIVATATUD et vaiku ei ole.

Tamm on selline et ei tea kas on mürgine või ei, et parem vist et ei anna seda. Muidu kõik lehtpuud ei ole mürgised. Lehti võib ka anda ja näideks pihlaka marju võib sügisel ka anda Smile

Eksotilistest põõsastest/puist ei tea.

(21.05.11 Pille parandas paar kirjaviga)
Tagasi üles Go down
Malle210
Noor Perepea
Noor Perepea
Malle210


Female
Linde : 2
Postitusi : 64
Asukoht : Raplamaa
Vanus : 65

Oksad õrteks. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Oksad õrteks.   Oksad õrteks. Icon_minitimeKolm 20 Mai 2009, 09:40

Ei soovitaks kuuske,mändi ja kadakat - isiklikult pole ka andnud leppa ega kaske - minu linnukestele on meeldinud ikka pajuoksad ja õunapuu oksad - kirss ja teised oksan neid ei huvitanud ja noor ja värske pajuoks laastati lõplikult ära - eriti meeldib linnukestele lehe kukkumine puuri põrandale mida jälgitakse hoolega pea viltu - kui see langenud alustatakse järgmise lehe kukutamist puuri põhaj Smile - soovitan eelnevalt oksad läbi pesta ja veest kuivada lasta.
Tagasi üles Go down
http://www.freewebs.com/mallenet
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Oksad õrteks. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Oksad õrteks.   Oksad õrteks. Icon_minitimeLaup 23 Mai 2009, 16:26

Nii vaarikaoksad sobivad ka õrteks. Smile
Tagasi üles Go down
Elspret
Teismeline
Teismeline
Elspret


Female
Linde : 2
Postitusi : 11
Asukoht : Tallinn

Oksad õrteks. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Oksad õrteks.   Oksad õrteks. Icon_minitimeEsm 13 Juul 2009, 21:21

Ise panen puuri õunapuult toodud oksi ja veel rohkem meeldb neile kui on lehed ja õied küljes Very Happy Üldiselt soovitatakse jah lehtpuult oksi panna kuna enamus linnud hakkavad oksi nätsutama, et sealt mahla kätte saada. Wink
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Oksad õrteks. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Oksad õrteks.   Oksad õrteks. Icon_minitimeEsm 13 Juul 2009, 23:43

Ma ise selle peale ei tulnudki, et nad mahla sealt tahavad. Loomulikult on linnud erinevad: kellele maitseb lihtsalt puukoor, mõni närib niisama. Puumahl annab kindlasti oksale isuäratava lõhna. Ma ültse ei imesta, kui mõni lind on spetsialiseerunud, oksast mahla välja imemisele/nätsutamisele tongue
Tagasi üles Go down
Elspret
Teismeline
Teismeline
Elspret


Female
Linde : 2
Postitusi : 11
Asukoht : Tallinn

Oksad õrteks. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Oksad õrteks.   Oksad õrteks. Icon_minitimeTeis 14 Juul 2009, 13:30

Talvel toon samuti oksi puuri aga kuna neil lehti pole siis olen muru pannud kasvama, et natukenegi saaks rohelist talvel. Cool Muru meeldib ka neile väga. Smile
Tagasi üles Go down
Janneke
Tibu
Tibu
avatar


Female
Linde : 3
Postitusi : 4

Oksad õrteks. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Oksad õrteks.   Oksad õrteks. Icon_minitimePüh 08 Nov 2009, 18:25

Mina teadsin et lehtpuu oksi võib panna :)Ja kui roheliset siis vesihein meeldib neile väga Smile
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline
Anonymous



Oksad õrteks. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Oksad õrteks.   Oksad õrteks. Icon_minitimeTeis 10 Nov 2009, 17:35

Olen kuulnud, et osad on pannud ploomipuu oksi. Need on tegelikult ka päris vastupidavad... Smile
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Oksad õrteks. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Oksad õrteks.   Oksad õrteks. Icon_minitimeTeis 10 Nov 2009, 19:32

Ploomipuu oksad on väga head.
Tagasi üles Go down
chrissu
Tibu
Tibu
avatar


Female
Linde : pole ühtegi
Postitusi : 1

Oksad õrteks. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Oksad õrteks.   Oksad õrteks. Icon_minitimePüh 13 Dets 2009, 08:51

Tahaks teada, et kuidas te neid oksi puuri külge kinnitate ja kui jämedad võivad (oksad) õrred olla?
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Oksad õrteks. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Oksad õrteks.   Oksad õrteks. Icon_minitimePüh 13 Dets 2009, 14:49

Õrre jämedus sõltub linnuliigist. Normaalse jämedusega õrs on selline, et kui lind sealt kinni hoiab, siis ei puutu esimeste ja tagumiste varvaste küünised kokku teineteisega. Puuris peaks olema kolm, erineva jämedusega õrt.
Tagasi üles Go down
pihtatso
Külaline
Anonymous



Oksad õrteks. Empty
PostitaminePealkiri: Oksad õrteks.   Oksad õrteks. Icon_minitimeEsm 21 Dets 2009, 06:19

Tegelt neile võib kõike puuri toppida, kuid ei soovita vaiguseid puu liike, siis on suled vaiku täis, kuid kask ja õunapuu on kõige paremOksad õrteks. Icon_smile.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Oksad õrteks. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Oksad õrteks.   Oksad õrteks. Icon_minitimeLaup 21 Mai 2011, 14:25

Noora kirjutas:
Tamm on selline et ei tea kas on mürgine või ei, et parem vist et ei anna seda. Muidu kõik lehtpuud ei ole mürgised. Lehti võib ka anda ja näideks pihlaka marju võib sügisel ka anda

Tamm on mürgine.
Tõrud, lehed ja noored võrsed (tanniinirikkad) on lindudele mürgised.

Pihlaka marjad, nii toored kui ka küpsed punased viljad, sisaldavad sorbiinhapet. Ent kergelt küpsetatud või külmutatud marju võib papagoidele pakkuda.

Metslinnud söövad pihlakamarju, kui öökülm on marjad magusaks teinud.


Viimati muutis seda Pille (Kolm 01 Okt 2014, 23:23). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Oksad õrteks. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Oksad õrteks.   Oksad õrteks. Icon_minitimeLaup 21 Mai 2011, 17:09

Pihtatso, kask on ka selline mille kohta täpselt ei teata. Parem mitte anda.
Tagasi üles Go down
Riko23
Noor Perepea
Noor Perepea
Riko23


Male
Linde : 2
Postitusi : 60
Vanus : 25

Oksad õrteks. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Oksad õrteks.   Oksad õrteks. Icon_minitimeEsm 19 Dets 2011, 16:50

Mina panin oma viirukatele õunapuu oksad. Hästi harulised on ja nendele hirmsasti meeldib see, kohe alguses nokivad nad selle koore sealt pealt küll ära aga üks iga kolme nelja-kuu tagant vahetan oksi, et neil jälle hea nokkida oleks. Neile hirmsasti meeldib seal turnida ja ronida Very Happy
Tagasi üles Go down
papagoi95
Perepea
Perepea
papagoi95


Female
Linde : 2
Postitusi : 73
Asukoht : Järvamaa
Vanus : 25

Oksad õrteks. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Oksad õrteks.   Oksad õrteks. Icon_minitimePüh 05 Veeb 2012, 21:36

Õunapuu oksad on kõige paremad õrred. Smile
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Oksad õrteks. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Oksad õrteks.   Oksad õrteks. Icon_minitimeEsm 18 Märts 2013, 10:44

Kordamine on tarkuse ema, linnupidajad kindlasti teavad, et õrred sobivad sulelistele ainult puust, mida pole mitu aastat pestitsiididega piserdatud. Tüvi talletab mürgiseid taimekaitsevahendeid mitu aastat st. puu peab olema puhas juba mitmendat aastat, alles siis sobib.
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Oksad õrteks. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Oksad õrteks.   Oksad õrteks. Icon_minitimeKolm 20 Märts 2013, 11:18

Mina olen kasutanud õuna- ja ploomipuu oksi ning pajuoksi. Paljuoksad on siiani kõige paremad olnud. Need painduvad väga hästi ja püsivad üsna kaua värsked.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Oksad õrteks. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Oksad õrteks.   Oksad õrteks. Icon_minitimeKolm 03 Juul 2013, 11:04

Pilt, milline on linnule õige õrre jämedus.
Oksad õrteks. 2vlr5ah

Foto võetud miperiquito kodulehelt, teemaks, milline varustus lemmiklinnule muretseda. Ka illustreeriv pilt, keeluga kasutada ümmargusi puure.
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Oksad õrteks. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Oksad õrteks.   Oksad õrteks. Icon_minitimeNelj 04 Juul 2013, 12:53

Aga Pille, kui mul on puuris üks suur oks, mis on õige jämedusega (õigemini see on erineva jämedusega, mõned kohast jämedam, mõnest kohast kitsam), aga üks ~4-5 cm pikkune oks on ülipeenike. Kas ma peaks selle osa siis ära murdma/lõikama, või võib jääda? Linnud ei ole seal pikalt, aind lendavad sinna ja siis mujale.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Oksad õrteks. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Oksad õrteks.   Oksad õrteks. Icon_minitimeNelj 04 Juul 2013, 13:48

Ideaalne ongi, kui õrs on erineva jämedusega, naturaalne oks. See ainult hea, treenib linnu jalgu ja varbad saavad tööd.
Muidugi võib jätta oksa nii nagu ta on.  
See näide on selleks, et inimesed teaksid, millist õrt poest ostes valida, või õuest puuoksa valida.
Sellise jämedusega oksa peal on linnul mugav magada ja eelkõige vanadel lindudel, neil peaks olema õrs, kus jalad puhkavad. Selline asetus loetakse õigeks.
Tagasi üles Go down
trintsu
Perepea
Perepea
trintsu


Female
Linde : 2
Postitusi : 87
Asukoht : Hiiumaa
Vanus : 23

Oksad õrteks. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Oksad õrteks.   Oksad õrteks. Icon_minitimeReede 05 Juul 2013, 01:19

Ma lugesin kusagilt, et tamme (oksad, lehed) ei tohi linnu puuri panna.
Tagasi üles Go down
http://slaegas.blogspot.com
DiandraTubli
Täisealine
Täisealine
DiandraTubli


Female
Linde : 3
Postitusi : 33
Asukoht : Saku

Oksad õrteks. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Oksad õrteks.   Oksad õrteks. Icon_minitimeKolm 31 Juul 2013, 19:42

Mina panin ka oma lindudele oksad õrteks
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Oksad õrteks. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Oksad õrteks.   Oksad õrteks. Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Oksad õrteks.
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2Mine lehele : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Kuuse oksad

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Puur ja sisustus-
Hüppa: