Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 linnupsüholoog-treener

Go down 
4 posters
AutorTeade
maykuu
Tibu
Tibu
maykuu


Linde : 1
Postitusi : 3

linnupsüholoog-treener Empty
PostitaminePealkiri: linnupsüholoog-treener   linnupsüholoog-treener Icon_minitimeKolm 03 Apr 2013, 12:49

tere, olen uustulnuk ja värskelt Jako omanikuks saanud. Ei tahaks mingit paanikat tõstatada kuid kas Tallinnas on mingi linnutreener- või psüholoog kes oskaks aidata linnu käitumist lahtilahata ning aidata treenida. Olen ette tänulik.
Tagasi üles Go down
carolyna78
Andekas jäljendaja
Andekas jäljendaja
carolyna78


Female
Linde : 21-100
Postitusi : 235
Asukoht : Suure-Jaani
Vanus : 24

linnupsüholoog-treener Empty
PostitaminePealkiri: Re: linnupsüholoog-treener   linnupsüholoog-treener Icon_minitimeKolm 03 Apr 2013, 13:38

Parem võida ise tema usalduse, mitte keegi teine! Pead temaga tegelema iga päev.
Tagasi üles Go down
http://sulelised.jimdo.com/
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

linnupsüholoog-treener Empty
PostitaminePealkiri: Re: linnupsüholoog-treener   linnupsüholoog-treener Icon_minitimeKolm 03 Apr 2013, 15:38

Carolyna, nii on lihtne öelda küll aga kui pole teada, kui hästi/halvasti värske omanik üldse midagi papagoidest teab, oleks abiks ikka keegi kogenum ja praktiliste näpunäidetega isik.
Omapead proovides võib inimene mõnikord eksida ja siis on tekitatud probleem suurem kui kohe abi otsides oleks olnud. Parim oleks kui omanik otsib nii palju infot kui võimalik, kasuks tuleb tahe küsida erinevatelt kogemustega inimestelt. Tihti on mujal maailmas treeneritel igaühel pisut erinevad omad meetodid, mida tahavad rakendada enda hoolde usaldatud lindude peal.
Eestis on linnutreenerina end esitlenud:
link kodulehele
intervjuu
intervjuu


Viimati muutis seda Pille (Esm 08 Apr 2013, 14:53). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

linnupsüholoog-treener Empty
PostitaminePealkiri: Re: linnupsüholoog-treener   linnupsüholoog-treener Icon_minitimeKolm 03 Apr 2013, 19:43

Ma ei tea, kas see linnutreener kellele Pille viitas, kasutab veel sama meetodit..kuid mina ei poolda lindude peale karjumist. Viimati kui rääkisin selle linnutreeneriga siis tema ütles, et on vaja karjuda teatud olukordades.
Mina soovitan otsida ise erinevat lugemismaterjali jacodest. Vastavatel kodulehtedel käia jne. Nii õpib päris palju ja on ka odavam kui palgata linnutreener.
Linnu hingeelu saab õppida hästi tundma kui uurida kuidas käitub vastav liik looduses ja vangistuses. Jälgida oma lindu, anda talle võimalus ennast väljendada, mitte pressida iseennast liiga palju peale, õppida arvestama oma linnu tujude ja isiksusega. Mitte ärrituda ja häält tõsta, olla kannatlik. Hoida taskus alati mingit maitsvat maiustust oma sulissõbrale, olla lahke ning meeldiv...ja kaval.

Õpetada saab väga tulemuslikult klikkeriga. Sellel teemal on paljud sõna võtnud ja internetiavarustes kogemusi jaganud.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

linnupsüholoog-treener Empty
PostitaminePealkiri: Re: linnupsüholoog-treener   linnupsüholoog-treener Icon_minitimeNelj 04 Apr 2013, 12:09

Hea, et selline teema nüüd Papagoimajas olemas.
Papagoimaja foorumisse on kogunenud palju erinevaid teemasid ja õpetusi papagoide hoolduse ja heaolu eesmärgil, et omanikud saaksid suhelda ja kogemusi jagada.
Meeldiv on eelneva postitaja kokkuvõtlik lause.
tibu kirjutas:
Linnu hingeelu saab õppida hästi tundma kui uurida kuidas käitub vastav liik looduses ja vangistuses. Jälgida oma lindu, anda talle võimalus ennast väljendada, mitte pressida iseennast liiga palju peale, õppida arvestama oma linnu tujude ja isiksusega. Mitte ärrituda ja häält tõsta, olla kannatlik. Hoida taskus alati mingit maitsvat maiustust oma sulissõbrale, olla lahke ning meeldiv...ja kaval.

Linnurteener on ettevõtlik ja tulevikuplaanid paigas.
Tema poolt kavandatava keskuse ootuses kujutan ette, et seal võiks olla papagoide treeningsaal. Võibolla viiksin oma erispapagoi sinna mõnikord lendama, kui lennu meetreid tuleb rohkem kui mul praegu pakkuda on, 10 m üks ots. Smile
Lugege artiklit:
Papagoi Keskus

Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

linnupsüholoog-treener Empty
PostitaminePealkiri: Re: linnupsüholoog-treener   linnupsüholoog-treener Icon_minitimeNelj 04 Apr 2013, 19:24

tibu kirjutas:
Ma ei tea, kas see linnutreener kellele Pille viitas, kasutab veel sama meetodit..kuid mina ei poolda lindude peale karjumist. Viimati kui rääkisin selle linnutreeneriga siis tema ütles, et on vaja karjuda teatud olukordades.
Jah, kui arvustada, siis olen sama meelt et karjumine ilmselt ikka iga liigi puhul ei too head tulemust, vaat ei tea, endal pole vaja läinud aga arvan et papagoi võtab seda kui karjumiseks loodud soodsat keskkonda ja miks mitte, seda järgida, eksole. Ma iial ei jõuaks suure papagoiga karjumises võistelda, kui point peaks olema selles kumb kõvemat häält suudab teha Very Happy
Teine asi mis on silma jäänud tema artiklist ajakirjanduses ja ise ma seda järgi proovida ei soovi (ega soovitaks) on dieeditreening. Kõik muu on asjalikud nõuanded.
Kuidas ta täpsemalt diplomeeritud sai, eks sellest saab ka kunagi kuulda Smile Selge on, et koolitus maksab palju. Tavaliselt ongi internetist leitavad treeningud kõik ainult tasu eest saada, muidu lugeda ei saa vaid vaja tellida materjalid ja juhendid.

Link artiklile õhtulehes
Link artiklile kroonikas
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

linnupsüholoog-treener Empty
PostitaminePealkiri: Re: linnupsüholoog-treener   linnupsüholoog-treener Icon_minitimeReede 05 Apr 2013, 10:32

Mulle tundub, et kogu see jutt tema poolt on üks suur seebimull. Selline arvamus tekkis, kui lugesin viidatud artikleid. Kroonikast piisas pealkirjast ja piltidest.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

linnupsüholoog-treener Empty
PostitaminePealkiri: Re: linnupsüholoog-treener   linnupsüholoog-treener Icon_minitimeReede 05 Apr 2013, 10:58

Meedia ära kasutamine enda eksponeerimiseks on mõjuvõimas asi. Pole viga, kui selle läbi jõuab inimesteni aimdus papagoi kasvatamisest paremal tasemel, andku minna. Olen aru saanud, et suur hulk inimesi tahavadki n-ö. valmiskomplekti. Ostavad linnu ja siis võiks keegi tulla ja kandikul kätte tuua kogu "programmi" linnuga hakkamasaamisel. Ise otsida abimaterjali, vaat see on aeganõudev ja ei oska ka, eks. Miks mitte siis keegi, kes ütleb et on diplomeeritud ja valmis aitama. Nagu ma juba ütlesin, ideaalne oleks, kui oskajaid oleks rohkem ja võimalus erinevate kasvatajate/treenerite kompetentset nõu kuulata.
Tibu, ma olen nõus Sinuga näiteks selles, et Linnupsühholoog tolle treeneri kohta öelda oleks liialdus, ta ise ka end sel moel ei tutvusta, õnneks. Kuna avapostituses sooviti kontakti linnupsühholoogiga, pole lootust Eestist sellist inimest leida veel niipea, kui üldse kunagi.
Linnupsühholoogiks õppimine võtaks aastaid ja seda ei osta, vaid peab reaalselt käima koolis pluss praktika välismaal.
Kui aga oskustega inimesed omaette nokitsevad ja avalikult sõna ei võta, jäävad heade tingimuste abil kasvatamis-tarkused vähestele kättesaadavaks. Võtame või siinse foorumi või mõne kodulehe, mitte et foorum siin nüüd "puhast tarkuse kulda" otsast lõpuni täis on, vaid et inimesed ei viitsi ise otsida erinevaid teemasid. Midagi vaatavad ja esitavad oma küsimuse, ongi kõik, mulle tundub nii, mõnikord vähemalt.
Tagasi üles Go down
maykuu
Tibu
Tibu
maykuu


Linde : 1
Postitusi : 3

linnupsüholoog-treener Empty
PostitaminePealkiri: Re: linnupsüholoog-treener   linnupsüholoog-treener Icon_minitimePüh 07 Apr 2013, 16:44

bounce karjumine-puhumine-midaiganes..... Ei usu et koera-kassi ja papagoi intelligentsitase väga eritasandiline oleks. Nagu kassigi treenimine, on vist papagoilegi ligipääs ümbertnurga ja vajan vaid inimest kes selles pädev oleks ning aitaks õigele nupule vajutada, lootust annaks et ooojaaa- sellest sulelisest saab asja. Olen nüüdseks saanud ühe kasvataja ning teiseks- treeneri nime ja ühendusevõtmine on- päevade küsimus. Papagoiga võrreldes on koerte ja tuhkrutega kontaktisaavutamine- käkitegu Smile
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

linnupsüholoog-treener Empty
PostitaminePealkiri: Re: linnupsüholoog-treener   linnupsüholoog-treener Icon_minitimePüh 07 Apr 2013, 19:11

Täpselt. Olen kuulnud pika-ajalistelt kasvatajatelt ütlust 'Unustage kõik mis te teate koera ja kassi treenimisest, Teil on Papagoi' Very Happy

Hästi siis, maykuu. Anna siis meile ka teada kunagi, kuidas läheb!
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

linnupsüholoog-treener Empty
PostitaminePealkiri: Re: linnupsüholoog-treener   linnupsüholoog-treener Icon_minitimeLaup 22 Märts 2014, 23:10

Värskeid uudiseid Papagoikeskusest pole kuulda olnud?
Ajalehe artikkel oktoobris, 2013 http://maaleht.delfi.ee/news/uudised/eestiuudised/marjamaale-rajatakse-baltikumi-esimene-papagoikeskus.d?id=66952808
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

linnupsüholoog-treener Empty
PostitaminePealkiri: Re: linnupsüholoog-treener   linnupsüholoog-treener Icon_minitimeEsm 19 Juun 2017, 15:50

Märgin siia samuti et tasub pöörduda Lea poole, kui on tõsisemaid muresid, millele ise ei näe lahendust, kui endal oskusi ja teadmisi napib. Olen põgusalt tuttav tema töödega.
Läbitud koolitused: http://briskmind.com/briskmind/lea/
http://briskmind.com/
http://briskmind.com/lugemist/hammustav-papagoi/
Tagasi üles Go down
Sponsored content





linnupsüholoog-treener Empty
PostitaminePealkiri: Re: linnupsüholoog-treener   linnupsüholoog-treener Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
linnupsüholoog-treener
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Käitumine, trikid ja nende õpetamine-
Hüppa: