Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Nümfkakaduu närib oma varbaid!

Go down 
3 posters
AutorTeade
reelika765
Pesaehitaja
Pesaehitaja
reelika765


Female
Linde : 2
Postitusi : 48
Asukoht : Tallinn

Nümfkakaduu närib oma varbaid! Empty
PostitaminePealkiri: Nümfkakaduu närib oma varbaid!   Nümfkakaduu närib oma varbaid! Icon_minitimeTeis 02 Juul 2013, 10:46

Tere!
Võtsin endale mai alguses nümfkakaduu loomapoest, peaks olema umbes 1a.
Mida aeg edasi seda enam hakkas ta oma jalgu nakitsema. Viimastel päevadel aga nokib ta neid pidevalt, nagu need sügeleksid tal. Tundub, et see on tema jaoks juba meeletult häiriv, sest terve tänase hommiku ta midagi muud teinud ei olegi.
Varem on olnud viirpapagoid, kuid pole millegi sellisega kokku puutunud.
Kas keegi oskab nõu anda, mida teha või millega võiks tegu olla?
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Nümfkakaduu närib oma varbaid! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nümfkakaduu närib oma varbaid!   Nümfkakaduu närib oma varbaid! Icon_minitimeTeis 02 Juul 2013, 11:31

Tere.

Võimalusi on palju, miks ta närib oma jalgu. Oskan ainult esialgu hulga küsimusi esitada.
Kui need aspektid läbi mõtled, siis parim variant oleks käik loomakliinikusse. Meil on tervise alafoorumis ühes teemas kirjas valik kliinikuid, kuhu võiks helistada ja külastada.

Mis ta sööb, mõned probleemid algavad toidust. Kui lindudel on mingist ainest suur puudus või on nad pidevalt rämpstoidu peal, siis sisemiste vaevuste all kannatav lind kipub närima oma jalgu, ajapikku isegi võivad end köndistada.

Mis materjalist on tema puur ja toidukausid, mänguasjad? Millega puhastate puuri? (Kah olulised küsimused.)

Kas linnul võivad olla ussid sees? Tal võivad olla lestad! Kas oled toonud tema puuri mingit heina või liiva kusagilt loodusest või talunikult?

Loomapoed valetavad linnu vanuse kohta, see vanus võib olla tõene, sama hästi võib mitte olla, ostjad eelistavad noorlinde, ongi kõik. See ei puutu niiväga praegu teemasse, lihtsalt teadmiseks. Minu teada, kas mõned mutatsioonid ja kas mitte isaslinnu puhul on võimalik umbes määratleda vanust sulgede markeeringu järgi? Kuidas täpsemalt, peab küsima asjatundjatelt.
Tagasi üles Go down
reelika765
Pesaehitaja
Pesaehitaja
reelika765


Female
Linde : 2
Postitusi : 48
Asukoht : Tallinn

Nümfkakaduu närib oma varbaid! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nümfkakaduu närib oma varbaid!   Nümfkakaduu närib oma varbaid! Icon_minitimeTeis 02 Juul 2013, 14:40

Ta sööb täitsa tavalist nümfkakaduude täistoitu (seemned). Lisaks on puguliiv, mida nümfidel nagu ma lugesin tegelikult vaja polegi. Lisaks olen talle pakkunud erinevaid puuvilju, millest lemmik on õun. Ja sööb vesiheina, mis on samuti suur lemmik. Puuris on mineraalkivi ja maiustusepulk - neid ta eriti ei puutugi.

Puuris on pulgad plastmassist, millest üks on kaetud liivapaberiga. Toidukausid plastmassist, mänguasjad on nii puidust, plastmassist kui ka köiest.
Puuri alus on kaetud saepurugraanolitega. Puuri ja mänguasju puhastan tavalise veega.

Ma ei tea, kas tal võivad ussid olla- väljaheide on nagu korras, alguses oli pisut kõht lahti aga see võis olla ka stressist kui ma ta koju tõin.
Lugesin, et lestade puhul peaks olema kollakas kate jalgadel ja nokal aga temal nagu pole. Kuigi ta sügab ka oma noka pealset ja aevastab (enam mitte väga tihti).

Ma tegin ka pildi linnust ja tema jalgadest aga mul ei õnnestunud neid lisada.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Nümfkakaduu närib oma varbaid! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nümfkakaduu närib oma varbaid!   Nümfkakaduu närib oma varbaid! Icon_minitimeTeis 02 Juul 2013, 16:32

Pilte saad lisada läbi http://tinypic.com/?t=postupload serveri.
Eemalda liivapaber, praeguses olukorras teeb see pigem kahju sest linnu jalgadel võib olla mikrohaavandeid, mida siis liivapaber veel omakorda hõõrub. Liivapaber pole linnusõbralik asi, pigem osta kiviõrs ehk küünekivi, müüakse neid zoomaailma loomapoodides Pilt. Aga ka seda ära pane praegu veel, esialgu on vaja kindlaks teha, mis linnul viga. Juhul kui ongi mingid pahalised, siis küünekivi on ebamugav desinfitseerida. Vaheta plastmass toidu- ja jooginõud roostevast terasest kausikeste vastu ümber (müüakse samuti lomapoodides, puuri külge riputatavaid). Need taluvad läbikeetmist, seda ikka aeg-ajalt vaja teha.
Anna linnule jahutatud lahjemat kummeliteed juua, paar nädalat vähemalt.

Kuna kakaduu on teil nii vähe aega olnud, on minu arust üsna tõenäoline, et lind oli juba poes mingi nakkuse või midagi taolist saanud. Poes olles võimendub lindude vastuvõtlikus haigustele, sest enamasti on kõik linnud seal stressis. Nagu tead, Eestis loomapoed automaatselt vabanevad vastutusest, kui raha on kassasse laekunud ja lind omanikku vahetanud.

Soovitan loomakliinikusse helistada ja võimalusel kohale minna, arst oskab vaadata ja proove võtta.

Ahjaa, ja kuidas kakaduu end peseb? Käib vannis või piserdate. Pihustiga piserdades käesoe kummelitee oleks just hea leevendus. Probleemi, miks lind end närib, peaks siiski välja uurima.
Kas ta on muidu julge lind?


Viimati muutis seda Pille (Kolm 03 Juul 2013, 22:13). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
reelika765
Pesaehitaja
Pesaehitaja
reelika765


Female
Linde : 2
Postitusi : 48
Asukoht : Tallinn

Nümfkakaduu närib oma varbaid! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nümfkakaduu närib oma varbaid!   Nümfkakaduu närib oma varbaid! Icon_minitimeTeis 02 Juul 2013, 17:50

Ma piserdan teda tavaliselt veega ja proovin siis seda nüüd teha ka kummeliteega ehk on tõesti natuke abi.

Ma arvan, et ta on oma julguselt ja aktiivsuselt keskmine. Koju tulles oli alguses väga vaikne ja ei teinud mitte midagi. Käisin ikka mänguasja tal läbi võre kiigutamas ja jutustamas ja nii see tasapisi läks. Nüüd laulab päris palju, mängib mänguasjadega ja kätt väga enam ei karda, astub ühe jalaga sõrmele- ent täiesti käega harjumine võtab veel aega.  Kui midagi kardab siis kiigub ühelt küljelt teisele. Ta puuris väga palju ringi ei liigu ja eks seda lennuruumi on vähe ka.
Lendama vist ei tohi lindu enne lasta kui ta on käega täiesti ära harjunud?
Hiljem on plaanis võtta juurde teine nümfkakaduu seltsiliseks aga proovin enne tema käega ära harjutada. Ja selgusele jõuda, miks ta oma jalgu nakitseb.

Lähen homme loomakliinikust läbi, esialgu küll ilma linnuta. Ja siis vaatab edasi.

Pilti ma ei saa ikkagi panna. Näitab, et kuna olen uus kasutaja siis esimesel nädalal ei saa Wink 
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Nümfkakaduu närib oma varbaid! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nümfkakaduu närib oma varbaid!   Nümfkakaduu närib oma varbaid! Icon_minitimeKolm 03 Juul 2013, 10:25

Mina vist ei viiks oma uut nümfi välja enne, kui ta on minu ja mu koduga täielikult harjunud. Õues olek on poelindudele täiesti uus kogemus. Paiguta puur kuskile akna juurde kuid mitte otsese päikese kätte. Tee aken lahti. Las harjub nii.
Muidugi võid teda puurist välja lasta..see on muidugi minu arvamus. Lind peab iga päev minimaalselt paar tundi ringi askeldama. Siis muutub ta targemaks. Aju saab tööd. Tiivad tahavad kasutamist. Linnul pole igav. Igavusest võib hakata nümf ennast kitkuma. Rohkelt vabadust muudab linnu mänguliseks. Mängides avastab ta ka sinu. Õpid oma lindu paremini tundma ja siis saad seda enda heaks ära kasutada. Võta teda kui sõpra.

Vaheta õrred õige jämedusega puuokste vastu. Õige jämedus on see kui linnu varbad õrrest kinni hoides ei puutu teineteisega kokku. Kehv selgitus minu poolt, kuid ehk mõistad mida mõtlen. Poe plastõrred on liiga peenikesed nümfkakaduu jaoks. Liivapaber lihvib linnu tallanaha õhukeseks ja varem või hiljem tekivad talla alla mädapunnid või haavad.
Ütled, et aluspanuks on saepurugraanulid. Vaheta need välja ja proovi midagi muud. Graanulid küll ei tolma kuid kes teab, äkki on nümfil nende vastu ikkagi allergia?

Seemnesegusi on seinast-seina. Soovitan osta Versele Laga Premium nümfitoitu, see hoidis minu nümfid tervete ja ilusatena. Muidugi juurde veel igasugu värsket kraami.
Igaks juhuks võid ju seda lestakreemi osta ja teha nädalase ravi. See pole kallis.

Vaata siit kodulehelt nümfide kohta http://nokalised.onepagefree.com/index.php
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Nümfkakaduu närib oma varbaid! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nümfkakaduu närib oma varbaid!   Nümfkakaduu närib oma varbaid! Icon_minitimeKolm 03 Juul 2013, 11:08

Reelika765 nümfkakaduu õue viimise jutu tõstsin vastavasse teemasse, edasi saab vestelda
https://papagoimaja.forum.co.ee/t535-ohuvannid#8236

tibu kirjutas:
Vaheta õrred õige jämedusega puuokste vastu. Õige jämedus on see kui linnu varbad õrrest kinni hoides ei puutu teineteisega kokku. Kehv selgitus minu poolt, kuid ehk mõistad mida mõtlen. Liivapaber lihvib linnu tallanaha õhukeseks ja varem või hiljem tekivad talla alla mädapunnid või haavad.
Illustreeriv foto nüüd teemas
https://papagoimaja.forum.co.ee/t319p15-oksad-orteks#8238


Viimati muutis seda Pille (Kolm 03 Juul 2013, 22:16). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
reelika765
Pesaehitaja
Pesaehitaja
reelika765


Female
Linde : 2
Postitusi : 48
Asukoht : Tallinn

Nümfkakaduu närib oma varbaid! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nümfkakaduu närib oma varbaid!   Nümfkakaduu närib oma varbaid! Icon_minitimeKolm 03 Juul 2013, 14:43

Pigem on see plastikõrs tema jaoks liiga jäme, mis tal puuris on- vähemalt selle pildi järgi. Käin homme maalt läbi ja otsin talle sobiva oksa.
Kui ma teda poes jälgimas käisin siis istus ta pidevalt toidunõu ääre peal. Ja seal olid ka üsna jämedad õrred.
Käisin täna Viljandis loomakliinikust läbi aga nad ei osanud nõua anda. Uurin teisest kliinikust ka veel.
Tagasi üles Go down
reelika765
Pesaehitaja
Pesaehitaja
reelika765


Female
Linde : 2
Postitusi : 48
Asukoht : Tallinn

Nümfkakaduu närib oma varbaid! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nümfkakaduu närib oma varbaid!   Nümfkakaduu närib oma varbaid! Icon_minitimeKolm 21 Aug 2013, 07:20

Unustasin juba vahepeal kirjutada, et minu linnu varvaste närimise probleem lahenes paar päeva pärast seda kui vahetasin puuris olevad saepuru graanulid välja majapidamispaberi vastu ning panin ühe õrre asemele loodusliku oksa, mis oli peenem kui eelnev plastmassist õrs.
Very Happy 
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Nümfkakaduu närib oma varbaid! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nümfkakaduu närib oma varbaid!   Nümfkakaduu närib oma varbaid! Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Nümfkakaduu närib oma varbaid!
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Tervis-
Hüppa: