Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Amadiinid puurist väljas

Go down 
5 posters
AutorTeade
Amadiin888
Noor Perepea
Noor Perepea
Amadiin888


Female
Linde : 3
Postitusi : 56
Asukoht : Tallinn

Amadiinid puurist väljas Empty
PostitaminePealkiri: Re: Amadiinid puurist väljas   Amadiinid puurist väljas Icon_minitimeNelj 12 Mai 2011, 09:32

Tere!

Mina ei saa ka enda amadiine välja laasta kuna see on neile ohtlik. Ja siis hoian neid puuris.
Tahaks kül väga välja lasta aga ei julge!
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Amadiinid puurist väljas Empty
PostitaminePealkiri: Re: Amadiinid puurist väljas   Amadiinid puurist väljas Icon_minitimeNelj 12 Mai 2011, 09:41

Amadiine võib lendama lubada, kuid ei pea. Ära neid ainult väikesesse puuri pane mis sest, et tegu on pisikeste lindudega.
Tagasi üles Go down
TheAngelAicha
Teismeline
Teismeline
TheAngelAicha


Female
Linde : 1
Postitusi : 11
Vanus : 35

Amadiinid puurist väljas Empty
PostitaminePealkiri: amadiinid lendama   Amadiinid puurist väljas Icon_minitimeKolm 14 Nov 2012, 12:05

Mina lasen oma amadiini igapäev puurist välja kui on rahulikum aeg, vahel lapsed liiga möllavad ja ajavad teda närvi, see ei ole hea. Loomulikult tuleb aknad sulgeda, sulgen isegi selle akna, kus on putukavõrk ees. Ülidiselt on kodus rahulik ja siis on puuri uks päeval koguaeg lahti, isub toalilledel ja kakab aknalaule Very Happy Läheb ise puuri tagasi, ei lase end kätte võtta.
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Amadiinid puurist väljas Empty
PostitaminePealkiri: Amadiinid puurist väljas   Amadiinid puurist väljas Icon_minitimeKolm 19 Juun 2013, 09:14

Nägin mõningaid pilte, kus inimestel on amadiinide puuriuks lahti ja linnud istuvad puuri peal või kuskil lilledel. Kuidas saaks õpetada neid linde nii, et kui ma nad puurist välja laseks, et nad siis tagasi ka läheksid. Mõte tundub sellessuhtes hea olevat, et nad saaksid siis veel rohkem lennata ja kuna neil ei ole sellist nokka nagu papagoidel, siis ma ei karda ka väga, et nad mul midagi närima hakkavad. Teisest küljest need linnud on nii pisikesed ja kiired ja kui nad ei lähe ise enam puuri tagasi, siis on natuke jama. Seega oskab keegi soovitada, kas on mõtet proovida või mitte?

Edit: Tegin puuriukse lahti, uudishimu tappis. Neile meeldib vist puuris rohkem. Uurivad ja piiluvad puurist välja ja emane on kaks korda ~10 cm puurist välja ja tagasi lennanud. Kuna mul on puuriuksena terve üks puuri külg lahti, siis on neil hästi kerge puurist välja ja tagasi lennata. Tahaks nüüd vaid näha, kas nad kaugemale ka minna julgevad ja kas lähevad ise tagasi.


Viimati muutis seda SaluKat (Kolm 19 Juun 2013, 09:39). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Amadiinid puurist väljas Empty
PostitaminePealkiri: Re: Amadiinid puurist väljas   Amadiinid puurist väljas Icon_minitimeKolm 19 Juun 2013, 09:25

Mina oskan soovitada, kuidas neid "kärbseid" kinni püüda, kui nad puurist välja pääsevad Smile- osta loomapoest, akvaariumite osakonnast suur akvaariumikahv.
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Amadiinid puurist väljas Empty
PostitaminePealkiri: Re: Amadiinid puurist väljas   Amadiinid puurist väljas Icon_minitimeLaup 22 Juun 2013, 17:30

Nooojah. Ma võin nüüd kindlalt öelda, et neid linde ma enam lahti ei lase. Esiteks, nad ei karda mitte kui midagi (v.a mind vist). Teiseks on mul 4 meetrised laed ja kui nad lendasid kardinapuudele või lambi peale, siis mina neid enam kätte ei saanud. Tundus, et ega nad madalamale lennata ei kavatsenudki. Tiirutasid vaid laeall ringi. Lõpuks mõtlesin, et jätan nad siis lahti, et äkki kui süüa tahavad, lähevad puuri. Aga siis hakkasid nad lage nokkima ja ma ei saanud neid lahti jätta. Kätte saada oli neid ka ikka meeletult raske. Läksin lõpuks nii närvi. Isase püüdsin kampsuni abil kinni ja emane lendas puuri juurde, kust ma ta kähku kinni püüdsin. Nad ei kartnud isegi harjavart - ja isegi mitte siis, kui ma selle neile vastu panin. Muidugi olin hästi ettevaatlik, et jumala eest neile mitte haiget teha ja lamp on ka õrn, ei tahtnud seda ka ära lõhkuda. Pidin nad lihtsalt lambi pealt maha lükkama. Jube. Very Happy
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Amadiinid puurist väljas Empty
PostitaminePealkiri: Re: Amadiinid puurist väljas   Amadiinid puurist väljas Icon_minitimeLaup 22 Juun 2013, 21:55

Üks variant on neid ära väsitada. Üks lind korraga, mitte ei aja sihitult mõlemaid taga.
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Amadiinid puurist väljas Empty
PostitaminePealkiri: Re: Amadiinid puurist väljas   Amadiinid puurist väljas Icon_minitimeEsm 24 Juun 2013, 15:03

tibu kirjutas:
Üks variant on neid ära väsitada. Üks lind korraga, mitte ei aja sihitult mõlemaid taga.

See variant ei sobi. Ma ei taha neid ära hirmutada.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Amadiinid puurist väljas Empty
PostitaminePealkiri: Re: Amadiinid puurist väljas   Amadiinid puurist väljas Icon_minitimeEsm 24 Juun 2013, 17:55

Kui kasutad harja ja kampsunit, siis hirmutad nad nagunii ära.
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Amadiinid puurist väljas Empty
PostitaminePealkiri: Re: Amadiinid puurist väljas   Amadiinid puurist väljas Icon_minitimeTeis 25 Juun 2013, 10:06

tibu kirjutas:
Kui kasutad harja ja kampsunit, siis hirmutad nad nagunii ära.

Sellepärast ma neid rohkem välja ei lasegi.
Tagasi üles Go down
siksu
Teismeline
Teismeline
siksu


Linde : 2
Postitusi : 17

Amadiinid puurist väljas Empty
PostitaminePealkiri: Re: Amadiinid puurist väljas   Amadiinid puurist väljas Icon_minitimeReede 25 Juul 2014, 12:01

Minu tuttav amadiinipidaja pidas oma linde vabapidamisel. Tema rääkis, et esimene kuu aega hoidis oma linde puuris, et nood harjuksid puuriga kui oma koduga, kus nad saavad alati süüa, puhata ja end turvaliselt tunda. Peale seda avas puuriukse ja lasi linnud välja (algul muidugi kattis aknad ja peeglid kinni). Puuri tagasi läks üks lind tal ise peale mõnetunnist ringiuitamist. Teine lind aga ei osanud/ei tahtnud algul kuidagi minna. Siis tegi mu tuttav toa hämaraks/pimedaks, võttis lina ja hiilis HÄSTI AEGLASELT (linnud ei taju hästi aeglast liikumist liikumisena) linnu juurde, viskas talle lina peale, püüdis kinni ning pani ettevaatlikult puuri. Seda pidi ta vaid paar korda tegema - edaspidi läksid linnud juba ise puuri peale mõnetunnist ringilendamist, kui kõht tühjaks või joogijanu vaevama hakkas.

Ise arvan, et amadiinid vajavad täpselt samamoodi vabalt ringilendamist nagu iga teine lind - seda enam, et nad on väga aktiivsed ja elavad linnud - ning nende tervise ja heaolu huvides peaksid saama vähemalt mõned korrad nädalas vabalt ringi lennata

Tagasi üles Go down
siksu
Teismeline
Teismeline
siksu


Linde : 2
Postitusi : 17

Amadiinid puurist väljas Empty
PostitaminePealkiri: Re: Amadiinid puurist väljas   Amadiinid puurist väljas Icon_minitimeReede 25 Juul 2014, 12:33

Üks nipp veel, mis on aidanud mul oma linnud nende vanast puurist uude puuri meelitada (miski muu ei toiminud) ning kuna ka amadiinidele hirss väga meeldib, siis aitab vast ka nende puuri meelitamisel: pane väike tükk hirsitõlvikut nende puuri peale ning teine tükk puuri sisse sissepääsuava juurde, nii et nad selgelt näeksid tõlvikuid. Tükid peavad olema nii väikesed (2cm pikad ca), et kõhtu täis ei saaks. Kui kõht tühjaks läheb, siis peaksid nad üsna kiiresti hirsitõlviku poole pöörduma ja kui nad juba on läinud puurisisest hirsitõlvikut nokkima, siis pane puuriuks kinni.
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Amadiinid puurist väljas Empty
PostitaminePealkiri: Re: Amadiinid puurist väljas   Amadiinid puurist väljas Icon_minitimeReede 25 Juul 2014, 14:07

Ma lasin umbes 2 nädalat tagasi oma amadiinid puurist välja nii, et mul oli teine puur kummuti peal (papagoi puur) ja amadiinid lendasid kõik esialgu sinna. Ma ei teagi, mis neile seal nii meeldis, aga kõik viiekesi olid seal väiksemas puuris (oma puur on 2x suurem). Kuna nad harjusid ära sellega, et neist mööda kõndisin, siis nad ei kartnud enam ja kuna nad läksid ise ilusti puuri tagasi ka, siis sain neid igapävaselt lahtiselt hoida. Eile lasin nad esimest korda teises toas ka lahti, kuna ma pidin nad oma toast ära viima (ruumi pole, jäid ette) ja õnneks käitusid nad seal ka ilusti ja läksid kõik ise puuri tagasi ka. Seal toas kardan vaid seda, et seal on akende peal kaktused, aga nad vast ei lenda sinna. Ümberringi on suuri lehttaimi, mille peal neid palju parem olla on Very Happy. Ma olen väga rahul, et saan neid nüüd välja lasta ja et nad lähevad nii ilusti ise puuri tagasi ega lenda laiali, kui neist mööda kõnnin või käe tõstan. Smile
Tagasi üles Go down
siksu
Teismeline
Teismeline
siksu


Linde : 2
Postitusi : 17

Amadiinid puurist väljas Empty
PostitaminePealkiri: Re: Amadiinid puurist väljas   Amadiinid puurist väljas Icon_minitimePüh 22 Veeb 2015, 21:53

AMADIINIDE ja KANAARILINDUDE omanikud! Kas teie lasete oma lindudel toas vabalt ringi lennata? Välismaistes Internetifoorumites on selle kohta vastakaid arvamusi - mõned ütlevad, et neil amadiinid ja kanaarilinnud lendavad iga päev toas ringi ja lähevad ise pärast puuri tagasi (ka Youtube' is selliseid videosid näha), teised hoiatavad selle eest, öeldes, et need linnud pärast ise puuri tagasi ei lenda ning neid vôimatu ka kinni püüda (hetkel mul 2 viirut, kes on vabapidamisel ja pole probleemi puuri tagasi minekuga, aga kas amadiinid-kanaarilinnud on ses suhtes tôesti teistsugused?)
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Amadiinid puurist väljas Empty
PostitaminePealkiri: Amadiinidest   Amadiinid puurist väljas Icon_minitimeEsm 23 Veeb 2015, 13:35

Mul olid amadiinid ja kanaarikad. Läksid puuri küll, kuid enne saatsid toas kaose korda. Nad on nii pisikesed ja satuvad igale poole vahele. Siis surgeldavad lillepottides, et maa must. Nende taguots käib tihedamini läbi kui papagoidel. Kõik kohad on pärast kakapärlikesi täis. Riidega saab neid päris lihtsalt kinni püüda, sest nad pole nii arukad kui papagoid.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Amadiinid puurist väljas Empty
PostitaminePealkiri: Re: Amadiinid puurist väljas   Amadiinid puurist väljas Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Amadiinid puurist väljas
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Kuidas saada papagoi toas lendama.
» Kuidas saada papagoi puuri tagasi?
» Amadiinid.

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Käitumine, trikid ja nende õpetamine-
Hüppa: