Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Väga lärmakas lind

Go down 
AutorTeade
Super
Tibu
Tibu
Super

Linde : 1
Postitusi : 3

Väga lärmakas lind Empty
PostitaminePealkiri: Väga lärmakas lind   Väga lärmakas lind Icon_minitimePüh 11 Märts 2012, 10:26

Viimase paari nädala jooksul on lind muutunud äärmiselt lärmakaks. Ja seda just nimelt puuris olles. Hommikul poole kaheksa ajal hakkab juba valju lärmi tegema ning kui katte eemaldad ja ta puurist välja lased, siis olukord ei muutu. Kõik läheb samas joones edasi. Varem oli ta alati puuris vaikse iseloomuga. Vahest istus kella 12-ni puuris ja ei teinud piuksugi (kui juhtusin üksi kodus olema ja pikalt magama).
Nüüd on aga asjalood natuke teistmoodi. Nädalavahetusel ei tule magamisest üldse midagi enam välja.
Koolipäevadel laseme ta siis välja, kui ise kodust lahkume. (Ka umbes pool 8 hommikul). Kas see on vale? Kas talle on mingit kindlat re¾iimi vaja? Kahjuks ei saa seda korraldada, sest ainuke variant on kas hommikul välja lasta koos meie lahkumisega, või siis alles alates kella 14-st hakkab pere koju jõudma.
Kõrvalt vaadates tundub nagu üleenergilisus või midagi samalaadset, aga seda ei taha ka hästi uskuda, sest meid on peres 4 tükki ja enamus on korraga kodus ning linnukesele tegevust jätkub. Stressis kahtlen ka väga sügavalt.
Ei kujutagi nagu ette, mida tegema peaks. Kas on ka variant, et ta alles nüüd avaldas enda tõelise iseloomu ja on edaspidi ka selline?
Nüüd postitust tehes tuli pähe ka idee, et äkki talle ei sobi see vitamiinipulk puuris? Varem ostsime alati teistsugust, aga viimase poekülastusega neid ei olnud ja siis ostsime teise firma omad. (Kahjuks firmat ei saa ka enam öelda, sest pakk on juba kaotsi läinud)

Lind ise on Wikipeedias nime all Superb Parrot. Kuna ma linke postitada ei saa, siis peate kahjuks ise järgi vaatama.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu

Female
Postitusi : 2219

Väga lärmakas lind Empty
PostitaminePealkiri: Re: Väga lärmakas lind   Väga lärmakas lind Icon_minitimePüh 11 Märts 2012, 11:06

Väga põnev lind iseenesest Smile

Mul on sama probleem senegali papagoiga, kuid tema puhul on tegemist äärmiselt pirtsaka ja ära hellitatud elukaga. Sinu ja minu papagoi on arvatavasti täiesti erinevad.

Kevadel on tavaliselt pesitsushooaeg. Vbl. igatseb ta kaaslast? Võibolla saab ta kätte sellist toitu, mis tekitab hüperaktiivsust nt. suhkur või küpsised vms. Ma ei tea, kui tark see liik on kuid võid pakkuda talle vaheldust. Paiguta puuri sisustus ümber, tee talle mängunurk. Võid kasutada klikkerit, et linnule trikke õpetada. See väsitab papagoi päris ära ja rahu on tükiks ajaks majas.

Ma ei soovita ühtegi papagoid omapead üksi koju jätta. Kunagi tegin nii ja kui tagasi tulin, rippus lõtv lind kardina küljes. Tema küünised olid jäänud kanga külge kinni ning kuumus oli tollel suvepäeval nagu ahjus. Õnneks jõudsin viimasel minutil ja ta pääses eluga.

_________________
Nümfkakaduudest ja kakarikidest http://nokalised.onepagefree.com/index.php
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille

Female
Linde : 17
Postitusi : 2036
Asukoht : Tallinn
Vanus : 48

Väga lärmakas lind Empty
PostitaminePealkiri: Re: Väga lärmakas lind   Väga lärmakas lind Icon_minitimePüh 11 Märts 2012, 11:34

Super kirjutas:
Lind ise on Wikipeedias nime all Superb Parrot. Kuna ma linke postitada ei saa, siis peate kahjuks ise järgi vaatama.
Täiendan hetkel vaid omalt poolt lingiga http://www.avianweb.com/superbparrot.html
Linnu nimetus eesti keeles on jõgipapagoi.
Lühidalt öeldes on see liik tuntud vaikse linnuna, sõbralik ja õrn isiksus. Nad on väga sotsiaalsed ja teda tuleks hoida koos kaaslasega või grupiga. Nad kohanduvad kergesti uues keskkonnas.
Tagasi üles Go down
Super
Tibu
Tibu
Super

Linde : 1
Postitusi : 3

Väga lärmakas lind Empty
PostitaminePealkiri: Re: Väga lärmakas lind   Väga lärmakas lind Icon_minitimePüh 11 Märts 2012, 11:39

Põnev on ta tõepoolest =). Ikka väga tore on teda jälgida, kui ta parajasti oma peamise mänguasjaga (plokkflööt) ametis on. Keksib ringi, siutsub, jookseb kohapeal 360 kraadiseid ringe, teeb igast muid vigureid. Vahest paneb nokaga vastu flööti, siis tõmbab pea eemale, siis paneb jälle uuesti jne. Sõbrad armastavad seda räppimiseks kutsuda, kui ta nii teeb. Väga lõbus on kõrvalt vaikselt jälgida. Vahest tantsin isegi kaasa, mis annab talle muidugi aina hoogu juurde. Sellel liigil on eripärana sellised suured silma iirised. Kui tantsuhoog parajasti on, siis ajab need eriti suureks ja on väga muheda näoga.
Ma ei ole veel hästi aru saanud, mis teda selle pilli puhul tõmbab, aga kui ta parajasti satub üksi olema, siis armastab sinna torusse siristada. Ehk mõtleb, et seal on teine papagoi peidus Very Happy? Tegelikult on tegemist väga hea abivahendiga ning soovitan ka teil enda papagoidega seda katsetada, äkki huvitab neid see samamoodi. Sellega on väga lihtne teda enda juurde kutsuda. Lihtsalt tee üks pisike piuks sellega ja juba on ta lennuga tulemas. Istub ka väga hea meelega minu õlgadel. Nii kui koolist jõuan ja tuppa saan, siis võtab kohe positsiooni sisse. Käsi küll üksikult kardab, ent kui sul midagi söödavat käes on, siis ei tee väljagi. Tuleb ja sööb vaatamata kõigele ümbritsevale.
Mis sööki puutub, siis lisaks enda puuris olevale toidule sööb ta ka kõike seda, mis meiegi parajasti. Ise rahulikult süüa on ikka paras katsumus. Tavaliselt kolin selleks ajaks enda tuppa ja tõmban ukse kinni, et ta ligi ei tuleks. Üritame ikka võimalikult vähe talle enda toitu anda, aga mis sa teed. Ta on parajalt kadeda iseloomuga ning tuleb hakkab sinu toitu endale külje alla hunnikuse koguma, et kui sinu taldrik tühi on, siis asub enda hunniku kallale. Taldrikut/kruusi kõrgele tõsta ei ole ka väga mõtet, sest ta lihtsalt lendab sinna külge ja siis ripub seal ning üritab samal ajal seda tühjendada. Oleme kasutanud Eesti Juustu, et ta söögi ajal meist eemale saada, sest ta hirmsal kombel armastab seda. Nüüd aga lugesin siit, et juustu ei tohiks üldse neile anda. Lisaks sööb ta hämmastaval kombel mune ja kanaliha :O. Ära aga ei ütle ühestki muust asjast ka. Nagu koeraga, anna ainult käest ja kõik sööb ära.
"Jooksuaega" kahtlustas ka minu ema. Kaua see neil kesta võib? Kisub kahtlaselt pikaks juba. Paarilist aga talle kahjuks plaanis võtta pole. Üritame esialgu ühega võimalikult hästi hakkama saada ning kellegi lisaks võtmist arutame hiljem.
Selliseid kardinaid meil kodus ei ole, mis ohtu tekitaksid. On peamiselt rulood, mille päeva ajaks üles kerid ning üks selline puust ruloo moodi nikerdis. Sellega on sama lugu. Ohtu otseselt ei tohiks olla.
Küünised on aga küll kahjustada saanud. Mõlemalt jalalt on üks küüs puudu. Esimene neist jäi diivani külge kinni ning tuli ära, teise kadumist ma pealt ei näinud.
Puuri sisustust võib ka tegelikult ümber sättida. Peaaegu koguaeg on ühesugune olnud. Ühel korral oleme puuri ümber tõstnud. Alguses oli akna all, tõstsime ümber ühte paremini ligipääsetavasse kohta. Kuigi lõpuks tundus seal natuke pimedavõitu olema ja tõstsime akna alla tagasi. Ta paistab selle kohaga ka rahul olevat =).
Lisaks armastab mööda põrandat ringi jalutada. Astudes teeb väga mõnusat häält ja seda on väga meeldiv kuulata. Selline klõbin läheb ühest toast teise. Nende liigil pidi see tavaline olema, et otsivad maast süüa. Vähemalt seal Austraalias pidid nad maas kasvavaid vilju sööma.
Probleemidest on üks veel, mis on juba pikemat aega, ent pole hullemaks läinud ning loodan, et läheb varsti üle. Asjad liiguvad ikka vaikselt paremuse poole.
Nimelt kasvavad tal kaela peal ühest sulekanalist (või kuidas neid nimetatakse) mitu sulge välja ning siis see tekitab sügelust ja ta kratsib endal selle koha pealt suled ära. Vitamiinid on toonud vaikselt edusamme, ent täitsa vabaks sellest probleemist saanud ei ole. Iga pühapäevane veega piserdamine paistab talle ka meeldivat. See pidigi sügeluse vastu aitama, sest niisutab nahka ja teeb ka suled ilusasti kohevaks. Ise on ta ka sellega väga rahul. Pöörab ennast vahepeal ringi, nagu du¹¹i all, kui mõnda kohta on vett vähem sattunud.
Mis intelligentsi puutub, siis see on selline suhteline mõiste. Mõne koha pealt on ikka küll rumalavõitu (mida tegelikult ei tohiks öelda, sest tal on ajumaht ka kõvasti väiksem), aga mõne koha pealt on üllatavalt tark ja leidlik ning vahest isegi kaval. Näiteks see söögiga kadetsemine.
Võib-olla teen teile tulevikus sellest "tantsust" isegi video, mida ta igapäevaselt harrastab. Hetkel pole küll millegagi teha, sest telefoni graafika ei ole seda väärt, aga ehk on kunagi võimalik ja siis laen selle siia üles ka =).

Ohh, kus ma nüüd kirjutasin teile siia raamatu. Ei tea kas keegi lõpuni ka lugeda jaksab...
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu

Female
Postitusi : 2219

Väga lärmakas lind Empty
PostitaminePealkiri: Re: Väga lärmakas lind   Väga lärmakas lind Icon_minitimePüh 11 Märts 2012, 13:29

Pesitsusaeg peaks kestma seni, kuni ilmad lähevad kuivaks ja kuumaks.
Paku talle keedumuna samuti. Lugesin, et looduses söövad nad ka putukaid. Kanaliha kui annad, ära maitsesta ja küpseta korralikult läbi. Du¹hi tee talle iga päev või ülepäeviti kui toas üle 18 kraadi sooja on.
Üksi vabalt lendamises ei ole ohuks ainult kardinad. Tõin lihtsalt ühe näite paljudest, mis juhtuda võib. Aga muidugi tunneb igaüks ise oma lindu.

_________________
Nümfkakaduudest ja kakarikidest http://nokalised.onepagefree.com/index.php
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille

Female
Linde : 17
Postitusi : 2036
Asukoht : Tallinn
Vanus : 48

Väga lärmakas lind Empty
PostitaminePealkiri: Re: Väga lärmakas lind   Väga lärmakas lind Icon_minitimePüh 11 Märts 2012, 19:27

Väga vahva lind ja teie tegemisi oli huvitav lugeda.
Nüüd on paju ehk remmelgas juba mõnusalt pajuurvad välja ajanud, neid oksi võiksid tuua tuppa. Mõtlen, mitte mingi pisikese ühe oksarao vaid korralikuma oksa. Linnul on kindlasti huvitav seda närida ja see pole ka kahjulik talle. Uus ajaviide Smile
Kuidas kinnitada? Vaat, nii on raske soovitada et mis võimalused teil on. Mina olen kasutanud jõulukuuse alust või teise variandina mul on lae alla tõmmatud jäme kett 1,5 m pikk, selle külge riputan kiiged jms ja sinna ka on võimalik oksakimp riputada. Aga nii et ei oleks ohtu jääda köie sisse rapsides sõlme. Vaas võib olla ebakindel, võib minna ümber ma arvan.
Oks ei kõlba korjata maantee äärest.

Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu

Female
Postitusi : 2219

Väga lärmakas lind Empty
PostitaminePealkiri: Re: Väga lärmakas lind   Väga lärmakas lind Icon_minitimePüh 11 Märts 2012, 19:37

Kui sul just rasket ja suurt savivaasi ei ole. See, kui veel vett täis on, ümber ei lähe.

_________________
Nümfkakaduudest ja kakarikidest http://nokalised.onepagefree.com/index.php
Tagasi üles Go down
Super
Tibu
Tibu
Super

Linde : 1
Postitusi : 3

Väga lärmakas lind Empty
PostitaminePealkiri: Re: Väga lärmakas lind   Väga lärmakas lind Icon_minitimeTeis 13 Märts 2012, 17:30

Peab talle tegevust juurde jah leiutama =). Alles mõni päev tagasi riputasin kööki kardinapuu külge (millel hetkel kardinat küljes ei ole) ühe istumise pulga talle. Selline jämedam pilliroo toruke, mis pakub piisavalt tugipinda. Kahelt poolt kinnitusteks on lõngast punutud nöör, millest see pulk on läbi aetud. Sealt avaneb hea vaade otse aknast välja ning lisaks on see ka siiamaani kõige kõrgem istumise koht. Kui mujal ta oli meil silmade kõrgusel, siis nüüd on ikka 10 cm peast kõrgemal. Talle endale sobib see ka, sest kellele siis ei meeldiks teistele ülevalt alla vaadata. Kui söök välja jätta, siis talle sellist otseselt taimset närimist ei olnudki, mis oleks ise loodusest korjatud. Mõned lilled olid, ent need kannatasid katastroofilist kahju ning pidime ümber paigutama. Nüüd kui siin just alanud lumesadu ära lõpeb ja ilm natuke soojemaks läheb, siis on vist rohkem lootust mõnda kena pajuoksa leida ning võtan selle ka kindla peale omale plaani =).
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu

Female
Postitusi : 2219

Väga lärmakas lind Empty
PostitaminePealkiri: Re: Väga lärmakas lind   Väga lärmakas lind Icon_minitimeTeis 13 Märts 2012, 18:45

Sa võiksid oma linnust teema teha meie foorumi "papagoipäevikusse".

_________________
Nümfkakaduudest ja kakarikidest http://nokalised.onepagefree.com/index.php
Tagasi üles Go down
Sponsored content
Väga lärmakas lind Empty
PostitaminePealkiri: Re: Väga lärmakas lind   Väga lärmakas lind Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Väga lärmakas lind
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Tervis-
Hüppa: