Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Mida papagoid veel söövad?

Go down 
+22
kiira89
KadrijaKaiapapagoid
Tubli Diandra
pepe7
tiiu212
romet97
Lauraal
Riko23
railikati
iku
kysmet
Pille
Laura
Noora
tibu
sirpe
Volim-Te
krissyke
Sigrid
SaluKat
Papagoi14
Henri
26 posters
Mine lehele : 1, 2, 3, 4  Next
AutorTeade
Külaline
Külaline
Anonymous



Mida papagoid veel söövad? Empty
PostitaminePealkiri: Mida papagoid veel söövad?   Mida papagoid veel söövad? Icon_minitimeReede 21 Märts 2008, 14:36

Mida söövad papagoid veel peale papagoitoidu?
Näiteks õuna, porgandit vms?
Tagasi üles Go down
Henri
Administraator
Administraator
Henri


Male
Postitusi : 498
Asukoht : Tartu lähedal
Vanus : 28

Mida papagoid veel söövad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mida papagoid veel söövad?   Mida papagoid veel söövad? Icon_minitimeLaup 22 Märts 2008, 13:02

Mina olen enda lembelinnule ja viirpapagoidele pannud kurki, õuna, porgandit jm. rohkem kodumaiseid puu- ja juurvilju. Ma eriti lõunamaiseid puuvilju ei julge neile anda(võibolla on kasutatud mingeid mürgiseid väetisi vms.).
Tagasi üles Go down
https://papagoimaja.forum.co.ee
Külaline
Külaline
Anonymous



Mida papagoid veel söövad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mida papagoid veel söövad?   Mida papagoid veel söövad? Icon_minitimeReede 11 Apr 2008, 19:29

Papagoid söövad peaegu kõike seda sama mida inimenegi:
kartul, makaronid, paprika, kurk, porgand, suvekõrvits, melon, sibul, küüslauk, mais, õun, pirn, ploom, sai, küpsis, maapähkel, kreeka pähkel jne.
Liigiti on teatud asju, mida ei tohi söögiks anda - näiteks amasoonase papagoile ei tohi anda avokaadot.
Soolaseid ja ka magusaid ei tohiks neile anda (eriti ohtlik asi on ¹okolaad).
Seemnesegud ei olegi mõeldud põhitoiduks, eelistada tuleks ikka värsket kraami...
Tagasi üles Go down
Papagoi14
Pesamuna
Pesamuna
Papagoi14


Female
Linde : 2
Postitusi : 6
Vanus : 29

Mida papagoid veel söövad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mida papagoid veel söövad?   Mida papagoid veel söövad? Icon_minitimePüh 04 Mai 2008, 14:48

Viirpapagoid pidid sööma ka võililli.
See pidi neile hea olema.
Minu viirpapagoid armastavad eriti hirssi. See on nagu pikk kõrs mille küljes on seemned .
Nad söövad ka liiva, aga ma arvan , et ise ei tasu korjama minna vaid spetsiaalselt poest ostetud . See pidi nende toitumisele ja seedimisele hea olema.
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Mida papagoid veel söövad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mida papagoid veel söövad?   Mida papagoid veel söövad? Icon_minitimeKolm 07 Mai 2008, 20:19

Minu papagoid on maiiad mee üle. Seda ei tohi neile palju anda, aga pisikese toidupulgaga olen vahest neile andnud seda. Nii armsad näod teevad kohe ette ja väga rahulikud ja sõbralikud. Suvel saavad nad ka porgandit ja kapsast ja muru ka. Aga vahest on jah ise ka selline tunne, et ei tea, kas nad ainult seda papagoitoitu söövadki oma põhitoiduks?
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline
Anonymous



Mida papagoid veel söövad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mida papagoid veel söövad?   Mida papagoid veel söövad? Icon_minitimeKolm 07 Mai 2008, 21:04

olen proovinud pakkuda oma viirudele võililli aga nemad peavad seda vist vastikuks sets nad viskavad selle alti välja oma nõust Very Happy Laughing
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Mida papagoid veel söövad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mida papagoid veel söövad?   Mida papagoid veel söövad? Icon_minitimeKolm 07 Mai 2008, 21:10

PaabajaGaa kirjutas:
olen proovinud pakkuda oma viirudele võililli aga nemad peavad seda vist vastikuks sets nad viskavad selle alti välja oma nõust Very Happy Laughing

Ära pane seda nande sööginõusse. Pane nt. puuri põhja või kui nad väljas saavad käia (puurist väljas), siis pane puuri peale Very Happy
Tagasi üles Go down
Sigrid
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
Sigrid


Female
Linde : 5
Postitusi : 164
Asukoht : Harjumaa
Vanus : 30

Mida papagoid veel söövad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mida papagoid veel söövad?   Mida papagoid veel söövad? Icon_minitimeNelj 08 Mai 2008, 13:15

Kui sul on puuris need näpitsad kuhu vahele saab toitu panna, siis võid ka sinna vahele võililled panna.
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Mida papagoid veel söövad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mida papagoid veel söövad?   Mida papagoid veel söövad? Icon_minitimeEsm 12 Mai 2008, 21:42

Minul on neid näpitsaid mitu, aga ma eriti ei kasuta neid. Ainult siis kasutan, kui neile kukeleiba toon Very Happy...Smile.....Väga maiad on nende peale Wink
Tagasi üles Go down
Sigrid
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
Sigrid


Female
Linde : 5
Postitusi : 164
Asukoht : Harjumaa
Vanus : 30

Mida papagoid veel söövad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mida papagoid veel söövad?   Mida papagoid veel söövad? Icon_minitimeTeis 13 Mai 2008, 06:38

Minu papagoidele need ka meeldivad, aga neid saavad nad harva, sest need sisaldavad palju rasva. Annan neile muud maiust.
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Mida papagoid veel söövad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mida papagoid veel söövad?   Mida papagoid veel söövad? Icon_minitimeTeis 13 Mai 2008, 13:46

Missuguseid maiuseid veel on? Ma kahjuks ise pole muid ostnud Very Happy
Tagasi üles Go down
Sigrid
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
Sigrid


Female
Linde : 5
Postitusi : 164
Asukoht : Harjumaa
Vanus : 30

Mida papagoid veel söövad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mida papagoid veel söövad?   Mida papagoid veel söövad? Icon_minitimeTeis 13 Mai 2008, 21:04

Ma arvan, et need jäävad kindlasti silma kui poes papagoide toite vaatad. Maiuspulgad karpide sees. Tavaliselt on mingi papagoi pilt peal.
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Mida papagoid veel söövad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mida papagoid veel söövad?   Mida papagoid veel söövad? Icon_minitimeKolm 21 Mai 2008, 21:13

Kas Viirudele tohib munakoori söögiks anda? Mul vanaema ütleb, et igale linnule võib....Very Happy....Tahaks siis teada, kas teget ka võib Very Happy?
Tagasi üles Go down
Sigrid
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
Sigrid


Female
Linde : 5
Postitusi : 164
Asukoht : Harjumaa
Vanus : 30

Mida papagoid veel söövad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mida papagoid veel söövad?   Mida papagoid veel söövad? Icon_minitimeNelj 22 Mai 2008, 08:30

Võib küll anda, aga viirpapagoidele tuleks anda munakoori, mis on mingi masinaga puruks tehtud, sest nad ei ole nagu kanad, et teevad munakooerd ise katki ja söövad ära.
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Mida papagoid veel söövad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mida papagoid veel söövad?   Mida papagoid veel söövad? Icon_minitimeNelj 22 Mai 2008, 18:02

Sigrid kirjutas:
Võib küll anda, aga viirpapagoidele tuleks anda munakoori, mis on mingi masinaga puruks tehtud, sest nad ei ole nagu kanad, et teevad munakooerd ise katki ja söövad ära.

Ok....ma siis pigistan nõpuvahel puru Very Happy...Aga vutimunakoori võib ka eks Very Happy?
Tagasi üles Go down
Sigrid
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
Sigrid


Female
Linde : 5
Postitusi : 164
Asukoht : Harjumaa
Vanus : 30

Mida papagoid veel söövad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mida papagoid veel söövad?   Mida papagoid veel söövad? Icon_minitimeNelj 22 Mai 2008, 22:34

Sobib küll. Aga ma mõtlesin küll tegelikult niimoodi, et sa teed mingi masinaga munakoored pulbriks ja paned näiteks toidu või joogi sisse.
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Mida papagoid veel söövad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mida papagoid veel söövad?   Mida papagoid veel söövad? Icon_minitimeReede 23 Mai 2008, 15:42

Sigrid kirjutas:
toidu või joogi sisse.

oogi siss? See teeb joogivee ju mustaks Very Happy.....
Aga kas peab kindlasti pulber olema? Kas nt. imetillukesed tükid ei või olla?
Tagasi üles Go down
Sigrid
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
Sigrid


Female
Linde : 5
Postitusi : 164
Asukoht : Harjumaa
Vanus : 30

Mida papagoid veel söövad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mida papagoid veel söövad?   Mida papagoid veel söövad? Icon_minitimeReede 23 Mai 2008, 16:32

Miks see peaks joogivee mustaks tegema? Paljusi vitamiine pannakse lindudele joogivee sisse. Kui sa tahad võid ju proovida tükikestega. Ei ole kuskil sellist seadust kirjas, et lindudele tohib anda ainult munakoortest tehtud pulbrit ja munakoore tükke ei tohi anda.
Tagasi üles Go down
Gettur
Külaline
Anonymous



Mida papagoid veel söövad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mida papagoid veel söövad?   Mida papagoid veel söövad? Icon_minitimeEsm 29 Sept 2008, 13:21

No minuarust on papagoid röövlinnudja nad vahepeal söövad üksteist 12 13
Tagasi üles Go down
Sigrid
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
Sigrid


Female
Linde : 5
Postitusi : 164
Asukoht : Harjumaa
Vanus : 30

Mida papagoid veel söövad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mida papagoid veel söövad?   Mida papagoid veel söövad? Icon_minitimeTeis 30 Sept 2008, 08:06

Üks papagoi liik süüb küll väiksemaid linde, aga üksteist nad vaevalt söövad.
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Mida papagoid veel söövad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mida papagoid veel söövad?   Mida papagoid veel söövad? Icon_minitimeKolm 01 Okt 2008, 22:06

Lihatoidulised papagoid? Selliseid vist eriti ei tahaks, äkki ammustab näpu ka otsast, sest vaevalt, et see lind väike on. Aga huvitav oleks sellist lindu näha Smile.
Tagasi üles Go down
Sigrid
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
Sigrid


Female
Linde : 5
Postitusi : 164
Asukoht : Harjumaa
Vanus : 30

Mida papagoid veel söövad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mida papagoid veel söövad?   Mida papagoid veel söövad? Icon_minitimeNelj 02 Okt 2008, 15:10

Papagoi ei ole lihatoidulised. Suuremad neist söövad muu hulgas ka liha näiteks kanafileed. Üks selline papagoi on näiteks jako. Aga selliseid asju ei ole vaja küll mõelda, et sööb näpu otsast jms.
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Mida papagoid veel söövad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mida papagoid veel söövad?   Mida papagoid veel söövad? Icon_minitimeKolm 15 Okt 2008, 16:00

No ega ma päris nii ka ei mõelnud aga jah.
Tagasi üles Go down
krissyke
Pesaehitaja
Pesaehitaja
krissyke


Female
Linde : 2
Postitusi : 46
Asukoht : TaLLINN
Vanus : 37

Mida papagoid veel söövad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mida papagoid veel söövad?   Mida papagoid veel söövad? Icon_minitimeKolm 03 Dets 2008, 20:45

Minu viirukate lemmiktoiduks on viimasel ajal õunad- meil on omad maalt võtta talvevarud tehtud. Ja neile meeldib ka kukeleib,kuid seda saavad nad kord kuus,sest see eriti tervislik pole.
Tagasi üles Go down
Volim-Te
Pesaehitaja
Pesaehitaja
Volim-Te


Male
Linde : 2
Postitusi : 41
Asukoht : Tallinn
Vanus : 29

Mida papagoid veel söövad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mida papagoid veel söövad?   Mida papagoid veel söövad? Icon_minitimeKolm 10 Dets 2008, 15:45

korja muru õuest pуse puhtaks ja pane puuri põhja,1/8 munavalget ,võib anda ka munakoori mida söövad nad kindlalt.

Meie ajal mõned papagoid ei söö neid juurvilju ja köögivilju kuna nendes ikka palju igasuguseid väetisi..
Tagasi üles Go down
http://linnumaja.forum.co.ee
Sponsored content





Mida papagoid veel söövad? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mida papagoid veel söövad?   Mida papagoid veel söövad? Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Mida papagoid veel söövad?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 4Mine lehele : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Mida erinevad seemnesegud sisaldavad.

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Toitumine ning muu toiduga kaasnev-
Hüppa: