Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Kuidas valmistada ise kodus pesakasti ?

Go down 
2 posters
AutorTeade
Riko23
Noor Perepea
Noor Perepea
Riko23


Male
Linde : 2
Postitusi : 60
Vanus : 25

Kuidas valmistada ise kodus pesakasti ? Empty
PostitaminePealkiri: Kuidas valmistada ise kodus pesakasti ?   Kuidas valmistada ise kodus pesakasti ? Icon_minitimeEsm 24 Okt 2011, 11:05

tahaks siis teada kuidas kodus pesakasti teha.Mis puidust ja kui suur see peaks olema?Tahaks teada kust saaks näiteks uurida neid mõõte. Question
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Kuidas valmistada ise kodus pesakasti ? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas valmistada ise kodus pesakasti ?   Kuidas valmistada ise kodus pesakasti ? Icon_minitimeKolm 21 Dets 2011, 14:44

Pesakasti mõõtmed peaksid olema parasjagu nii suured, olenevalt linnu liigist, et ema, isa (kui on vajalik teatud liikidele) ära mahuksid ja tibud, kes umbes kuu aega pesas veedavad, ise jõudsalt kosudes. Tibusid - kui mitu võib edu korral kooruda, maksimaalselt? Arvestaks, et umbes 6?
Mina ei oska neid mõõte siin välja tuua, lindudele, keda mul endal kodus pole. Olen vaadanud enda jaoks olulise kodulehtedelt, veebist otsinud infot.
Minu koju on teinud pesakastid isa, tunde järgi ja minu soovide kohaselt.
Ei sobi tamme puit, ja mänd, ka vahtrapuu ei sobi. Lehtpuu sobib, haab sobima. Ka kuusk sobib, kuiv puit.
Pesakasti ava juurde käib oks, ehk õrs, kus vanalind saab istuda ja valvata või mis iganes tarbeks.
Siin üks foto, mis mulle meeldib, sest munade jaoks on põhja uuristatud õnarus.
Õnaruses jäävad munad ilusasti hauduva linnu keha alla ja ei veere mööda tasapinnalist põhja kõhu alt välja.

See ei ole minu foto, võetud www.sittich-papagei.de
Kuidas valmistada ise kodus pesakasti ? 11k9hfn


Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Kuidas valmistada ise kodus pesakasti ? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas valmistada ise kodus pesakasti ?   Kuidas valmistada ise kodus pesakasti ? Icon_minitimeReede 03 Mai 2013, 23:55

Tabel mõõtudega, kas sellised mõõdud on sobivad?
Kuidas valmistada ise kodus pesakasti ? 317e4jq
Kuidas valmistada ise kodus pesakasti ? Ojjh5c
Kuidas valmistada ise kodus pesakasti ? 30vooxc
Olen näinud fotosid, kus sellise suure pesa sisemusse on kinnitatud trepiastmete taolised klotsid või võrk, mis hõlbustab ronimist.

Fotod võetud Austraalia firma kodulehelt animalwoodworx
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Kuidas valmistada ise kodus pesakasti ? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas valmistada ise kodus pesakasti ?   Kuidas valmistada ise kodus pesakasti ? Icon_minitimeKolm 13 Juul 2016, 16:53

Tony Silva
Q & A: “Should the parrot nest be examined and if so how often?”
13.07.2016. http://www.parrotsdailynews.com/q-a-should-the-parrot-nest-be-examined-and-if-so-how-often/
mainib et pesakasti luuk, mida kasutab kasvataja et pessa piiluda, peaks olema küljeseinas, mitte kunagi peal. Kui järgi mõelda, siis kõlab loogiliselt.
Tony Silva on aastakümneid kasvatanud eri liike papagoisid, kirjutanud mitu raamatut, tal on tohutu suur tutvusringkond aretajate seas ja ta on käinud looduslikke papagoisid jälgimas koos teadlastega.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Kuidas valmistada ise kodus pesakasti ? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas valmistada ise kodus pesakasti ?   Kuidas valmistada ise kodus pesakasti ? Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Kuidas valmistada ise kodus pesakasti ?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Pesakasti piilumine.
» Puuri ja pesakasti suurus
» Ainult keemiavaba pesakasti puhastus!
» Linde on mul kodus...

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Teeme ise!-
Hüppa: