Papagoimaja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  GaleriiGalerii  Latest imagesLatest images  RaamatukoguRaamatukogu  Papagoimaja facebookiPapagoimaja facebooki  Papagoimaja twitterisPapagoimaja twitteris  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Erivanused tibud

Go down 
5 posters
AutorTeade
etu12
Pesamuna
Pesamuna
avatar


Linde : 2
Postitusi : 5

Erivanused tibud Empty
PostitaminePealkiri: Erivanused tibud   Erivanused tibud Icon_minitimeKolm 20 Juul 2011, 21:36

selline probleem et mul on linnul pesas 2 tibu üks suurem teine väiksem , väiksem ajab suurt taga ja nõuab süüa aga emane lind ei sööda vist väikest niipalju nagu suurt suurem tibu peaks olema nii kuu vanune. nb: emane on üksik sest issi lahkus:(
Tagasi üles Go down
pepe7
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
avatar


Female
Linde : 18
Postitusi : 177
Asukoht : PÕLVA
Vanus : 49

Erivanused tibud Empty
PostitaminePealkiri: Re: Erivanused tibud   Erivanused tibud Icon_minitimeKolm 20 Juul 2011, 23:56


Kui suur on vanusevahe? Kas suurem tibu käib juba pesakastist väljas? Ise saad väiksemat ehk aidata sellega, et tuleks panna pehmet toitu pesakasti. Mina panin näiteks leotatud saia, õunaviilu ja värsket kurki,samuti võid panna rohelist salatit. Kuid pead hoolega jälgima,et pandud toit ei rikne. Võid isegi keedumuna sinna panna...kuid pead ülejäägi tunni pärast eemaldama. Toidusegu (teri ) võid ka panna.
Hakkasin hetkel mõtlema,et kui vanem tibu on kuune kuskil, siis noorem võib olla 3 nädalane...st,et võid tibud pesakastist välja tõsta ja jätta puuripõhja. Usu nad hakkavad kiiresti ise toitu otsima. Pesakast võta lõplikult siis ära.
EDU !!
Tagasi üles Go down
http://viiruke.onepagefree.com/
carolyna78
Andekas jäljendaja
Andekas jäljendaja
carolyna78


Female
Linde : 21-100
Postitusi : 235
Asukoht : Suure-Jaani
Vanus : 24

Erivanused tibud Empty
PostitaminePealkiri: Olen mures   Erivanused tibud Icon_minitimeEsm 15 Apr 2013, 20:37

Olen mures oma ühe tibuga, kes koorus eile. Ma pole teda näinud et ta süüa oleks saanud. Esimene tibu on temast 4 päeva vanem ja on temast poole suurem. Kas vanemad ei toida teda? Kuidas ma ise teda toita saan ja mis toiduga? Esimene pesakond nümfidel. Või krahmab kõik toidu see esimene tibu? Igatahes on esimesel tibul koguaeg pugu ilusti täis aga teisel tibul ei ole isegi ühte nokatäit toitugi seal.
Tagasi üles Go down
http://sulelised.jimdo.com/
Pille
Moderaator
Moderaator
Pille


Female
Linde : 17
Postitusi : 2046
Asukoht : Tallinn
Vanus : 52

Erivanused tibud Empty
PostitaminePealkiri: Re: Erivanused tibud   Erivanused tibud Icon_minitimeEsm 15 Apr 2013, 21:56

Kas oled päris kindel et teda ei söödeta? Ega Sa ei häiri vanalinde sagedase kontrolli ja vastkoorunu välja tõstmisega?
Tagasi üles Go down
carolyna78
Andekas jäljendaja
Andekas jäljendaja
carolyna78


Female
Linde : 21-100
Postitusi : 235
Asukoht : Suure-Jaani
Vanus : 24

Erivanused tibud Empty
PostitaminePealkiri: Re: Erivanused tibud   Erivanused tibud Icon_minitimeTeis 16 Apr 2013, 16:27

Ei sega. Tibu suri täna, jah ta ei olnud süüa saanud Sad . Täna peaks kooruma ka 3 tibu ja ma arvan et temaga juhtub sama. Ma lugesin kuskilt, et kui esimene tibu on umbes 5 päeva vanem siis juhtubki selliseid asju. Kui järgmisele ka süüa ei anta siis mida teha? Jätangi ta sinna surema w või proovin viirpapagoide juurde panna?
Tagasi üles Go down
http://sulelised.jimdo.com/
pepe7
Sugukonna vanem
Sugukonna vanem
avatar


Female
Linde : 18
Postitusi : 177
Asukoht : PÕLVA
Vanus : 49

Erivanused tibud Empty
PostitaminePealkiri: Re: Erivanused tibud   Erivanused tibud Icon_minitimeTeis 16 Apr 2013, 22:52

Kas su viirpapagoidel on ka tibud? Kui ei, siis pole mõtet panna nad ei võta omaks. Aga kui on tibud, siis võib õnneks minna.
Tagasi üles Go down
http://viiruke.onepagefree.com/
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Erivanused tibud Empty
PostitaminePealkiri: Re: Erivanused tibud   Erivanused tibud Icon_minitimeKolm 17 Apr 2013, 11:12

Ära teinekord liiga noori linde pesitsema luba. Nad ei saa vanematekohustusega täielikult hakkama. Isegi kui üks vanalindudest on liiga noor, võivad tekkida probleemid.
Tagasi üles Go down
carolyna78
Andekas jäljendaja
Andekas jäljendaja
carolyna78


Female
Linde : 21-100
Postitusi : 235
Asukoht : Suure-Jaani
Vanus : 24

Erivanused tibud Empty
PostitaminePealkiri: Kaks mure!   Erivanused tibud Icon_minitimeTeis 23 Juul 2013, 15:51

Ma olen mures nümfkakaduu tibudega.

Üks mure selline, et pool õe nümfid kes pesitsevad meie juures. Täna võtsime neil tibud pesast välja ja vaatasin et 3 vanemal tibul oli pugus natuke toitu ja ülejäänud vesi. On see normaalne? Kas see ei tee midagi?

Teine mure on siis selline, et minu kõige noorem nümfitibu on vist arengust maas. Tema õed vennad ammu istuvad pulgal, suled seljas ja lendavad aga tema ikka väike, mõnest kohast sulgedetta ja ei lenda. Kõik on ammu ühe kuused ja see kõige noorem sammuti. Noorem peaks olema 1 kuune ja 6 päevane. Milles viga?

Panin kaks pilti võrdluseks. Piltidel kaks nooremat tibu. Esimene kõige noorem ja teisel pildil teine noorem tibu kes on kaks päeva vanem.
Erivanused tibud Zjc612
Erivanused tibud 2zgg9iv
Tagasi üles Go down
http://sulelised.jimdo.com/
carolyna78
Andekas jäljendaja
Andekas jäljendaja
carolyna78


Female
Linde : 21-100
Postitusi : 235
Asukoht : Suure-Jaani
Vanus : 24

Erivanused tibud Empty
PostitaminePealkiri: Re: Erivanused tibud   Erivanused tibud Icon_minitimeNelj 25 Juul 2013, 12:23

Pool õel suri 2 tibu ära. 3 vanemat on elus aga neid ka väga ei toideta. Mida teha? 3 vanemal tibul ikka mingi vesi sees.
Tagasi üles Go down
http://sulelised.jimdo.com/
tibu
Kuldsulg
Kuldsulg
tibu


Female
Postitusi : 2234

Erivanused tibud Empty
PostitaminePealkiri: Re: Erivanused tibud   Erivanused tibud Icon_minitimeNelj 25 Juul 2013, 15:23

Väliselt paistab su noor tibu küll igati ok. Nooremad arenevadki natuke aeglasemalt kui pesakonna vanemad tibud.

Kuna ma enam nümfidega ei tegele, siis on paljud asjad meelest läinud. Kahjuks ei oska aidata enam.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Erivanused tibud Empty
PostitaminePealkiri: Re: Erivanused tibud   Erivanused tibud Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Erivanused tibud
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Kitkub poegadel sulgi seljast.
» Miks tibud ei koorunud?

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Papagoimaja :: Vestluskeskus :: Pesakastist tibudeni-
Hüppa: