Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Paaritumine

Go down 
5 posters
AutorTeade
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Paaritumine Empty
PostitaminePealkiri: Paaritumine   Paaritumine Icon_minitimeReede 01 Mai 2009, 14:41

Küsimus järgmine: mul on 2 kuune emane ja sama vana isane viiru. Tean, et nad saavad suguküpseks 10 kuuselt, kuid ei tohi paarituda enne aastat. Kas ma pean nad eraldama umbes 9 kuuselt ja uuesti kokku laskma, kui on aastased?


Viimati muutis seda tibu (Reede 23 Juul 2010, 17:42). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles Go down
Noora
Kogemustega lendur
Kogemustega lendur
Noora


Linde : 2
Postitusi : 94
Asukoht : Soome

Paaritumine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paaritumine   Paaritumine Icon_minitimeEsm 04 Mai 2009, 21:24

Pole vaja eraldada. Vaatad et nad ei saa kuhugi mune teha (nt. pappkast).
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Paaritumine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paaritumine   Paaritumine Icon_minitimeEsm 04 Mai 2009, 21:58

Kas see, et isane talle munemise isu peale ajab, pole ohtlik, või on just haudumine. Ma kuulsingi, et munemine on ohtlik.
Tagasi üles Go down
Noora
Kogemustega lendur
Kogemustega lendur
Noora


Linde : 2
Postitusi : 94
Asukoht : Soome

Paaritumine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paaritumine   Paaritumine Icon_minitimeEsm 04 Mai 2009, 23:02

Ma arvan ka et munemine, aga ma pole kindel. Aga kui sul kõik peidupaikad on ära nendelt siis nad ei üritagi teha mune. Viirud õnneks ei mune söögikaussi nagu nümfid Smile
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Paaritumine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paaritumine   Paaritumine Icon_minitimeEsm 04 Mai 2009, 23:09

Õnneks ma ei pea nümfide pärast muretsema, sest nemad mul poisid. Aga kui peaks selline õnnetus juhtuma, et viirul jääb muna kinni, kas arst saab teda päästa? Kui see iga hakkab lähenema neil, siis korjan kindlasti kõik peidupaigad ära.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline
Anonymous



Paaritumine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paaritumine   Paaritumine Icon_minitimeEsm 19 Okt 2009, 19:26

Alati ei saa arst päästa, aga see on täiesti võimalik, et saab.
Tagasi üles Go down
maari
Külaline
Anonymous



Paaritumine Empty
PostitaminePealkiri: Nümfkakaduud üritavad paarituda   Paaritumine Icon_minitimeKolm 07 Juul 2010, 18:25

Avastasin täna, et arvatav isane ronis emasele selga ja hakkasid paarituma. Olen selle peale ka varem sattunud, aga siis oli see lühem ja ei olnud ehtsat kontakti.
Kas ma pean nüüd pesakasti ostma?
Tagasi üles Go down
Henri
Administraator
Administraator
Henri


Male
Postitusi : 498
Asukoht : Tartu lähedal
Vanus : 28

Paaritumine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paaritumine   Paaritumine Icon_minitimeKolm 07 Juul 2010, 21:25

Pesakasti võiksid muretseda küll, kui soovid, et sinu nümfid järglasi saaksid. Kindlasti vali piisavalt suur pesakast (mitte viirpapagoidele mõeldud), et nümfid kenasti sisse mahuksid koos tulevaste tibudega. Ja selle kohta mida pesakasti alusmaterjaliks kasutada on veidi mõtteainet selles teemas: https://papagoimaja.forum.co.ee/poegade-saamine-ja-uleskasvatamine-f6/pesamaterjal-tibudele-t666.htm
Tagasi üles Go down
https://papagoimaja.forum.co.ee
taanka
Noor Perepea
Noor Perepea
taanka


Female
Linde : 8
Postitusi : 51
Asukoht : Tartu
Vanus : 45

Paaritumine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paaritumine   Paaritumine Icon_minitimeKolm 07 Juul 2010, 22:29

Minu linnud samuti paarituvad ja selleks,et teada saada,kas minu paarituvatel lindudel ka ilma pesakastita munad tulevad puuri põhja ,pole ma pesakasti pannud.Ja polegi siiani ühtegi muna tekkinud.
Kui peaks puuripõhja muna tulema,siis muretseks küll pesakasti.
Ja muidugi pesakasti panekuks on tähtis linnu vanus,sest paarituda võivad ka üsna noored linnud.
Tagasi üles Go down
http://lemmikloom.onepagefree.com/?id=17690&onepagefree=e3f7
maari
Külaline
Anonymous



Paaritumine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paaritumine   Paaritumine Icon_minitimePüh 11 Juul 2010, 22:03

Ostsime kasvatajatelt jaanuaris ja siis öeldi, et on 2kuused. Aga hetkel arvan, et ei lase järglastel tulla. Ootan natuke selle kiire asjaga. Praegu tegemist kalade sigimisega. Tänan vastuste eest.
Tagasi üles Go down
Henri
Administraator
Administraator
Henri


Male
Postitusi : 498
Asukoht : Tartu lähedal
Vanus : 28

Paaritumine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paaritumine   Paaritumine Icon_minitimeEsm 12 Juul 2010, 00:04

Võta heaks. Smile
Tahaksin veel küsida, et ega need linnud omavahel suguluses ei ole (õde-vend), kuna kirjutasid et mõlemad on ühe vanused ja vist ühelt kasvatajalt? Igatahes teadmiseks, et suguluses linde on keelatud paaritada, sest neil avalduvad suguvõsas leiduvad muidu peidus olevad haigused ning muud defektid.
Tagasi üles Go down
https://papagoimaja.forum.co.ee
maari
Külaline
Anonymous



Paaritumine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paaritumine   Paaritumine Icon_minitimeEsm 12 Juul 2010, 21:16

Kasvataja väitis küll nii, et ei ole sugulased. üks on kollane ja teine hall (hermellin vist peaks siis olema)
Tagasi üles Go down
pepe7
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
avatar


Female
Linde : 18
Postitusi : 177
Asukoht : PÕLVA
Vanus : 49

Paaritumine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paaritumine   Paaritumine Icon_minitimeEsm 12 Juul 2010, 21:48

Kollane on ilmselt lutiino ja hall( täppidega helmeline, ilma täppideta looduslik hall). Hermellin-sellist värvust ei esine nümfkakaduudel. Mina küsiksin: kui vanad linnud praegu on?
Tagasi üles Go down
http://viiruke.onepagefree.com/
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Paaritumine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paaritumine   Paaritumine Icon_minitimeTeis 13 Juul 2010, 07:29

Hermeliin on väikseim küülikutõug Paaritumine Icon_smile

Saan aru, et nad on u. 6 kuused. Linnud on Sul just saavutanud suguküpsuse. Ehk on neil ka käsil esimene sulgimine? (see viimane ei puutu muidugi teemasse, kuid aitab vanust määrata veidike.)

Emane võib niiskete ilmade saabudes mõne muna poetada, kuid soovitan veel mitte pesa panna..las kasvavad Paaritumine Icon_smile
Tagasi üles Go down
maari
Külaline
Anonymous



Paaritumine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paaritumine   Paaritumine Icon_minitimeKolm 14 Juul 2010, 18:52

Sulgimine toimub meil küll, kuu umbes tagasi oli see suurem. Vabandan halli värvuse vale nime pärast. Neid paaritada mul veel igal juhul plaanis ei ole, küsisin selleks, et olla kõigeks valmis. Hetkel on tegu kalamaimude kasvatamisega niigi.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Paaritumine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Paaritumine   Paaritumine Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Paaritumine
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Pesakastist tibudeni-
Hüppa: