Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Munade haudumine

Go down 
3 posters
AutorTeade
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Munade haudumine Empty
PostitaminePealkiri: Munade haudumine   Munade haudumine Icon_minitimeReede 14 Juun 2013, 20:58

Mul on amadiinidel pesas vist kaks muna. Esimese muna munesid umbes 3-4 päeva tagasi. Emane ja isane käivad kordamööda pesas, ilmselt mune haudumas. Ma olen mures aind sellepärast, et vahel on nad mõlemad väljas. Üks öö magasid mõlemad õrre peal. Eile ma ei tea, kus nad magasid. Igatahes, mu küsimus on see, et kui munad maha jahtuvad, siis ei tule sealt poegi? Olen natuke mures. Mul on tunne, et nad ei kavatsegi täna enam pessa tagasi minna.
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Munade haudumine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munade haudumine   Munade haudumine Icon_minitimeLaup 15 Juun 2013, 21:18

Täna õhtul samamoodi. Terve päev on kordamööda pesa peal istunud, vahel isegi koos. Nüüd kella üheksa ajal panin tähele, et jälle mõlemad istuvad õrre peal ja pesas ei käi. :/

Edit: Andsin neile just kurki ja nägin, et pesas on kolm muna.
Tagasi üles Go down
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Munade haudumine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munade haudumine   Munade haudumine Icon_minitimeLaup 15 Juun 2013, 22:57

Kui palju mune amadiinid pessa munevad?
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Munade haudumine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munade haudumine   Munade haudumine Icon_minitimePüh 16 Juun 2013, 11:35

Ma ei tea, keskmiselt 4-6 vist.
Tagasi üles Go down
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Munade haudumine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munade haudumine   Munade haudumine Icon_minitimeEsm 17 Juun 2013, 10:21

Vöötamadiinid munevad 4-7 muna. Nad kaitsevad oma peasa sissetungijate eest. Väga kergesti võib juhtuda, et nad ei hau oma poegi välja. Et saada vöötamadiinidelt tibusi, võiksid muretseda paari jaapani-amadiine kes edukalt hauvad ja kasvatavad üles teiste amadiinide tibusi. Igal amadiinikasvatajal on mõned jaapani-amadiinid selleks. Info võetud siit http://amadina.ru/?id=445 ja siit http://www.amadiin.com/liigid/jaapani-amadiin
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Munade haudumine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munade haudumine   Munade haudumine Icon_minitimeEsm 17 Juun 2013, 12:59

Oeh. Täna pole nad kordagi pessa läinudki. Jaapani amadiinide peale olen mõelnud küll, sest teadsin varemgi seda, et neid kasutatakse teiste amadiinide munade haudumiseks. Kas selleks peab olema terve paar või piisab ka aind emaslinnust? Ja kas nad tuleks panna vöötamadiinidega samasse puuri, või munad pesast ära võtta ja jaapanlaste puuri/pessa panna?
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Munade haudumine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munade haudumine   Munade haudumine Icon_minitimeEsm 17 Juun 2013, 13:04

Huvi pärast küsin, kaua munad säilivad nii, et neid haududa saab? Tean aind niipalju, et kanamunad säilivad suht kaua, et kui muna on viljastatud, siis võib millal iganes need hauduva kana alla panna. Kas puurilindudega on ka nii?
Tagasi üles Go down
SaluKat
Mõttetark
Mõttetark
SaluKat


Female
Linde : 6
Postitusi : 529
Asukoht : Tartu
Vanus : 28

Munade haudumine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munade haudumine   Munade haudumine Icon_minitimeEsm 24 Juun 2013, 14:57

Täna jäi korra silma, et pesas on 5 muna nüüd. Aga ikkagi nad öösiti pesas ei ole, magavad õrrel. Päeval käivad korda-mööda pesas.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Munade haudumine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munade haudumine   Munade haudumine Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Munade haudumine
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» haudumine

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Pesakastist tibudeni-
Hüppa: